Skocz do zawartości

Kryzys - jaki kryzys?! Sprzedaz aut Made in China wyprzedzily te od Frau Makrela


OZI

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, OZI napisał:

Podrobka czego? Nie ta generacja imvho...

Za ZF zaplacili.

Silnik w pierwszej generacji licence kupili od Mitsubishi. Ten jest ich wlasna konstrukcja, chociaz pewnie bazuje na Mitsubishi.

Obecnie SAIC ma dwa studia do design aut w China I UK.

f805b4f8b00190995992a59a285157b5.jpg

Daj MG 6 inny znaczek na przod I powiesz ' ach piekne auto'

8e75610d25362a8362f837b6a7073a1d.jpg


Fabryki maja maja na 4 kontynentach. Najnowsza w Thailand od GM sobie odkupili za $1 I znow MG beda klepac, dajac robote tym ktorych GM opuscil...

69f9a73c8f8c0ef9b94a68718dc0916b.jpg

Wiec gdzie jest oryginal lub co jest oryginalem?
 

 

Motoryzacyjne podróbki z Chin nie wzorują się już na jednym produkcie, lecz czerpią po kawałku z kilku różnych. Połączenie Seata z Audi lub L200 z Rangerem to jest nowy język ich designu.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, OZI napisał:

Mowisz, masz emoji6.png

To ma byc w seryjnym klepaniu jako EV na EU. 2023

b715e4a9c569003244177bb224dbccbb.jpg

f25ec231b3033207d363185a9649c2dc.jpg

Riceburneremoji500.pngemoji627.png GR-FOURemoji964.png
 

 

Bardzo ładna Jaguaro-Mazda. Naprawdę nie mieli budżetu żeby to Włochom zlecić?

:hehe:

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Motoryzacyjne podróbki z Chin nie wzorują się już na jednym produkcie, lecz czerpią po kawałku z kilku różnych. Połączenie Seata z Audi lub L200 z Rangerem to jest nowy język ich designu.
 
Alez, patrzac na sklad ich design studio, to wiekszosc tego luda gdzies juz pracowala.

Czyli zgadzam sie, ze ordynarnie kiedys kradli, ale te czasy minely. Dzis po prostu miga cie 'kupic'.

Analogicznie - czy Peter Schreyer 'ukradl' swoja prace z Audi I przeniosl do Kia?

Nie, zaoferowali mu wiecej salaty to spakowal zabawki z Audi I zaczal kreslic dla Kia.

To samo tu, MG nie musi dzis kopiowac ,tylko zaplaci tyle ze zabawki sami zabiora.

Riceburner GR-FOUR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Bardzo ładna Jaguaro-Mazda. Naprawdę nie mieli budżetu żeby to Włochom zlecić?
:hehe:
 


Przeciez chciales Coupe, nic nie mobiles, ze nie moze byc Mazda.

Marsz do salonu I wspierac MG!

Riceburner GR-FOUR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SAIC :ok:
Uczyli się od Koreańczyków i Amerykanów :ok:
 
Czyli chytre korporacje myslaly, ze beda miec tanie klepanie na China.

A tu smoczek podrosl I zaczal ziac ogniem, zjadajac swoich 'panow' co go karmili i do roboty pędzili.

SAIC przejmuje rynki, gdzie kiedyś dominowało GM czy Ford.

Ci mysla, że będą grać z nimi w EV, tymczasem SAIC w tej grze jest jakieś 10 kroków w technologii do przodu.

Czyli, tradycyjne rynki ICE - większość świata oddali im bez walki (Africa, Asia, Pacific, Ameryka Pln)a w grze EV jak narazie przewagi nie mają...

8d5c20d5f38003ed60fd47dd642feb92.jpg

Goooool!


Riceburner GR-FOUR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, OZI napisał:

emoji1.pngemoji106.png

Przeciez chciales Coupe, nic nie mobiles, ze nie moze byc Mazda.

Marsz do salonu I wspierac MG! emoji6.png

Riceburneremoji500.pngemoji627.png GR-FOURemoji964.png
 

 

Dobra, przekonałeś mnie. Ale kupię to tylko dlatego, że wygląda jak Jaguar!

