Skocz do zawartości

Nowy DS4 - premium po francusku


sailor_p

Rekomendowane odpowiedzi

34 minutes ago, sailor_p said:

W tym tygodniu miala miejsce premiera DS 4 (segment C). Co myślicie?

Wg mnie bardzo ładny samochód i nie tak oklepany jak kompaktowa niemiecka wielka 3 premium.

 

 

Wyglada naprawde swietnie :ok:

Ciekawe tylko jak go wycenia na tle konkurencji z marek premium i jakie bede silniki.

Bo jak wpakuja tam 1.2 Puretech to raczej smiech na sali ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Wyglada naprawde swietnie :ok:

Ciekawe tylko jak go wycenia na tle konkurencji z marek premium i jakie bede silniki.

Bo jak wpakuja tam 1.2 Puretech to raczej smiech na sali ;]

 

 

Dodatkowo wchodzi kwestia finansowania. 

Na takie wynalazki rezyduła leci na leb na szyje

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

Wyglada naprawde swietnie :ok:

Ciekawe tylko jak go wycenia na tle konkurencji z marek premium i jakie bede silniki.

Bo jak wpakuja tam 1.2 Puretech to raczej smiech na sali ;]

1.2 Puretech pewnie będzie, ale bedzie też pewnie 1.6 z Peugota 508 a 225 KM w takim aucie pewnie zrobi robotę.

A jeśli chodzi o wycenę trzeba być realistą, będzie poziom A klasy, BMW1 minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sailor_p napisał:

W tym tygodniu miala miejsce premiera DS 4 (segment C). Co myślicie?

Wg mnie bardzo ładny samochód i nie tak oklepany jak kompaktowa niemiecka wielka 3 premium.

 

 

 

Bardzo ładny ten Lexus.

:hehe:

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, sailor_p said:

1.2 Puretech pewnie będzie, ale bedzie też pewnie 1.6 z Peugota 508 a 225 KM w takim aucie pewnie zrobi robotę.

A jeśli chodzi o wycenę trzeba być realistą, będzie poziom A klasy, BMW1 minimum.

 

Dlatego nie ma szans na sensowna sprzedaz tego w naszych realiach...

Bo na taka A-klase czy BMW 1 z pocalowaniem w reke znajdziesz chetnego  po 3-5 latach za 60-70% wartosci.

Tutaj pewnie utrata wartosci bedzie duzo wyzsza, co przelozy sie na drogie finansowanie czy wynajem dlugoterminowy.

Marka glownie dla pasjonatow francuskiej motoryzacji ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Dlatego nie ma szans na sensowna sprzedaz tego w naszych realiach...
Bo na taka A-klase czy BMW 1 z pocalowaniem w reke znajdziesz chetnego  po 3-5 latach za 60-70% wartosci.
Tutaj pewnie utrata wartosci bedzie duzo wyzsza, co przelozy sie na drogie finansowanie czy wynajem dlugoterminowy.
Marka glownie dla pasjonatow francuskiej motoryzacji
 
Zauważyłem, że strasznie rozbijasz kupę na atomy. Jakieś procenty, straty, wartości, nie opłaca się.
Podoba mi się auto to kupuje i nie martwie głupotami.
Przejmujesz się tym co będzie za 3 lata jak ktoś to kupi litości
  • Lubię to 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, hefi said:

Zauważyłem, że strasznie rozbijasz kupę na atomy. Jakieś procenty, straty, wartości, nie opłaca się.
Podoba mi się auto to kupuje i nie martwie głupotami.
Przejmujesz się tym co będzie za 3 lata jak ktoś to kupi emoji848.png litości

 

Kto bogatemu zabroni :ok:

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, hefi napisał:

Zauważyłem, że strasznie rozbijasz kupę na atomy. Jakieś procenty, straty, wartości, nie opłaca się.
Podoba mi się auto to kupuje i nie martwie głupotami.
Przejmujesz się tym co będzie za 3 lata jak ktoś to kupi emoji848.png litości

 

Ale ma rację z tym finansowaniem. Może się okazać, że rata za auto dużo droższe i lepsze będzie taka sama. I to raczej nie przysporzy tym wynalazkom klientów.

