Skocz do zawartości

Podłączenie odpływu pralki, czego tu brakuje?


tomecki

Rekomendowane odpowiedzi

Gość krawiec

Podaje hasło:

Syfon pralkowy.

 

Widzę, że rura to chyba fi 50. Wiec kupujesz syfon i dopasowaną do niego przejściówkę (gumę) redukującą średnice.

A rura zatkana jest korkiem.

 

Krawiec

Edytowane przez krawiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, krawiec napisał:

Podaje hasło:

Syfon pralkowy.

 

Widzę, że rura to chyba fi 50. Wiec kupujesz syfon i dopasowaną do niego przejściówkę (gumę) redukującą średnice.

A rura zatkana jest korkiem.

 

Krawiec

 

ale tam jest gwint czy zabawa silikonowa (której bardzo nie lubię) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krawiec
28 minut temu, tomecki napisał:

 

ale tam jest gwint czy zabawa silikonowa (której bardzo nie lubię) ?

Tak jest rura z uszczelką. Żadnego silikonu.

Wsadzisz sobie coś takiego:

image.jpeg.aba85d7510a4574959bf1ecbd9d878d3.jpeg

Albo gumę:

image.jpeg.9ec5c9579a695fca9306f5426f05dba4.jpeg

 

I święto. Przejściówka musi być dopasowana do syfonu.

Te syfony są z reguły fi 32 wiec guma jest wygodniejsza i nic z rury po za syfonem nie wystaje. 

 

Krawiec

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, luccass napisał:

Lub ja można przerobić to taki:

https://allegro.pl/oferta/syfon-odplyw-do-pralki-chrom-podtynkowy-9339239821

 

Mam chyba identyczny, ładnie wygląda :)

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.02.2021 o 14:57, sherif napisał:

Lub ja można przerobić to taki:

https://allegro.pl/oferta/syfon-odplyw-do-pralki-chrom-podtynkowy-9339239821

 

Mam chyba identyczny, ładnie wygląda :)

 

Ja widać łazienka skończona to taka przeróbka to słaba rada ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnego syfonu, za syfon robi odpowiednio ułożona rura odpływowa pralki i tak zazwyczaj pokazują to w instrukcji :ok: w 50 mam włożone kolano 90* i redukcję gumową pod średnicę węża odpływowego. 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Odpływ to rzeczywiście prosty temat był ;]

 

Wyciągnąłem zatyczkę, włożyłem syfon i gotowe.

 

Natomiast.... podłączenie wody. Jest tam krótki zawór i nie da się przykręcić węża, bo dynks do zakręcania węża ma 'wypustki', żeby łatwiej ręką dokręcić. I haczą one o rozetę zaworu ;]

 

Pytanie- czy szukać innego węża, bez wypustek? Czy przerobić zawór? A może jeszcze inna opcja? Może jednak na chama dokręcić? A może podszlifować wypustki? Co byście zrobili? ;]

 

Tak- tyle czasu podłączam pralkę, bo to mieszkanie, w którym nikt póki co nie mieszka i jak mam czas to coś tam dokańczam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, tomecki napisał:

Odpływ to rzeczywiście prosty temat był ;]

 

Wyciągnąłem zatyczkę, włożyłem syfon i gotowe.

 

Natomiast.... podłączenie wody. Jest tam krótki zawór i nie da się przykręcić węża, bo dynks do zakręcania węża ma 'wypustki', żeby łatwiej ręką dokręcić. I haczą one o rozetę zaworu ;]

 

Pytanie- czy szukać innego węża, bez wypustek? Czy przerobić zawór? A może jeszcze inna opcja? Może jednak na chama dokręcić? A może podszlifować wypustki? Co byście zrobili? ;]

 

Tak- tyle czasu podłączam pralkę, bo to mieszkanie, w którym nikt póki co nie mieszka i jak mam czas to coś tam dokańczam.

Pokaż zdjęcie tego podłączenia, może po prostu jakąś przedłużkę zrobić ? Co za partacze coś takiego montują :ogien:

 

W ostateczności trzeba kupić wąż bez wypustek lub je obciąć jak @rwIcIk pisał :) 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bergerac napisał:

Pokaż zdjęcie tego podłączenia, może po prostu jakąś przedłużkę zrobić ?

