Jump to content

Podłączenie odpływu pralki, czego tu brakuje?

tomecki
 Share

Recommended Posts

Nie znam się na hydraulice, jak u siebie podłączałem to miałem eleganckiego 'fiutka' to wsunięcia węża ;]

Tu jakiś syfon trzeba dokupić? To się wkręca, na silikon robi czy jak? Dam radę? :nie_wiem:

IMG_20210218_140436.jpg.8d919034c46f8786d4afc1cdcdf26082.jpg

• tomecki changed the title to Podłączenie odpływu pralki, czego tu brakuje?

Podaje hasło:

Syfon pralkowy.

Widzę, że rura to chyba fi 50. Wiec kupujesz syfon i dopasowaną do niego przejściówkę (gumę) redukującą średnice.

A rura zatkana jest korkiem.

Krawiec

Edited by krawiec
  • Like 2

36 minut temu, krawiec napisał:

Podaje hasło:

Syfon pralkowy.

Widzę, że rura to chyba fi 50. Wiec kupujesz syfon i dopasowaną do niego przejściówkę (gumę) redukującą średnice.

A rura zatkana jest korkiem.

Krawiec

ale tam jest gwint czy zabawa silikonowa (której bardzo nie lubię) ?

28 minut temu, tomecki napisał:

ale tam jest gwint czy zabawa silikonowa (której bardzo nie lubię) ?

Tak jest rura z uszczelką. Żadnego silikonu.

Wsadzisz sobie coś takiego:

image.jpeg.aba85d7510a4574959bf1ecbd9d878d3.jpeg

Albo gumę:

image.jpeg.9ec5c9579a695fca9306f5426f05dba4.jpeg

I święto. Przejściówka musi być dopasowana do syfonu.

Te syfony są z reguły fi 32 wiec guma jest wygodniejsza i nic z rury po za syfonem nie wystaje. 

Krawiec

• Like 2

Nie mam żadnego syfonu, za syfon robi odpowiednio ułożona rura odpływowa pralki i tak zazwyczaj pokazują to w instrukcji :ok: w 50 mam włożone kolano 90* i redukcję gumową pod średnicę węża odpływowego. 

• Like 4

• 1 month later...

Odpływ to rzeczywiście prosty temat był ;]

Wyciągnąłem zatyczkę, włożyłem syfon i gotowe.

Natomiast.... podłączenie wody. Jest tam krótki zawór i nie da się przykręcić węża, bo dynks do zakręcania węża ma 'wypustki', żeby łatwiej ręką dokręcić. I haczą one o rozetę zaworu ;]

Pytanie- czy szukać innego węża, bez wypustek? Czy przerobić zawór? A może jeszcze inna opcja? Może jednak na chama dokręcić? A może podszlifować wypustki? Co byście zrobili? ;]

Tak- tyle czasu podłączam pralkę, bo to mieszkanie, w którym nikt póki co nie mieszka i jak mam czas to coś tam dokańczam.

25 minut temu, tomecki napisał:

Natomiast.... podłączenie wody. Jest tam krótki zawór i nie da się przykręcić węża, bo dynks do zakręcania węża ma 'wypustki', żeby łatwiej ręką dokręcić. I haczą one o rozetę zaworu ;]

Pytanie- czy szukać innego węża, bez wypustek? Czy przerobić zawór? A może jeszcze inna opcja? Może jednak na chama dokręcić? A może podszlifować wypustki? Co byście zrobili? ;]

Tak- tyle czasu podłączam pralkę, bo to mieszkanie, w którym nikt póki co nie mieszka i jak mam czas to coś tam dokańczam.