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, sailor_p napisał:

1.2 Puretech pewnie będzie, ale bedzie też pewnie 1.6 z Peugota 508 a 225 KM w takim aucie pewnie zrobi robotę.

A jeśli chodzi o wycenę trzeba być realistą, będzie poziom A klasy, BMW1 minimum.

Ogladalem test P508 to obsluga i osiagi szalu nie robia sa wrecz irytujace. DS wyglada genialnie pytanie o ceny i o obsluge bo tak intuicyjnie jak w VAG to nie bedzie dzialalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, wujek napisał:

Ogladalem test P508 to obsluga i osiagi szalu nie robia sa wrecz irytujace. DS wyglada genialnie pytanie o ceny i o obsluge bo tak intuicyjnie jak w VAG to nie bedzie dzialalo.

Head up wygląda super:

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Ale ma rację z tym finansowaniem. Może się okazać, że rata za auto dużo droższe i lepsze będzie taka sama. I to raczej nie przysporzy tym wynalazkom klientów.
 
Ma rację, bo wynajem wychodzi drożej.
I tak, pisaliśmy już kiedyś o tym. Wysokość raty jest bardzo zbliżona, regulijemy to sobie przebiegiem i wpłata własną.

I kto bogatemu zabroni? Chyba raczej biednemu, który nie ma $ na całość a właśnie kombinuje jak jezdzic nowym autem za 1500 miesięcznie. I to dla nich powstał wynajem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, hefi napisał:

Ma rację, bo wynajem wychodzi drożej.
I tak, pisaliśmy już kiedyś o tym. Wysokość raty jest bardzo zbliżona, regulijemy to sobie przebiegiem i wpłata własną.

I kto bogatemu zabroni? Chyba raczej biednemu, który nie ma $ na całość a właśnie kombinuje jak jezdzic nowym autem za 1500 miesięcznie. I to dla nich powstał wynajem

 

IMO wynajem nie jest dla biednych bo jak dobrze policzyć to nie wychodzi to taniej niż zakup auta, lecz drożej. Banki muszą zarabiać.

 

 

Edytowane przez Dark_Knight
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
IMO wynajem nie jest dla biednych bo jak dobrze policzyć to nie wychodzi to taniej niż zakup auta, lecz drożej. Banki muszą zarabiać.
 
 
To już przecież ustaliliśmy wieki temu, nie wychodzi taniej. Tak.
Tylko widzę patrzymy na to z innej strony.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Kiwal napisał:

Bardzo ladne auto. Jesli zrobia, a chyba sie nie zanosi, elektryka to do rozwazenia...

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
 


W DS3 masz elektryka, więc pewnie i to będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, hefi napisał:

Zauważyłem, że strasznie rozbijasz kupę na atomy. Jakieś procenty, straty, wartości, nie opłaca się.
Podoba mi się auto to kupuje i nie martwie głupotami.
Przejmujesz się tym co będzie za 3 lata jak ktoś to kupi emoji848.png litości

Jeżeli nie przejmujesz się wartością auto przy odsprzedaży to tak, jak byś się nie przejmował wartością auto przy kupnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie przejmujesz się wartością auto przy odsprzedaży to tak, jak byś się nie przejmował wartością auto przy kupnie.
Dokładnie tak jest Nie interesuje mnie cena zakupu ani cena po 3 latach.
Auto kosztuje mnie np 1500 miesięcznie. I tyle
Teraz jak Ryb powiedział, lokujesz te 1500 wg własnego uznania i upodobań.
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 hours ago, hefi said:

Zauważyłem, że strasznie rozbijasz kupę na atomy. Jakieś procenty, straty, wartości, nie opłaca się.
Podoba mi się auto to kupuje i nie martwie głupotami.
Przejmujesz się tym co będzie za 3 lata jak ktoś to kupi emoji848.png litości

To auto dla ludzi zamożnych. A tacy ludzie potrafią liczyć pieniądze i ich wartość w czasie

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 05/02/2021 at 6:12 PM, Maciej__ said:

 

Wyglada naprawde swietnie :ok:

Ciekawe tylko jak go wycenia na tle konkurencji z marek premium i jakie bede silniki.

