Skocz do zawartości

Nowy DS4 - premium po francusku


sailor_p

Rekomendowane odpowiedzi

On 2/5/2021 at 8:21 PM, sailor_p said:

1.2 Puretech pewnie będzie, ale bedzie też pewnie 1.6 z Peugota 508 a 225 KM w takim aucie pewnie zrobi robotę.

A jeśli chodzi o wycenę trzeba być realistą, będzie poziom A klasy, BMW1 minimum.

Czyżby dalej klepali 1.6 THP? :hmm: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, gilbert3 napisał:

Czyżby dalej klepali 1.6 THP? :hmm: 

a tak na serio to te 4 cylindrowce Peżu to jest słynna rodzina THP, czy to już zupełnie inna konstrukcja?

Sam nie mam doświadczenia, ale podobno te THP to była niezła padaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak na serio to te 4 cylindrowce Peżu to jest słynna rodzina THP, czy to już zupełnie inna konstrukcja?
Sam nie mam doświadczenia, ale podobno te THP to była niezła padaka.
THP niby ulepszone. Może tak się nie sypia jak wcześniej, ale nie mam wiedzy. Padaka jakich mało. Bujam się tym bo co zrobić. Na wiosnę spróbuje sprzedać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Rado_ napisał:
2 godziny temu, sailor_p napisał:
a tak na serio to te 4 cylindrowce Peżu to jest słynna rodzina THP, czy to już zupełnie inna konstrukcja?
Sam nie mam doświadczenia, ale podobno te THP to była niezła padaka.

THP niby ulepszone. Może tak się nie sypia jak wcześniej, ale nie mam wiedzy. Padaka jakich mało. Bujam się tym bo co zrobić. Na wiosnę spróbuje sprzedać.

Jakie masz auto i którego roku? Bo chyba kilka razy były ulepszane. Możesz coś więcej napisać o eksploatacji? W czym jest problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Jakie masz auto i którego roku? Bo chyba kilka razy były ulepszane. Możesz coś więcej napisać o eksploatacji? W czym jest problem?


5008 końcówka 2012. Przebieg ok 87 tyś.
Może i coś było ulepszane, ale bez skutku. Mówię o wersji 156 KM. Nic nie zrobisz, bo silnik konstrukcyjnie jest źle zaprojektowany. Wymaga świadomego użytkownika, i tak loteria. Problemem jest tam wszystko. Kwestia tylko jak szybko problem nadejdzie i który.
  • Lubię to 2
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Rado_ napisał:

 

 


5008 końcówka 2012. Przebieg ok 87 tyś.
Może i coś było ulepszane, ale bez skutku. Mówię o wersji 156 KM. Nic nie zrobisz, bo silnik konstrukcyjnie jest źle zaprojektowany. Wymaga świadomego użytkownika, i tak loteria. Problemem jest tam wszystko. Kwestia tylko jak szybko problem nadejdzie i który.

 


No właśnie zastanawiam się nad nową 508 w perspektywie 2-3 lat i jestem bardzo ciekawy czy ten 1.6 co tam ładują to jest cały czas THP. A jeśli tak, to czy już wolny od wad, bo w końcu kiedyś należało by te wady poprawić :)

Edytowane przez sailor_p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


No właśnie zastanawiam się nad nową 508 w perspektywie 2-3 lat i jestem bardzo ciekawy czy ten 1.6 co tam ładują to jest cały czas THP. A jeśli tak, to czy już wolny od wad, bo w końcu kiedyś należało by te wady poprawić
Trzeba by fora śledzić co piszą na temat 1,6 PT. Z tego co czytałem, to rozrzad te same nr części co THP, jeżeli to prawda to...ciekawe jak z pompą wtryskową, bo ona przeważnie ok 100 tyś wytrzyma, ciekawe jak uszczelniacze zaworowe się maja, czy tez nie mają bo olej palą jak na wsi w piecach.Tetaz jak idzie elektryfikacja, to raczej nowego silnika nie zbudują.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, sailor_p said:


No właśnie zastanawiam się nad nową 508 w perspektywie 2-3 lat i jestem bardzo ciekawy czy ten 1.6 co tam ładują to jest cały czas THP. A jeśli tak, to czy już wolny od wad, bo w końcu kiedyś należało by te wady poprawić :)

 

Z tymi silnikami jest tak jak z rdza u Mazdy... Tym razem już naprawdę poprawiliśmy...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, Rado_ said:

Trzeba by fora śledzić co piszą na temat 1,6 PT. Z tego co czytałem, to rozrzad te same nr części co THP, jeżeli to prawda to...ciekawe jak z pompą wtryskową, bo ona przeważnie ok 100 tyś wytrzyma, ciekawe jak uszczelniacze zaworowe się maja, czy tez nie mają bo olej palą jak na wsi w piecach.Tetaz jak idzie elektryfikacja, to raczej nowego silnika nie zbudują.

