Skocz do zawartości

Prowizje sprzedawców samochodow


Fili_P

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co pamiętam są tu handlowcy z salonów

Czy mogą zdradzić o jakiego rzędu prowizjach mówimy przy zakupie auta nowego na osobę fizyczną przy finansowaniu 50/50 niezarejestrowanego z 2020 r w kwocie około 125 tys... Może być na priv. Grupa PSA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Fili_P napisał:

 

Z tego co pamiętam są tu handlowcy z salonów

Czy mogą zdradzić o jakiego rzędu prowizjach mówimy przy zakupie auta nowego na osobę fizyczną przy finansowaniu 50/50 niezarejestrowanego z 2020 r w kwocie około 125 tys... Może być na priv. Grupa PSA

 

Raczej masz plan do zrobienia, od tego jakiś %.

Plan czyli ustalona kwotę marży.

Edytowane przez sdss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Fili_P said:

I wynosi ona.....?
Co oznacza że musisz sprzedać miesięcznie 2-5-10 aut w różnych zakresach cenowych...?

 

Raczej nikt Ci tego nie poda, bo to informacje poufne...

Ale np moze byc tak, ze musi sprzedac aut za 300kPLN i np bedzie mial z tego strzelam 0.5%.

A czy sprzeda 3 auta za 100k PLN czy 5 po 60kPLN to juz pewnie bez znaczenia.

Do tego moga dochodzic jakies dodatkowe extrasy za finansowanie, czy dodatkowe ubezpieczenia, gwarancje, etc.

Po co Ci takie info, chcesz sie przebranzowic? ;)

 

Edytowane przez Maciej__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

Raczej nikt Ci tego nie poda, bo to informacje poufne...

Ale np moze byc tak, ze musi sprzedac aut za 300kPLN i np bedzie mial z tego strzelam 0.5%.

A czy sprzeda 3 auta za 100k PLN czy 5 po 60kPLN to juz pewnie bez znaczenia.

Do tego moga dochodzic jakies dodatkowe extrasy za finansowanie, czy dodatkowe ubezpieczenia, gwarancje, etc.

Po co Ci takie info, chcesz sie przebranzowic? ;)

 

Pewnie negocjuje cenę zakupu i chce żeby sprzedawca oddał część swojej premii ;]

  • Lubię to 4
  • Haha 4
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Łukasz___F napisał:

Pewnie negocjuje cenę zakupu i chce żeby sprzedawca oddał część swojej premii ;]

Tak dokładnie.

Kiedyś miałem znajomą bedącą szefową sprzedaży u jednego z dilerów (nawet tu na kaciku znależli się ludzie co im się z Polski opłaciło przyjechać po auto do Niej)

Ponieważ znalismy się lepiej to rozmowa była prostsza żeby zrobić tak że i Ona i Ja i Szef byli zadowoleni bez konecnzości oddawania niczyjej premii ;-)))

 

Ponieważ auta zmieniam rzadko i trochę czasu upłynęło a Koelżanka już zmieniła branżę to informacji brak.

 

Z Handlowcem zawsze idzie się dogadać - ale dobrze wiedzieć jakie sa możliwości i ich zakres z drugiej strony... to znacznie przyspiesza, ułatwia sprawę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fili_P napisał:

Z Handlowcem zawsze idzie się dogadać - ale dobrze wiedzieć jakie sa możliwości i ich zakres z drugiej strony... to znacznie przyspiesza, ułatwia sprawę.

Najlepszy myk to auto z placu rejestrowane na dealera jako auto pokazowe/demo. Następnie rejestracja na tego dealera i odstawienie na plac, musi kilka miesięcy odstać.

W międzyczasie sprzedają tobie po rabatach z poza tabelki wystawiając proformę, w takim miesiącu jak mają małą sprzedaż. Wtedy niemal wszyscy będą zadowoleni :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sherif napisał:

Najlepszy myk to auto z placu rejestrowane na dealera jako auto pokazowe/demo. Następnie rejestracja na tego dealera i odstawienie na plac, musi kilka miesięcy odstać.

W międzyczasie sprzedają tobie po rabatach z poza tabelki wystawiając proformę, w takim miesiącu jak mają małą sprzedaż. Wtedy niemal wszyscy będą zadowoleni :).

Znam dwa lepsze ....w dodatku w pierwszym jedna osoba więcej zadowolona w tej układane dochodzi.... już kiedyś pisałem.... ale nie o tym jest wątek i pierwsze pytanie...;-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, Fili_P said:

Z Handlowcem zawsze idzie się dogadać - ale dobrze wiedzieć jakie sa możliwości i ich zakres z drugiej strony... to znacznie przyspiesza, ułatwia sprawę.