Bo jak wpakuja tam 1.2 Puretech to raczej smiech na sali ;]

 

Innego silnika nie mają. Może wpakują dwa, po jednym na os?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2021 o 19:12, Maciej__ napisał:

 

Wyglada naprawde swietnie :ok:

Ciekawe tylko jak go wycenia na tle konkurencji z marek premium i jakie bede silniki.

Bo jak wpakuja tam 1.2 Puretech to raczej smiech na sali ;]

 

W Aklasie masz 1.3 , w A3 jest 1.0 a 116i ma 109KM jako podstawowe jednostki, są też a45 rs3 i M1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Aklasie masz 1.3 , w A3 jest 1.0 a 116i ma 109KM jako podstawowe jednostki, są też a45 rs3 i M1.
Tu większość myśli, że jak ktoś w cywilizowanym kraju kupuje auto trochę droższe od pandy, musi mieć 500 KM i silnik jak stodoła. Chyba nie znają sobie sprawy, że tam cywilizowani ludzie jeżdżą przepisowo.
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, Rado_ said:

Tu większość myśli, że jak ktoś w cywilizowanym kraju kupuje auto trochę droższe od pandy, musi mieć 500 KM i silnik jak stodoła. Chyba nie znają sobie sprawy, że tam cywilizowani ludzie jeżdżą przepisowo.

 

NIe musi, ale jesli chca konkurowac z markami premium to musza miec cos wiecej w ofercie.

Zobacz sobie jaka jest rozpietosc silnikowa w takim BMW 1.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



 
NIe musi, ale jesli chca konkurowac z markami premium to musza miec cos wiecej w ofercie.
Zobacz sobie jaka jest rozpietosc silnikowa w takim BMW 1.
 
 


To zobacz np Q5 i DS 7 Crossback . Dodam, że Q5 jest najczęściej wybieranym Audi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rado_ napisał:
1 godzinę temu, Maciej__ napisał:
 
Po co mam patrzec, skoro to potwierdzi dokladnie to co napisalem wyzej? :nie_wiem:

To konkurują czy nie? Sprzedaż im rośnie, czyli polityka dobra. Maciek, rozumiem, że chciałeś kupić DS, ale jednak kupujesz BMW?

Sprzedaja mniej wiecej tyle samo w EU. https://carsalesbase.com/europe-ds/

 

Pewnie poza w Chinach jest lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.02.2021 o 18:17, hefi napisał:

Nie interesuje mnie cena zakupu ani cena po 3 latach.
Auto kosztuje mnie np 1500 miesięcznie

Ale to jest tożsame. Miesięczny koszt samego posiadania to (cena_zakupu - cena_odsprzedaży) / liczba_miesięcy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Rado_ napisał:
22 godziny temu, sdss napisał:
W Aklasie masz 1.3 , w A3 jest 1.0 a 116i ma 109KM jako podstawowe jednostki, są też a45 rs3 i M1.

Tu większość myśli, że jak ktoś w cywilizowanym kraju kupuje auto trochę droższe od pandy, musi mieć 500 KM i silnik jak stodoła. Chyba nie znają sobie sprawy, że tam cywilizowani ludzie jeżdżą przepisowo.

I ktoś z tymi kiblami pod maską kupuje? To ma zapierd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, rafciojuve napisał:

I ktoś z tymi kiblami pod maską kupuje? To ma zapierd...

