Skocz do zawartości

Zestaw narzędzi dla mechanika amatora


sailor_p

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Szukam jakiegoś fajnego zestawu narzędzi, którym będę mógł podstawowe rzeczy w aucie zrobić w przydomowym garażu typu wymiana oleju czy też świec.

Możecie coś polecić ciekawego?

Rozglądałem się za czymś typu NEO lub YATO tak max do 300 PLN.

 

Wszystkie sugestie mile widziane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, sailor_p napisał:

Takie 73 elementy w zupełności wystarczy do prac samochodowych?

Nie ma czegoś takiego, że coś wystarcza w zupełności, zawsze może się trafić nietypowy korek spustowy, zerwać się gwint albo będziesz potrzebował klucza płaskiego o większym rozmiarze i klops.

Niezmiennie polecam zestaw Yato 214cz. ale to raczej jako sugestię jak taki zestaw mógłby wyglądać bo w budżecie już się nie mieści a są tańsze alternatywy. Ja go biorę na wyjazdy, plus szczypce nastawne wraz z młotkiem i można tym ogarnąć dość sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, sailor_p napisał:

Hej,

Szukam jakiegoś fajnego zestawu narzędzi, którym będę mógł podstawowe rzeczy w aucie zrobić w przydomowym garażu typu wymiana oleju czy też świec.

Możecie coś polecić ciekawego?

Rozglądałem się za czymś typu NEO lub YATO tak max do 300 PLN.

 

Wszystkie sugestie mile widziane :)

Honitona nie udało mi się popsuć od 2007 roku w domu, garażu, ogrodzie i rdzą nie zaszedł przez ten czas. Grzechotki działają, nasadki nawet z udarem przy kołach i jest ok.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, sailor_p napisał:

Hej,

Szukam jakiegoś fajnego zestawu narzędzi, którym będę mógł podstawowe rzeczy w aucie zrobić w przydomowym garażu typu wymiana oleju czy też świec.

Możecie coś polecić ciekawego?

Rozglądałem się za czymś typu NEO lub YATO tak max do 300 PLN.

 

Wszystkie sugestie mile widziane :)

 

tak jak pisali... tak się nie da... kupuj narzędzie pod dane auto i czynność:

-chcesz wymienić olej - sprawdzasz jakim kluczem się odkręca spust, jak się wykręca filtr czy łatwo zwykłym narzędziem, czy może jakaś łamana przedłużka potrzebna będzie

-świece - klucz do świeć i jakiś wkrętak pewnie żeby obudowy pozdejmować

-jakieś wahacze, amory, to klucz nasadowy z odpowiednimi nasadkami, np w oplu dużo jest śrub na torx

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, sailor_p napisał:

Takie 73 elementy w zupełności wystarczy do prac samochodowych?

Oczywiście że nie ;] to tylko początek choroby. 

Zawsze zanim się za coś weźmiesz to sprawdź w necie co jest potrzebne. Najgorzej zostać w połowie roboty bez możliwości pójścia dalej ;)

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,
Szukam jakiegoś fajnego zestawu narzędzi, którym będę mógł podstawowe rzeczy w aucie zrobić w przydomowym garażu typu wymiana oleju czy też świec.
Możecie coś polecić ciekawego?
Rozglądałem się za czymś typu NEO lub YATO tak max do 300 PLN.
 
Wszystkie sugestie mile widziane
Ja tam nie wiem ale do celów garażowych jakieś 15 lat temu kupiłem zestaw noname za jakieś 70 zł. Zrobiłem nim swap silnika, wszystkie naprawy bieżące itp. przez ten czas wymieniłem 1x duża grzechotkę, 2x małą grzechotkę i 2 czy 3 nasadki
Działa? Działa

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zestaw by Lidl w niebieskiej walizce - grzechotki mała u duza, troche nasadek, bitów i takie tam. 

