Skocz do zawartości

Coś z charakterem do 15tysi dla faceta 40+


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam się do zakupu samochodu dla siebie czyli faceta chyba z kryzysem wieku średniego, wiecie 40+ i takie tam😅. Samochód do 15 tysi, ale nie jakiś banalny Focus, Golf czy Astra, ale coś z charakterem. Założenia to silnik benzynowy, teoretycznie mniejsze przebiegi i wpuszczą do centrum Wrocławia (w planach zakaz wjazdu diesli😁). Moje typy:

1. BMW E39, piękny klasyczny wóz, podobał mi się od zawsze, potwornie ciężko o zadbany egzemplarz.

2. AUDI A6 C5 podobnie jak wyżej.

3. VOLVO S60/S80/V70/ Najłatwiej o zadbany egzemplarz, raczej nie upalane na przez małolatów na parkingach pod tesco...

I stąd moje pytanie, czy w ogóle warto interesować się tymi niemal 20 letnimi samochodami do codziennej, ale normalnej jazdy lecz z klasą, czy jednak dać sobie spokój i poszukać jakiegoś np Peugeota 407 🤨. Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze by nie był już przerabiany, rozbijany, we w miarę oryginalnym stanie.

Po drugie rdza - z nią nie wygrasz, więc trzeba uważać.

Ostatnio młody kupił w miarę przyzwoite E36 :ok:

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny dylemat. Z jednej strony myślę o lancii Delta 1.4 150KM,z drugiej o Mondeo ST220. Albo jeszcze audi A6 z V6, V8, z czasów kiedy te silniki były nie do zajechania, przy normalnej w miarę eksploatacji. 

Dodam tylko, że warunkiem koniecznym jest możliwość bezproblemowego montażu LPG i równie bezproblemowej eksploatacji. 

Może ktoś ma doświadczenia w tym zakresie? 

 

Pozdrawiam, Grzegorz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź sobie te e39, za 8 klocków, jak coś wyjdzie to będziesz miał kasę na wsad, pojeździsz trochę i zobaczysz czy to jest to co Ci się wydaje - w razie co łatwo sprzedasz

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.02.2021 o 21:58, laksen napisał:

Samochód do 15 tysi, ale nie jakiś banalny Focus, Golf czy Astra, ale coś z charakterem.

 

po czym piszesz, ze rozważasz 3 kredensy 😄 

 

W dniu 6.02.2021 o 21:58, laksen napisał:

1. BMW E39

2. AUDI A6 C5 

3. VOLVO S60/S80/V70/

 

to ja juz nie wiem czego szukasz

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Filipfm napisał:

 

po czym piszesz, ze rozważasz 3 kredensy 😄 

 

 

to ja juz nie wiem czego szukasz

wiesz dla mnie z charakterem to był matiz po przesiadce z malucha... także wszystko zależy w którym momencie motoryzacji ktoś się znajduje

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bielaPL napisał:

wiesz dla mnie z charakterem to był matiz po przesiadce z malucha... także wszystko zależy w którym momencie motoryzacji ktoś się znajduje

 

ok. Ale jak ktos pisze o kryzysie wieku sredniego i aucie z charakterem to sie spodziewam bardziej jakiegos coupe, kabrio, ew jakiegos hothatcha a nie 

audi-a6-c5-19-tdi-110-sedan-xenony-przod

 

ale moze być i Matiz 😄 

Edytowane przez Filipfm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.02.2021 o 05:24, HARDTECHNO napisał:

@laksen. Za bardzo bym.nie szalał... Jak będą ścigać za normy Euro. Wprowadza minimalne E4 na chwilę a za rok E5. Twój klasyk będzie parkować na obrzeżach miasta

 . 

No chyba że szukasz z żółtymi tablicami..

Bez przesady. Mają wprowadzić strefy w miastach, ale one mogą dotyczyć np. jednej ulicy... Czyli strefy na początek w stylu „byle coś było” bo medialnie będzie ładnie to wyglądało. 

Edytowane przez stig
  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
W dniu 12.02.2021 o 09:41, stig napisał:

Bez przesady. Mają wprowadzić strefy w miastach, ale one mogą dotyczyć np. jednej ulicy... 

Władze Krakowa już zapowiedziały, że granicą strefy będzie obwodnica, czyli... cały Kraków będzie strefą... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, aviator napisał:

Władze Krakowa już zapowiedziały, że granicą strefy będzie obwodnica, czyli... cały Kraków będzie strefą... 

Do wprowadzenia nowych zasad jest jednak jeszcze daleko. Możliwe, że nawet po przegłosowaniu przez wojewódzkich radnych propozycje urzędników trafią do szuflady. W krajowym prawie brak na razie przepisów, które zezwalałyby na wprowadzanie takich ograniczeń. Dlatego, jak zaznaczają projektodawcy, zapisy nowego POP-u mają wyznaczać “kierunek zmian”.

https://ziemianarozdrozu.pl/artykul/4299/strefa-bez-diesli-prawie-w-calym-krakowie-zakaz-wjazdu-nawet-dla-aut-z-2014-roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przymierzam się do zakupu samochodu dla siebie czyli faceta chyba z kryzysem wieku średniego, wiecie 40+ i takie tam. Samochód do 15 tysi, ale nie jakiś banalny Focus, Golf czy Astra, ale coś z charakterem. Założenia to silnik benzynowy, teoretycznie mniejsze przebiegi i wpuszczą do centrum Wrocławia (w planach zakaz wjazdu diesli). Moje typy:
1. BMW E39, piękny klasyczny wóz, podobał mi się od zawsze, potwornie ciężko o zadbany egzemplarz.
2. AUDI A6 C5 podobnie jak wyżej.
3. VOLVO S60/S80/V70/ Najłatwiej o zadbany egzemplarz, raczej nie upalane na przez małolatów na parkingach pod tesco...
I stąd moje pytanie, czy w ogóle warto interesować się tymi niemal 20 letnimi samochodami do codziennej, ale normalnej jazdy lecz z klasą, czy jednak dać sobie spokój i poszukać jakiegoś np Peugeota 407 . Pozdrawiam serdecznie.
Znajomy ostatnio gdzieś z okolic Szwajcarii przytargał A6 2.4 z 2004 nie bite, nie wyjeżdżone.
Na gotowo z wymianą rozrządu, przeglądem olejowym itp. do tego wymiana foteli na takie, które sobie upatrzył wyszło go 18 tysi.
Więc budżet 15 to tak na styk.

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.