Skocz do zawartości

Gniazdko sterowane


Olas1

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Majstrowie,

Chce zrobić sterowanie ogrzewaniem w garażu (szeregowiec). Czyli np. godzinkę wcześniej zdalnie włączyć gniazdko i niech farelka grzeje. W garaży mam internet, ale większość sterowanych gniazdek wymaga, aby gniazdko i telefon były w tej samej sieci wifi. Znacie jakieś rozwiązania, którymi można sterować z dowolnego miejsca na ziemi? No i żeby gniazdko wytrzymało te 2000w. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Olas1 napisał:

Drodzy Majstrowie,

Chce zrobić sterowanie ogrzewaniem w garażu (szeregowiec). Czyli np. godzinkę wcześniej zdalnie włączyć gniazdko i niech farelka grzeje. W garaży mam internet, ale większość sterowanych gniazdek wymaga, aby gniazdko i telefon były w tej samej sieci wifi. Znacie jakieś rozwiązania, którymi można sterować z dowolnego miejsca na ziemi? No i żeby gniazdko wytrzymało te 2000w. 

 

https://allegro.pl/oferta/sonoff-s26-e-gniazdko-wifi-wtyczka-z-bolcem-8723743676

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, tomecki napisał:

 

No i można zamknąć wątek, ale... da się to ustawić tak, że jak temperatura spada np. poniżej 2 stopni to się włączy? czyli połączyć z jakimś czujnikiem temperatury?

Zacząłem się bawić Philips Hue w domu i w zasadzie po dokupieniu gniazdka i dodatkowego mostka można by to zastosować, ale raz że wyjdzie drożej, a dwa, że mostek potrzebuje internetu po kablu, a w garażu mam tylko wifi. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Olas1 napisał:

 

No i można zamknąć wątek, ale... da się to ustawić tak, że jak temperatura spada np. poniżej 2 stopni to się włączy? czyli połączyć z jakimś czujnikiem temperatury?

Zacząłem się bawić Philips Hue w domu i w zasadzie po dokupieniu gniazdka i dodatkowego mostka można by to zastosować, ale raz że wyjdzie drożej, a dwa, że mostek potrzebuje internetu po kablu, a w garażu mam tylko wifi. 

 

 

do tego to pewnie raspberry :] ;], ale ja się nie bawię w takie rzeczy. Nie mam pojęcia czy na tym sonoffie da radę to ogarnąć. Ale imo do takich zastosowań to ręcznie sterowanie powinno styknąć

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Olas1 napisał:

 

No i można zamknąć wątek, ale... da się to ustawić tak, że jak temperatura spada np. poniżej 2 stopni to się włączy? czyli połączyć z jakimś czujnikiem temperatury?

Zacząłem się bawić Philips Hue w domu i w zasadzie po dokupieniu gniazdka i dodatkowego mostka można by to zastosować, ale raz że wyjdzie drożej, a dwa, że mostek potrzebuje internetu po kablu, a w garażu mam tylko wifi. 

 

Sonoff th 16 lub th10 + większy przekaźnik , do tego czujnik temp lub temp + wilgotność.

Możliwość programowania temperaturowego, czasowego lub odpalania z palca.

Całą kotłownią tym steruję CO, CWU, Cyrkulacja,Hydrofory,Zawory trójdrożne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, POKS napisał:

Sonoff th 16 lub th10 + większy przekaźnik , do tego czujnik temp lub temp + wilgotność.

Możliwość programowania temperaturowego, czasowego lub odpalania z palca.

Całą kotłownią tym steruję CO, CWU, Cyrkulacja,Hydrofory,Zawory trójdrożne.


Rewelacja. Podoba mi się Sonoff. Gniazdko kupione, konfiguracja w 5 minut. Działa świetnie.

A czemu piszesz, że do th10 potrzebny większy przekaźnik? Czyli lepiej od razu kupić th16 i nie kombinować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Olas1 napisał:


Rewelacja. Podoba mi się Sonoff. Gniazdko kupione, konfiguracja w 5 minut. Działa świetnie.

