Skocz do zawartości

Czy diesel ma sens?


angrius

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, bochumil napisał:

 

Zjechało na lawecie. Poobijany prawy bok po całości. Pirotechnika ponoć ok. Odpuściłem bo parcia na BMW nie mam żadnego, do tego koszty rozrządu, który wg użytkowników grupy FB nadawał się na dzień dobry do wymiany. No i SUV. Na razie SUV'a nie potrzebuję. Idealnym dla mnie autem jest kompakt. Mam ofertę na Alfę w dieslu i się zastanawiam czy 10 letni diesel w cenie niespełna 29 tys. z uczciwym przebiegiem 200 tys. km. ma sens. Wiadomo, używany diesel to loteria i ewentualna skarbonka. Być może wkrótce do wymiany może być sprzęgło + wysprzęglik + dwumas co przy tam aucie robi koszt ok. 3 tys. zł. O układzie paliwowym i stanie ekologii (kat, DPF, EGR) już nawet nie wspominam. Oczywiście kusi moment obrotowy i moc (350/170). Bezpieczna benzyna to zaledwie 206 Nm i 120KM. Frajda z jazdy VS koszty eksploatacji. Niby wybór prosty ale złe kusi... ;) 

 

Giulietta czy 159 ?

Powiem Ci tak, od kwietnia mam Kię z końca 2017 (rej. 2018), może słabsza (280/136), ale nowsza, z mniejszym przebiegiem, krajowa, od pierwszego prywatnego właściciela. OK, za auto dałem 17 tysięcy więcej, ale mam nadzieję że w najbliższym czasie nie będzie nic grubszego do roboty. A w 10-cio letnim aucie trzeba już się z tym liczyć i tak jak piszesz, może być turbo, dwumas, wtryski. Niemniej jednak, jeśli auto pewne to warto je "przetrzepać" i może "zbić z ceny"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Giulietta czy 159 ?
Powiem Ci tak, od kwietnia mam Kię z końca 2017 (rej. 2018), może słabsza (280/136), ale nowsza, z mniejszym przebiegiem, krajowa, od pierwszego prywatnego właściciela. OK, za auto dałem 17 tysięcy więcej, ale mam nadzieję że w najbliższym czasie nie będzie nic grubszego do roboty. A w 10-cio letnim aucie trzeba już się z tym liczyć i tak jak piszesz, może być turbo, dwumas, wtryski. Niemniej jednak, jeśli auto pewne to warto je "przetrzepać" i może "zbić z ceny"
Giulietta. Sprzedający to handlarz sprowadzający auta, rejestrujący je w PL. Dostałem pełną dokumentację zdjęciową auta na maila łącznie ze zdjęciami podwozia i podłużnic. Jest nr VIN. Auto jest bezwypadkowe. Do roboty na pewno wiązka tylnej klapy. Reszta do oceny na miejscu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bochumil napisał:
2 godziny temu, Majkiel napisał:
 
Giulietta czy 159 ?
Powiem Ci tak, od kwietnia mam Kię z końca 2017 (rej. 2018), może słabsza (280/136), ale nowsza, z mniejszym przebiegiem, krajowa, od pierwszego prywatnego właściciela. OK, za auto dałem 17 tysięcy więcej, ale mam nadzieję że w najbliższym czasie nie będzie nic grubszego do roboty. A w 10-cio letnim aucie trzeba już się z tym liczyć i tak jak piszesz, może być turbo, dwumas, wtryski. Niemniej jednak, jeśli auto pewne to warto je "przetrzepać" i może "zbić z ceny"

Giulietta. Sprzedający to handlarz sprowadzający auta, rejestrujący je w PL. Dostałem pełną dokumentację zdjęciową auta na maila łącznie ze zdjęciami podwozia i podłużnic. Jest nr VIN. Auto jest bezwypadkowe. Do roboty na pewno wiązka tylnej klapy. Reszta do oceny na miejscu.

 

Te wiązki klapy to niestety standard we Fiatach ;) W Grande dwa czy trzy razy coś lutowałem, naprawiałem wężyk spryskiwacza.

