Skocz do zawartości

Leasing używki wiekowej do firmy.


Pipper

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Chciałbym zakupić sobie do firmy wiekowego prestiża, cena sprzętu to około 60kpln, wiek 10-16 lat. Czy jest w ogóle możliwe wzięcie leasingu na taki pojazd firmowy?

Piłka krótka, nie chcę gotówki wydawać, tylko chwycić leasing na ten cel, żeby w koszty wrzucić. 

Mogę wziąć nowego Dustera, ale są wygodniejsze pojazdy. 

Dodam, że pojazd 4wd z prześwitem przynajmniej 18cm, dość duży silnik jak na warunki PL i dużą mocą i momentem dysponujący. 

Czy da radę taką operację wykonać? 

Będzie moje pierwsze firmowe finansowanie pojazdu, więc nie chciałbym wtopić. A prywatnej kasy nie chce mieszać, na, nie mogę mieszać, spółka "zoo" :hush:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Pipper said:

Witajcie,

Chciałbym zakupić sobie do firmy wiekowego prestiża, cena sprzętu to około 60kpln, wiek 10-16 lat.

 

Raczej bez szans, wiekszosc ma ograniczenie na wiek auta + okres leasing nie wiekszy niz 10 lat.

Zostaje chyba jedynie kredyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, wujek napisał:

IMO bez szans za duzy wiek pojazdu.

No właśnie tak mi się zdawało, a nowszy prestiż jest bliżej 280-300kpln jako używany już, więc słabo to widzę....

A aż tyle nie chce pchać w pojazd, teraz jednak brzdąc jest priorytetem... :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

Raczej bez szans, wiekszosc ma ograniczenie na wiek auta + okres leasing nie wiekszy niz 10 lat.

Zostaje chyba jedynie kredyt.

W tym tygodniu pogadam z osobami od leasingów i komisantami, mają większe doświadczenie w temacie pojazdowo-finansowo-firmowym, może coś kreatywnego powstanie :spy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Pipper napisał:

W tym tygodniu pogadam z osobami od leasingów i komisantami, mają większe doświadczenie w temacie pojazdowo-finansowo-firmowym, może coś kreatywnego powstanie :spy:

Krecha - ale przy 16 latku AC ciekawe ile % wartości wyjdzie - obliczałeś może już z ciekawości ?

Edytowane przez Camel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minutes ago, Pipper said:

No właśnie tak mi się zdawało, a nowszy prestiż jest bliżej 280-300kpln jako używany już, więc słabo to widzę....

A aż tyle nie chce pchać w pojazd, teraz jednak brzdąc jest priorytetem... :oki:

 

G-klasa? ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Camel napisał:

Krecha - ale przy 16 latku AC ciekawe ile % wartości wyjdzie - obliczałeś może już z ciekawości ?

Obecnie mam 2004,2005,2007 i 2008 rok, wszystko 4wd, pojemności od 1,5 przez 2x 2.0 i 3.3, pełne pakiety oc/ac/nnw łącznie z assisstance, ac na pełne wartości i pakiety "warsztat" , i 730/1330/1380/1660pln za całe pakiety.

O ubezpieczenie się nie martwię, bardziej, czy finansowanie przejdzie :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Maciej__ napisał:

 

G-klasa? ;]

 

Powiedzmy sobie, że jest w kręgu zainteresowań, tylko budżet wtedy większy, bo około 150kpln za pełnoletnią 8-)

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Marcinas napisał:

chciałem kiedyś wziąć w leasing zmotanego patrola. niestety wiek 8+ nie łapie się

Kolejny mój typ zakupowy, mądrze zmotany z 3.0d od BMW na 260-270KM + automat+ lift 2-3"na dobrym zawiasie i 35-37" koła :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pipper napisał:

Kolejny mój typ zakupowy, mądrze zmotany z 3.0d od BMW na 260-270KM + automat+ lift 2-3"na dobrym zawiasie i 35-37" koła :oki:

Stara by mnie piiiip za taki zakup. Stwierdziliby że lepiej te pieniądze na wakacje wydać 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Pipper napisał:

Obecnie mam 2004,2005,2007 i 2008 rok, wszystko 4wd, pojemności od 1,5 przez 2x 2.0 i 3.3, pełne pakiety oc/ac/nnw łącznie z assisstance, ac na pełne wartości i pakiety "warsztat" , i 730/1330/1380/1660pln za całe pakiety.