 

 

 

nie mam teraz jak ;] Ale powiedzmy, że zwykły zawór pralkowy tylko rozeta 'za blisko' otworu, że tak powiem ;] No i co Pan zrobisz ;]

 

6 minut temu, bergerac napisał:

Co za partacze coś takiego montują

 

nie wnikam. Druga sprawa to producent takiego zaworu ;] Nie wiedział jak wyglądają węże przyłączeniowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja 1 - przycięcie wypustek

Opcja 2 - wymiana zaworka na dłuższy (żadna filozofia) a jeśli ma plastikowy "kurek", to i tak warto dać metalowy, bo zwykłe pękają prędzej czy później

Opcja 3, którą polecam - jeżeli nie zamierzasz po praniu każdorazowo zakręcać tego zaworka, dla świętego spokoju dokupić wąż z zabezpieczeniem Aquastop, te węże mają zwykle solidną metalową nakrętkę z wypustkami krótszymi niż te w plastikowych. Jeśli nie podejdzie, to patrz- wcześniejsze opcje...

WAZ-doplywowy-PRALKI-ZMYWARKI-AquaStop-1

Edytowane przez Wasylek
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, rwIcIk napisał:

Można wkręcić przedłużkę rurki pod zawór.

Owszem, ale robota ta sama co przy wymianie zaworka a właściwie podwójna, bo dwa gwinty do uszczelnienia 🙂

 

22 minuty temu, tomecki napisał:

Druga sprawa to producent takiego zaworu ;] Nie wiedział jak wyglądają węże przyłączeniowe?

Sytuacje są bardzo różne i długości zaworków również, czasami króciec z wodą wystaje poza ścianę i wtedy taki krótki zaworek sprawdza się idealnie. Innym razem rura kończy się głęboko pod płytkami. Dobrze, że są różne długości zaworków- ale trzeba dobrać zaworek do sytuacji a to nie wina producenta .

Edytowane przez Wasylek
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Wasylek napisał:

Sytuacje są bardzo różne i długości zaworków również, czasami króciec z wodą wystaje poza ścianę i wtedy taki krótki zaworek sprawdza się idealnie. Innym razem kończy się głęboko pod płytkami. Dobrze, że są różne długości- ale trzeba dobrać zaworek do sytuacji a to nie wina producenta .

 

ja zawsze od hydrauliki jak najdalej :oki: ;] Najpierw spróbuję chyba upitolić wypustki :)

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, tomecki napisał:

Odpływ to rzeczywiście prosty temat był ;]

 

Wyciągnąłem zatyczkę, włożyłem syfon i gotowe.

 

Natomiast.... podłączenie wody. Jest tam krótki zawór i nie da się przykręcić węża, bo dynks do zakręcania węża ma 'wypustki', żeby łatwiej ręką dokręcić. I haczą one o rozetę zaworu ;]

 

Pytanie- czy szukać innego węża, bez wypustek? Czy przerobić zawór? A może jeszcze inna opcja? Może jednak na chama dokręcić? A może podszlifować wypustki? Co byście zrobili? ;]

 

Tak- tyle czasu podłączam pralkę, bo to mieszkanie, w którym nikt póki co nie mieszka i jak mam czas to coś tam dokańczam.

Miałem tak zrobione i jak zmieniłem pralkę był problem z podłączeniem. Odkręciłem zawór i dałem redukcję /przedłużkę między ścianą a zaworem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

21 godzin temu, Wasylek napisał:
21 godzin temu, rwIcIk napisał:

Można wkręcić przedłużkę rurki pod zawór.

Owszem, ale robota ta sama co przy wymianie zaworka a właściwie podwójna, bo dwa gwinty do uszczelnienia

 Uszczelnienie dodatkowego "gwintu" to prawie jak wyprawa na biegun.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, irekw napisał:

 

 Uszczelnienie dodatkowego "gwintu" to prawie jak wyprawa na biegun.

Bez przesady ;]

Wiele baterii montowałem, gdzie trzeba było dawać przedłużki - nic nie cieknie :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, rwIcIk napisał:

 

Wiele baterii montowałem, gdzie trzeba było dawać przedłużki - nic nie cieknie

    Wg mnie przedłużka to najrozsądniejsze rozwiązanie. Przedłużka 10mm cena ok.3 PLN i po temacie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.