Skocz do zawartości

Nowy samochód, zużyte opony?


dobromir

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie, kupiliśmy nowy samochód z wyprzedaży rocznika, auto podobne stało w salonie(ten sam rocznik co nasz zamówiony) na oponach Michelin. Do naszego kupiliśmy wielosezonowe, bo salon sprzedaje na letnich,  jak odbieraliśmy samochód opony już były zmienione a letnie dostaliśmy z powrotem, w domu okazało się, że dostaliśmy Continental z bieżnikiem 7,5-8,0. Czy to możliwe, że to z naszego czy jakiś cwaniak mógł wsadzić nam inne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostawców opon na 1 montaż może być wielu. Rozmiar opon/kół w kupionym i tym na hali był taki sam?

Twoim zdaniem ile te opony powinny mieć bieżnika skoro nowe coś koło tego mają?

Tu cytat ze strony www.continental-opony.pl

Nowe opony mają bieżnik o głębokości od 6 do 8 mm, który podczas jazdy się zużywa.

 

 

Edytowane przez ZUBERTO
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, dobromir napisał:

Witam, mam pytanie, kupiliśmy nowy samochód z wyprzedaży rocznika, auto podobne stało w salonie(ten sam rocznik co nasz zamówiony) na oponach Michelin. Do naszego kupiliśmy wielosezonowe, bo salon sprzedaje na letnich,  jak odbieraliśmy samochód opony już były zmienione a letnie dostaliśmy z powrotem, w domu okazało się, że dostaliśmy Continental z bieżnikiem 7,5-8,0. Czy to możliwe, że to z naszego czy jakiś cwaniak mógł wsadzić nam inne?

a miały "cycki" i kolorowe paski na bieżniku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, dobromir napisał:

Nowe podają, że 8-10, tak podają w artykułach w internecie, ja się nie znam więc pytam, założyłem że skoro samochód nowy to i opony powinny mieć min ilość nowej opony, mylę się?

Po nowej oponie coś tam mniej więcej widać czy jeżdżona czy nie.

10mm to chyba jakaś ekstremalna zimówka, zawsze słyszałem o mniej więcej 8mm, a skoro sam producent podaje 6-8mm to chyba wie jakie opony produkuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, dobromir napisał:

Nowe podają, że 8-10, tak podają w artykułach w internecie, ja się nie znam więc pytam, założyłem że skoro samochód nowy to i opony powinny mieć min ilość nowej opony, mylę się?

Niektóre nowe mają nawet 6 mm, także tego c'nie ;) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, dobromir napisał:

koloru nie mają, ale w allegro nowe też na zdjęciach nie mają, może taki model.

Po oponie czy ma 10 albo 20 tys. km nie widać, ale jak jest zdjęta z nowego samochodu i góra 20km już bez problemu. Swoją drogą producenci do samochodów montują te same opony, jak dostałeś inną markę to jest podejrzane. :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, amazaque napisał:

Po oponie czy ma 10 albo 20 tys. km nie widać, ale jak jest zdjęta z nowego samochodu i góra 20km już bez problemu. Swoją drogą producenci do samochodów montują te same opony, jak dostałeś inną markę to jest podejrzane. :phi:

W takim razie w Toyocie chyba jest inaczej bo w internecie ktoś pisał że dostał 2 lata wcześniej CHR na Dunlopach, ja w salonie widziałem na Michelin no a ja mam Continental

Edytowane przez dobromir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dobromir napisał:

Nowe podają, że 8-10, tak podają w artykułach w internecie, ja się nie znam więc pytam, założyłem że skoro samochód nowy to i opony powinny mieć min ilość nowej opony, mylę się?

Jak odbierałem nowe auto z salonu to było na letnich, a że salon jakoś dziwnie 

podszedł to tematu  felg i opon zimowych sam kupiłem nowe felgi i opony.

Jak po odbiorze auta się okazało to  opony letnie Pirelli P7 cinturato mają 

głębszy bieżnik  niż nowe zimowe Hankook Winter i*cept RS2 choć moim zdaniem 

powinno być odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, dobromir napisał:

W takim razie w Toyocie chyba jest inaczej bo w internecie ktoś pisał że dostał 2 lata wcześniej CHR na Dunlopach, ja w salonie widziałem na Michelin no a ja mam Continental

Przeglądając oferty nowej Giulietty benzyna część była na oponach Pirelli a część na Michelin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, TADA napisał:

Przeglądając oferty nowej Giulietty benzyna część była na oponach Pirelli a część na Michelin.

Pewnie w salonie pozamienili , żeby sprzedać na allegro i zarobić 😂😂😁😁

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, sdss napisał:

Pewnie w salonie pozamienili , żeby sprzedać na allegro i zarobić 😂😂😁😁

Wszedzie podstep :phi: Wogole bym sie tym nie przejmowal bo rozne opony montuja a i co najwazniejsze zimowki bym zakladal poza ASO, nie byloby problemu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dobromir napisał:

Witam, mam pytanie, kupiliśmy nowy samochód z wyprzedaży rocznika, auto podobne stało w salonie(ten sam rocznik co nasz zamówiony) na oponach Michelin. Do naszego kupiliśmy wielosezonowe, bo salon sprzedaje na letnich,  jak odbieraliśmy samochód opony już były zmienione a letnie dostaliśmy z powrotem, w domu okazało się, że dostaliśmy Continental z bieżnikiem 7,5-8,0. Czy to możliwe, że to z naszego czy jakiś cwaniak mógł wsadzić nam inne?