 

Pozostake zyczyc powodzenia, ale obawiam sie, ze bez znajomosci przy jednym aucie na fizola to raczej nic nie zalatwisz...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że się obudziłem za późno i nie został już żaden Combo z gnojowkowym automatem.. bo w Oplu to jeszcze miałbym jakieś "dojścia" ;-)))

Ale offtop... Zauważam że sprzedawcy jakby sobie trochę przypomnieli o fizycznych jak im firmy trochę siadły...nie macie takiego wrażenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Fili_P napisał:

Ale offtop... Zauważam że sprzedawcy jakby sobie trochę przypomnieli o fizycznych jak im firmy trochę siadły...nie macie takiego wrażenia?

 

Nie.

Przynajmniej nie ostatnio w styczniu, jak robiłem rundę po salonach. W czerwcu zresztą jak szukałem auta dla żony też nie było lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że się obudziłem za późno i nie został już żaden Combo z gnojowkowym automatem.. bo w Oplu to jeszcze miałbym jakieś "dojścia" ;-)))

Ale offtop... Zauważam że sprzedawcy jakby sobie trochę przypomnieli o fizycznych jak im firmy trochę siadły...nie macie takiego wrażenia?
Jutro będę robił z żoną tourne po salonach to Ci dam znać ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Fili_P napisał:

Znam dwa lepsze ....w dodatku w pierwszym jedna osoba więcej zadowolona w tej układane dochodzi.... już kiedyś pisałem.... ale nie o tym jest wątek i pierwsze pytanie...;-)))

Zaproponuj swoje rozwiązania w salonie, któryś napewno się zgodzi i dobijecie targu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, sdss napisał:

Zaproponuj swoje rozwiązania w salonie, któryś napewno się zgodzi i dobijecie targu.

Si 🙂 
Jak jest dobry handlowiec to zawsze się dogadasz..               (.mam tylko "minimalny" niedosyt....)

Stanęło na (fizol nie firma 😉:

Od katalogowej -17,8%

od porabatowej dla auta z aktualnego rocznika -11,3% (ale 2021 już bez możliwości zamówienia opcji na której mi zależało - producent wywalił w ogóle automat z dieslem z oferty więc 2020 nierejestrowany ale  Diesel z Automatem...coś za coś)

 

To teraz niech sprzedawcy się wypowiedzą co o tym myślą jeśli mogą

Edytowane przez Fili_P
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Fili_P napisał:

Si 🙂 
Jak jest dobry handlowiec to zawsze się dogadasz..               (.mam tylko "minimalny" niedosyt....)

Stanęło na (fizol nie firma 😉:

Od katalogowej -17,8%

od porabatowej dla auta z aktualnego rocznika -11,3% (ale 2021 już bez możliwości zamówienia opcji na której mi zależało - producent wywalił w ogóle automat z dieslem z oferty więc 2020 nierejestrowany ale  Diesel z Automatem...coś za coś)

 

To teraz niech sprzedawcy się wypowiedzą co o tym myślą jeśli mogą

I właśnie dlatego wolą firmy 😁

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Fili_P said:

To teraz niech sprzedawcy się wypowiedzą co o tym myślą jeśli mogą

 

Ale co Ty chcesz porownywac? Musialbys znalezc kogos kto kupowal takiego Rfitera w ostatniem czasie, zeby to bylo miarodajne.

Bo nawet w obrebie jednej marki, rabaty moga sie roznic miedzy modelami, a co dopiero wsrod innych producentow.

Kupiles, jestes zadowolony z ceny i to najwazniejsze. Zaraz przyjdzie ktos, napisze ze dostal 30% i co Ci po takim info? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Ale co Ty chcesz porownywac? Musialbys znalezc kogos kto kupowal takiego Rfitera w ostatniem czasie, zeby to bylo miarodajne.
Bo nawet w obrebie jednej marki, rabaty moga sie roznic miedzy modelami, a co dopiero wsrod innych producentow.
Kupiles, jestes zadowolony z ceny i to najwazniejsze. Zaraz przyjdzie ktos, napisze ze dostal 30% i co Ci po takim info? ;]
Nic nie chcę porównywać
Nawiązuje do pytania z pierwszego posta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2/19/2021 at 4:36 PM, Fili_P said:

Si 🙂 
Jak jest dobry handlowiec to zawsze się dogadasz..               (.mam tylko "minimalny" niedosyt....)

Stanęło na (fizol nie firma 😉:

Od katalogowej -17,8%

od porabatowej dla auta z aktualnego rocznika -11,3% (ale 2021 już bez możliwości zamówienia opcji na której mi zależało - producent wywalił w ogóle automat z dieslem z oferty więc 2020 nierejestrowany ale  Diesel z Automatem...coś za coś)

 

To teraz niech sprzedawcy się wypowiedzą co o tym myślą jeśli mogą

 

Bylem dzisiaj u trzech dilerow Citroena w Wawie, bo chcemy wziac C3 dla zony.