A czemu piszesz, że do th10 potrzebny większy przekaźnik? Czyli lepiej od razu kupić th16 i nie kombinować. 

Zależy wszystko od mocy którą chcesz sterować. Th 16 niby ma 16A obciązalności. ale same złączki do odbiornika już są trochę słabe. Jeżeli odpalasz grzejniki elektryczne to polecam sterowanie pośrednie (sonoff steruje przekaźnikiem /stycznikiem z cewką 230V) a dalej co podłączysz>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, POKS napisał:

Zależy wszystko od mocy którą chcesz sterować. Th 16 niby ma 16A obciązalności. ale same złączki do odbiornika już są trochę słabe. Jeżeli odpalasz grzejniki elektryczne to polecam sterowanie pośrednie (sonoff steruje przekaźnikiem /stycznikiem z cewką 230V) a dalej co podłączysz>


Podłączony będzie tylko jeden grzejnik/dmuchawa 2000w. D... ze mnie, a nie elektryk, więc nie za bardzo wiem o czym piszesz z tym przekaźnikiem :) 

Edytowane przez Olas1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Olas1 napisał:


Podłączony będzie tylko jeden grzejnik/dmuchawa 2000w. D... ze mnie, a nie elektryk, więc nie za bardzo wiem o czym piszesz z tym przekaźnikiem :) 

Polecam obejrzenie.

 

Zastosowanie dodatkowego przekaźnika za parę PLN i po problemie. Może być coś takiego https://allegro.pl/oferta/stycznik-modulowy-1-mod-230v-20a-2p-cewka-na-szyne-7959027101?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_DIO_pla_dom_budownictwo&ev_adgr=Elektryka+i+akcesoria&gclid=EAIaIQobChMI1uW60tLU7gIVib7tCh3b3QnIEAQYASABEgI4KvD_BwE

Ten jest na szynę ale możesz wrzucić do puszki razem z sonoff możesz też zamontować w rozdzielni i sterować wybranym gniazdkiem, obwodem. Ten przekaźnik przejmie na siebie całe obciążenie a ,że podłączenia ma na śrubki to na pewno się nie upali.

To tylko przykładowy stycznik.

Edytowane przez POKS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Olas1 napisał:

Widziałem ten filmik, ale... 

Gdzie dokładnie się to wpisana, bo za cholerę nie rozumiem działania tego przekaźnika :(

Tj kolega wyżej podał przykład też widziałem masę zdjęć i problemu z popalonymi gniazdkami tego typu. Ja bym tym chińskim produktom do końca nie ufał, jak chcesz go obciążyć większym prądem. Ja mam jedno tego typu gniazdko, gdzie zadziałało dopiero trzecie i nadal potrafi czasem róźnicówkę wywalić. Natomiast od ok 5lat mam listwy przekaźnikowe, zamontowane w dużej obudowie  które zarządzają w domu różnymi rzeczami i zero problemów.

 

Sama idea Sonoff to zintegrowanie ESP8266 (czyli klon Arduino) + przekaźnik i zasilacz w jednej obudowie, no i ich chiński soft. Możesz sam kupić płytkę ESP do tego zewn przekaźnik (listwa przekaźników, luzem czy nawet na szynę DIN) + czujnik temp i to wszystko połączyć. Czasem najtrudniejsze to dobrać obudowę aby to wszystko zadziałało. Natomiast jak dobierzesz sobie przekaźnik o odpowiednio większym z zapasem max prądem i zamontujesz to w większej obuwie to będzie to znacznie bezpieczniejsze rozwiązanie niż upchanie tego w małej obudowie w kształcie gniazdka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Olas1 napisał:

Widziałem ten filmik, ale... 

Gdzie dokładnie się to wpisana, bo za cholerę nie rozumiem działania tego przekaźnika :(

Przekaźnik ma dwa styki oznaczone A1 A2 (cewka) to wpinasz do wyjścia sonoff ,czyli sonoff załącza przekaźnik.

