Skocz do zawartości

Rejestracja zakupionego samochodu


Vadero

Rekomendowane odpowiedzi

kupiłem auto i nie chcę go przerejestrowywać - auto za 3tyś. i nie wiem ile je będę trzymał

czy to prawda, że mam 60 dni na zgłoszenie nabycia i nie muszę go przerejestrowywać, a tylko powiadomić ubezpieczyciela ?

 

i czy mi się to w ogóle opłaca, bo z tego co pamiętam, to przerejestrowanie auta to ~180zł i dwie wizyty w WK ? 

auto jest z innego województwa, i czy "grozi" mi wycieczka do tamtejszego wydziału komunikacji np.  na wymianę DR - mam jedno miejsce na pieczątkę SKP ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jqr napisał:

kupiłem auto i nie chcę go przerejestrowywać

Aktualnie to masz sankcje za nie zgłoszenie zakupu, a to można załatwić przez internet bez wizyt w WK, ubezpieczenie również możesz w ten sposób ogarnąć. Ilość miejsc na pieczatki nie ma znaczenia, tym bardziej że masz jeszcze jedno miejsce wolne. Na przegląd masz się stawić z dowodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jqr napisał:

i czy "grozi" mi wycieczka do tamtejszego wydziału komunikacji np.  na wymianę DR - mam jedno miejsce na pieczątkę SKP ?

nie wymienią Ci DR jak skończą się miejsca, musisz przerejestrować pojazd, ale jak by Ci DR zatrzymali to masz wycieczkę do WK miejsca rejestracji.

Inna sprawa, że upierdliwy :milicja: może Ci DR zatrzymać jeżeli będziesz długo jeździł nieprzerejestrowanym autem.

24 minuty temu, Artur_W_wa napisał:

Ilość miejsc na pieczatki nie ma znaczenia, tym bardziej że masz jeszcze jedno miejsce wolne.

o ile nie planujesz wyjazdu za granicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Ozarek napisał:

nie wymienią Ci DR jak skończą się miejsca

Wymienią, jak masz zajęte ostatnie miejsce w dowodzie  ( @jqr ma wolne ) to jedziesz na przegląd i dostaniesz zaświadczenie ważne 30 dni oraz BT ważne przez następny rok.

 

28 minut temu, Ozarek napisał:

musisz przerejestrować pojazd,

Wystarczy poczekać do stycznia czy tam lutego, i będzie mógł zarejestrować na aktualne blachy czyli za ok 100 zł 

30 minut temu, Ozarek napisał:

upierdliwy :milicja: może Ci DR zatrzymać jeżeli będziesz długo jeździł nieprzerejestrowanym autem

Na jakiej podstawie :hmm:

 

31 minut temu, Ozarek napisał:

o ile nie planujesz wyjazdu za granicę

Autem za 3000 to wątpię by się wybierał, a z ważnym dowodem rejestracyjnym nie jest to problem, i nie ma znaczenia czy jest się właścicielem byle był kwit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Artur_W_wa napisał:

Wymienią, jak masz zajęte ostatnie miejsce w dowodzie  ( @jqr ma wolne ) to jedziesz na przegląd i dostaniesz zaświadczenie ważne 30 dni oraz BT ważne przez następny rok.

 nie wymienią w aktualnym stanie prawnym, bo nie ma przerejestrowanego pojazdu na siebie. (czytaj ze zrozumiem, a nie tylko pierwsze słowa... i nie tnij zdań w połowie bo tak Ci pasuje do tezy...)

4 godziny temu, Artur_W_wa napisał:

Wystarczy poczekać do stycznia czy tam lutego, i będzie mógł zarejestrować na aktualne blachy czyli za ok 100 zł 

ale jak zrozumiałem on nie jest zainteresowany przerejestrowywaniem auta, a to nadal będzie implikowało w/w trudności

4 godziny temu, Artur_W_wa napisał:

Na jakiej podstawie :hmm:

art 132 pord

4 godziny temu, Artur_W_wa napisał:

Autem za 3000 to wątpię by się wybierał, a z ważnym dowodem rejestracyjnym nie jest to problem, i nie ma znaczenia czy jest się właścicielem byle był kwit.

bo niby czemu ma się nie wybierać, nie wiesz nawet jak daleko ma do granicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.02.2021 o 20:06, Vadero napisał:

OK drugie pytanie - jak zmienię miejsce zamieszkania, to muszę obowiązkowo przerejestrować posiadane pojazdy? czy mogę sobie jeździć...

Nie ja tak mam, musisz tylko przy ewentualnej sprzedaży pamiętać aby na umowie wpisać adres z dowodu rej. Policji nie interesuje taka niezgodność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ozarek napisał:

nie wymienią w aktualnym stanie prawnym, bo nie ma przerejestrowanego pojazdu na siebie. (czytaj ze zrozumiem, a nie tylko pierwsze słowa... i nie tnij zdań w połowie bo tak Ci pasuje do tezy...)

Tyle że @jqr nie ma chyba w planach przerejestrowywania, więc wystarczy że będzie jeździł na BT, a jak zgłosi to pojazd będzie do niego "przypiasany" i :milicja: nic mu nie zrobi

 

2 godziny temu, Ozarek napisał:

bo niby czemu ma się nie wybierać, nie wiesz nawet jak daleko ma do granicy...

To wybierze się z dowodem oraz otrzymanym na stacji diagnostycznej zaświadczeniem o pozytywnym BT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogarnąłem temat zgłoszenia nabycia samochodu przez net i aktualnie:

"Od 1 lipca 2021 r. wydłużono termin na zgłoszenie do 60 dni.

Wydłużony termin będzie obowiązywał do dnia odwołania stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii ogłoszonego z powodu COVID-19."

 

z informacji, które otrzymałem po zgłoszeniu wynika, że zgłoszenie jest wysłane do WK zgodnego z moim miejscem zamieszkania i powinienem się tam udać w celu wpisania nowego właściciela do karty pojazdu, zobaczymy co z tego wyniknie (czy wpiszą mnie bez przerejestrowania)

 

BTW. auto było bez przeglądu i z potwierdzeniem zawarcia umowy OC z "przerobioną" datą o rok - sprawdziłem na ufg.pl i brak OC. Z resztą ten papierek wyglądał mi podejrzanie, dlatego sprawdziłem i zawarłem już nowe OC (auto kupione dziś rano)

generalnie jak widać sprzedający to kombinator, ciekawe czy UFG go ścignie z karą ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Artur_W_wa napisał:

a jak zgłosi to pojazd będzie do niego "przypiasany" i :milicja: nic mu nie zrobi

niebieskich nie interesuje zgłoszenie tylko zgodność danych z DR ze stanem faktycznym. W rubryce C masz dane posiadacza/właściciela i to się zgadzać nie będzie. Jak jakiemuś upierdliwemu :milicja:  się nie spodoba to DR zatrzyma - pewnie wirtualnie, bo po co im dawać fizyczny.

29 minut temu, Artur_W_wa napisał:

To wybierze się z dowodem oraz otrzymanym na stacji diagnostycznej zaświadczeniem o pozytywnym BT

powodzenia z tłumaczeniem za granicą co to za świstek :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.