Skocz do zawartości

Czy instalacja wytrzyma spawarkę?


nadnkd

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam pytanie mam w domku letniskowym jednofazową instalację o mocy 5 KW i zabezpieczeniu przedlicznikowym 20A

Chciałbym kupić spawarkę o poborze mocy 7,4 kVa czy moja instalacja to wytrzyma???

Pytam bo nie wiem jak to obliczyć 

I czy mógłbym spawać na maksymalnym prądzie 260A a jeżeli nie to na jakim maksymalnie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, nadnkd napisał:

no właśnie pytam czy by wytrzymała a gdybym dla przykładu spawał na prądzie 200A?

 

Ona da w ogóle 200A?

Co to za sprzęt? Jaki typ, ile volt na wyjściu?

Będzie wiadomo o czym mówimy :ok:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, nadnkd napisał:

tak ma max 260A jest inwertorowa ile volt na wyjściu to akurat nie wiem

To pewnie max 30V.

200 A może się udać.

Za licznikiem też masz 20 A bezpiecznik?

Pytanie czy instalacja w domku wytrzyma dłuższe spawanie?

Najlepiej byłoby pożyczyć taki sprzęt i sprawdzić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krawiec
19 godzin temu, nadnkd napisał:

Cześć mam pytanie mam w domku letniskowym jednofazową instalację o mocy 5 KW i zabezpieczeniu przedlicznikowym 20A

Chciałbym kupić spawarkę o poborze mocy 7,4 kVa czy moja instalacja to wytrzyma???

Pytam bo nie wiem jak to obliczyć 

I czy mógłbym spawać na maksymalnym prądzie 260A a jeżeli nie to na jakim maksymalnie??

Co to za spawarka? Link jakiś?

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

żadna jednofazowa spawarka nie wyda z siebie 260A ;] te obietnice "producentów" można wsadzić między bajki ;]

zakładam że spawarka elektrodowa ;] Powiedz no mi kolego co Ty chcesz tam spawać prądem 260A taki prąd przy mma ;l szynę kolejową możesz palić ;]

Do elektrody w użytku domowym wystarczy Ci 150A  a i to już jest słuszna moc do elektrody 4mm a w życiu takiej nawet ja nie używałem w garażu ;]

Do domku letniskowego to kup w casto bestera 155 lub 170 i z głowy ;] 

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, nadnkd napisał:

Mam coś podobnego, bezpiecznik 16A wytrzymuje, ale spawam 80 A, bo czołgów akurat nie spawam.

 

Czy przewody wytrzymają, tego nie wie nikt, zależy co tam masz. Jak alu to mogą się poupalać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, nadnkd napisał:

No to jaką spawarkę możecie polecić?????? Ważne by była budżetowa i miała podobny amperaż do tej

Aha no i nie obraziłbym bym się gdyby był to migomat ale one są felernie drogie

Ja proponuję najpierw poczytać o spawaniu elektrycznym, doborze prądu, elektrody do materiału.

Ta minimalna dawka wiedzy może w końcu Cię oświeci niczym  łuk elektryczny że błądzisz poszukując maszyny po parametrze moc max / cena min ;]

 

I to jest kolejny wątek który utwierdza mnie w przekonaniu że na spawarki powinni wydawać zezwolenie jak na broń ;l

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.