Pokaż zdjęcie tego podłączenia, może po prostu jakąś przedłużkę zrobić ? Co za partacze coś takiego montują :ogien:

W ostateczności trzeba kupić wąż bez wypustek lub je obciąć jak @rwIcIk pisał :) 

• Like 1

3 minuty temu, bergerac napisał:

Pokaż zdjęcie tego podłączenia, może po prostu jakąś przedłużkę zrobić ?

nie mam teraz jak ;] Ale powiedzmy, że zwykły zawór pralkowy tylko rozeta 'za blisko' otworu, że tak powiem ;] No i co Pan zrobisz ;]

6 minut temu, bergerac napisał:

Co za partacze coś takiego montują

nie wnikam. Druga sprawa to producent takiego zaworu ;] Nie wiedział jak wyglądają węże przyłączeniowe?

Opcja 1 - przycięcie wypustek

Opcja 2 - wymiana zaworka na dłuższy (żadna filozofia) a jeśli ma plastikowy "kurek", to i tak warto dać metalowy, bo zwykłe pękają prędzej czy później

Opcja 3, którą polecam - jeżeli nie zamierzasz po praniu każdorazowo zakręcać tego zaworka, dla świętego spokoju dokupić wąż z zabezpieczeniem Aquastop, te węże mają zwykle solidną metalową nakrętkę z wypustkami krótszymi niż te w plastikowych. Jeśli nie podejdzie, to patrz- wcześniejsze opcje...

WAZ-doplywowy-PRALKI-ZMYWARKI-AquaStop-1

Edited by Wasylek
  • Like 1

1 minutę temu, Wasylek napisał:

Opcja 2 - wymiana zaworka na dłuższy (żadna filozofia)

Można wkręcić przedłużkę rurki pod zawór.

przedluzka-1-2-chrom-20-mm-equation,larg

• Like 3

17 minut temu, rwIcIk napisał:

Owszem, ale robota ta sama co przy wymianie zaworka a właściwie podwójna, bo dwa gwinty do uszczelnienia 🙂

22 minuty temu, tomecki napisał:

Druga sprawa to producent takiego zaworu ;] Nie wiedział jak wyglądają węże przyłączeniowe?

Sytuacje są bardzo różne i długości zaworków również, czasami króciec z wodą wystaje poza ścianę i wtedy taki krótki zaworek sprawdza się idealnie. Innym razem rura kończy się głęboko pod płytkami. Dobrze, że są różne długości zaworków- ale trzeba dobrać zaworek do sytuacji a to nie wina producenta .

Edited by Wasylek
  • Like 1

15 minut temu, Wasylek napisał:

Sytuacje są bardzo różne i długości zaworków również, czasami króciec z wodą wystaje poza ścianę i wtedy taki krótki zaworek sprawdza się idealnie. Innym razem kończy się głęboko pod płytkami. Dobrze, że są różne długości- ale trzeba dobrać zaworek do sytuacji a to nie wina producenta .

ja zawsze od hydrauliki jak najdalej :oki: ;] Najpierw spróbuję chyba upitolić wypustki :)

• Like 2

10 godzin temu, tomecki napisał:

Miałem tak zrobione i jak zmieniłem pralkę był problem z podłączeniem. Odkręciłem zawór i dałem redukcję /przedłużkę między ścianą a zaworem. 

21 godzin temu, Wasylek napisał:
21 godzin temu, rwIcIk napisał:

Owszem, ale robota ta sama co przy wymianie zaworka a właściwie podwójna, bo dwa gwinty do uszczelnienia

Uszczelnienie dodatkowego "gwintu" to prawie jak wyprawa na biegun.

3 minuty temu, irekw napisał:

Uszczelnienie dodatkowego "gwintu" to prawie jak wyprawa na biegun.

Bez przesady ;]

Wiele baterii montowałem, gdzie trzeba było dawać przedłużki - nic nie cieknie :ok:

2 minuty temu, rwIcIk napisał:

Wiele baterii montowałem, gdzie trzeba było dawać przedłużki - nic nie cieknie

Wg mnie przedłużka to najrozsądniejsze rozwiązanie. Przedłużka 10mm cena ok.3 PLN i po temacie.

• Like 1