Wyjścia 1,2  i 3,4 to są dwa zestyki zwierne. Potraktuj to jako włączniki i włączaj nimi sobie co chcesz.

PS na obudowie tego konkretnego przekaźnika masz mały schemacik.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2021 o 10:20, tomecki napisał:

Czy za pomocą takiego gniazdka można sterować pompą recyrkulacyjną CWU? Chodzi mi o to czy można ustawić jej włączanie i wyłączanie np. codziennie co godzinę na 10 - 15 minut w zakresie czasowym od godz. 6:00 do 22:00 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Fryzuryn napisał:

Czy za pomocą takiego gniazdka można sterować pompą recyrkulacyjną CWU? Chodzi mi o to czy można ustawić jej włączanie i wyłączanie np. codziennie co godzinę na 10 - 15 minut w zakresie czasowym od godz. 6:00 do 22:00 ?

 

Wydaje mi się, że tak, musiałbym się pobawić ;]

 

Screenshot_20210211-212054.jpg.7ca024e66ed1baddebdc399771955166.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2021 o 10:35, Olas1 napisał:

 

No i można zamknąć wątek, ale... da się to ustawić tak, że jak temperatura spada np. poniżej 2 stopni to się włączy? czyli połączyć z jakimś czujnikiem temperatury?

Zacząłem się bawić Philips Hue w domu i w zasadzie po dokupieniu gniazdka i dodatkowego mostka można by to zastosować, ale raz że wyjdzie drożej, a dwa, że mostek potrzebuje internetu po kablu, a w garażu mam tylko wifi. 

 

Tuya

 

 

Edytowane przez sdss
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Fryzuryn napisał:

Patrzę w tą apkę "na sucho" no i mam mieszane uczucia czy ogarnie ona te scenariusze jak sobie wymyśliłem z cogodzinnym włączaniem 🤔 

 

Imo bez problemu. Albo jeszcze raz dużymi literami napisz co chcesz osiągnąć ;]

 

Screenshot_20210217-204319.jpg.000a7687489a5f0efbd5f6ce827385b2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2021 o 20:44, tomecki napisał:

 

Imo bez problemu. Albo jeszcze raz dużymi literami napisz co chcesz osiągnąć ;]

 

 

Dzięki ! Kupiłem, podłączyłem, osiągnąłem co chciałem ;] 

Edytowane przez Fryzuryn
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 17.02.2021 o 20:44, tomecki napisał:

 

Imo bez problemu. Albo jeszcze raz dużymi literami napisz co chcesz osiągnąć ;]

 

 

 

Mam jeszcze taki problem, może się spotkałeś z taki motywem jak pompka załącza się sama a nie powinna bo nie mam ustawionej żadnej sceny, harmonogramu.

Codziennie włącza się 22:25 a wyłącza 23:04. Odinstalowywać apkę? Wyczyścić jej dane? Jak to wykonam to potem znowu muszę wszystkie harmonogramy ustawiać od nowa?

image.png

Edytowane przez Fryzuryn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Fryzuryn napisał:

 

Mam jeszcze taki problem, może się spotkałeś z taki motywem jak pompka załącza się sama a nie powinna bo nie mam ustawionej żadnej sceny, harmonogramu.

Codziennie włącza się 22:25 a wyłącza 23:04. Odinstalowywać apkę? Wyczyścić jej dane? Jak to wykonam to potem znowu muszę wszystkie harmonogramy ustawiać od nowa?

image.png

 

Na pewno nie masz harmonogramu na te godziny? Dziwne, nie kojarzę. 

Nie wiem czy będzie trzeba od nowa ustawiać harmonogram, chyba nie resetowalem nigdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% że brak harmonogramu, usunąłem jeszcze na próbę scenę z godziny 22:00 a pompka dalej się włącza jakby harmonogram istniał no i nadal 22:25 też startuje. Wygląda jakby sceny się nie usuwają albo coś.

Będę kombinował z wylogowywaniem, resetowaniem a w ostateczności założę nowe konto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.