Skocz do zawartości

Czy diesel ma sens?


angrius

Rekomendowane odpowiedzi

8 hours ago, ppmarian said:

Prywatnie bywam 6-10 razy na helu w wakacje.

Teraz min 2razy w tygodniu jestem górach

O wyprawach do Rosji/Portugalii nie wspominam

Do tego wypady weekendowe z przyczepa


Lekko licząc ponad 15-20kkm w roku na tematy poza zawodowe.


Nie każdy Jedzi tylko wokół komina...

Wysłane z tel.
 

a ilu jest takich jak Ty? tu na tym dziwnym specyficznym forum moze kilku.

 

W realu promil czy tam moze kilka procent kierowcow czy tez posiadaczy aut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, angrius napisał:

Ale daję głowę, że znakomita większość kupuje diesla tylko że względu na spalanie. Ludzie nie są wyedukowani motoryzacyjnie i patrzą tylko na spalanie i byleby jeździło. A no i że względu na stereotyp, że diesel się nie psuje i jest trwały jak w 40 letnim MB

 

Zgoda.

 

36 minut temu, angrius napisał:

Ile osób jeździ z przyczepami? Znikomy odsetek. 

 

Też zgoda. Dlatego ja uważam, że silniki diesla nadal mają swoich adresatów (duże, ciężkie auta lub pracujące/mogące pracować pod dużym obciążeniem) ale są to adresaci specyficzni. Był czas, że bezrefleksyjnie pakowano je wszędzie gdzie tylko się da i to był błąd. Teraz niestety IMO równie wielkim błędem jest bezrefleksyjne wyrzucanie ich skąd tylko się da. Nadal brakuje równowagi, tj. silniki diesla w SUVach lub innych ciężkich autach a turbodoładowane benzyny o niedużej pojemności w autach mniejszych i lżejszych.

:ok:

 

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, gregoryj napisał:

a ilu jest takich jak Ty? tu na tym dziwnym specyficznym forum moze kilku.

 

W realu promil czy tam moze kilka procent kierowcow czy tez posiadaczy aut

 

No, tu się zgadzam. Rozumiem 10 razy w roku na wakacje, ale za każdym razem na Hel?

:lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Dark_Knight said:

 

Zgoda.

 

 

Też zgoda. Dlatego ja uważam, że silniki diesla nadal mają swoich adresatów (duże, ciężkie auta lub pracujące/mogące pracować pod dużym obciążeniem) ale są to adresaci specyficzni. Był czas, że bezrefleksyjnie pakowano je wszędzie gdzie tylko się da i to był błąd. Teraz niestety IMO równie wielkim błędem jest bezrefleksyjne wyrzucanie ich skąd tylko się da. Nadal brakuje równowagi, tj. silniki diesla w SUVach lub innych ciężkich autach a turbodoładowane benzyny o niedużej pojemności w autach mniejszych i lżejszych.

:ok:

 

Ty Ty, ales sie rozpedzil, a gdzie miejsce dla wolnossakow?

Ja uwazam

V6, V8 dla duzych ciezkich aut

R4 dla maly i srednich

auta sportowe - obowiazkowe turbo albo v-tec

Ciezarowk i dostawczei - diesle z najwyzszymi normami typu euro6d-temp

 

Wolnossaki z obowiazkowym fabrycznym LPG i opcjami na dodatkowy zbiornik dla wszelakich przedstawicieli i tym co brakuje zasiegu.

 

To byloby dobre i dla srodowiska, jak i 3-5-7 wlasciciela 😀

 

6 minutes ago, Dark_Knight said:

No, tu się zgadzam. Rozumiem 10 razy w roku na wakacje, ale za każdym razem na Hel?

I mowicie ze przecietny polak jezdzi 10 razy do roku na wakacje, taki Kowalski co ma 5300 brutto? ciekawe .... bardzo ciekawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, gregoryj napisał:

 

Ja uwazam

V6, V8 dla duzych ciezkich aut

R4 dla maly i srednich

auta sportowe - obowiazkowe turbo albo v-tec

Ciezarowk i dostawczei - diesle z najwyzszymi normami typu euro6d-temp

 

 

Coś tak jakby w USA. Można powiedzieć, że odkryłeś Amerykę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, gregoryj napisał:

Ty Ty, ales sie rozpedzil, a gdzie miejsce dla wolnossakow?