Jeśli auto wygląda obiecująco, to przy takiej kwocie IMO warto odżałować kilka dych na jakiś raport autoDNA czy inny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.02.2021 o 18:55, angrius napisał:

całej trasy wyszło spalanie 5.1 wg kompa. Zdjęcie poniżej. Średnia prędkość poniżej 50km/h, trasa bardzo

Przejechalem kilka dni temu 200 km

 przez Holandie -autostrada tempomat na 105 km/h - sretnie spalanie 4,1 - volvo v70 D4 automat na pokladzie 4 osoby i bagaz.

Koledze benzynowe mondeo w tych samych warynkach wciagnelo 6,5 litra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, delco napisał:

Przejechalem kilka dni temu 200 km

 przez Holandie -autostrada tempomat na 105 km/h - sretnie spalanie 4,1 - volvo v70 D4 automat na pokladzie 4 osoby i bagaz.

Koledze benzynowe mondeo w tych samych warynkach wciagnelo 6,5 litra

Zadziwiająco niskie te spalanie, w ciężkim i sporym aucie. Już zresztą chyba rozmawialiśmy nnt, coś musisz mieć zapsute :)

W moim byłym XC70 D4.5 (D4 +Polestar) nie udało mi się zejść nigdy poniżej 8l. Średnią miałem ok 9.5l a z rowerami na dachu na autostradzie to i 11l potrafił przekroczyć.

Nawet żona jadąc na trasie 90-100kmp miała spalanie rzędu 7.5-7.6l. Obecnie w V90 w podobnie ciężkim aucie o podobnych osiągach i mocy bez problemu robię w 6.5l przy ok 100-120kmph i 4os. Nawet raz miałem równe 6l.

Wiem, że była spora różnica w dieslach 2.4 vs 2.0, ale żeby aż tak ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sherif napisał:

Już zresztą chyba rozmawialiśmy nnt, coś musisz mieć zapsute

W sumie moze... ale ta usterka bardzo mi sie podiba.... ale powazniej -komputer zaniza kilka procent - np tam gdzie na 900 km pokazal 6,1 z tankowania wyszlo 6,4 litra

A xc70 z silnikiem 2,4 to zupelnie inna bajka - bo taki silnik w v70 to 2-2,5 litra wiecej- a do tego xc70 ma pewnie wieksxy opor czolowy-tak ze rozice +3 lity na 100 traktowalbym jako normalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.02.2021 o 18:55, angrius napisał:

Byłem dzisiaj w małej trasie nowym nabytkiem. Jestem bardzo miłe zaskoczony. Z całej trasy wyszło spalanie 5.1 wg kompa. Zdjęcie poniżej. Średnia prędkość poniżej 50km/h, trasa bardzo zróżnicowana, ale z przewagą jazdy po obszarze zabudowanym, w tym po centrach miast.

Poniżej jeszcze spalanie z całego przebiegu, średnia w okolicy 40km/h.

Po takich danych to zastanawiam się czy diesel ma sens w dzisiejszych czasach? Bo nie oszukujmy się, ale większość kupuje diesel'a ze względu na niskie spalanie. Czy diesel spaliłby dużo mniej od tych wyników? Nie wydaje mi się. 

Dla nie wtajemniczonych silnik 1.0 tgdi 100KM kia stonic 

Zapraszam do dyskusji 😁

IMG_20210216_183600.jpg

IMG_20210216_184459.jpg

Kup suva to dla rodziny , rowerow i ciagnecia przyczepy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, sherif napisał:

Zadziwiająco niskie te spalanie, w ciężkim i sporym aucie. Już zresztą chyba rozmawialiśmy nnt, coś musisz mieć zapsute :)

W moim byłym XC70 D4.5 (D4 +Polestar) nie udało mi się zejść nigdy poniżej 8l. Średnią miałem ok 9.5l a z rowerami na dachu na autostradzie to i 11l potrafił przekroczyć.

Nawet żona jadąc na trasie 90-100kmp miała spalanie rzędu 7.5-7.6l. Obecnie w V90 w podobnie ciężkim aucie o podobnych osiągach i mocy bez problemu robię w 6.5l przy ok 100-120kmph i 4os. Nawet raz miałem równe 6l.

