Skocz do zawartości

Samochody z isofix z przodu


KJO

Rekomendowane odpowiedzi

Ciężko znaleść taką informację u producentów, co ze świerzych aut (powiedzmy 2015+) ma isofix z przodu, doczytałem że Superba III można było doposażyć przy konfiguracji ale co jeszcze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Vadero napisał:

W skodach, Audi można sobie przy konfigurowaniu dorzucić. Pytanie czy ktoś dorzucał. 

Do Vaga można sobie  kupić i zamontować za niewielkie pieniądze:

https://allegro.pl/oferta/isofix-zestaw-vw-skoda-audi-oryginalny-9428362540

Edytowane przez Lupus
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, KJO napisał:

Ciężko znaleść taką informację u producentów, co ze świerzych aut (powiedzmy 2015+) ma isofix z przodu, doczytałem że Superba III można było doposażyć przy konfiguracji ale co jeszcze. 


Mitsubishi Outlander III 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Focus206 napisał:

A jak to jest jesli chodzi o przepisy? Bez problemu możemy dziecko wozić z przodu? Mowa o 4 latku. Poducha ma być wyłaczona tak?

Można. Poducha wyłączona jak siedzi tyłem, czyli praktycznie wozisz z przodu dziecko "od zera". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, amazaque napisał:

Można. Poducha wyłączona jak siedzi tyłem, czyli praktycznie wozisz z przodu dziecko "od zera". 

 

a jak już starsze i siedzi "przodem" do kierunku jazdy to normalnie właczona, tak? Zagranica też tak to dziala? Austria się nie przyczepi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Focus206 napisał:

 

a jak już starsze i siedzi "przodem" do kierunku jazdy to normalnie właczona, tak? Zagranica też tak to dziala? Austria się nie przyczepi?

Ja mam z boku deski przy wyłączniku poduchy i na daszku pasażera piktogram żeby wyłączyć jak siedzi tyłem do jazdy. Przypinam właściwy fotelik, sadzam dziecko i jadę. Przepisy mnie nie interesują ;], ale dookoła nas jeszcze są takie same? :phi: Jak jedziesz sam z dzieckiem, nawet bardzo małym to że siedzi z przodu, ma kontakt wzrokowy, możesz go pomiziać po nosku jest bezcenny w porównaniu do jazdy z tyłu. :oki:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, komor napisał:

 

Clio IV ma ISOFIX z przodu??? Aż się przejdę sprawdzić bo nie wieże ;]

Moja 14 letnia megi ma i byłem bardzo zdziwiony jak kupiliśmy ravkę, że tam nie ma ;] , ale takie rzeczy człowiek docenia dopiero jak ma dziecko ;) przez 12 lat nawet nie zwróciłem uwagi na to, że mam isofix z przodu :phi: . 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, jqr napisał:

3008

Kodiaq

C4 Spacetourer

Alhambra 2010-

SMax 2015-

Touran

SuperbIII kombi

GLE

X1

 

touran ma 3 isofixy z tyłu ale z przodu nie ma mocowań :( alhambra z tego co wiem to samo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Focus206 napisał:

A jak to jest jesli chodzi o przepisy? Bez problemu możemy dziecko wozić z przodu? Mowa o 4 latku. Poducha ma być wyłaczona tak?

 

tak, jest nawet przepis że każdy nowy samochód musi mieć isofix co powoduje że 2 miejscowe samochody jak mx3, fiat 124 itp mają tylko miejsca na fotelik z przodu. Co do poduchy to 4 latek już raczej będzie jechał przodem do kierunku jazdy, wtedy poducha jak najbardziej powinna być włączona... 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, KJO napisał:

 

tak, jest nawet przepis że każdy nowy samochód musi mieć isofix co powoduje że 2 miejscowe samochody jak mx3, fiat 124 itp mają tylko miejsca na fotelik z przodu. Co do poduchy to 4 latek już raczej będzie jechał przodem do kierunku jazdy, wtedy poducha jak najbardziej powinna być włączona... 