 

W muzeum.

:hehe:

 

52 minuty temu, gregoryj napisał:

Ja uwazam

V6, V8 dla duzych ciezkich aut

R4 dla maly i srednich

auta sportowe - obowiazkowe turbo albo v-tec

Ciezarowk i dostawczei - diesle z najwyzszymi normami typu euro6d-temp

Wolnossaki z obowiazkowym fabrycznym LPG i opcjami na dodatkowy zbiornik dla wszelakich przedstawicieli i tym co brakuje zasiegu.

To byloby dobre i dla srodowiska, jak i 3-5-7 wlasciciela 😀

 

Kogo obchodzi 3-5-7 właściciel?

 

52 minuty temu, gregoryj napisał:

I mowicie ze przecietny polak jezdzi 10 razy do roku na wakacje, taki Kowalski co ma 5300 brutto? ciekawe .... bardzo ciekawe

 

Jeśli ktoś ma 5300 brutto to nie kupuje auta, o których tu mowa. Z drugiej strony, autem za 5kPLN też można 10x do roku gdzieś pojechać. Jeśli weźmie namiot z Decathlonu to budżetu wystarczy. Żeby się dobrze bawić nie trzeba pięciogwiazdkowych hoteli.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Dark_Knight said:

Kogo obchodzi 3-5-7 właściciel?

 

to jest wlasnie dziwne. tak o nas dba UE. Przecietnie auto ma ze 20 lat przynajmniej żwyota i  w tym czasie pewnie srednio 4-5 wlascicielli. Pierwszy wlasciciel i jego burzuazyjne zachcianki na 2-5 lat decyduja o tym jak ma jezdzic kolejnych kilku ludzi przez kolejne 15-18 lat? Przecie to glupie jest ..... Idealnie by bylo jakby Ci co nadluzej jezdza albo przynajmniej 2-3 wlasciciel decydowal.

 

5 minutes ago, Dark_Knight said:

Jeśli ktoś ma 5300 brutto to nie kupuje auta, o których tu mowa. Z drugiej strony, autem za 5kPLN też można 10x do roku gdzieś pojechać. Jeśli weźmie namiot z Decathlonu to budżetu wystarczy. Żeby się dobrze bawić nie trzeba pięciogwiazdkowych hoteli.

nie no pewnie. do 150 km to co 2gi tydzien sie jezdzi w rozne gorki i pagorki, ale to nie wakacje na helu ani Skandynawia czy Chorwacja 3x w roku 😀

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, gregoryj napisał:

to jest wlasnie dziwne. tak o nas dba UE. Przecietnie auto ma ze 20 lat przynajmniej żwyota i  w tym czasie pewnie srednio 4-5 wlascicielli. Pierwszy wlasciciel i jego burzuazyjne zachcianki na 2-5 lat decyduja o tym jak ma jezdzic kolejnych kilku ludzi przez kolejne 15-18 lat? Przecie to glupie jest ..... Idealnie by bylo jakby Ci co nadluzej jezdza albo przynajmniej 2-3 wlasciciel decydowal.

 

Dobry plan, taki bez sensu. Masz mój głos.

:hehe:

 

3 minuty temu, gregoryj napisał:

nie no pewnie. do 150 km to co 2gi tydzien sie jezdzi w rozne gorki i pagorki, ale to nie wakacje na helu ani Skandynawia czy Chorwacja 3x w roku 😀

 

Wakacje to wakacje, dla jednych Chorwacja, dla innych Malediwy a dla jeszcze innych Ciechocinek. Jeśli ktoś zarabia 5300 to tym bardziej powinno mu zależeć na niskim spalaniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Jeśli ktoś ma 5300 brutto to nie kupuje auta, o których tu mowa. Z drugiej strony, autem za 5kPLN też można 10x do roku gdzieś pojechać. Jeśli weźmie namiot z Decathlonu to budżetu wystarczy. Żeby się dobrze bawić nie trzeba pięciogwiazdkowych hoteli.
 