O ubezpieczenie się nie martwię, bardziej, czy finansowanie przejdzie :oki:

To za młode paseratti trzeba wszystkie te składki zsumować 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Camel napisał:

Stara by mnie piiiip za taki zakup. Stwierdziliby że lepiej te pieniądze na wakacje wydać 🤪

Na szczęście moja żona nie widzi problemu w zakupie "narzędzi" do pracy, a przy okazji zabawek, o ile budżetu domowego nie uszczupli to :oki:

Dlatego spółka "zoo", a nie zwykła działalność w moim przypadku, pełny rozdział finansów.

Mojej żonie podobają się moje pomysły motoryzacyjne, a przede wszystkim widzi, że są uzasadnione.

Moja praca w szkole to tylko jedno z wielu moich zajęć :piwko:

P.S. Na wakacje i tak będzie, a wakacje to zwiedzanie "okolicy", w promieniu 2-3kkm od domu pojazdem terenowym + noclegi co 2-3 dni w innym rejonie i zwiedzanie ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Camel napisał:

To za młode paseratti trzeba wszystkie te składki zsumować 🤣

Dlatego Panie Kolego jest małe Suzuki z 4wd, 2 Hondy CRV i Kia Sorento, chociaż Tuarega z 2008 roku z 4.2 liczyliśmy i przy wartości 40kpln moja składka była 2300pln na rok za całość... :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maciej__ napisał:

 

Standardowo to 20% rocznie czyli 5 lat.

Czyli luzik, mnie pasuje, teraz jakoś rzadziej zmieniam pojazdy, nie co 6-7 miesięcy, jak do 2017 roku :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pipper napisał:

Czyli luzik, mnie pasuje, teraz jakoś rzadziej zmieniam pojazdy, nie co 6-7 miesięcy, jak do 2017 roku :hehe:

Na 5 lat wrzucasz nowe. Na starsze niż 6mce można na 2.5 rokui to jest lepsze, szybsze, więcej odpisujesz $

Edytowane przez Camel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, TWENTIS napisał:


Ale to amortyzujesz tylko w sensie mniejszego pofatku Pit5?
Vatu nie ruszasz bo to nie ma faktury vat23?

Ok, VAT-owcem nie jestem, gdybym był, patrzyłbym na pick-upy amerykańskie, ten temat kiedyś już poruszałem na forum  :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, TWENTIS napisał:


Ale to amortyzujesz tylko w sensie mniejszego pofatku Pit5?
Vatu nie ruszasz bo to nie ma faktury vat23?

Tak miałem na myśli amortyzację. Tu jeszcze musisz się zdeklarować czy pojazd 100% na działalność czy tez będziesz go wykorzystywał tez prywatnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, TWENTIS napisał:

Ale to amortyzujesz tylko w sensie mniejszego pofatku Pit5?
Vatu nie ruszasz bo to nie ma faktury vat23?

Zależy co kupisz (możesz kupić używkę z fakturą VAT23% przecież) i czy jesteś vatowcem.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ZUBERTO napisał:

30 miesięcy.:old:

masz racje , mój błąd :( i dodatkowo:

 

Jeżeli wartość początkowa samochodu używanego nie przekracza kwoty 10 000 zł (netto w przypadku czynnych podatników VAT, brutto w przypadku podmiotów zwolnionych z VAT), pojazd można zamortyzować jednorazowo. Jeżeli jednak jego wartość będzie wyższa, to w przypadku samochodów osobowych podatnik musi zastosować amortyzację w czasie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Mars_wrc napisał:

Musisz poszukać.

Mam gdzieś na mailu symulację leasingu na Mercedesa W124 prawie 30 letniego. Oferta przygotowana przez dealera Mercedes - Duda.

Dlatego w salonach/komisach też muszę popytać, bo W124 E500 też gdzie mi się pojawił na radarze... a te pojazdy już nie tracą na wartości ;]

Temat dopiero na maj/czerwiec, ale wolę się przygotować do "zabaw" finansowych 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Maxit napisał:

 

Kibicuję :oki:

Po wstępnych rozeznaniach z prestiży na firmę tylko Dacia Duster w wersji Prestige ;]

Inne będę musiał prywatnie... 

