Skocz do zawartości

Golf VIII vs T-Roc


pejus1982

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 18.02.2021 o 15:53, pejus1982 napisał:

Witam,

 

siostra będzie zmieniać swoje obecne auto (Skoda Rapid) i właściwie zdecydowała że jej nowym autem będzie nowy Golf VIII. Po wizycie w salonie, gdzie miała tylko zamówić auto bo była niby zdecydowana w głowie zamieszał jej T-Roc. I teraz tak: auto ma być dla rodziny 2 + 2 (dzieci 6 i 10 lat) przebiegi roczne około 15kkm. Auta mają być z silnikiem 1.0 110KM w środkowych wersjach wyposażenia (klima automatyczna, aktywny tempomat, światła LED). T-Roc w cenie około 91kzł, Golf troszkę taniej.  Co Waszym zdaniem będzie lepszym wyborem do jazdy wokół komina? Bo mam wrażenie że jednak T-Roc jest troszkę gorzej wykonany w środku, jazdy próbnej jeszcze nie było.

Niech poczeka. Weźmie 500X cabrio. W upalne dni poczuje się jak nastolatka. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, prawoimotoryzacja napisał:

@Pado, jak oceniasz  wyciszenie kabiny T Roc, bo mnie przeraziły mocne  szumy wiatru słyszalne od maski. Golf bez porównania lepszy pod tym względem 

 

Ciekawe... Nie, do szumów powietrza nie mam zastrzeżeń, nie widzę różnicy między autami jakie posiadałem. Jeśli miałbym się przyczepić to do silnika, on jest głośniejszy niż u konkurencji wg mnie + glupie odłączanie cylindrów.

Golf lepszy bo niższy i pewnie szyba pod innym kątem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Pado napisał:

 

Ciekawe... Nie, do szumów powietrza nie mam zastrzeżeń, nie widzę różnicy między autami jakie posiadałem. Jeśli miałbym się przyczepić to do silnika, on jest głośniejszy niż u konkurencji wg mnie + glupie odłączanie cylindrów.

Golf lepszy bo niższy i pewnie szyba pod innym kątem

Czyli jednak zaoszczędzili na izolacji akustycznej kolory silnika i przegrody do kabiny.

Dlatego właśnie obawiam się schodzenia z segmentem niżej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, rwIcIk napisał:

Czyli jednak zaoszczędzili na izolacji akustycznej kolory silnika i przegrody do kabiny.

Dlatego właśnie obawiam się schodzenia z segmentem niżej.

 

 

Jak dla mnie to jest całkiem porządnie wygłuszony. Mimo, ze jest wyższy to przy 140km/h jest ciszej jak w Octavii 3. A podejrzewam, ze przez bryłe nadwozia 1.5 z całym tym odłączaniem cylindrów spala wiecej jak octavia z 1.4.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, rwIcIk napisał:

Czyli jednak zaoszczędzili na izolacji akustycznej kolory silnika i przegrody do kabiny.

Dlatego właśnie obawiam się schodzenia z segmentem niżej.

 

 

Źle się wyraziłem, dźwięk tego silnika jest specyficzny jak dla mnie-takie 3.5 cylindra

Komora jest dobrze wygluszena z obu stron-materiału wygluszajacego jest duzo i grubo

Edytowane przez Pado
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Pado napisał:

 

Źle się wyraziłem, dźwięk tego silnika jest specyficzny jak dla mnie-takie 3.5 cylindra

Komora jest dobrze wygluszena z obu stron-materiału wygluszajacego jest duzo i grubo

Przyzwyczaisz się 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, czachabrava napisał:

 

Jak dla mnie to jest całkiem porządnie wygłuszony. Mimo, ze jest wyższy to przy 140km/h jest ciszej jak w Octavii 3. A podejrzewam, ze przez bryłe nadwozia 1.5 z całym tym odłączaniem cylindrów spala wiecej jak octavia z 1.4.

Dobrze wiedzieć :ok:

No np. u Koreańcow różnie bywa w segmencie B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, rwIcIk napisał:

Przyzwyczaisz się 👍

 

No wlasnie nie... Po 1.5 roku coraz bardziej denerwuje mnie system odłączania cylindrów, tylko tuningiem można to wyłączyć, ale mam gwarancję do 2023...nie lubie dźwięku silników 3cyl a co dopiero jak ci nagle pracują u mnie 2...

Edytowane przez Pado
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, wujek napisał:

Jak ide po kapuste kiszona czy po tv to zakladam, ze jest w sklepie. To samo jak ide do salonu. Jak nie bylo w Wawie to do Rzeszowa po Seata polecialem :phi: No ale rozumiem, ze inni nie musza miec na juz. Zwlaszcza w leasingu mozna poczekac te pol roku zeby podatku nie placic.