Latem nie wyciągam z bagażnika namiotu 2 sekundowego butli z palnikiem materaca śpiworów podstawowej deski z żaglem a na dachu na stałe jest bagażnik na rower

Na Helu najczęściej śpię na kempingu w namiocie
jak jestem z rodziną to też w namiocie jak jesteśmy na dłużej niż weekend to najwyżej domku na kempingu

Wysłane z tel.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Maciej__ said:

 

Czyli Snadero kosztuje 30kPLN? ;]

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-clio-zen-tce-100-lpg-fabryczna-lpg-wyprzedaz-2020-ID6DqUtd.html#36a2756dae

Bo takie Clio ma praktycznie wszystko co w miejskim aucie potrzeba.

pewnie jakby sie zgłebić w specyfikacje to czegoś nie ma sandero a czegoś clio ale  

 

Sandero Comfort TCe 100 LPG – od 53 900 zł

 

to jest 9kpln różnicy a to imo juz sporo  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, kaczorek79 napisał:

Teraz powinieneś zadać sobie pytanie, czy ten Rapid 1.0 tsi jest zbyt paliwożerny, czy Twoja jazda jest nieekonomiczna, czytaj szarpana i bezsensowna. Przejechałeś w 3 h 4 min 372 km spalając 6,2/100, a ja w ubiegłe lato większym Golfem z większym silnikiem 1.4 tsi na podobnej trasie w Cro (odcinek między Makarską, a Zagrzebiem) przejechałem w 3 h 4 min 390 km spalając 5,8/100. Ruch był całkiem spory, jechaliśmy w godz 10-13, tunele 100-110, reszta drogi 140. Z całości 4 kkm (Gdynia-Makarska-Gdynia) wyszło mi 6,0/100, ale kręciłem się też po Splicie, Trogirze i dwa razy po Bratysławie).

 

508006801_20200817_125949(1).jpg.273db093a45b304e18f191af024b381c.jpg

 I wiatr tak samo wiał, i w ogóle... ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minutes ago, Dark_Knight said:

Dobry plan, taki bez sensu. Masz mój głos.

Sens jest jak najbardziej. Tylko problem jak go zrealizowac w systemie gdzie 10% najbogatszych rządzi ..... resztą. ba, jeszcze mowi jak ma wygladac motoryzacja dla 90% pozostalych,

 

albo kaze im placic za serwis gratów, ktore jezdzily u 1-ego na gwarancji tylko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gregoryj napisał:

Sens jest jak najbardziej. Tylko problem jak go zrealizowac w systemie gdzie 10% najbogatszych rządzi ..... resztą. ba, jeszcze mowi jak ma wygladac motoryzacja dla 90% pozostalych,

 

albo kaze im placic za serwis gratów, ktore jezdzily u 1-ego na gwarancji tylko

 

Trzeba wydłużyć rękojmię z 2 do 20 lat.

:lol:

 

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, gregoryj napisał:

 

to jest wlasnie dziwne. tak o nas dba UE. Przecietnie auto ma ze 20 lat przynajmniej żwyota i  w tym czasie pewnie srednio 4-5 wlascicielli. Pierwszy wlasciciel i jego burzuazyjne zachcianki na 2-5 lat decyduja o tym jak ma jezdzic kolejnych kilku ludzi przez kolejne 15-18 lat? Przecie to glupie jest ..... Idealnie by bylo jakby Ci co nadluzej jezdza albo przynajmniej 2-3 wlasciciel decydowal.

 

 😀

Jako że nigdy nie miałem nowego auta tylko zawsze używane daj znać jak będziesz kupował powiem Ci co ma być w wyposażeniu :hehe:

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.02.2021 o 21:23, Koonrad napisał:

Teraz ?

Takie spalania koło 5l to ludzie astra 1gen robili ;)

 

Tylko, że ta Astra ważyła 300 kilo mniej.

Czyli silnik musiał targać o 1/4 wagi mniej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe benzynki turbodoładowane pewnie palą w mieście mniej, ale ze starymi wolnosacymi już bym tak nie szalał. 

Jazda miejska, średnia prędkość max 35 km/h. 

Corsa D 1.4 90KM noPb pali średnio 9l/100km

1.3 Cdti 75KM diesel pali 6l/100km.

 

Chciałem ostatnio zamienić swoje auto na Renault Megane 1.4tce, bo to silniczek nowej generacji, turbo, benzyna mało paląca. Dobrze, że poczytałem o trwałości tych silników. Trzeba mieć 10 kzl w razie czego. 