:hush:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Pipper napisał:

Po wstępnych rozeznaniach z prestiży na firmę tylko Dacia Duster w wersji Prestige ;]

Inne będę musiał prywatnie... 

:hush:

 

Spuśćmy zasłonę milczenia na Dustera. Niech zostanie autem do pracy.

 

Prywatnie/służbowo/na kościół - jak chcesz.... Ale projektowi W124 500E (a może i E500) wypada kibicować :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Maxit napisał:

 

Spuśćmy zasłonę milczenia na Dustera. Niech zostanie autem do pracy.

 

Prywatnie/służbowo/na kościół - jak chcesz.... Ale projektowi W124 500E (a może i E500) wypada kibicować :)

Chciałem upiec 2 pieczenie na jednym ogniu, bo do pracy mam pojazdy...

Kolejna zabawka w zagrodzie już mogłaby być finansowana "racjonalnie", ale się nie da, więc w124 "wyjątkowe" i pozostałe ciekawe pojazdy schodzą na dalszy plan chwilowo... Zostaje sprzęt "agd" w ofercie zakupowej...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2021 o 13:23, Pipper napisał:

Dlatego w salonach/komisach też muszę popytać, bo W124 E500 też gdzie mi się pojawił na radarze... a te pojazdy już nie tracą na wartości ;]

 

Pewien znajomy emerytowany policjant mieszkający kilka domów dalej ma takiego Mercedesa i pomału będzie go sprzedawał. W jego rękach jest już bardzo długo (kupił go jako 3 - 4 latka). Co ciekawe auto ma przejechane jakieś 30kkm. Mówiłem żonie że to świetna lokata ale chyba to nie przejdzie u nas :)

Edytowane przez pejus1982
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, pejus1982 napisał:

 

Pewien znajomy emerytowany policjant mieszkający kilka domów dalej ma takiego Mercedesa i pomału będzie go sprzedawał. W jego rękach jest już bardzo długo (kupił go jako 3 - 4 latka). Co ciekawe auto ma przejechane jakieś 30kkm.

Noo, jeśli taki rodzyn, to przekroczy 100kpln, fajna sprawa, jako gówniarz w 1995r. miałem możliwość odbierać z salonu takiego w pięknej wiśni z ciotką w Poznaniu :piwko:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2021 o 08:57, Pipper napisał:

Witajcie,

Chciałbym zakupić sobie do firmy wiekowego prestiża, cena sprzętu to około 60kpln, wiek 10-16 lat. Czy jest w ogóle możliwe wzięcie leasingu na taki pojazd firmowy?

Piłka krótka, nie chcę gotówki wydawać, tylko chwycić leasing na ten cel, żeby w koszty wrzucić. 

Mogę wziąć nowego Dustera, ale są wygodniejsze pojazdy. 

Dodam, że pojazd 4wd z prześwitem przynajmniej 18cm, dość duży silnik jak na warunki PL i dużą mocą i momentem dysponujący. 

Czy da radę taką operację wykonać? 

Będzie moje pierwsze firmowe finansowanie pojazdu, więc nie chciałbym wtopić. A prywatnej kasy nie chce mieszać, na, nie mogę mieszać, spółka "zoo" :hush:

 

Jeśli jesteś w stanie go zarejestrować jako pojazd specjalny to można myśleć. Jeśli osobowy/ciężarowy to niestety.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2021 o 08:57, Pipper napisał:

Witajcie,

Chciałbym zakupić sobie do firmy wiekowego prestiża, cena sprzętu to około 60kpln, wiek 10-16 lat.

Czy da radę taką operację wykonać?

 

Z mojego źródła jest to 8 lat od rejestracji/produkcji (tu nie pamiętam) do zakończenia umowy.

Czyli przy finansowaniu 36 miesięcy Twoje auto nie może być starsze niż 60 miesięcy. A czy ktoś daje na więcej :nie_wiem:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2021 o 08:57, Pipper napisał:

Witajcie,

Chciałbym zakupić sobie do firmy wiekowego prestiża, cena sprzętu to około 60kpln, wiek 10-16 lat. Czy jest w ogóle możliwe wzięcie leasingu na taki pojazd firmowy?