;l

 

 

BTW, widziałeś wnętrze? To już żywcem zerżnęli z Jaga, nawet pikowania w kształcie ściętych rombów:

 

mg-e-motion-concept.jpg

 

 

:facepalm:

Edytowane przez Dark_Knight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, OZI napisał:

Alez, patrzac na sklad ich design studio, to wiekszosc tego luda gdzies juz pracowala.
Czyli zgadzam sie, ze ordynarnie kiedys kradli, ale te czasy minely. Dzis po prostu miga cie 'kupic'.
Analogicznie - czy Peter Schreyer 'ukradl' swoja prace z Audi I przeniosl do Kia?
Nie, zaoferowali mu wiecej salaty to spakowal zabawki z Audi I zaczal kreslic dla Kia.

 

Ale dla Kia kreśli tożsamość marki Kia a nie robi pozbawionych proporcji kopii tego co robił dla Audi.

Przez analogię - gdy Da Silva poszedł z Alfy do Seata to zrobił w Leonie co prawda tylną klamkę w słupku ale z przodu nie rysował podróbki scudetto tylko "twarz" Seata. Leon nie wygląda jak podróba Alfy 147.

 

 

14 minut temu, OZI napisał:

To samo tu, MG nie musi dzis kopiowac ,tylko zaplaci tyle ze zabawki sami zabiora.

 

Mniej i lepiej by wydali tę kasę zlecając to studiu Pininfarina czy Italdesign.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dark_Knight napisał:

 

Poczekajmy. Jeśli za kilka lat MG zacznie produkować sportowe auta zamiast miejskich taczek bez polotu to oczywiście zmienię zdanie.

 

Pewnie zacznie ale w EU tego nie bedzie. Szybciej obstawiam samochod Apple klepany przez Kile. Lada dzien oglosza, ze bede w USA skrecac. Nastepnym krokiem bedzie jakas Slowacja czy Czechy i tak wszyscy w EU beda jezdzili elektrycznym jablkiem. Platforma i aku z Kia a design i oprogramowanie od Apple. Kto spojrzy na chinola czy on sie bedzie MG nazywal czy Gong.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, wujek napisał:

Pewnie zacznie ale w EU tego nie bedzie. Szybciej obstawiam samochod Apple klepany przez Kile. Lada dzien oglosza, ze bede w USA skrecac. Nastepnym krokiem bedzie jakas Slowacja czy Czechy i tak wszyscy w EU beda jezdzili elektrycznym jablkiem. Platforma i aku z Kia a design i oprogramowanie od Apple. Kto spojrzy na chinola czy on sie bedzie MG nazywal czy Gong.

 

Samochód Apple? Jaja sobie robisz. Cena będzie z sufitu a na końcu okaże się, że auto nie ma np. wycieraczek bo są "niepotrzebne" a klamki w drzwiach pojawią się dopiero za kilka lat po czterech kolejnych liftingach.

:hehe:

 

 

 

 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Dark_Knight napisał:

 

Samochód Apple? Jaja sobie robisz. Cena będzie z sufitu a na końcu okaże się, że auto nie ma np. wycieraczek bo są "niepotrzebne" a klamki w drzwiach pojawią się dopiero za kilka lat po czterech kolejnych liftingach.

:hehe:

 

 

 

 

Bedzie sporo tansze od Tesli... Oni nie inwestuja w fabryki... To wszystko im wyklepia w swoich fabrykach koreance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wujek napisał:

Bedzie sporo tansze od Tesli... Oni nie inwestuja w fabryki... To wszystko im wyklepia w swoich fabrykach koreance.

 

Może i będzie tańsze. Różnicę w cenie jednak z nawiązką zrekompensuje koszt przejściówki do wtyczki żeby to przy pomocy którejkolwiek z dostępnych ładowarek naładować.

:hehe:

 

 

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, format said:

No dobra, to ile klepaczy w eurokołchozie idzie na bruk? @HelixSv - dotarły do Ciebie jakieś dane?

 

myślę, że tak z 500+

 

volvo nadal klepią obok mnie i nie ma znaczenia narodowość głównego udziałowcy.

 

cała dyskusja o tym, że w tym kraju klepią to, a w tamtym tamto jest bez sensu.

ja zdałem sobie z tego sprawę 15 lat temu. gdy odkryłem, że mój peżot jest z czech i ma japoński silnik klepany w wałbrzychu ;]

czasy narodowych firm już mineły, no może poza państwem we wschodniej europie działającym na prawach shariatu.