Potem mnie naszlo na 1.4 tsi pierwszy wypust (auto za 16 kzl). Mówię sobie, zmienię felerny łańcuch i będę latał. Kompletny rozrząd to ponad 2 kzł za same części. 

To już wolę telepać się Corsa. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, rostex napisał:

Nowe benzynki turbodoładowane pewnie palą w mieście mniej, ale ze starymi wolnosacymi już bym tak nie szalał. 

Jazda miejska, średnia prędkość max 35 km/h. 

Corsa D 1.4 90KM noPb pali średnio 9l/100km

1.3 Cdti 75KM diesel pali 6l/100km.

 

Chciałem ostatnio zamienić swoje auto na Renault Megane 1.4tce, bo to silniczek nowej generacji, turbo, benzyna mało paląca. Dobrze, że poczytałem o trwałości tych silników. Trzeba mieć 10 kzl w razie czego. 

Potem mnie naszlo na 1.4 tsi pierwszy wypust (auto za 16 kzl). Mówię sobie, zmienię felerny łańcuch i będę latał. Kompletny rozrząd to ponad 2 kzł za same części. 

To już wolę telepać się Corsa. 

I to jest ekologiczne podejście😁 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rostex napisał:

 

 

Chciałem ostatnio zamienić swoje auto na Renault Megane 1.4tce, bo to silniczek nowej generacji, turbo, benzyna mało paląca. Dobrze, że poczytałem o trwałości tych silników. Trzeba mieć 10 kzl w razie czego. 

Potem mnie naszlo na 1.4 tsi pierwszy wypust (auto za 16 kzl). Mówię sobie, zmienię felerny łańcuch i będę latał. Kompletny rozrząd to ponad 2 kzł za same części. 

 

A podobno to diesel taki strasznie drogi w utrzymaniu jest... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, Oscar_ said:

Jako że nigdy nie miałem nowego auta tylko zawsze używane daj znać jak będziesz kupował powiem Ci co ma być w wyposażeniu 

Ale ja przewaznie aut nie sprzedaje. Jestem ostatni w tym sznureczku, wiec jak juz Ty powiesz temu pierwszemu jakie ma miec wyposazenie to ja juz potem ...... nie bede mial nic do gadania. 😒

 

15 hours ago, Dark_Knight said:

Trzeba wydłużyć rękojmię z 2 do 20 lat.

Tez o tym myslalem, to mysle zalatwiloby sprawe ..... i jeszcze zlikwidowac idiotyczne normy CO2 na producentow samochodow.

 

2 hours ago, rostex said:

Chciałem ostatnio zamienić swoje auto na Renault Megane 1.4tce, bo to silniczek nowej generacji, turbo, benzyna mało paląca. Dobrze, że poczytałem o trwałości tych silników. Trzeba mieć 10 kzl w razie czego. 

Potem mnie naszlo na 1.4 tsi pierwszy wypust (auto za 16 kzl). Mówię sobie, zmienię felerny łańcuch i będę latał. Kompletny rozrząd to ponad 2 kzł za same części. 

To już wolę telepać się Corsa.

Ja Ci sie nie dziwie. Dolozysz do nowszego z 15 tysi, oszczedzisz moze 2-3 litry na 100 km, kiedy to sie zwroci? za 100 tys km? A w tym czasie cos puknie typu rozrzad czy turbo  i ........ dalej czekasz az sie zwroci.

 

2 hours ago, TWENTIS said:

Co to v-tec? 🙂

Witka z Hondy nie znasz? A moze chcesz go poznac? 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, hefi napisał:

Halo emoji23.png
Czy jest tu jakiś 5ty właściciel mojego auta?
Potrzebuje żeby mi za serwis zapłacił emoji23.png

 

Piąty może nie, ale czwarty... Miałem Scenica, byłem drugim właścicielem. Kupił go kolega Zinger, ale już go sprzedał. Może komuś z AK, to będzie czwarty. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, rostex napisał:

Nowe benzynki turbodoładowane pewnie palą w mieście mniej, ale ze starymi wolnosacymi już bym tak nie szalał. 

