Skocz do zawartości

Czemu obecnie jest tak mało aut na sprzedaż?


mich89

Rekomendowane odpowiedzi

Ze szwagrem szukamy ostatnio aut. Ja dla siebie jakiegoś Kangoo, szwagier Zafiry. W swojej okolicy w obrębie 100km nie ma kompletnie nic. Mam trochę znajomych którzy sprowadzają auta. Na zachodzie totalna lipa. Z Kangoo w swojej okolicy mam 3 które już obejrzałem. Zafir były dwie jedna zgnita, druga z innym silnikiem jak chcielibyśmy - w ogłoszeniu co innego w rzeczywistości też. Co się dzieje? Bo jak się około rok temu było aut full teraz straszna lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze szwagrem szukamy ostatnio aut. Ja dla siebie jakiegoś Kangoo, szwagier Zafiry. W swojej okolicy w obrębie 100km nie ma kompletnie nic. Mam trochę znajomych którzy sprowadzają auta. Na zachodzie totalna lipa. Z Kangoo w swojej okolicy mam 3 które już obejrzałem. Zafir były dwie jedna zgnita, druga z innym silnikiem jak chcielibyśmy - w ogłoszeniu co innego w rzeczywistości też. Co się dzieje? Bo jak się około rok temu było aut full teraz straszna lipa.
Tzw. ssanie na rynku. Są chętni, aut brak.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, spad napisał:

Tzw. ssanie na rynku. Są chętni, aut brak.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
 

Tyle tylko że na zachodzie wcale lepiej nie jest. Kumpel mi mówił że ma kilka zamówień na auta i kompletnie nic. Ma też możliwość licytacji aut, kompletnie nic, a jak coś się pojawi to biją takie ceny że szok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że ludziom się w głowach poprzewracało. Zarówno sprzedającym i kupującym. Ci pierwsi wyczuli rynek drożejących aut i wystawiają stare zajechane  trupy w chorych pieniądzach. Ci drudzy nie mając odpowiedniej ilości gotówki, mają wygórowane wymagania. Chcieli by full wypas w lux stanie, młody rocznikowo z małym przebiegiem za jak najmniejszą kasę. Czyli tzw perełkę.

Samochodów na sprzedaż jest nadpodaż i rynek jest nasycony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, robciolas said:

A ja uważam, że ludziom się w głowach poprzewracało. Zarówno sprzedającym i kupującym. Ci pierwsi wyczuli rynek drożejących aut i wystawiają stare zajechane  trupy w chorych pieniądzach. Ci drudzy nie mając odpowiedniej ilości gotówki, mają wygórowane wymagania. Chcieli by full wypas w lux stanie, młody rocznikowo z małym przebiegiem za jak najmniejszą kasę. Czyli tzw perełkę.

Samochodów na sprzedaż jest nadpodaż i rynek jest nasycony.

 

 

Od dobrych 2 miesiecy rozgladam sie za czyms dla zony (Mini, CX3) i ogolnie to nic ciekawego nie ma..

Pojawiaja sie jakies 2-3 latki za 70-80% ceny nowego, ale w takim ukladzie to juz lepiej wziac cos nowego z wyprzedazy :ok:

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Maciej__ napisał:

ale w takim ukladzie to juz lepiej wziac cos nowego z wyprzedazy :ok:

Jak właśnie widzę jak niektórzy nawet pięcioletnie auto wystawiają 10 tys zł taniej od nowego to sorry wolę tego nowego.

 

19 minut temu, robciolas napisał:

A ja uważam, że ludziom się w głowach poprzewracało. Zarówno sprzedającym i kupującym. Ci pierwsi wyczuli rynek drożejących aut i wystawiają stare zajechane  trupy w chorych pieniądzach. Ci drudzy nie mając odpowiedniej ilości gotówki, mają wygórowane wymagania. Chcieli by full wypas w lux stanie, młody rocznikowo z małym przebiegiem za jak najmniejszą kasę. Czyli tzw perełkę.

Samochodów na sprzedaż jest nadpodaż i rynek jest nasycony.

 

Nie do końca się z tym zgodzę bo na zachodzie ceny też poszły w górę. A co do kupujących. Cóż są różni. Ja cudów nie oczekuje. Ma nie być zgnity, ma mieć klimę, drzwi na przestrzał i tyle. Chętnie nawet bym kupił jakiegoś do poprawy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Od dobrych 2 miesiecy rozgladam sie za czyms dla zony (Mini, CX3) i ogolnie to nic ciekawego nie ma..