Robiły rozne rzeczy, rozebrały 2 auta, do gołej budy, składają z tego całość, do tego wszystko przy autach, ktorymi jezdze i w domu.

 

Ostatnio mi sie zablokowala duza grzechotka. Mysle sobie, ocho. koniec nastał. Nie obracała sie w ogole, nie dało się przełączyć kierunku. 

ale widzę, dwa małe torxy z jednej strony - dobrałem bita (z tego samego zestawu) rozkrecilem, poprawilem zapadke, nasmarowalem wszystko, skrecilem i sluzy dalej.

 

cos takiego - z drobnymi roznicami - kolorystycznymi i ksztaltu wytloczki czy uchwytow grzechotek - ale zawartosc +/- taka sama. Marka costam fix (powerfix?).

Jedyne co uszkodzilem to elastyczna przedluzke do malej grzechotki 😄 ale powiedzmy sobie wina raczej po mojej stronie 😄 bo juz na sztywnej przedluzce ukrecilem srube, wiec siła tam była przykładana odpowiednia 😄 

 

2__32411_8.jpg

 

Wiec jak na zastosowania hobbystyczne to uwazam to za swietny zakup

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Filipfm napisał:

Wiec jak na zastosowania hobbystyczne to uwazam to za swietny zakup

 

Dokładnie taki zestaw to absolutne minimum do garażu, ja bym dodał do tego jeszcze zestaw kluczy płasko-oczkowych np:

https://allegro.pl/oferta/bass-zestaw-kluczy-plasko-oczkowych-25szt-10lat-gw-8557657691

 

lub analogiczny zestaw z Lidla.

Oczywiście takie rzeczy jak: młotek, kombinerki, szczypce... to chyba oczywistość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, ccLot napisał:

 

Dokładnie taki zestaw to absolutne minimum do garażu, ja bym dodał do tego jeszcze zestaw kluczy płasko-oczkowych np:

https://allegro.pl/oferta/bass-zestaw-kluczy-plasko-oczkowych-25szt-10lat-gw-8557657691

 

lub analogiczny zestaw z Lidla.

Oczywiście takie rzeczy jak: młotek, kombinerki, szczypce... to chyba oczywistość.

 

Oczywiscie płaskie i oczkowe roznego sortu tez mam. Aczkolwiek zbieram sie, zeby kupic jakis sensowny zestaw w walizce albo czyms co pozwoli utrzymac porządek i nie szukac 5 min klucza w stosie posiadanych 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, DZIDA napisał:

Ja tam nie wiem ale do celów garażowych jakieś 15 lat temu kupiłem zestaw noname za jakieś 70 zł. Zrobiłem nim swap silnika, wszystkie naprawy bieżące itp. przez ten czas wymieniłem 1x duża grzechotkę, 2x małą grzechotkę i 2 czy 3 nasadki
Działa? Działa emoji106.png

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

 

Tylko powiedz czy to był fiat 125 czy polonez, bo nie uwierzę ze było to auto powiedzmy z tych nowszych po 2000r.;]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, sailor_p napisał:

Hej,

Szukam jakiegoś fajnego zestawu narzędzi, którym będę mógł podstawowe rzeczy w aucie zrobić w przydomowym garażu typu wymiana oleju czy też świec.

Możecie coś polecić ciekawego?

Rozglądałem się za czymś typu NEO lub YATO tak max do 300 PLN.

 

Wszystkie sugestie mile widziane :)

Jak koledzy wyżej pisali. Komplet kluczy nasadowych, jakiś komplecik podstawowych rozmiarów kluczy płaskich, może też oczkowych, komplet ampuli, torxów, wkrętaki. Jak chcesz sam się bawić to musisz to mieć :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://elnaro.pl/pl/p/Zestaw-kluczy-nasadowych-CLASSIC-14%2C-38%2C-12-179-szt.-w-walizce-KSTOOLS-917.0779/31572
 

Jeżeli ogarną Ci ten zestaw w cenie 399 to będzie Ci ciężko znaleźć coś lepszego w podobnych pieniądzach. Jakość na plus porównując np. do Yato, masz 3 rozmiary grzechotek, nasadki długie i krótkie, w tym E-torx (!), sporo bitów w nasadkach 1/4" - to umila życie, z pojedynczych torx, torx security (z otworem), nawet małe rozmiary ribe/spline.

