Skocz do zawartości

3-2-1 Sprzedane (powered by otomoto)- uzywał ktoś?


Fili_P

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 21.02.2021 o 23:37, Fili_P napisał:

Wrzuciełm ogłoszenie na otomoto---wyskakuje mi tu cos takeigo jak 3-2-1 Sprzedane

Korzystał ktoś? jak opinie?

Jak swoje sprzedawalem to sie do mnie odezwali, ze odkupia i mi wycenili na jakies 30-40% tego co za auto finalnie dostalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Nie polecam,  najpierw sami dzwonią i zapraszają na wycenę,  po czym nawet nie raczą oddzwonić ze swoją propozycja. Pisałam reklamacje meilowo ze mimo inspekcji nie poinformowano mnie o propozycji, zgłaszałam ten fakt również na infolinii i również po przyjęciu zgłoszenia cisza... firma jest niepoważna,  zawracają tylko głowę a później mają klienta gdzies, szkoda czasu. Pozdrawiam 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Dziś byłem u nich, najpierw wyslali do mnie maila gdzie była cenę mojego auta od 21 500 do 29 000. 

Po wycenie okazało się że tylko 14 000 "dlatego że jest ze Stanów" 

A wcześniej tego nie wiedzieli!? 😆 

Przecież w ogłoszeniu jest całkowita informacja włączając code VIN. 

marno straciłem godzinę życia, nie polecam!! 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Wystawiłam swój samochód na otomoto. 
zadzwonili do mnie z 321 sprzedane i umówiłam się z nimi na darmową wycenę. Wyceny online nie dostałam przez zamontowaną instalację lpg. 
Na miejsu Pan był bardzo zaskoczony stanem mojego samochodu gdyż nie było się do czego przyczepić. 
Salon polski, bezwypadkowe, udokumentowany niski przebieg, wszystkie naprawy zrobione, 2 komplety kół. Stan bardzo dobry jak na 14 letnie auto. Ofertę dostałam następnego dnia, która mnie tylko wkurzyła. Było to 50% ceny jaką sobie za ten samochód zawołałam.  Na miejscu po rozmowie z pracownikiem tej firmy dowiedziałam się, że 321 odkupuje samochody od prywatnych osób i sprzedaje je firmom ( czyt. Handlarzom). 
Także przestrzegam innych, gdyż Szkoda marnować dla nich czasu. 

  • Lubię to 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 15.09.2021 o 12:58, Piernik88 napisał:

A nie dokońca  panowie macie  rację odkupuja auta i płacą  lepiej niz w komisie czy w salonie, sam przekonałem się na 2 autach sprzedawanych prywatnie, jedno salonowe z małym przebiegiem Mazda CX3 z 2018 r dostałem 8 tys wiecej niz proponował mi salon i tonie jeden, drugie auto importowane z Niemiec bezwypadkowe dostałem o cąłe 5 tys wiecej niż w kilku komisach proponowali i więcej niż w salonie przy zakupie nowego, nie wiem co mieliście za auta i w jakim stanie ale co do samego procesu i przebiegu oraz uczciwej i rzetelnej wycenie nie mam żadnych zastrzeżeń, tyle w temacie 

Wczoraj się zarejestrowałeś na forum ty pierniku. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.09.2021 o 20:34, mati_lecha napisał:

Wczoraj się zarejestrowałeś na forum ty pierniku. 

 

Bo jak ktoś może coś złego mówić o firmie 🤣 ja już przez jedną z firm sądem byłem straszony. 

A najlepsza historia to obecnie dzieje się na allegro, gdzie jak wystawi się negatywa to proszą o usunięcie przekupując jakimś darmowym produktem

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.09.2021 o 07:24, Luke16 napisał:

Bo jak ktoś może coś złego mówić o firmie 🤣 ja już przez jedną z firm sądem byłem straszony. 

A najlepsza historia to obecnie dzieje się na allegro, gdzie jak wystawi się negatywa to proszą o usunięcie przekupując jakimś darmowym produktem

To dobrze czy źle, że sprzedawcą się stara i próbuje załagodzić sprawę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, sadlos napisał:

To dobrze czy źle, że sprzedawcą się stara i próbuje załagodzić sprawę ?

Jeżeli sprzedawca w ogłoszeniu pisze że wysyła dany przedmiot w 24h a po czterech dniach nadal nie zostaje wysłany no to sorry tym bardziej u  tytułowanego Super Sprzedawcy. Jeżeli nie ma się czegoś na stanie to po co to wystawiać? A potem zdziwienie że negatywy się sypią i próba dla mnie przekupstwa. Po co mam kasować prawdziwy komentarz? Sam zawsze staram się rozwiązać temat no ale...

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Luke16 napisał:

Jeżeli sprzedawca w ogłoszeniu pisze że wysyła dany przedmiot w 24h a po czterech dniach nadal nie zostaje wysłany no to sorry tym bardziej u  tytułowanego Super Sprzedawcy. Jeżeli nie ma się czegoś na stanie to po co to wystawiać? A potem zdziwienie że negatywy się sypią i próba dla mnie przekupstwa. Po co mam kasować prawdziwy komentarz? Sam zawsze staram się rozwiązać temat no ale...