Pojawiaja sie jakies 2-3 latki za 70-80% ceny nowego, ale w takim ukladzie to juz lepiej wziac cos nowego z wyprzedazy :ok:

Córka miała do sprzedania Fabię III gen. - chyba 5-6 letnią, nie najbiedniejsza, z małym przebiegiem ~60 kkm.

Poszła praktycznie od ręki za 29 kzł, chyba. Nawet nie umyta, zasolona 8]

 

 

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mich89 napisał:

Ze szwagrem szukamy ostatnio aut. Ja dla siebie jakiegoś Kangoo, szwagier Zafiry. W swojej okolicy w obrębie 100km nie ma kompletnie nic. Mam trochę znajomych którzy sprowadzają auta. Na zachodzie totalna lipa. Z Kangoo w swojej okolicy mam 3 które już obejrzałem. Zafir były dwie jedna zgnita, druga z innym silnikiem jak chcielibyśmy - w ogłoszeniu co innego w rzeczywistości też. Co się dzieje? Bo jak się około rok temu było aut full teraz straszna lipa.

 

Aut jest bardzo dużo, na jednym placu poleasingowym ponad 300, na drugim ponad 100 i tak dalej.

Może po prostu źle szukacie używki?? ;] A to że tanie auta teraz szybko znikają to nic nadzwyczajnego. To jeden z elementów cudownego pińcet plus.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mich89 napisał:

Ze szwagrem szukamy ostatnio aut. Ja dla siebie jakiegoś Kangoo, szwagier Zafiry. W swojej okolicy w obrębie 100km nie ma kompletnie nic. Mam trochę znajomych którzy sprowadzają auta. Na zachodzie totalna lipa. Z Kangoo w swojej okolicy mam 3 które już obejrzałem. Zafir były dwie jedna zgnita, druga z innym silnikiem jak chcielibyśmy - w ogłoszeniu co innego w rzeczywistości też. Co się dzieje? Bo jak się około rok temu było aut full teraz straszna lipa.

Dzisiaj na otomoto jest tylko 196k aut. W normalnej sytuacji było ich około 240-250k, a w kwietniu 2020, czyli w szczycie lockdownu było ich 360k

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, mich89 napisał:

Co się dzieje? Bo jak się około rok temu było aut full teraz straszna lipa.

Ludzie przestali kupować nowe auta, bo ceny odjechały w kosmos. Trzymają swoje stare fury, wiec nic nie trafia na rynek wtórny.

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz tego, że wybór używek mniejszy, to od około 2 lat można zaobserwować, że ceny praktycznie nie spadają wraz z upływającym czasem.  Auto 7-mio letnie w 2019 roku kosztowało np. 25 tys. zł i teraz to auto też kosztuje 25, mimo, że minęły 2 lata.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, rwIcIk napisał:

Córka miała do sprzedania Fabię III gen. - chyba 5-6 letnią, nie najbiedniejsza, z małym przebiegiem ~60 kkm.

Poszła praktycznie od ręki za 29 kzł, chyba. Nawet nie umyta, zasolona 8]

 

 

Czyli za mniej niż 50% nowego auta. Dobra cena👍

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Danielpoz. napisał:

To nie więcej niż 40%

Licząc w cenie zakupu,

Bo teraz pewnie drożej taki stoi.

Siostra kupuje właśnie i20, to biedna wersja prawie 60 kzł 8]

Tak czy siak wykupiła 3 lata temu z firmy służbowy i sprzedała teraz w zbliżonej cenie ;]

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, rwIcIk napisał:

Licząc w cenie zakupu,

Bo teraz pewnie drożej taki stoi.

Siostra kupuje właśnie i20, to biedna wersja prawie 60 kzł 8]

Tak czy siak wykupiła 3 lata temu z firmy służbowy i sprzedała teraz w zbliżonej cenie ;]

 

Uciekac od i20 niech Fieste kupi :panic: 

  • Lubię to 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Danielpoz. napisał:

A w salonach kolejki takie jest branie na nowe auta. 

To chyba musieliśmy widzieć inne salony.

Siedziałem ostatnio 2h na przeglądzie w salonie VW. W tym czasie nie widziałem żadnego kupującego. Być może auta idą do flot, ale kupujących z ulicy brak.