 

W tej cenie masz np. wspomniane badziewie od M4K

https://allegro.pl/oferta/limitowany-zestaw-narzedzi-m4k-garage-dodatki-9946069203

 

W którym są 4 klucze na krzyż, plastikowe pudełko i breloczek - szczerze nie polecam.

 

Unikaj też raczej walizek z kluczami płasko oczkowymi - te lepiej dokupić osobno w "szmacie" tak jak to ktoś wcześniej polecał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, goofer007 napisał:

masz 3 rozmiary grzechotek

 

Tak się zastanawiam czy tą grzechotka 3/8 to się wykorzystuje/przydaje:nie_wiem:.

Nigdy nie miałem, więc może coś tracę, ale nigdy też mi jej nie brakowało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zestaw Honiton, mój pierwszy i mam nadzieję ostatni zestaw kluczy. Wiele przeszedł i jeszcze dużo wytrzyma. Do tego klucze płasko oczkowe Proxxon i można działać.

 

Do filtra oleju używam klucza taśmowego - zdarzyło się, że pękł, ale kosztuje kilka zł, więc nawet jak się popsuje to nie szkoda, najlepiej mieć jakąś sztukę w zapasie. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ccLot napisał:

 

Tak się zastanawiam czy tą grzechotka 3/8 to się wykorzystuje/przydaje:nie_wiem:.

Nigdy nie miałem, więc może coś tracę, ale nigdy też mi jej nie brakowało

Głównie jak gdzieś jest ciasno i wiesz że małą zerwiesz, a duża się nie mieści, ewentualnie jak jest większa robota to na każdej jest inna nasadka i nie trzeba przekładać co chwila.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maciekanwil napisał:

Polecam zestaw Honiton, mój pierwszy i mam nadzieję ostatni zestaw kluczy. Wiele przeszedł i jeszcze dużo wytrzyma. Do tego klucze płasko oczkowe Proxxon i można działać.

 

Do filtra oleju używam klucza taśmowego - zdarzyło się, że pękł, ale kosztuje kilka zł, więc nawet jak się popsuje to nie szkoda, najlepiej mieć jakąś sztukę w zapasie. 

https://allegro.pl/oferta/zestaw-kluczy-nasadowych-94-elementy-honiton-h4056-9756357176?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_opony_pla_opony_i_felgi&ev_adgr=Narzędzia+i+sprzęt+warsztatowy+-+Narzędzia+ręczne&gclid=Cj0KCQiApY6BBhCsARIsAOI_GjZ1vs4vezWgRe-rknk71jjfvKmD0Sxr9v-wWco4phhJt6xB7oBVfSQaArhnEALw_wcB

 

coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ccLot napisał:

 

Tak się zastanawiam czy tą grzechotka 3/8 to się wykorzystuje/przydaje:nie_wiem:.

Nigdy nie miałem, więc może coś tracę, ale nigdy też mi jej nie brakowało

Niecałe dwa lata temu kupiłem cały komplet 3/8". Przesiadłem się na to po dwudziestu latach z 1/2" i żałuję, że tak późno. Niby zakres mam tylko do 19mm ale tym można robić mnóstwo rzeczy, dopiero jakieś tam roboty przy zawieszeniu czy mocno zapieczonych śrubach powodują, że sięgam po "połówkę". 3/8" jest dużo bardziej zwinne, nie obija się tak elementów sąsiadujących i nie męczą się ręcę przy dłuższym operowaniu grzechotką albo pracując w niewygodnych miejscach. Naprawdę żałuję, że tak późno to odkryłem.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.