Piłka krótka, nie chcę gotówki wydawać, tylko chwycić leasing na ten cel, żeby w koszty wrzucić. 

Mogę wziąć nowego Dustera, ale są wygodniejsze pojazdy. 

Dodam, że pojazd 4wd z prześwitem przynajmniej 18cm, dość duży silnik jak na warunki PL i dużą mocą i momentem dysponujący. 

Czy da radę taką operację wykonać? 

Będzie moje pierwsze firmowe finansowanie pojazdu, więc nie chciałbym wtopić. A prywatnej kasy nie chce mieszać, na, nie mogę mieszać, spółka "zoo" :hush:

 

Z leasingiem to bez szans moim zdaniem. 

O ile sie orientuję, to auto musiałoby być sprzedane na fakturę i z vatem 23% a nie jakas marża. Tylko wtedy firma leasingowa nie doliczy Ci 23% do ceny ;)

 

Chyba najprościej, to byłoby wziąć jakąś linię kredytową w koncie firmowym (nizsze odsetki) i zwyczajnie kupić takie auto za "pożyczoną" gotówkę, jesli z jakis powodów nie hccesz wydawać własnej.

A wtedy zwyczajna amortyzacja. Takie stare auto to chyba 3 lata, ale pewny nie jestem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, kravitz napisał:

 

Z leasingiem to bez szans moim zdaniem. 

O ile sie orientuję, to auto musiałoby być sprzedane na fakturę i z vatem 23% a nie jakas marża. Tylko wtedy firma leasingowa nie doliczy Ci 23% do ceny ;)

 

Chyba najprościej, to byłoby wziąć jakąś linię kredytową w koncie firmowym (nizsze odsetki) i zwyczajnie kupić takie auto za "pożyczoną" gotówkę, jesli z jakis powodów nie hccesz wydawać własnej.

A wtedy zwyczajna amortyzacja. Takie stare auto to chyba 3 lata, ale pewny nie jestem.

Spoko, handlowcy w Dacii liczą mi narzędzie na firmę w leasingu, z własnych pojazdów odzyskam troszkę gotówki i będzie zabawka, wiekowa, ale fajna :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2021 o 08:57, Pipper napisał:

Witajcie,

Chciałbym zakupić sobie do firmy wiekowego prestiża, cena sprzętu to około 60kpln, wiek 10-16 lat. Czy jest w ogóle możliwe wzięcie leasingu na taki pojazd firmowy?

Piłka krótka, nie chcę gotówki wydawać, tylko chwycić leasing na ten cel, żeby w koszty wrzucić. 

Mogę wziąć nowego Dustera, ale są wygodniejsze pojazdy. 

Dodam, że pojazd 4wd z prześwitem przynajmniej 18cm, dość duży silnik jak na warunki PL i dużą mocą i momentem dysponujący. 

Czy da radę taką operację wykonać? 

Będzie moje pierwsze firmowe finansowanie pojazdu, więc nie chciałbym wtopić. A prywatnej kasy nie chce mieszać, na, nie mogę mieszać, spółka "zoo" :hush:

 

Leasinguję samochód, który w trakcie trwania leasingu przekroczy 10 lat od pierwszej rejestracji, więc jakoś się pewnie da. Kwestia kto będzie leasingodawcą i jak to będziesz załatwiał - u mnie zajął się tym przysalonowy komis, więc po prostu przyjechałem, podpisałem kilka papierków i po jakimś czasie przyjechałem po samochód. Możliwe, że w przypadku "lepszych kontaktów" jakoś to załatwiają. No i nie licz na walkę leasingodawców pt. kto da mniejsze oprocentowanie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, volcan napisał:

 

Leasinguję samochód, który w trakcie trwania leasingu przekroczy 10 lat od pierwszej rejestracji, więc jakoś się pewnie da. Kwestia kto będzie leasingodawcą i jak to będziesz załatwiał - u mnie zajął się tym przysalonowy komis, więc po prostu przyjechałem, podpisałem kilka papierków i po jakimś czasie przyjechałem po samochód. Możliwe, że w przypadku "lepszych kontaktów" jakoś to załatwiają. No i nie licz na walkę leasingodawców pt. kto da mniejsze oprocentowanie.