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, mich89 napisał:

Ze szwagrem szukamy ostatnio aut. Ja dla siebie jakiegoś Kangoo, szwagier Zafiry. W swojej okolicy w obrębie 100km nie ma kompletnie nic. Mam trochę znajomych którzy sprowadzają auta. Na zachodzie totalna lipa. Z Kangoo w swojej okolicy mam 3 które już obejrzałem. Zafir były dwie jedna zgnita, druga z innym silnikiem jak chcielibyśmy - w ogłoszeniu co innego w rzeczywistości też. Co się dzieje? Bo jak się około rok temu było aut full teraz straszna lipa.

 

Może dlatego że nie sprzedają ludzie swoich starych gratów? ;]

 

Ja miałem w zeszłym roku sprzedawać Lancera, bo miał juz 10 lat.

I co? I jajco, bo przyszedł covid i przebiegi auta spadły do 300-400km na miesiąc. Jeden bak gazu z okładem.

Oboje z zona praca zdalna.

 

jaki miałbym powód, aby kupować nowe auto i sprzedawać to stare?

Inny niż "widzimisię" mi nie wychodzi.

 

Teraz każdy trup jest dobry, jesli z niego nie cieknie i nie brudzi kostki ;] 

Po zakupy do Lidla zawiezie.

  • Lubię to 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, iwik said:

To chyba musieliśmy widzieć inne salony.

Siedziałem ostatnio 2h na przeglądzie w salonie VW. W tym czasie nie widziałem żadnego kupującego. Być może auta idą do flot, ale kupujących z ulicy brak.

 

Cos tam sprzedaz spadla, ale na pewno nie tyle zeby sie to dalo zauwazyc golym okiem w 2h siedzenia w salonie ;]

Ogolnie to na wyprzedazach rocznika malo co jest dostepne...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, robciolas napisał:

A ja uważam, że ludziom się w głowach poprzewracało

 

To prawda, siedzą, szukają, analizują, wyliczają średnie ceny, a to tylko rynek używanych rzeczy. Ceny używanych pralek czy spodni też tak śledzisz? Fakt, że są lepsze i gorsze auta, pojeździłeś, sprzedasz, jak coś odzyskasz z ceny nowego to fajnie, jak się kupujący ze sprzedającym dogada to też fajnie, jak nie to zostawić w rozliczeniu albo na złom jak stare, a nie żeby to tak analizować, robić zestawienia. A ile w zeszłym roku było używanych łóżek na allegro? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maciej__ napisał:

Ogolnie to na wyprzedazach rocznika malo co jest dostepne...

Jak coś jest w dobrej cenie to idzie, widzę że auta wielkości kompaktowej w okolicach 65 się sprzedają, ale te dychę droższe już długo leżakują w salonach.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, iwik said:

Jak coś jest w dobrej cenie to idzie, widzę że auta wielkości kompaktowej w okolicach 65 się sprzedają, ale te dychę droższe już długo leżakują w salonach.

 

W tej chwili 65kPLN to raczej budzet na klase B ;]

 

  • Lubię to 2
  • Haha 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, iwik napisał:

To chyba musieliśmy widzieć inne salony.

Siedziałem ostatnio 2h na przeglądzie w salonie VW. W tym czasie nie widziałem żadnego kupującego. Być może auta idą do flot, ale kupujących z ulicy brak.

Chyba zbyt dosłownie zrozumiałeś moje słowa. Zresztą do salonu to się jedzie odebrać auto a nie kupować. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Danielpoz. napisał:

Chyba zbyt dosłownie zrozumiałeś moje słowa. Zresztą do salonu to się jedzie odebrać auto a nie kupować. 

Dosłownie to liczby nie kłamią. W 2020r sprzedaż spadła o 1/5 w Polsce w porównaniu do 2019.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bieda. Auto które mam w obserwowanych podrożało wczoraj o 1000 zł mimo że oferta wisi od ponad miesiąca. Samochód sprowadzony z DE, umowa "na Niemca". Ktoś jeszcze w taki sposób kupuje auta, w sensie - na Niemca? 

Edytowane przez bochumil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, iwik napisał:

Ludzie przestali kupować nowe auta, bo ceny odjechały w kosmos. Trzymają swoje stare fury, wiec nic nie trafia na rynek wtórny.