 

globalizacja rulezz.

 

klepie się tam, gdzie jest taniej i gdzie klepacze nie marudzą, a nalepsze w klepaniu są roboty, wtedy to można klepać nawet pod berlinem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dark_Knight napisał:

 

Samochód Apple? Jaja sobie robisz. Cena będzie z sufitu a na końcu okaże się, że auto nie ma np. wycieraczek bo są "niepotrzebne" a klamki w drzwiach pojawią się dopiero za kilka lat po czterech kolejnych liftingach.

:hehe:

 

 

Bo klient nie wie czego potrzebuje. Za to Designed in Califorinia, made tam gdzie tanio wiedzą to, czego Ty nie wiesz, ze wiesz 😄  i oni Ci zrewolucjonizują 😄 albo zrobią tak, ze po 2 latach zacznie gorzej przyspieszac i więcej palić, znaczy sie prądu zjadać 😄 zebys kupil nowy

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Filipfm napisał:

 

Bo klient nie wie czego potrzebuje. Za to Designed in Califorinia, made tam gdzie tanio wiedzą to, czego Ty nie wiesz, ze wiesz 😄  i oni Ci zrewolucjonizują 😄 albo zrobią tak, ze po 2 latach zacznie gorzej przyspieszac i więcej palić, znaczy sie prądu zjadać 😄 zebys kupil nowy

 

I nie będzie miał radia FM!!!

;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Filipfm napisał:

na concept IX tez chwile zerknęli pracując nad przodem 😄 

Honda-Civic-Type-R-Concept-36833.jpg

 

Wnętrza za to ordynarnie zrzynają z Jaga. Chciałbym to pomacać, jestem ciekaw jak wyszłoby porównanie materiałów.

;l

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze z zapytaniem
OZI wspomniał, że ten mg zs otrzymał 5 gwiazdek, moje auto również otrzymało
Z tym, że jak na moje oko to te gwiazdki niewiele mi mówią.
Patrząc na film zs składa się aż do słupka gdzie moje auto ma drasnieta tylko felge.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie powoli martwil o chinskich klepaczy. Bo oni zaczynajazarabiac tak samo albo podobnie jak w Europie wschodniej.

 

chiny - pensje

 

Do tego predzej czy pozniej wprowadza systemowe oslony socjalne. Ich spoleczenstwo bardzo szybko sie bogaci i to nie sa lidzie ktorzy zap..laja za miske ryzu jak 20 lat temu

 

Edytowane przez norbert123
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, norbert123 said:

Ja bym sie powoli martwil o chinskich klepaczy. Bo oni zaczynajazarabiac tak samo albo podobnie jak w Europie wschodniej.

 

chiny - pensje

 

Do tego predzej czy pozniej wprowadza systemowe oslony socjalne. Ich spoleczenstwo bardzo szybko sie bogaci i to nie sa lidzie ktorzy zap..laja za miske ryzu jak 20 lat temu

 

 

Nie wiem kto pisal ten artykul ale nawet nie potrafil przeliczy Juanow na PLNy :hehe:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rafciojuve napisał:

Eurokołchoz zaorany ! 😁😅😋😛😜

 

Klepacze rejestrują się w urzędach pracy ! :) :) :) 

Hehe dobre. Pomyśl logicznie. Prędzej wymrą premium niż auta klasy b. Ekonomicznie nikt nie wyklepie sedana klasy premium za miskę ryżu. W porównaniu do śmiesznej klasy ..B. ponadto..kiedyś lud zakopie się w SUV. I będzie zmuszony kupić.cos.mniejszego żeby ogarnąć parking w strefie (0/co2) myślisz że zaparkujesz śmiało takie XC90? He codziennej śmieje się jak ludzie manewrują po kilka razy żeby wyjechac z parkingu pod mojego dziecka przedszkolem. Jeden maniam X5 dowalił do ogrodZenia. Nawet baran nie poczuwa się do winy twierdząc że za.bliskp parkingu. He 

 

Taki Covidowski kryzys. A Ludzie i tak kupują auta segmentu A. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w styczniu duże spadki r/r i w stosunku do grudnia 2020. 

Tylko 32 266 osobowych. Mało kupowały floty.