Wiem, że była spora różnica w dieslach 2.4 vs 2.0, ale żeby aż tak ..

W suvie woziles rowery na dachu 😀😀.

X5 spalanie w miescie 9 litrow.

W trasie od 6 do 10

Z przyczepą 10-11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Marcin79 napisał:

W suvie woziles rowery na dachu 😀😀.

X5 spalanie w miescie 9 litrow.

W trasie od 6 do 10

Z przyczepą 10-11

U mnie największą i jedyną zaletą diesla było to, że palił mniej w mieście.

XC70 to nie SUV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Te wiązki klapy to niestety standard we Fiatach W Grande dwa czy trzy razy coś lutowałem, naprawiałem wężyk spryskiwacza.
Jeśli auto wygląda obiecująco, to przy takiej kwocie IMO warto odżałować kilka dych na jakiś raport autoDNA czy inny

Martwią mnie trochę interwały wymiany oleju. Co 30-35 tys. km. Tak wynika z książki serwisowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, bochumil napisał:


Martwią mnie trochę interwały wymiany oleju. Co 30-35 tys. km. Tak wynika z książki serwisowej.

To zrób płukankę. Przez jaki okres czasu ktoś robił wymianę oleju na nowy? Poza tym robił to wg. instrukcji serwisowej i raczej nie myślał o następnym kupującym 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.08.2021 o 11:20, sherif napisał:

Zadziwiająco niskie te spalanie, w ciężkim i sporym aucie. Już zresztą chyba rozmawialiśmy nnt, coś musisz mieć zapsute :)

W moim byłym XC70 D4.5 (D4 +Polestar) nie udało mi się zejść nigdy poniżej 8l. Średnią miałem ok 9.5l a z rowerami na dachu na autostradzie to i 11l potrafił przekroczyć.

Nawet żona jadąc na trasie 90-100kmp miała spalanie rzędu 7.5-7.6l. Obecnie w V90 w podobnie ciężkim aucie o podobnych osiągach i mocy bez problemu robię w 6.5l przy ok 100-120kmph i 4os. Nawet raz miałem równe 6l.

Wiem, że była spora różnica w dieslach 2.4 vs 2.0, ale żeby aż tak ..

Jestem zdziwiony, ze jesteś w stanie tak mało spalić v90. Z mojego doświadczenia wynika, ze to jest chyba najbardziej paliwożerny Diesel w swoim segmencie. Z moich doświadczeń - zeby uzyskać tam 6l/100km na dk to trzeba jechać 80kmh za tirami. Normalna jazda z wyprzedzaniem i jazda 10kmh ponad limit to jest praktycznie 8l. Autostrada jadąc przepisowo 9l. Jak lecisz pod ogranicznik 180 to jest 14l☹️
Dodatkowo co ciekawe d5 awd pali praktycznie tyle samo co d4 fwd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, atlantic napisał:

Jestem zdziwiony, ze jesteś w stanie tak mało spalić v90. Z mojego doświadczenia wynika, ze to jest chyba najbardziej paliwożerny Diesel w swoim segmencie. Z moich doświadczeń - zeby uzyskać tam 6l/100km na dk to trzeba jechać 80kmh za tirami. Normalna jazda z wyprzedzaniem i jazda 10kmh ponad limit to jest praktycznie 8l. Autostrada jadąc przepisowo 9l. Jak lecisz pod ogranicznik 180 to jest 14l☹️
Dodatkowo co ciekawe d5 awd pali praktycznie tyle samo co d4 fwd. 

Ale ja nie mam diesla, raz miałem w xc70 i wystarczy. Mam T4 i nie mam ogranicznika ;).

Spalanie masz imo jak na duże i ciężkie auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sherif napisał:

Ale ja nie mam diesla, raz miałem w xc70 i wystarczy. Mam T4 i nie mam ogranicznika ;).

Spalanie masz imo jak na duże i ciężkie auto.

Benzynami bardzo mało jeździłem to się nie wypowiem. Jeśli tyle pali to wynik jest świetny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.