Przestali na pewno nie. Kręciłem się troche po salonach w czerwcu i pod koniec roku. Ludzi masa, sprzedaż szła dobrze, aut brak. To pewnie też jest jeden z powodów, że aut finalnie sprzedało się mniej, wielu producentów ograniczyło produkcję, co odbiło się negatywnie na sprzedaży oraz na wzrastających cenach. IMHO z używkami będzie jeszcze gorzej, bo przełoży się to także za rok - dwa.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, iwik napisał:

To chyba musieliśmy widzieć inne salony.

Siedziałem ostatnio 2h na przeglądzie w salonie VW. W tym czasie nie widziałem żadnego kupującego. Być może auta idą do flot, ale kupujących z ulicy brak.

Odwiedziłem ostatnio kilka salonów, od ręki pojedyncze sztuki stoją, często te w najwyższych opcjach.

Część z tych stojących z kartkami sprzedany.

Miesiąc temu, w sobotę, w salonie Skody w Radomiu było tylu kupujących/oglądaczy, że aż się dziwiłem.

Trochę nam tam zeszło, podejrzewam że ze 3 fury poza naszą poszły w tym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bochumil napisał:

jeszcze w taki sposób kupuje auta, w sensie - na Niemca? 

Muszą kupować bo kurcze nawet przed chwilą gadałem ze znajomym czy nie ma kogoś takiego kto sprowadza auta i okazało się że sąsiad ale on wszystko z umową na Niemca...

3 godziny temu, Polarny napisał:

O co tu chodzi? Po co wypisują w ogłoszeniu co innego i zawracają dupę, skoro to i tak się wyda na miejscu?

 

No niestety niekiedy to handlarzowi można by obić buzię bo potrafią kłamać w żywe oczy. Klima w ogłoszeniu jest. W rzeczywistości nawet guzika brak. Korozji brak? Brak a na nadkolu purchle... Brawo

 

Tych aut które szukamy kompletnie nie ma, a nie będziemy też po 300km jeździć oglądać aut w budżecie 10-15 tys zł... Była np ładna Zafira, stała z tydzień. Dzwonię sprzedana. I tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, rwIcIk napisał:

Licząc w cenie zakupu,

Bo teraz pewnie drożej taki stoi.

 

 

Dokladnie. 

Jak wchodzil na rynek Typer W X gen za 154 tys co bylo w zasadzie cena poprzedniego modelu, i dosc dlugo nie bylo podewyzki,  niedlugo pozniej zaczely sie pojawiac IXki w cenach w okolicy 80-100. 

Teraz 3 lata pozniej X kosztuje 178 a ceny IXki oscyluja miedzy 80-110 ;/

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Filipfm napisał:

 

Dokladnie. 

Jak wchodzil na rynek Typer W X gen za 154 tys co bylo w zasadzie cena poprzedniego modelu, i dosc dlugo nie bylo podewyzki,  niedlugo pozniej zaczely sie pojawiac IXki w cenach w okolicy 80-100. 

Teraz 3 lata pozniej X kosztuje 178 a ceny IXki oscyluja miedzy 80-110 ;/

Statystycznie ceny nowych chyba wzrosły r/r o 10%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, rwIcIk said:

Statystycznie ceny nowych chyba wzrosły r/r o 10%

 

O 10% to wzrosla srednia cena kupionego auta, co nie jest tozsame ze wzrostem cen o 10% ;)

https://moto.pl/MotoPL/7,88389,26748329,w-2020-r-za-auto-placilismy-o-10-proc-wiecej-niz-w-2019-r.html

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Maciej__ napisał:

 

O 10% to wzrosla srednia cena kupionego auta, co nie jest tozsame ze wzrostem cen o 10% ;)

https://moto.pl/MotoPL/7,88389,26748329,w-2020-r-za-auto-placilismy-o-10-proc-wiecej-niz-w-2019-r.html

Jak zwał, tak zwał. Statystyka ;]

Ale trend jest wyraźny :(

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minutes ago, rwIcIk said:

Jak zwał, tak zwał. Statystyka ;]

Ale trend jest wyraźny :(

 

 

 

Patrzac na sredni wzrost wynagrodzen, to auto nie drozeja znaczaco bo potrzeba tyle samo srednich pensji co kilka lat temu.

Z drugiej strony z kazda kolejna generacja dostajesz w aucie wiecej wyposazenia, czy dodatkow.

Edytowane przez Maciej__
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.