 

Mialem identyczna sytuacje ostatnio odbierajac auto. Temat olalem, opony byly niemalze z tego samego tygodnia produkcji co auto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja np. zaraz wystawie do sprzedania
Jak kupowalem fiata to moj był na brigstonach a na sali stały tez na chyna nexenach albo czyms podobnym. W seacie nie sprawdzałem.
Co kupiłeś?

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba też widziałem w fordach Micheliny, a ja dostałem auto na Continentalach.

Jak odbierałem auto, to do wydania stały 3 auta z czego dwa miały w bagażnikach spakowane opony letnie. W sumie nigdy nie można wykluczyć zwykłej, ludzkiej pomyłki na warsztacie. Ściągną opony z jednego auta, z drugiego, a potem ktoś spakuje je nie do tego bagażnika co trzeba ;) 

Ja też chciałem od razu założyć wielosezonowe, ale w Fordzie też maja jakieś dziwne procedury, że muszą wydać auto z oponami na których przyjechało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BOGUS napisał:

Jak kupowalem fiata to moj był na brigstonach a na sali stały tez na chyna nexenach albo czyms podobnym. W seacie nie sprawdzałem.
Co kupiłeś?

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
 

Właściwie żona, CHR

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć zdjęcia tych opon i sprawdź datę produkcji. 

 

p.s.

Na terenie gdzie jest moja praca mam parking z nowymi Skodami (diler sobie wynajął trochę terenu i parkuje swój stock, bywa że jest tego ze 200szt). Skodzinki mają opony różnych marek. Najczęściej  Nexen, Michelin,  Bridgestone, Continental.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mati_lecha napisał:

Wrzuć zdjęcia tych opon i sprawdź datę produkcji. 

 

p.s.

Na terenie gdzie jest moja praca mam parking z nowymi Skodami (diler sobie wynajął trochę terenu i parkuje swój stock, bywa że jest tego ze 200szt). Skodzinki mają opony różnych marek. Najczęściej  Nexen, Michelin,  Bridgestone, Continental.

Opony są z tego samego rocznika co auto, bieżnik 7,5-8,0 na zdjęciu mogą wyglądać kiepsko bo są w jakimś piasku

IMG_20210207_114415.jpg

IMG_20210207_114424.jpg

IMG_20210207_222449.jpg

IMG_20210207_222457.jpg

IMG_20210207_222510.jpg

Edytowane przez dobromir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kupowałem auto z przebiegiem zerowym, czyli okolo 10 km, to te opony na tyle nie wyglądają. Świeża opona jest czarna, bardziej rzekłbym błyszcząca a te z fotki wyglądają mało świeżo.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dobromir napisał:

Opony są z tego samego rocznika co auto, bieżnik 7,5-8,0 na zdjęciu mogą wyglądać kiepsko bo są w jakimś piasku

 

Na trzeciej fotce od dołu jeszcze widać fabtyczny zielony pasek :)

 

IMG_20210207_222449.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kupowałem auto z przebiegiem zerowym, czyli okolo 10 km, to te opony na tyle nie wyglądają. Świeża opona jest czarna, bardziej rzekłbym błyszcząca a te z fotki wyglądają mało świeżo.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka


Jak auto stało jakiś czas na zewnątrz na placu przed odbiorem to nie będą czarne.
Chyba, że je ktoś wypastuje ;)
No i 10km to jest na zegarach a faktycznie pewnie kilka razy więcej.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, żeby producent aut trzymał się tylko jednego dostawcy opon, choćby ze względów bezpieczeństwa dostaw. Moje auto też miało/ma co najmniej dwie marki opon.

 

A twoje opony na zdjęciach wyglądają okropnie, jakby były stare i ściorane- ale to pewnie wina zdjęcia i brudu na oponach :)

Edytowane przez Pado
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maciej__ napisał:

Jak auto stało jakiś czas na zewnątrz na placu przed odbiorem to nie będą czarne.
Chyba, że je ktoś wypastuje ;)
No i 10km to jest na zegarach a faktycznie pewnie kilka razy więcej.

 

Patrząc na zdjęcia to moje letnie po 30 kkm wyglądają lepiej. :) I o ile rozumiałbym brudny bieżnik, ale takie zabrudzenie na boku opony to jednak dziwne, jeżeli to faktycznie nowe auto z salonu. Raczej czasy ASO na klepisku z błotem minęły, więc szansa tak uwalenia nowych opon pod salonem raczej niemożliwa. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrząc po zdjęciach to mogą być z Twojego. Bo jeżeli na 8 masz paski a tak domniemam a dwóch nie to: ta "słabsza para" pewnie była na przodzie. Sam wiesz przecież jak się jeździ po placu na lawetę i z lawety - to jest czas chyba największego hardcorowego testu jaki auto może znieść. 😩

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, spad napisał:

 

Patrząc na zdjęcia to moje letnie po 30 kkm wyglądają lepiej. :) I o ile rozumiałbym brudny bieżnik, ale takie zabrudzenie na boku opony to jednak dziwne, jeżeli to faktycznie nowe auto z salonu. Raczej czasy ASO na klepisku z błotem minęły, więc szansa tak uwalenia nowych opon pod salonem raczej niemożliwa. 

Auto jest nowe ale nie stało w salonie tylko na jakimś większym placu bo to auto z wyprzedaży z 2020 r. i ściągali je do Rzeszowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.