 

Tutaj tez ktos sie wyleczyl z THP ;)

https://francuskie.pl/citroen-c4-grand-picasso-1-6-thp-nigdy-wiecej-francuskiego-samochodu/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Filipfm napisał:

 

a ludzie kupują, bo ładne i "dizajnerskie" 😄 

Ładne, wygodne, świetnie wyposażone. Jak jeździ to fajnie jeździ. Nie rdzewieje. Wydawało by się że same zalety. U mechanika był taki - przyjechał z Chorwacji na lawecie. Najgorsze jest to że tego silnika nie da się naprawić i nie ma za bardzo na co wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

Cytat

Zgodnie gwarancją producenta do 85 tys. km koszty jednostki napędowej pokrywa Grupa PSA a właściciel ponosi jedynie koszty robocizny.

 

Co to za gwarancja? Jaja sobie robią?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Pewnie jakas przedluzona, skoro to bylo w 2019-2020 a samochod z 2014...

 

Też mi przedłużona, jak do 85kkm. Dobrze wiedzą, że jest fakap więc sprzedają podróbę gwarancji. Nawet "gwarancje" w formie ubezpieczeń takich wyłączeń nie mają, zwykle obejmują przebiegi ponad standardową gwarancję (więc 100+ kkm) i nie ma mowy o płaceniu za robociznę (którą ASO wycenia przecież z sufitu, więc pewnie i koszt części w niej mieszczą bez problemu).

 

O szukaniu haka żeby jej nie uznać nie wspomnę nawet. Firma z takimi praktykami jest u mnie skreślona.

 

 

Edytowane przez Dark_Knight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, marcindzieg napisał:

8 kzł kosztuje używany silnik  :)

 

Niezle widac prawo popytu i podazy 😄 

jako ciekawostka, Silnik 1.5T z najnowszego Civica mozna kupic ponizej 1,5 tys. Starsze wolnossaki i diesle - oba bezawaryjne - słupki od 400 zł, kompletne ze skrzyniami do 2 tys. Bo nikt tego nie chce kupowac, bo nie ma specjalnie po co 😄 

 

Kumpel niedawno kupowal 1.4TSI bo mu sie zapalił alladyn i poszło wszystko w drobny mak - 4 tysie.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy później...

Chyba pierwszy test

https://autokult.pl/42271,pierwsza-jazda-ds-4-samochod-ktory-kupisz-oczami

 

No ale z cenami to poszaleli, środkowa wersja wyposażenia to 150 kPLN, topowa 200 kPLN, a silniki nie za bogate. Drożej niż za kompakty premium od niemcow.

Edytowane przez sailor_p
  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, sailor_p napisał:

Chyba pierwszy test

https://autokult.pl/42271,pierwsza-jazda-ds-4-samochod-ktory-kupisz-oczami

 

No ale z cenami to poszaleli, środkowa wersja wyposażenia to 150 kPLN, topowa 200 kPLN, a silniki nie za bogate. Drożej niż za kompakty premium od niemcow.

 

A w salonie ruch :) wczoraj rozmawiałem z handlowcem i zainteresowanie większe niż się spodziewali. Ludzie mają kasę 😄 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, sailor_p napisał:

Chyba pierwszy test

https://autokult.pl/42271,pierwsza-jazda-ds-4-samochod-ktory-kupisz-oczami

 

No ale z cenami to poszaleli, środkowa wersja wyposażenia to 150 kPLN, topowa 200 kPLN, a silniki nie za bogate. Drożej niż za kompakty premium od niemcow.

 

Wygląda świetnie z zewnątrz, do wnętrza pewnie trzeba by się przyzwyczaić, wybór silników imho bardzo fajny bo benzyny od 130 do 225KM. Co chcieć więcej w takim aucie. Żeby w każdym kompakcie był taki wybór silników, a nie że 150KM max. Tylko ciągle mam problem po co taki samochód. Z jednej strony mocny silnik, z drugiej piszą że prowadzenie mało sportowe, a skrzynia dobra do spokojnej jazdy. Taki raczej wygodny kanapowiec. I dla kogoś komu zależy głównie na wyglądzie, bajerach i wygodnym posadzeniu tyłka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, maro_t said:

Taki raczej wygodny kanapowiec. I dla kogoś komu zależy głównie na wyglądzie, bajerach i wygodnym posadzeniu tyłka.

 

Dokladnie tak, auto dla kogos kto kupuje glownie oczami i chce sie wyrozniac z tlumu :ok:

Takich BMW1 czy Audi 3 jezdzi na peczki przeciez.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Olas1 napisał:

 

A w salonie ruch :) wczoraj rozmawiałem z handlowcem i zainteresowanie większe niż się spodziewali. Ludzie mają kasę 😄 

 

Wszystkie inne auta już zostały sprzedane a czas oczekiwania wynosi wiele miesięcy to ludzie w desperacji po te DSy przyszli.

:hehe:

 

 

  • Lubię to 1
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Dokladnie tak, auto dla kogos kto kupuje glownie oczami i chce sie wyrozniac z tlumu :ok:

Takich BMW1 czy Audi 3 jezdzi na peczki przeciez.