Jazda miejska, średnia prędkość max 35 km/h. 

Corsa D 1.4 90KM noPb pali średnio 9l/100km

1.3 Cdti 75KM diesel pali 6l/100km.

 

Chciałem ostatnio zamienić swoje auto na Renault Megane 1.4tce, bo to silniczek nowej generacji, turbo, benzyna mało paląca. Dobrze, że poczytałem o trwałości tych silników. Trzeba mieć 10 kzl w razie czego. 

Potem mnie naszlo na 1.4 tsi pierwszy wypust (auto za 16 kzl). Mówię sobie, zmienię felerny łańcuch i będę latał. Kompletny rozrząd to ponad 2 kzł za same części. 

To już wolę telepać się Corsa. 

No mój stary focus II 1,6 100KM z 2009r tez średnio pali 9l w mieście w  terażniejszych warunkach.Ale że jeżdzę ,ok 1200km miesięcznie to nie ruinuje kieszeni.Generalnie zaskakuje mnie tu niska usterkowość,wsumie zerowa od 6 lat ,prócz eksploatacji rozrząd,hamulce itd..Z nowszych to kia carens 1,6GDI 135KM bym kupił.A z turbo benzyn to mam mętlik ...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, arek_m napisał:

No mój stary focus II 1,6 100KM z 2009r tez średnio pali 9l w mieście w  terażniejszych warunkach.Ale że jeżdzę ,ok 1200km miesięcznie to nie ruinuje kieszeni.Generalnie zaskakuje mnie tu niska usterkowość,wsumie zerowa od 6 lat ,prócz eksploatacji rozrząd,hamulce itd..Z nowszych to kia carens 1,6GDI 135KM bym kupił.A z turbo benzyn to mam mętlik ...

 

Mój służbowy Focus 1,6 z 2012 roku pali w jeździe mieszanej (50/50) 7,0-7,5. I też mogę napisać, że mało usterkowy jest, właściwie tylko eksploatacja. A na liczniku już 205 kkm. Na koniec lutego mają dać mi jakiś młodszy egzemplarz a ten idzie na sprzedaż... :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, hefi napisał:
12 minut temu, mrBEAN napisał:
Akurat przypadkowo trafiła mi się trasa jakimś 1.0 TSI w Ibizie. 
A widziałem wyrzucaliście tu takie, wiatr boczny odczuwalny. 
 
 
2B656428-E173-4AEC-8A2F-1B48665386E5.jpeg.0346280d4002b4e54c8972451894c92d.jpeg

Pokaż więcej  

To dużo czy mało?

Ty mi powiedz, ja się nie znam :) 

Edytowane przez mrBEAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2021 o 15:30, gregoryj napisał:

Ty Ty, ales sie rozpedzil, a gdzie miejsce dla wolnossakow?

Ja uwazam

V6, V8 dla duzych ciezkich aut

R4 dla maly i srednich

auta sportowe - obowiazkowe turbo albo v-tec

Ciezarowk i dostawczei - diesle z najwyzszymi normami typu euro6d-temp

 

Wolnossaki z obowiazkowym fabrycznym LPG i opcjami na dodatkowy zbiornik dla wszelakich przedstawicieli i tym co brakuje zasiegu.

 

To byloby dobre i dla srodowiska, jak i 3-5-7 wlasciciela 😀

 

I mowicie ze przecietny polak jezdzi 10 razy do roku na wakacje, taki Kowalski co ma 5300 brutto? ciekawe .... bardzo ciekawe

Mam 3l diesel w e60. Średnie spalanie 9,8l. Mógłbym jeździć benzyna ale szkoda mi wyrzucać pieniądze do kibla😄

A No i żeby osiągi mieć takie jak mam w tym dieslu to może jakieś nowe r6 b biturbo za pół banki by tak pojechało😂

Ciężki samochód; ciężka noga; frajda z jazdy; 100zl na 100km w benzynie , nie jest inaczej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minutes ago, mrBEAN said:

Akurat przypadkowo trafiła mi się trasa jakimś 1.0 TSI w Ibizie. 
A widziałem wyrzucaliście tu takie, wiatr boczny odczuwalny. 
 