 

Ja Cię rozumie, sam ostatnie 3 aut kupiłem z placu, ale konfig typowy i coś mniej więcej znalazło się zgodnego z tym poszukiwanym. Kodiaq'a kupiłem w Czestochowie.
Do t-rock typowy konfig to 1.5tsi dsg, i takich aut jest mnóstwo, około 150szt u dealerów i na pewno coś by się znalazło odpowiadającego... tylko że dsg i 1.5 winduje cenę o 15k w górę.
 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, prawoimotoryzacja napisał:

@Pado, jak oceniasz  wyciszenie kabiny T Roc, bo mnie przeraziły mocne  szumy wiatru słyszalne od maski. Golf bez porównania lepszy pod tym względem 

 

nie ma az tak źle coś tam słychać ale tragedii nie ma 

w aronie jest lepiej pod tym kątem a już mistrzem jest kamiq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

Naprawde planuja wypuscic 500X cabrio? :hehe:

Komu to potrzebne? ;]

 

 

Dokładnie tak. Będzie wanna 500X cabrio. To powiedzmy tak jak obecna 500 cabrio. Niby brzydal a auto się sprzedaje nawet w abarth cabrio. Z logistyki zauważyłem że nawet abarthy ruszyły się na Polskę. A niby to taka zabawka a jednak. 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak zaoszczędzili na izolacji akustycznej kolory silnika i przegrody do kabiny.
Dlatego właśnie obawiam się schodzenia z segmentem niżej.
 
Wygłuszony jest przyzwoicie, ale co się rzuca w oczy to oszczędności na czym się da. Komora silnika nie w kolorze, spawy uszczelniające (czy jak to się tam nazywa) poprawiane palcem, lakier też miał drobne niedoskonałości, które wcześniej VW się nie zdarzały (wg gościa, który ogarniał mi ceramikę). Nie wiem czy to kwestia modelu, czy jednak roku covidowego, podczas którego zabrakło czasu na porządną kontrolę jakości w fabrykach. Niby detale nie rzutujące na użytkowanie, ale daje do myślenia.

tapatalked

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, luccass napisał:

 Komora silnika nie w kolorze,

 

Hę?

ja mam w kolorze nadwozia...chyba, że wszystkie są białe?

 

 

A co do kontroli jakości to... Kto tam w Portugalii będzie miał czas na to :)

Ps

 jak miałem Nissana QQ to na forum był gościu co pracował w fabryce przy produkcji, jeśli dobrze pamiętam to pisał, że średnio 100aut (chyba na dzień) wraca na poprawki... Taka jakość dzieisjszych aut.

 

IMG_20210220_155220_compress76.jpg

Edytowane przez Pado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, RABIN napisał:

Taż macie wrażenie że vw schodzi na psy ? Jak jeszcze w tych topowych wersjach jest oki tak wszystko poniżej wieje tandetą. W seacie to samo.

 

Cos w tym moze być, chyba się zachwycili plastikiem z recyklingu ;).

Jak porównam t roca z ypsilonka żony (2014r) to tapicerka w ypsilonce to luxus...
A silnik przeżyje pewnie tsi ze dwa razy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Niby tak, ale wiesz jak to z kobietami - chcą żeby nowe auto było duże, prestiżowe, modne, przestronne przy tym mało paliło, zwrotne i kosztowało 40kzł (z gwarancją od zderzaka do zderzaka na 10 lat jak  to pisał klasyk)
Przeważnie facet w domu zajmuje się takimi rzeczami. Co jest nie tak z jej facetem, że Tobie sprzedała temat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rado_ napisał:
W dniu 18.02.2021 o 16:00, pejus1982 napisał:
 
Niby tak, ale wiesz jak to z kobietami - chcą żeby nowe auto było duże, prestiżowe, modne, przestronne przy tym mało paliło, zwrotne i kosztowało 40kzł (z gwarancją od zderzaka do zderzaka na 10 lat jak  to pisał klasykemoji4.png)

Przeważnie facet w domu zajmuje się takimi rzeczami. Co jest nie tak z jej facetem, że Tobie sprzedała temat?

 

Jej mąż, a mój szwagier nie ma prawa jazdy :)

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, pejus1982 said:


Zgadza się 🙂Jasnowidz?

