Skocz do zawartości

Miękki dowód a covid


angrius

Rekomendowane odpowiedzi

Czy komuś skończyła się ważność miękkiego dowodu w ostatnim czasie? Moj miękki dowód kończy się w piątek. Ze względu na epidemię trzeba rezerwować wizyty w WK. A z tego co patrzyłem wszystkie przez najbliższe 2 tygodnie są zajęte... 🙁 I pytanie czy mogę legalnie jeździć na miękkim ze względu na epidemię? Tak wiem, że nie trzeba wozić DR, tylko pytanie jaka informacja będzie w cepiku w razie kontroli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś skończyła się ważność miękkiego dowodu w ostatnim czasie? Moj miękki dowód kończy się w piątek. Ze względu na epidemię trzeba rezerwować wizyty w WK. A z tego co patrzyłem wszystkie przez najbliższe 2 tygodnie są zajęte... I pytanie czy mogę legalnie jeździć na miękkim ze względu na epidemię? Tak wiem, że nie trzeba wozić DR, tylko pytanie jaka informacja będzie w cepiku w razie kontroli
Możesz jeździć do 180 dni do zakończenia stanu pandemii tak jak już kolega napisał. Jeżeli się martwisz zadzwoń do WK powiedzą Ci to samo. Ja jeździłem 7 miesięcy na miękkim teraz, ale urząd zluzował to odebrałem.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, RABIN napisał:

A tego fenomenu nie rozumiem urzędziole mają spokój od petentów a i tak nie wyrabiają z papierami :sciana:

Dlatego że nie siedzą razem jak kiedys tylko powinni się zmieniać biuro - home office. Wtedy masz mniejsze moce przerobowe. Bo jednak u nas to fizycznie musisz dokument wziąć w łapę i się nim zająć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, RABIN said:

A tego fenomenu nie rozumiem urzędziole mają spokój od petentów a i tak nie wyrabiają z papierami :sciana:

 

Z papierami to sie wyrabiaja bez problemu, ale ilosc interesantow jest ograniczona przez pandemie.

Jak rejestrowalem auto w grudniu, to dowod byl do odbioru po 3 dniach w WK.

Ale zeby znalezc wolny termin na odbior musialem poczekac 2 tygodnie ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, RABIN said:

u mnie dowód konczy sie 24 lutego zobaczymy czy zdałam odebrac (a przynajmniej się umowic na odbiór)

 

Trzeba bylo sie umowiac od razu jak byles zarejestrowac...

Po co czekac do ostatniej chwili? Zeby pozniej marudzic, ze sie urzednicy nie wyrabiaja? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli w ciagu roku urzedy jeszcze sie nie ogarnely jak pracowac? Pogratulowac! Kupowalem auto w kwietniu 2020, przerejestrowalem bez problemu. Umowilem wizyte przez internet, poszedlem w umowionym terminie i odebralem miekki dowod. Jakis czas pozniej dostalem info smsem ze dowod do odbioru, umowilem kolejny termin (2 czy 3 tygodnie pozniej) poszedlem i odebralem. Bardzo mozliwe ze w miedzyczasie "wyszla" waznosc miekkiego dowodu, nie przejmowalem sie tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

Trzeba bylo sie umowiac od razu jak byles zarejestrowac...

Po co czekac do ostatniej chwili? Zeby pozniej marudzic, ze sie urzednicy nie wyrabiaja? ;]

tak tak 

najpierw czekasz na sms  urzędu ze DR dotarł potem dzwonisz i umawiasz odbiór 🤬

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, RABIN said:

tak tak 

najpierw czekasz na sms  urzędu ze DR dotarł potem dzwonisz i umawiasz odbiór 🤬

 

A po co czekac na SMS z urzedu, skoro mozesz sobie sam sprawdzic w necie na jakim jest etapie DR?

W 99% przypadkach DR jest gotowy w ciagu 7 dni, wiec jak sie od razu na za 2-3 tygodnie to nie bedzie problemu.

U mnie w WK sami sugerowali takie rozwiazanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 hours ago, angrius said:

Czy komuś skończyła się ważność miękkiego dowodu w ostatnim czasie? Moj miękki dowód kończy się w piątek. Ze względu na epidemię trzeba rezerwować wizyty w WK. A z tego co patrzyłem wszystkie przez najbliższe 2 tygodnie są zajęte... 🙁 I pytanie czy mogę legalnie jeździć na miękkim ze względu na epidemię? Tak wiem, że nie trzeba wozić DR, tylko pytanie jaka informacja będzie w cepiku w razie kontroli

Mi miękki dowód skończył się z końcem czerwca i jeżdżę nadal na miękkim. Do urzędu nie da się umówić (telefon wiecznie zajęty, prze internet nie ma wolnych terminów, z ulicy nie wpuszczają bez umówienia). Jak będą chcieli mi wlepić mandat to im powiem że 1. nie dało się odebrać twardego dowodu 2. miękki obowiązuje do 180 dni po zakończeniu epidemii. Cud że w ogóle to auto zarejestrowałem, bo drugie mam od czerwca i nie jestem w stanie go przerejestrować na siebie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, mirekp said:

Rejestrowałem auto w czerwcu 2020 i do tej pory nie odebrałem twardego. I tak zastanawiam się po co go odbierać skoro nie ma konieczności wożenia ze sobą dowodu 😄

 

Np po to, zeby go pozniej sprzedac ;]

Z samym miekkim dowodem, jest to chyba niewykonalne, bo nikt go pozniej nie zarejestruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maciej__ napisał:

 

Np po to, zeby go pozniej sprzedac ;]

Z samym miekkim dowodem, jest to chyba niewykonalne, bo nikt go pozniej nie zarejestruje.

To jak będę sprzedawał, a to nowe auto, to se pójdę i odbiorę, ew. dam upoważnienie kupującemu ...😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takie info znalazłem na:

https://info-car.pl/new/rejestracja-pojazdu/pytania-i-opowiedzi

 

Czy muszę odebrać dowód rejestracyjny z urzędu?

Tak. Przepis znoszący obowiązek okazywania dowodu rejestracyjnego w razie kontroli drogowej nie oznacza, że można go nie odebrać z urzędu. Pozwolenie czasowe, które otrzymujesz przy rejestracji ma 30 dni ważności. Po upływie tego terminu, w sytuacji, gdy docelowy dowód rejestracyjny nie został odebrany, pojazd przestaje być dopuszczony do ruchu. To oznacza, że nie może on poruszać się po drogach publicznych. W razie kontroli drogowej, taki pojazd może zostać odholowany na parking policyjny.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2021 o 21:42, angrius napisał:

Czy komuś skończyła się ważność miękkiego dowodu w ostatnim czasie?

 

Tak, mojego w listopadzie. ;] Auto jeździ wyłącznie po kraju więc to olewam, ale jak miałbym wybrać się za granicę to raczej bym odebrał. :oki: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.