Nie za bardzo zrozumialem sens:nie_wiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Vadero napisał:

W skodach, Audi można sobie przy konfigurowaniu dorzucić. Pytanie czy ktoś dorzucał. 

Mam , użyłem z dwa razy. Do VAG da się dołożyć na aledrogo są części koszt podobny jak z fabryki 200zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, wlad napisał:

Dlatego wlasnie nie zrozumialem sensu Twego wpisu;]

 

odpowiedź na to czy można przewozić z przodu dziecko 😄

 

 

wygląda na to że w VW tylko T-cross ma isofix z przodu, w audi prawie wszsytkie mogą mieć a w skodzie karoq/kodiaq, superb'y i starsza octavia... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.02.2021 o 08:30, amazaque napisał:

Clio, przypuszczam że też pozostałe Renault.

 

18 godzin temu, sebaso napisał:

Moja 14 letnia megi ma i byłem bardzo zdziwiony jak kupiliśmy ravkę, że tam nie ma ;] , ale takie rzeczy człowiek docenia dopiero jak ma dziecko ;) przez 12 lat nawet nie zwróciłem uwagi na to, że mam isofix z przodu :phi: . 

 

Chyba rozwiązałem zagadkę.

Mam Clio IV z 2019 roku w wersji Alize GT Line. NIE MA ISOFIX z przodu.

 

Z szybkiego risercza po fotelach widzę, że miały je w wyższej wersji Limited bądź Intens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, komor napisał:

 

 

Chyba rozwiązałem zagadkę.

Mam Clio IV z 2019 roku w wersji Alize GT Line. NIE MA ISOFIX z przodu.

 

Z szybkiego risercza po fotelach widzę, że miały je w wyższej wersji Limited bądź Intens.

To dziadostwo ;] w moim Alize jest ;) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, komor napisał:

 

 

Chyba rozwiązałem zagadkę.

Mam Clio IV z 2019 roku w wersji Alize GT Line. NIE MA ISOFIX z przodu.

 

Z szybkiego risercza po fotelach widzę, że miały je w wyższej wersji Limited bądź Intens.

Teść ma captura 2017 z isofixem.  Średnia wersja auta ✌

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, KJO napisał:

 

tak, jest nawet przepis że każdy nowy samochód musi mieć isofix co powoduje że 2 miejscowe samochody jak mx3, fiat 124 itp mają tylko miejsca na fotelik z przodu. Co do poduchy to 4 latek już raczej będzie jechał przodem do kierunku jazdy, wtedy poducha jak najbardziej powinna być włączona... 

 

Moja octavka z 2019 roku nie ma z przodu. Z tego co wiem to była opcja... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sebaso napisał:

To dziadostwo ;] w moim Alize jest ;) 

 

Godzinę temu, tomata napisał:

Teść ma captura 2017 z isofixem.  Średnia wersja auta ✌

 

W cenniku jest jedynie info, że każda wersja ma z tyłu na bocznych miejscach, o przodzie brak informacji. Także nie że nie dokupione, po prostu nie ma tego w cenniku nawet.

Bedę musiał zapytać w serwisie dlaczego raz jest a raz nie :facepalm::nie_wiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, KJO napisał:

 

odpowiedź na to czy można przewozić z przodu dziecko 😄

 

 

wygląda na to że w VW tylko T-cross ma isofix z przodu, w audi prawie wszsytkie mogą mieć a w skodzie karoq/kodiaq, superb'y i starsza octavia... 

 

koleżanka ma w skodzie rapid - nie wiem czy to był standard czy opcja 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Azbest napisał:

jako wyposażenie dodatkowe czy w jakiejś konkretnej wersji?

 

... bo mój nie ma

Niemam pojęcia czy opcja czy nie. Ja mam  PHEV 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.