 

Hahah, zona pracuje w firmie z sektora z IT od kilku lat i mowi, ze to dosc powszechne zjawisko ;]

Ona akurat robi w finansach, wiec z programowaniem nie ma nic wspolnego, ale sporo ma takich "motoryzacyjnych niemot" w biurze.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Pado napisał:

 

Hę?

ja mam w kolorze nadwozia...chyba, że wszystkie są białe?

 

 

A co do kontroli jakości to... Kto tam w Portugalii będzie miał czas na to :)

Ps

 jak miałem Nissana QQ to na forum był gościu co pracował w fabryce przy produkcji, jeśli dobrze pamiętam to pisał, że średnio 100aut (chyba na dzień) wraca na poprawki... Taka jakość dzieisjszych aut.

 

IMG_20210220_155220_compress76.jpg

100 na ile ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, sdss napisał:

100 na ile ?

Chyba na 500

 

OT

Na yt można zobaczyć film z produkcji QQ - jako ciekawostka auta są malowane ręcznie tj przez dwóch pracowników po każdej stronie = grubość powłoki moze się różnić na każdej stronie i u mnie w byłym qq tak było, powłoka nie miała jednolitej grubości na aucie (z racji pracy nasz dział QS ma profesjonalne mierniki i mierzyliśmy)

 

Update z forum qq zdjecie

Screenshot_20210221_085524.jpg

Edytowane przez Pado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.02.2021 o 23:36, wujek napisał:

Jak ide po kapuste kiszona czy po tv to zakladam, ze jest w sklepie. To samo jak ide do salonu. Jak nie bylo w Wawie to do Rzeszowa po Seata polecialem :phi: No ale rozumiem, ze inni nie musza miec na juz. Zwlaszcza w leasingu mozna poczekac te pol roku zeby podatku nie placic.

 

ale już jak zamawiasz kuchnię na wymiar to chyba nie mają gotowej akurat Twojej, prawda? ;] Zależy co chcesz, jak jakąś średnią wersję popularnego modelu, to zawsze będzie wybór, czesto wypasione też są od ręki, więc jak masz ochotę dopłacić ponad to co chcesz, to też bierzesz i jedziesz. Ja np. kupując Astrę chciałem prosty samochód bez tysiąca bajerów, ale z mocnym silnikiem i koniecznie z grzanymi siedzeniami. Nie było takiego na stanie. Do tego miałem raczej małą chęć dopłacać za bajery których nie potrzebuję, więc gotowe najwyższe wersje też mnie nie bardzo interesowały. Więc poczekałem 3 miesiące na to co chciałem. Inna sprawa jak rozwalisz auto i nie masz czym jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, maro_t napisał:

Więc poczekałem 3 miesiące

3 miesiące to jeszcze można poczekać. Gorzej jak trzeba pół roku - takie info miałem w Kia. A potem jeszcze się okaże, że po drodze będą opóźnienia i auto odbierzesz po 9 m-cach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, maro_t napisał:

 

ale już jak zamawiasz kuchnię na wymiar to chyba nie mają gotowej akurat Twojej, prawda? ;] Zależy co chcesz, jak jakąś średnią wersję popularnego modelu, to zawsze będzie wybór, czesto wypasione też są od ręki, więc jak masz ochotę dopłacić ponad to co chcesz, to też bierzesz i jedziesz. Ja np. kupując Astrę chciałem prosty samochód bez tysiąca bajerów, ale z mocnym silnikiem i koniecznie z grzanymi siedzeniami. Nie było takiego na stanie. Do tego miałem raczej małą chęć dopłacać za bajery których nie potrzebuję, więc gotowe najwyższe wersje też mnie nie bardzo interesowały. Więc poczekałem 3 miesiące na to co chciałem. Inna sprawa jak rozwalisz auto i nie masz czym jeździć.

3 miesiące są ok. Choć ja mało wybredny jestem zawsze bralem to co było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 20.02.2021 o 13:55, RABIN napisał:

Taż macie wrażenie że vw schodzi na psy ? Jak jeszcze w tych topowych wersjach jest oki tak wszystko poniżej wieje tandetą. W seacie to samo.

 

Tak, tak właśnie jest. Plan VW był taki aby Audi było top marek, Volkswagen był naprawdę spoko, Seat sportowy a Skoda prosta i tania. 

 

Wychodzi na to, że Czesi się postawili i pomału przeganiają Volkswagena w jakości wnętrza, ciekawej stylistyki, czy rozwiązań. 

 

Zwyczajnie cwaniaki, knedlikożercy biorą co najlepsze z koncernu, dodają od siebie wiarę w markę i sporo serca. 

 

VW jak piszesz schodzi na psy... 

 

 

Edytowane przez chojny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.