 

Tylko że używane Audi czy BMW odsprzedasz z łatwością a z tym wynalazkiem możesz się bujać miesiącami. Gdybym ja miał to brać to tylko w wynajem - mieć ciekawe auto i nie martwić się o to co z nim zrobię po zakończeniu leasingu.

Z drugiej strony - to, jak łatwo auto sprzedać i za ile po zakończeniu leasingu wpływa na cenę wynajmu, w której przecież spłacasz utratę wartości. Może okazać się, że rata za BMW warte 200k jest dużo niższa od raty za DSa wartego 200k. Zresztą stąd się biorą bardzo atrakcyjne oferty wynajmu na popularne modele marek premium.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Dark_Knight said:

 

Tylko że używane Audi czy BMW odsprzedasz z łatwością a z tym wynalazkiem możesz się bujać miesiącami. Gdybym ja miał to brać to tylko w wynajem - mieć ciekawe auto i nie martwić się o to co z nim zrobię po zakończeniu leasingu.

Z drugiej strony - to, jak łatwo auto sprzedać i za ile po zakończeniu leasingu wpływa na cenę wynajmu, w której przecież spłacasz utratę wartości. Może okazać się, że rata za BMW warte 200k jest dużo niższa od raty za DSa wartego 200k. Zresztą stąd się biorą bardzo atrakcyjne oferty wynajmu na popularne modele marek premium.

 

To raczej nie sa auta dla ludzi, ktorzy je kupuja z kalkulatorem w reku...

Poza tym na leasingach swiat sie nie konczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Maciej__ napisał:

To raczej nie sa auta dla ludzi, ktorzy je kupuja z kalkulatorem w reku...

Poza tym na leasingach swiat sie nie konczy.

 

Nie bardzo potrafię sobie wyobrazić kogoś, kto przychodzi z gotówką w kieszeni właśnie po DSa, bo tak chciał. Ilu będzie takich ludzi? Promil? Nawet ja nie mam takich pomysłów.

:hehe:

 

Auta w tych cenach to już w większości leasingi przecież.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Dark_Knight napisał:

 

Wszystkie inne auta już zostały sprzedane a czas oczekiwania wynosi wiele miesięcy to ludzie w desperacji po te DSy przyszli.

:hehe:

 

 

 

Taka sama sytuacja jest i w PSA, więc to nie argument. DS4 jeszcze nie ma w salonach i w sumie nie wiadomo kiedy będzie 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Dark_Knight said:

 

Nie bardzo potrafię sobie wyobrazić kogoś, kto przychodzi z gotówką w kieszeni właśnie po DSa, bo tak chciał. Ilu będzie takich ludzi? Promil? Nawet ja nie mam takich pomysłów.

:hehe:

 

Auta w tych cenach to już w większości leasingi przecież.

 

 

No to kup sobie BMW :ok: Ktos Cie zmusza do kupna DSa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Olas1 napisał:

 

Taka sama sytuacja jest i w PSA, więc to nie argument. DS4 jeszcze nie ma w salonach i w sumie nie wiadomo kiedy będzie 👍

 

No to może przyszli pooglądać tylko? Ja sam chętnie bym takiego cudaka pooglądał ale to nie znaczy, że bym kupił. Ciekawe jak ci oglądacze przekładają się na sprzedaż.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

No to kup sobie BMW :ok: Ktos Cie zmusza do kupna DSa?

 

No przecież teoretycznie gadamy. Już kupiłem nie-DSa, i o ile potrafię sobie wyobrazić przesiadkę na BMW, Mercedesa a nawet Lexusa to na DSa już nie. Oczywiście to tylko moje prywatne zdanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dark_Knight napisał:

 

No to może przyszli pooglądać tylko? Ja sam chętnie bym takiego cudaka pooglądał ale to nie znaczy, że bym kupił. Ciekawe jak ci oglądacze przekładają się na sprzedaż.

 


Nie oglądanie tylko zamówienia na auta. W tym momencie zainteresowanie większe niż na DS7. 

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, sailor_p napisał:

https://francuskie.pl/sprzedaz-ds-automobiles-w-polsce-w-lipcu-2021/

 

Akurat sprzedaż DSa w Polsce jest fatalna w tym roku. 202 auta za 7 pelnych miesiecy.

Lepiej sprzedaje sie nawet Tesla co dla mnie jest zaskoczeniem w takim kraju jak Polska.

 

właśnie zauważyłem, że coraz więcej Tesli jeździ po ulicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, sailor_p said:

https://francuskie.pl/sprzedaz-ds-automobiles-w-polsce-w-lipcu-2021/

Akurat sprzedaż DSa w Polsce jest fatalna w tym roku. 202 auta za 7 pelnych miesiecy.

 

To czy jest fatalna czy nie, zalezy od tego jakie mieli plany sprzedazowe na 2021 ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.