To jest jeden z pomysłów, byłem w salonie Dacii, na razie tam ogarniają, bo ciekawa oferta cenowa została mi przedstawiona, zobaczę jak wyjdzie z ich leasingiem. W sumie firma nie ma jeszcze pół roku, pierwszy leasing, zobaczę co wyjdzie...

W razie czego mam czym jeździć, nawet za dużo sztuk ;)

Z komisami muszę pogadać, zobaczymy co wyjdzie, myślę, że jest do ugrania temat, bo "każdy chce zarobić" :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Pipper napisał:

To jest jeden z pomysłów, byłem w salonie Dacii, na razie tam ogarniają, bo ciekawa oferta cenowa została mi przedstawiona, zobaczę jak wyjdzie z ich leasingiem. W sumie firma nie ma jeszcze pół roku, pierwszy leasing, zobaczę co wyjdzie...

W razie czego mam czym jeździć, nawet za dużo sztuk ;)

Z komisami muszę pogadać, zobaczymy co wyjdzie, myślę, że jest do ugrania temat, bo "każdy chce zarobić" :piwko:

 

Ja przypadkiem znalazłem to auto na jakimś otomoto chyba, ale nie byłem zainteresowany, bo miałem czym jeździć. Tyle, że tydzień później już nie miałem czym jeździć, bo samochód mi się spalił i pojechałem obejrzeć znalezisko. Na lusterku była klasyczna wywieszka - jak to w komisie - z napisem pogrubionym "BRAK MOŻLIWOŚCI LEASINGU". Wszedłem, powiedziałem, że jestem zainteresowany leasingiem i okazało się, że nie ma problemu ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kravitz napisał:

 

 

Chyba najprościej, to byłoby wziąć jakąś linię kredytową w koncie firmowym (nizsze odsetki) i zwyczajnie kupić takie auto za "pożyczoną" gotówkę, jesli z jakis powodów nie hccesz wydawać 

Z mojego doświadczenia, finansowanie inwestycji kredytami obrotowymi zazwyczaj kończy się później windykacją ;] . 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, volcan napisał:

 

Ja przypadkiem znalazłem to auto na jakimś otomoto chyba, ale nie byłem zainteresowany, bo miałem czym jeździć. Tyle, że tydzień później już nie miałem czym jeździć, bo samochód mi się spalił i pojechałem obejrzeć znalezisko. Na lusterku była klasyczna wywieszka - jak to w komisie - z napisem pogrubionym "BRAK MOŻLIWOŚCI LEASINGU". Wszedłem, powiedziałem, że jestem zainteresowany leasingiem i okazało się, że nie ma problemu ;) 

Hehe, spoko, ja mam nadmiar 3 chwilowo, ale... np. przedostanie Sorento z 3.3 V6 też mi się podoba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Pipper napisał:

Hehe, spoko, ja mam nadmiar 3 chwilowo, ale... np. przedostanie Sorento z 3.3 V6 też mi się podoba ;)

 

Fajne jest, tylko że z takim silnikiem to chyba w 100% amerykański rynek - a potem są niemałe niespodzianki - np. innej wielkości tarcze hamulcowe i inne klocki (amerykańskie wersje mają mniejsze) i żeby w miarę rozsądnie temat ogarnąć trzeba wymienić zwrotnice i zaciski na europejskie. Jest trochę innych rozwiązań w elektryce itp. itd. Takie niuanse...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2021 o 16:10, volcan napisał:

 

Fajne jest, tylko że z takim silnikiem to chyba w 100% amerykański rynek - a potem są niemałe niespodzianki - np. innej wielkości tarcze hamulcowe i inne klocki (amerykańskie wersje mają mniejsze) i żeby w miarę rozsądnie temat ogarnąć trzeba wymienić zwrotnice i zaciski na europejskie. Jest trochę innych rozwiązań w elektryce itp. itd. Takie niuanse...

Spoko, moje obecne Sorento 1gen z 3.3 V6 jeśli mam serwisować, to zaprzyjaźniony warsztat, Amazon lub inny portal zakupowy

i szybko części w normalnych cenach są u mnie w domu... (rozrząd zamówiony w niedzielne popołudnie z CA o 14.00 w środę był kurierem u mnie pod bramą) Testowane przy zakupie rozrządu i pompy oleju równo rok temu :piwko:

Edytowane przez Pipper
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.