Skocz do zawartości

Sprawdzenie po vin - mamy kogoś w serwisie?


Blues_Brother

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Potrzeba mi sprawdzić po vin czy były jakieś akcje serwisowe oraz dobrać rozrusznik.

 

Podobno dla astry h 1.3 cdti byly jakies akcje serwisowe dotyczace rozrusznika. Internet mowi, ze wymiwniano rozrusznik na mocniejszy o innym przelozeniu. Ktos moze mi sprawdzic? Vin na priv czy tutaj?

 

To jest prawdopodobnie powód moich trudności z odpaleniem silnika w ujemnych temperaturach. Słaby rozrusznik nie kręci z odpowiednią prędkością silnikiem.

 

Ktoś miał taki problem.

 

Pozd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym silnikiem były montowane dwa rodzaje rozruszników.

Jeśli automat kończy się równo z tyłem silnika rozrusznika i śruby spinające silnik są w jego środku, to jest Bosch o mocy 1,1kW.

Jak automat jest krótki - koniec jest mniej więcej w połowie silnika i szpilki są na zewnątrz, to masz Valeo o mocy 1,8kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Orochimaru napisał:

Z tym silnikiem były montowane dwa rodzaje rozruszników.

Jeśli automat kończy się równo z tyłem silnika rozrusznika i śruby spinające silnik są w jego środku, to jest Bosch o mocy 1,1kW.

Jak automat jest krótki - koniec jest mniej więcej w połowie silnika i szpilki są na zewnątrz, to masz Valeo o mocy 1,8kW.

Jeszcze jedno,

czy w akcji serwisowej wymieniali tylko rozrusznik z 93192995 na 93191079 Czyli valeo 458351. Czy może coś więcej?

pozd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrusznik 93192995 to już jest ten docelowy, zmodyfikowany. Nie wiem na czym polegała ta modyfikacja.

Główną częścią akcji było informowanie użytkowników, żeby mieli naładowany akumulator i wciskali sprzęgło przy odpalaniu. Dopiero jak to nie pomagało, to wymieniali (tylko) rozrusznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Orochimaru napisał:

Rozrusznik 93192995 to już jest ten docelowy, zmodyfikowany. Nie wiem na czym polegała ta modyfikacja.

Główną częścią akcji było informowanie użytkowników, żeby mieli naładowany akumulator i wciskali sprzęgło przy odpalaniu. Dopiero jak to nie pomagało, to wymieniali (tylko) rozrusznik.

Chyba nie, docelowy jest ten z 1.8kW. Informacja pochodzi z Opla bezpośrednio bo zapytałem 4 serwisy w kraju, tylko jeden raczył oddzwonić. Cena rozrusznika w oplu 2149zl plus wymiana 249zl - ceny pisze z pamięci mogę się pomylić o końcówki. Uprzejmy pan podał mi numery seryjne rozrusznika na jaki wymieniali - z biuletynu którego numerów nawet nie zapisywałem.

Wcześniej rozrusznik miał 1.1kW i nikt go nie modyfikował. On powodował to, że silniki zima nie odpalał. Rozrusznik za wolno kręcił silnikiem. Ktoś popełnił błąd i fabrycznie montował  za slaby rozrusznik. Byla akcja serwisowa, Opel po cichu wymieniał rozruszniki na mocniejsze bardziej awanturujacym się klientom, ale całą akcja zakonczyla sie w 2009, a z moim autem nikt się nie zgłosił. Wciskanie sprzęgła miało na celu zmniejszenie obciazenia silnika przy kreceni rozrusznikiem. To taki trick zeby udowodnic klientowi ze nic sie nie stalo. Latem bylo ok, zima problem powracal.

Ładowanie akumulatora nic nie dawało, nawet naładowany pod korki odpalal za którymś razem.  Podobniez problem znany u lokalnych mechaników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.