 

Srednia 141km/h to musial chyba 160-170km/h trzymac.

Juz sam fakt, ze takim pizdikiem da sie zrobic tak wysoka srednia dobrze o nim swiadzy .

Spalanie IMHO rewelacja :ok:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ArekMiz napisał:

 

Mój służbowy Focus 1,6 z 2012 roku pali w jeździe mieszanej (50/50) 7,0-7,5. I też mogę napisać, że mało usterkowy jest, właściwie tylko eksploatacja. A na liczniku już 205 kkm. Na koniec lutego mają dać mi jakiś młodszy egzemplarz a ten idzie na sprzedaż... :)

Mój ma 210 kkm.A to jaki silnik ,1,6 125KM masz?W sumie to mysle nad 1,5 EB  ale jeszcze nie wiem .Wszystko sie psuje teraz ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, arek_m napisał:

Wszystko sie psuje teraz ..

 

Wszystko się psuje co już jest wyeksploatowane ;l

Dziwnym trafem jeszcze nie zaliczyłem praktycznie żadnej awarii w kilku ostatnich autach, ale albo kupowałem nowe albo bardzo młode i sprzedawałem jak miały 7, 5 a jeden nawet 12 lat ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, komor napisał:

 

Wszystko się psuje co już jest wyeksploatowane ;l

Dziwnym trafem jeszcze nie zaliczyłem praktycznie żadnej awarii w kilku ostatnich autach, ale albo kupowałem nowe albo bardzo młode i sprzedawałem jak miały 7, 5 a jeden nawet 12 lat ;]

No w sumie focus to moje pierwsze auto które kupiłem jak miało 6 lat. I ten jest jeszcze ok. No w tych młodych to sie boję elektroniki chyba..Silników kosiarkowych,dpf,egr-ów itd  ,mechanicznie to się zawsze ogarnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mrBEAN napisał:

Akurat przypadkowo trafiła mi się trasa jakimś 1.0 TSI w Ibizie. 
A widziałem wyrzucaliście tu takie, wiatr boczny odczuwalny. 

IMHO całkiem rozsądne spalanie na taką średnią, szwagier w G7 ma ten silnik i jak razem jechaliśmy ok 140kmph to wspominał że deko powyżej 7L.

 

BTW. Ładne paznokcie :ok:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, arek_m napisał:

No w sumie focus to moje pierwsze auto które kupiłem jak miało 6 lat. I ten jest jeszcze ok. No w tych młodych to sie boję elektroniki chyba..Silników kosiarkowych,dpf,egr-ów itd  ,mechanicznie to się zawsze ogarnie.

To chyba jesteś skazany na dożywocie z 

Wartburg

Trabant

126p

125p

ITP.

A tak na serio to każde współczesne auto jest naszpikowane elektroniką wie nie ma się czego bać trzeba iść do przodu 👍

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Srednia 141km/h to musial chyba 160-170km/h trzymac.
Juz sam fakt, ze takim pizdikiem da sie zrobic tak wysoka srednia dobrze o nim swiadzy .
Spalanie IMHO rewelacja :ok:
Ciekawe ile razy autem na baterie trzeba się zatrzymać na obiad żeby przejechać 400 km z taką średnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.02.2021 o 18:55, angrius napisał:

Byłem dzisiaj w małej trasie nowym nabytkiem. Jestem bardzo miłe zaskoczony. Z całej trasy wyszło spalanie 5.1 wg kompa. Zdjęcie poniżej. Średnia prędkość poniżej 50km/h, trasa bardzo zróżnicowana, ale z przewagą jazdy po obszarze zabudowanym, w tym po centrach miast.

Poniżej jeszcze spalanie z całego przebiegu, średnia w okolicy 40km/h.

Po takich danych to zastanawiam się czy diesel ma sens w dzisiejszych czasach? Bo nie oszukujmy się, ale większość kupuje diesel'a ze względu na niskie spalanie. Czy diesel spaliłby dużo mniej od tych wyników? Nie wydaje mi się. 