Jak ktoś jeździ większość po mieście w korkach, to po co mu te KM? Mniej zapłaci, mniej spali, mniej zapłaci za ubezpieczenie, a w korku będzie stał tak samo szybko jak porsche na pasie obok. Nawet leżeli ten pas obok to lewy.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś jeździ większość po mieście w korkach, to po co mu te KM? Mniej zapłaci, mniej spali, mniej zapłaci za ubezpieczenie, a w korku będzie stał tak samo szybko jak porsche na pasie obok. Nawet leżeli ten pas obok to lewy.
 
Ja jestem zdania, że "brak silnika" jest wstanie obrzydzić najfajniejsze auto.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2021 o 18:37, sailor_p napisał:

W tym tygodniu miala miejsce premiera DS 4 (segment C). Co myślicie?

Wg mnie bardzo ładny samochód i nie tak oklepany jak kompaktowa niemiecka wielka 3 premium.

 

 

 

czy ten samochód oferuje coś poza wyglądem i gadżetami? Serio pytam bo nigdy nie miałem do czynienia z tą marką? Ma jakiś charakter? Prowadzenie? Czucie? Czy tylko ekrany dotykowe i materiały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2021 o 21:54, hefi napisał:

Zauważyłem, że strasznie rozbijasz kupę na atomy. Jakieś procenty, straty, wartości, nie opłaca się.
Podoba mi się auto to kupuje i nie martwie głupotami.
Przejmujesz się tym co będzie za 3 lata jak ktoś to kupi emoji848.png litości

 

To nie jest rozbijanie kupy na atomy, tylko życie.

 

O ile sie nie mylę, większość aut w PL jest kupowane przez firmy.

A te kupują auta w leasingu. Nie dlatego że są biedne, tylko dlatego że to się bardziej opłaca niz kupowanie za gotówkę.

A firmy potrafia liczyć.

I jak wychodzi rata leasingowa niższa na Audi niż na DS, to rachunek jest prosty.

A DS nie jest jakąś rozpoznawaną marka uberprestiż, żeby jakis dyrektor czy prezes się chwalił kolegom czym przyjechał na "konferencję".

Jak powie DS, to zaraz musi dodawać "to taki super wywalony w kosmos Citronen, no wiesz zią..."

Nie jest to jakieś Maserati czy nawet Alfa o której każdy wie że może jest super, ale sie sypie i koles sobie kupił takie auto, bo jest jakis wyjątkowy.

 

A rata leasingowa jest wyższa, bo auto szybko traci na wartości i w razie jakiejś draki w pierwszych dwóch latach użytkowania się okazuje, że firma spłaciła mniej niz auto straciło na wartości, więc ktos to musi pokryć. Pewnie ubezpieczenie, ale to tez kosztuje.

 

I koniec końców, DS jest droższy dla firmy niz Audi, BMW czy Lexus.

 

Swoja drogą chyba tylko Toyocie udało się stworzyć z niczego markę premium (Lexus), ale to nie była tylko zmiana znaczka. Przyłożyli się do tego bardzo dobrze, stworzyli auta bardzo dobre.

Cała reszta to owijanie g00wna w sreberko.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maro_t napisał:

 

czy ten samochód oferuje coś poza wyglądem i gadżetami? Serio pytam bo nigdy nie miałem do czynienia z tą marką? Ma jakiś charakter? Prowadzenie? Czucie? Czy tylko ekrany dotykowe i materiały?

 

Tak, pakiety Laweta+ i KawaWSerwisie+ ;]

https://www.carbuyer.co.uk/citroen/citroen-ds4/reliability

 

"

DS 4 reliability

One of the reasons the Volkswagen Golf is so popular with UK buyers is its excellent reputation for reliability and it's hard to see the DS 4 beating it in this respect. Back when it was known as the Citroen DS 4, this car scored a 123rd-place finish (out of 200 models) in our 2015 Driver Power customer satisfaction survey, which doesn’t provide a huge amount of reassurance. Although the DS 4 didn’t feature in our 2016 poll, the mechanically similar Citroen C4 came a disappointing 139th out of 150 cars. In comparison, the current Golf was came 27th overall in our 2016 survey, although its 105th place finish for reliability fails to inspire."