Top 10

1 Toyota Corolla 1628

2 Toyota Yaris 1544

3 Skoda Octavia 1194

4 Volkswagen T-Rock 1013

5 Toyota RAV4 929

6 Dacia Duster 895

7 Kia Sportage 775

8 Skoda Fabia 726

9 Toyota CH-R 685

10 Volkswagen Tiguan 603

 

https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/sprzedaz-nowych-aut-w-styczniu-2021-top-10/wgvpbxr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, HARDTECHNO napisał:

Jeden maniam X5 dowalił do ogrodZenia. Nawet baran nie poczuwa się do winy twierdząc że za.bliskp parkingu. He

Możesz łopatologicznie napisać co zrobił z tym ogrodzeniem i co twierdził?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ZUBERTO napisał:

Możesz łopatologicznie napisać co zrobił z tym ogrodzeniem i co twierdził?

Naprawił.na swój koszt po ok. Miesiącu.teraz z gościa mam polew. Bo kozaczyl autem przed mamusiami. :)(Piski,Palonki gumki,agresywne ruszanie) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, HARDTECHNO napisał:

Francja/espania/italy/germany./Japan/UK.niderlandy/belgium/austria

 

No i wszędzie tam króluje B/C, nie A (Francja Peugeot 208, Clio, C3, UK - Fiesta, Focus, Corsa, na innych rynkach podobnie). Pomijając Japonię z ich key-cars, ale to inna cywilizacja zupełnie. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, wladmar napisał:

 

No i wszędzie tam króluje B/C, nie A (Francja Peugeot 208, Clio, C3, UK - Fiesta, Focus, Corsa, na innych rynkach podobnie). Pomijając Japonię z ich key-cars, ale to inna cywilizacja zupełnie. 

Szczerze to mnie to szczupie co tam króluje. Widzę co jedzie i gdzie ..więc mam swoje zdanie.💪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, HARDTECHNO napisał:

Szczerze to mnie to szczupie co tam króluje. Widzę co jedzie i gdzie ..więc mam swoje zdanie.💪

 

No ja prawie nie widuję segmentu A, a jeżeli chodzi o nowe to w ogóle biały kruk. Ze starych to głównie Seicento i Pandy, jeszcze da się zobaczyć jakiegoś UP! czy tam Citigo, ale to też już mocno wiekowe jednostki. Nówki z segmenu A jeżeli w ogóle są (sporo producentów już po prostu nie oferuje) nie cieszą się popularnością, bo praktycznie w tej samej cenie masz B. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wladmar napisał:

 

No ja prawie nie widuję segmentu A, a jeżeli chodzi o nowe to w ogóle biały kruk. Ze starych to głównie Seicento i Pandy, jeszcze da się zobaczyć jakiegoś UP! czy tam Citigo, ale to też już mocno wiekowe jednostki. Nówki z segmenu A jeżeli w ogóle są (sporo producentów już po prostu nie oferuje) nie cieszą się popularnością, bo praktycznie w tej samej cenie masz B. 

Mówisz o Polsce?

U nas zarobki pospolitego polaka.nie.puszczaja żeby zakupić nowe auto. Jeszcze teraz z normami e6f. Każdy liczy złotówki. Dlatego częściej spotkasz dacie, niż 500.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, HARDTECHNO napisał:

Mówisz o Polsce?

U nas zarobki pospolitego polaka.nie.puszczaja żeby zakupić nowe auto. Jeszcze teraz z normami e6f. Każdy liczy złotówki. Dlatego częściej spotkasz dacie, niż 500.

 

 

 

Tak, o Polsce. Dacii jest sporo, ale raczej Dusterów, a to nie klasa A. No i generalnie sprzedaż trochę siadła w 2020, ale nie tak drastycznie jak niektórzy się spodziewali. Wśród nowych indywidualnych króluje klasa B/C (Yaris, Fabia, Tipo, Corolla), w pierwszej 10 sprzedaży tylko jedno auto klasy A - Aygo. Floty - też B/C. Wśród używek klasa A to jeszcze większa rzadkość - tu króluje klasa C/D. 

Co do zarobków pospolitego Polaka byłbym ostrożny - zobacz sobie na parkingi przy galeriach, tam wcale nie przeważają nastoletnie Fiaty. 

Edytowane przez wladmar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.