Na auta z 2020, zarejestrowane listopad/grudzien max co udalo sie ugadac to 10% i jakies bzdety (dywaniki, itp) przy cenie wyjsciwej ok 63-64kPLN.

Jesli chodzi o auta do produkcji to max 4% na grupy zawodowe i to wszystko, zero gadki o cos wiecej ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Bylem dzisiaj u trzech dilerow Citroena w Wawie, bo chcemy wziac C3 dla zony.

Na auta z 2020, zarejestrowane listopad/grudzien max co udalo sie ugadac to 10% i jakies bzdety (dywaniki, itp) przy cenie wyjsciwej ok 63-64kPLN.

Jesli chodzi o auta do produkcji to max 4% na grupy zawodowe i to wszystko, zero gadki o cos wiecej ;]

Segment b.

Siostra kupowała, w końcu skończyła na nowym i20 z zeszłego roku z jakąś tam zniżka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, rwIcIk said:

Segment b.

Siostra kupowała, w końcu skończyła na nowym i20 z zeszłego roku z jakąś tam zniżka

 

 

Swoja droga to wyposazenie tych aut zrobilo sie naprawde przyzwoite :ok:

Klima auto, swiatla full led, czujniki parkowania, android auto juz w srodkowych wersjach :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maciej__ napisał:

 

Swoja droga to wyposazenie tych aut zrobilo sie naprawde przyzwoite :ok:

Klima auto, swiatla full led, czujniki parkowania, android auto juz w srodkowych wersjach :)

Ale ceny też niczego sobie. Kiedyś w tej cenie kupowało się segment c.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Bylem dzisiaj u trzech dilerow Citroena w Wawie, bo chcemy wziac C3 dla zony.
Na auta z 2020, zarejestrowane listopad/grudzien max co udalo sie ugadac to 10% i jakies bzdety (dywaniki, itp) przy cenie wyjsciwej ok 63-64kPLN.
Jesli chodzi o auta do produkcji to max 4% na grupy zawodowe i to wszystko, zero gadki o cos wiecej ;]
No mi się udało 2020 ale czysty niezarejestrowany ;-))). Co jest odpowiednikiem C3 w Peugeocie- mogę zapytać handlowca po weekendzie czy coś im nie zostało?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, rwIcIk napisał:

Ale ceny też niczego sobie. Kiedyś w tej cenie kupowało się segment c.

Tylko kiedyś C było tak wielkie jak obecna B. W wyposażeniu też wiele. rzeczy dostajesz w std vs dopłaty kiedyś. Wszystko drożeje. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

Bylem dzisiaj u trzech dilerow Citroena w Wawie, bo chcemy wziac C3 dla zony.

Na auta z 2020, zarejestrowane listopad/grudzien max co udalo sie ugadac to 10% i jakies bzdety (dywaniki, itp) przy cenie wyjsciwej ok 63-64kPLN.

Jesli chodzi o auta do produkcji to max 4% na grupy zawodowe i to wszystko, zero gadki o cos wiecej ;]

Jaki silnik? Wyposażenie?

W zeszłym roku C3 Aircros przyzwoicie wyposażony z silnikiem 110 km  po upustach wychodził 69 kPLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2021 o 18:23, Fili_P napisał:

 

Z tego co pamiętam są tu handlowcy z salonów

Czy mogą zdradzić o jakiego rzędu prowizjach mówimy przy zakupie auta nowego na osobę fizyczną przy finansowaniu 50/50 niezarejestrowanego z 2020 r w kwocie około 125 tys... Może być na priv. Grupa PSA

 

Wszystko zależy, jak leży. Od jedno mniej od drugiego więcej. W jednym salonie mniej w drugim więcej. Jedna marka mniej druga więcej. Mniej więcej tak to się kręci, prawda?

 

W dniu 20.02.2021 o 18:09, Maciej__ napisał:

 

Swoja droga to wyposazenie tych aut zrobilo sie naprawde przyzwoite :ok:

Klima auto, swiatla full led, czujniki parkowania, android auto juz w srodkowych wersjach :)

 

Zdecydowanie poszło do góry, widzę to na moim przykładzie z Clio IV, środkowa wersja jest jest słabiej wyposażona niż podstawowa w nowym modelu Clio V. Aczkolwiek byłem tego świadom, gdyż budżet był najważniejszy, a żona i tak nawet tempomatu nie ogarnia ;] i wolałem "biedniejsze" z pakietem wizualnym, auto dobrze wyglądające z zewnątrz niż total biede z kołpakami :phi:

 

I tak model wyżej poszedł ok. 15-20% do góry, ale lepsze wyposażenie może to jakoś rekompensować.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.