Skocz do zawartości

BMW x5 e70 - problemy elektryczne


MarzenaO

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie autko i są problemy z elektroniką, o takie na przykład komunikaty:

IMG_9321.thumb.jpg.627183b75dd7d997d1741447b7d656b8.jpg

 

Czasami konczy się to zawieszeniem zegarów i brakiem możliwości wyłączenia silnika:

 

 

IMG_9322.thumb.jpg.f20713f9152a658b5073a382e80d6dce.jpg

 

 

Po zawieszeniu, żeby wylaczyć silnik nalezy wyciągnać wtyczke od pompy paiiwa a nastepnie żeby zresetować elektronike, trzeba wypiąć akumulator.

 

Ktoś ma może jakiś pomysł co może być z pacjentem ?

 

Przyczym, po wykasowaniu błędów auto potrafi jakiś czas jeździć poprawnie.

 

Pozdrawiam

Marzena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłbym od sprawdzenia poprawności ładowania alternatora i testu pojemności akumulatora. Warto jest też sprawdzić, czy przypisany w ECU akumulator jest zgodny z tym fizycznie zamontowanym w aucie. 
Dziwi brak możliwości zgaszenia auta, ale diagnostykę proponuje sprawdzić od podstaw jw.
Podłączenie pod dedykowany do BMW komputer diagnostyczny, również się przyda.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.02.2021 o 12:41, Bravus napisał:

Zacząłbym od sprawdzenia poprawności ładowania alternatora i testu pojemności akumulatora. Warto jest też sprawdzić, czy przypisany w ECU akumulator jest zgodny z tym fizycznie zamontowanym w aucie. 
Dziwi brak możliwości zgaszenia auta, ale diagnostykę proponuje sprawdzić od podstaw jw.
Podłączenie pod dedykowany do BMW komputer diagnostyczny, również się przyda.  

Akumulator jest właśnie nowy i ponoć poprawnie przypisany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.02.2021 o 11:08, MarzenaO napisał:

Akumulator jest właśnie nowy i ponoć poprawnie przypisany.

A jak ładowanie ? Klema IBS sprawna ? Poszukaj kogoś z ISTĄ ( program diag. BMW ), powinno to naprowadzić, w którym miejscu mniej więcej siedzi psikus. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 11.10.2022 o 20:30, MarzenaO napisał(a):

Skończyło się na wymianie wiązki w całym aucie. 
Auto jezdzi poprawnie, ale trochę ciężko odpala i dymi. Wtryskiwacze? Sprężarka? 

 

Grubo! 

Ciężkie odpalanie po dłuższym postoju to nieszczelność układu paliwowego, albo słaba pompy (wtryskowa, albo wstępna). 

Dymienie podczas przyśpieszania to nadmiar paliwa w stosunku do powietrza (układ doładowania) lub wtryskiwacze (leją). 

 

A może chcesz sprzedać to autko ? szukam e70 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.10.2022 o 18:50, zet napisał(a):

 

Grubo! 

Ciężkie odpalanie po dłuższym postoju to nieszczelność układu paliwowego, albo słaba pompy (wtryskowa, albo wstępna). 

Dymienie podczas przyśpieszania to nadmiar paliwa w stosunku do powietrza (układ doładowania) lub wtryskiwacze (leją). 

 

A może chcesz sprzedać to autko ? szukam e70 

Jestem bliska sprzedarzy….. Ale nie polecam…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 16.10.2022 o 18:06, MarzenaO napisał(a):

Jestem bliska sprzedarzy….. Ale nie polecam…

 

Mnie E61 do rozpaczy doprowadzało przez rok. Było to samo. Bałem się poza miasto wyjeżdżać. Wszystkie błędy i kontrolki, nie działające zegary, losowy brak ABS i tak dalej. Po roku sprzedałem jako uszkodzony. Nowy właściciel wymienił ponoć całą wiązkę i dopiero to g... ożyło. 

 

Podsumowując, sprzedaj i ciesz się życiem. Szkoda zdrowia na auto, które nigdy nie wiadomo czy odpali i czy po drodze się nie zepsuje.

Edytowane przez Jarecki88
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy później...
W dniu 16.02.2021 o 07:47, MarzenaO napisał(a):

Mam takie autko i są problemy z elektroniką, o takie na przykład komunikaty:

W dniu 28.10.2022 o 21:37, Jarecki88 napisał(a):

 

Mnie E61 do rozpaczy doprowadzało przez rok. Było to samo. Bałem się poza miasto wyjeżdżać. Wszystkie błędy i kontrolki, nie działające zegary, losowy brak ABS i tak dalej. Po roku sprzedałem jako uszkodzony. Nowy właściciel wymienił ponoć całą wiązkę i dopiero to g... ożyło. 

 

Podsumowując, sprzedaj i ciesz się życiem. Szkoda zdrowia na auto, które nigdy nie wiadomo czy odpali i czy po drodze się nie zepsuje.

 

Czasami konczy się to zawieszeniem zegarów i brakiem możliwości wyłączenia silnika:

 

 

 

 

 

Po zawieszeniu, żeby wylaczyć silnik nalezy wyciągnać wtyczke od pompy paiiwa a nastepnie żeby zresetować elektronike, trzeba wypiąć akumulator.

 

Ktoś ma może jakiś pomysł co może być z pacjentem ?

 

Przyczym, po wykasowaniu błędów auto potrafi jakiś czas jeździć poprawnie.

 

Pozdrawiam

Marzena

 

Wydawało mi się, że jest to problem, który zna każdy posiadacz BMW. Paliwo dostaję się do układu elektrycznego i idzie wzdłóż kabli, aż dostaje się do sterowników i przekaźników. Kupując BMW należy zajrzeć do puszki, czy nie zalega tam paliwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.06.2023 o 13:44, sadlos napisał(a):

 

Wydawało mi się, że jest to problem, który zna każdy posiadacz BMW. Paliwo dostaję się do układu elektrycznego i idzie wzdłóż kabli, aż dostaje się do sterowników i przekaźników. Kupując BMW należy zajrzeć do puszki, czy nie zalega tam paliwo.

 A tu akurat winne bylo zamokniecie instalacji - po wymianie auto dziala.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.