Dla nie wtajemniczonych silnik 1.0 tgdi 100KM kia stonic 

Zapraszam do dyskusji 😁

IMG_20210216_183600.jpg

IMG_20210216_184459.jpg

Przy małym „pierdku” może jakaś benzyna ma sens; 

małe IMO w dużym SUVie tylko mocny diesel; jeździ się tym komfortowo (Nm) i sensownie pali szczeg przy wyższych prędkościach;

dodatkowo przy wyprzedzaniu Nm robią swoje i nie trzeba butowac auta.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz seat ateca 1.5 dsg ośka FR jako zastępczy (szyba w volvo przegrała z kamieniem). Praktycznie nowy. 2020 10kkm

To połączeńie tsi z dsg tak jest tragiczne.

Meeeeeeega turbo dziura. Dsg dopiero w trybie s nie jest ospala ale znowu niepotrzebnie długo trzyma wysokie one

Spalanie na teraz ok 1.5l większe niż w dużo mocniejszym 2.0 biturbo dieslu 4x4

Na plus:
Dużo lepszy line asystent i aktywny tempomat.

Na minus:
Bardzo przeciętne światła full led
Za twarde zawieszenie i drewniany układ kierowniczy
7dsg jest daleko za 8ZF



Wysłane z tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, ppmarian napisał:

Na plus:
Dużo lepszy line asystent i aktywny tempomat.

Piszesz o autopilotach ?

Ciekawe .. w robocie kolega wybrał A4 MY19 ja v90 MY19. Często jeździmy razem na przemian autami. Autopilot w Audi jest IMO gorszy, często nie potrafi utrzymać płynnie jazdy po pasie tylko skacze pomiędzy liniami. Tempomat też potrafi dziwnie reagować w porównaniu do autopilota w Volvo. W Volvo na minus, że szczególnie w pl potrafi nie wykrywać pasów.

Za to do DSG i spalania (2.0TFSI) nie mam zastrzeżeń, ale to różne silniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o autopilotach ?
Ciekawe .. w robocie kolega wybrał A4 MY19 ja v90 MY19. Często jeździmy razem na przemian autami. Autopilot w Audi jest IMO gorszy, często nie potrafi utrzymać płynnie jazdy po pasie tylko skacze pomiędzy liniami. Tempomat też potrafi dziwnie reagować w porównaniu do autopilota w Volvo. W Volvo na minus, że szczególnie w pl potrafi nie wykrywać pasów.
Za to do DSG i spalania (2.0TFSI) nie mam zastrzeżeń, ale to różne silniki.
W tym seacie idzie jak po szynach zero nerwowych ruchów między liniami i pozwala naprawdę długo na jazdę bez trzymania kierownicy. Volvo zaraz krzyczy i trochę "odbija się" od pasow.

To samo tempomat. Pozwala na ustawienie naprawdę bliskiego dystansu od poprzedzającego auta I bardzo płynnie dochamowuje. Nie gubi się na zakrętach tak jakby "szerzej" widzi.

A i jeszcze na minus seata. Fotele. W volvo mam podstawowe w seacie sa jakieś lepsze niby alkantara i "100" el. regulacji. Ale mimo to nie mają podejścia do volvo.

Ogólnie fotele w volvo są mega. Nie jeździłem w wygodniejszych.

Wyciszenie seat też ma kiepskie.


Wysłane z tel.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ppmarian napisał:

W tym seacie idzie jak po szynach zero nerwowych ruchów między liniami i pozwala naprawdę długo na jazdę bez trzymania kierownicy. Volvo zaraz krzyczy i trochę "odbija się" od pasow.

To samo tempomat. Pozwala na ustawienie naprawdę bliskiego dystansu od poprzedzającego auta I bardzo płynnie dochamowuje. Nie gubi się na zakrętach tak jakby "szerzej" widzi.

A i jeszcze na minus seata. Fotele. W volvo mam podstawowe w seacie sa jakieś lepsze niby alkantara i "100" el. regulacji. Ale mimo to nie mają podejścia do volvo.

Ogólnie fotele w volvo są mega. Nie jeździłem w wygodniejszych.

Wyciszenie seat też ma kiepskie.


Wysłane z tel.
 

ok, ale mówimy o Pilot Assist (bo tak się to nazywa)  ?

Być może coś namieszali, ja wypady wakacyjne potrafiłem robić godzinami na autopilocie i szło idealnie. U kolegi w XC90 też działało to dobrze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.