 

 

Ale wiesz, to stary model. Ten nowy na pewno jest lepszy.

Sa marki w których ta melodia jest grana od zawsze. Ten nowy model to juz co innego... ;]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marcindzieg napisał:

Jeszcze Nissan-Infinity, Honda-Accura (czy jakoś tak).

 

Ale właśnie te marki to są przelepianki znaczków i sa takie premium, że nie moga sie przyjąć w EU.

O ile pamietam, jakis czas temu nasz Accord był sprzedawany jako Accura na innych rynkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kravitz napisał:

 

Ale właśnie te marki to są przelepianki znaczków i sa takie premium, że nie moga sie przyjąć w EU.

O ile pamietam, jakis czas temu nasz Accord był sprzedawany jako Accura na innych rynkach.

Honda tak. Ale Infinity to zupełnie inne modele, lepsza obsługa klienta (podobno konjeża dawali  ;] ), inne silniki itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marcindzieg napisał:

Honda tak. Ale Infinity to zupełnie inne modele, lepsza obsługa klienta (podobno konjeża dawali  ;] ), inne silniki itd.

 

Infitity chyba tez ostatnio się zawinęło z EU.

Były lepsze, ale widać nie tak lepsze żeby za nie brac tyle kasy co za premium.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kravitz napisał:

 

Infitity chyba tez ostatnio się zawinęło z EU.

Były lepsze, ale widać nie tak lepsze żeby za nie brac tyle kasy co za premium.

 

Infility zniknęło, bo miało dość unijnych norm spalin. Olali EU i dalej sprzedają m.in. w Rosji czy USA duże ilości.

A wracając do tematu DS, to jakie znaczenie dla leasingu ma czy auto dużo czy mało traci na wartości? 

Czy DS czy Audi kosztuje np. 100000 netto, to raty będą takie same. Mówię o leasingu, nie o wynajmie. 

Po prostu dla 90% Polaków marzeniem jest Audi, a mało kto chciałby jeździć DS. Mimo, że auto jest na prawdę ok. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Olas1 napisał:

Po prostu dla 90% Polaków marzeniem jest Audi, a mało kto chciałby jeździć DS. Mimo, że auto jest na prawdę ok

 

no dobra, ale jakie są argumenty żeby wybrać je zamiast tego Audi? Konkrety: lepiej się prowadzi? Mniej pali? Jest ciszej? Daje lepsze czucie drogi?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Olas1 napisał:

A wracając do tematu DS, to jakie znaczenie dla leasingu ma czy auto dużo czy mało traci na wartości? 

Czy DS czy Audi kosztuje np. 100000 netto, to raty będą takie same. Mówię o leasingu,

 

Jest różnica, bo taki VW może dać Ci leasing 100% przy jakiejś niezabójczej pierwszej wpłacie.

Citroen Ci tego nie da, bo po dwóch latach wartość auta będzie niższa, niż wartość spłaconych rat.

Zatem jakoś trzeba ukryć "ubezpieczenie" w ratę leasingową, które pokryje tą różnicę w wartości auta i wpłaconych ratach, w przypadku rozbicia auta lub jego kradzieży.

 

Ja przed Golfem, nigdy nie mialem VW. W ogóle nie interesowała mnie ta marka, a nawet miałem takie jej postrzeganie, że jest droga.

Poszukałem oferty leasingowej i okazało się, że Megane jest jakies 10% droższe w ratach leasingowych niz Golf.

Dodatkowo Golfa na koniec sprzedam drożej.

To dlaczego mam kupic Megane?

 

A co do Megane, to jest jeszcze ciekawa historia, bo jak poszedłem do salonu Renault i gościowi powiedziałem, że mam ofertę na Golfa, to ten zaraz powiedział, że to "trudny przeciwnik". Wiedział że nie ma szans z VW dla klienta na leasing. Golf bedzie tanszy, chociaż jest droższy.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.