Jump to content

naprawa dziury w brodziku z akrylu

Hagi84
 Share

Recommended Posts

Teściowej ponoć spadłą słuchawka i uderzyła w brodzik. Efekt to dziura w brodziku widoczna na zdjęciu. 

Czy da się to jakoś załatać bez zdejmowania brodzika?

Zakładam, że powinno się przykleić jakąś łatę od spodu. Żeby to zrobić to konieczny jest demontaż brodzika.  Wtedy to demontaż całej kabiny, a mi się strasznie nie chce tego robić.  

wymiary dziury to około 3-4 cm.

Poradzicie coś?20210218_211321.jpg.b5b613821493e15dd579772ac43bca32.jpg

2 godziny temu, Hagi84 napisał:

Teściowej ponoć spadłą słuchawka i uderzyła w brodzik. Efekt to dziura w brodziku widoczna na zdjęciu. 

Czy da się to jakoś załatać bez zdejmowania brodzika?

Zakładam, że powinno się przykleić jakąś łatę od spodu. Żeby to zrobić to konieczny jest demontaż brodzika.  Wtedy to demontaż całej kabiny, a mi się strasznie nie chce tego robić.  

wymiary dziury to około 3-4 cm.

Poradzicie coś?

Ja bym zrobił tak:

zakupiłbym za 32 zł w smarcie na allegro zestaw do wyciągania wgiotek:

obraz.png.ae7e403ea4d935863d1424f353a6c973.png

Przykleił śrubę klejarką do tego ubytku i sprawdził, czy da się nim bardzo mocno i równo wciągnąć ten ubytek.

Następnie wyczyścić krawędzie izopropanolem lub innym rozpuszczalnikiem (z umiarem oczywiście) i wysuszyć.

Potem bym wlał klej epoksydowy po krawędzi dziury i dociągnął mocno tym zestawem i zostawił na czas schnięcia.

i powinno wystarczyć.

(A potem odesłać ten zestaw w ramach zwrotu :hehe: )

Jakby wyszło nierówno to można dać na to masę do naprawiania brodzików i zeszlifować na gładko.

Edited by maras77
  • Like 1

20 minut temu, krawiec napisał:

Zapomnij. Brodzik do wymiany. 

Nie ma sensu tego łatać bez łaty od spodu. Stanie ktoś nogą na uszkodzenie i znowu wpadnie do środka. 

Krawiec

nie widać tego, ale uszkodzenie jest na przejściu z poziomu na pion. W tym miejscu nikt nie staje. 

brodzik.jpg

11 godzin temu, maras77 napisał:

Ja bym zrobił tak:

zakupiłbym za 32 zł w smarcie na allegro zestaw do wyciągania wgiotek:

obraz.png.ae7e403ea4d935863d1424f353a6c973.png

Przykleił śrubę klejarką do tego ubytku i sprawdził, czy da się nim bardzo mocno i równo wciągnąć ten ubytek.

Następnie wyczyścić krawędzie izopropanolem lub innym rozpuszczalnikiem (z umiarem oczywiście) i wysuszyć.

Potem bym wlał klej epoksydowy po krawędzi dziury i dociągnął mocno tym zestawem i zostawił na czas schnięcia.

i powinno wystarczyć.

(A potem odesłać ten zestaw w ramach zwrotu :hehe: )

Jakby wyszło nierówno to można dać na to masę do naprawiania brodzików i zeszlifować na gładko.

myślałem, żeby przykleić laskę kleju na gorąco żeby mógł tym ruszać i pociągnąć do siebie. Posmarowałbym krawędzie żywicą i przykleił do czegoś drugi koniec laski z klejem.  Tym czymś może być dobrze ustawione wiadro pełne wody, żeby się nie ruszało.