Jeżeli nie miał czegoś na stanie i nie poinformował kupującego o tym tylko czekał 4 dni to komentarz słuszny. Czasami są różne przypadki (wiem to po sobie) że list przewozowy się gdzieś zgubi, wpadnie za szafkę, regał itp. i paczka nie wyjdzie. Na allegro połowy produktów nie mają sprzedający na stanie, zwłaszcza nietypowych i mało chodliwych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, sadlos napisał:

Na allegro połowy produktów nie mają sprzedający na stanie,

To się pisze w ogłoszeniu, wysyłka w przeciągu 3ch dni a nie 24h. A nie zależy mi na przedmiocie w trybie pilnym a ja czekam jak głupi. W końcu pojechałem 30km i kupiłem na miejscu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Tragedia! Dla desperatów. Auta porównywalne z moim w ogłoszeniach 110-120 tys zł.   Oferta 321. To 75tys zł. , śmiech na sali, samochód w stanie perfekcyjnym z polskiego salony z pełna historia serwisowa… zmarnowałem tylko i wyłącznie czas jadąc na sprawdzenie pojazdu w ich punkcie.. gdzie tez do niczego się nie przyczepili. Rozumiem ze musza zarobić na aucie ale nie ponad 30 tys  😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Pawelosa napisał:

Tragedia! Dla desperatów. Auta porównywalne z moim w ogłoszeniach 110-120 tys zł.   Oferta 321. To 75tys zł. , śmiech na sali, samochód w stanie perfekcyjnym z polskiego salony z pełna historia serwisowa… zmarnowałem tylko i wyłącznie czas jadąc na sprawdzenie pojazdu w ich punkcie.. gdzie tez do niczego się nie przyczepili. Rozumiem ze musza zarobić na aucie ale nie ponad 30 tys  😂

Czyli dobry patent żeby sobie furę posprawdzać... np po zakupie ;] 

  • Lubię to 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Potwierdzam opinie że to dupa nie firma. Szkoda czasu. Umówiłem się pojechałem na inspekcję i tyle... żadnej odpowiedzi i kontaktu z ich strony nawet po kilku telefonach do centrali i zgłoszeniu u nich jakichś ponagleń w ciągu 3 tyg. Nawet nie potrafią sie skontaktowac. Niepoważni nie polecam szkoda czasu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
8 godzin temu, Ralph78 napisał:

Coś mi tu śmierdzi, te dwa ostanie wpisy to raczej nie powinny być traktowane poważnie emoji18.png
 

Sporo rejestracji nowych, by dokonać jednego wpisu w tym wątku 8]

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
14 godzin temu, Madryt1902 napisał:

Nie polecam gość nawet nie wyszedł z budki "biura" przez rolęte spojrzał na auto jednym okiem i z góry powiedział,że nie ma co liczyć na kokosy a ładne autko przywieźliśmy .Szukają jeleni bo to pośrednik aaa auto NIE POLECAM!

To samo z AAA, poniżej najtańszego w ofercie serwisów ogłoszeniowych. Szkoda czasu i paliwa na dojazdy do nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pipper napisał:

To samo z AAA, poniżej najtańszego w ofercie serwisów ogłoszeniowych. Szkoda czasu i paliwa na dojazdy do nich.

Ale czego w końcu można się spodziewać?

Każdy chce zarabiać średnią AK, z czegoś trzeba ją wyciągnąć.

Nie miałem z nimi do czynienia, ale rozumiem że nie działają na zasadzie Ziutka w garażu po godzinach, który się niedużym zyskiem zadowoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ZUBERTO napisał:

Ale czego w końcu można się spodziewać?

Dotrzymania słowa.

 

Dzwonią znogłoszenia i oferują zadowalającą cenę. Zapewniają, że tyle zapłacą. Jak pojedziesz, stracisz 2-3h, to słyszysz ofertę ok 50-60% tego co przez telefon, mimo że nic nie znaleźli z wad auta. 

 

Gdyby od razu mówili że dadzą mało to inna rozmowa. 

Edytowane przez ghost2255
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ZUBERTO napisał:

Ale czego w końcu można się spodziewać?

Każdy chce zarabiać średnią AK, z czegoś trzeba ją wyciągnąć.

Nie miałem z nimi do czynienia, ale rozumiem że nie działają na zasadzie Ziutka w garażu po godzinach, który się niedużym zyskiem zadowoli.

Działają na zasadzie sieci Ziutków, nawet dobrze ogłoszenia nie czytali, nie ma przepływu informacji w firmie zupełnie. Więc dno i metr mułu.

Będą chcieli, to zapraszam na prowincję, nie będę tracił czasu na dojazd :piwko:  

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ghost2255 napisał:

Dotrzymania słowa.

 

Dzwonią znogłoszenia i oferują zadowalającą cenę. Zapewniają, że tyle zapłacą. Jak pojedziesz, stracisz 2-3h, to słyszysz ofertę ok 50-60% tego co przez telefon, mimo że nic nie znaleźli z wad auta. 

 

Gdyby od razu mówili że dadzą mało to inna rozmowa. 

Oczywiście, że masz rację, słowo powinno być rzeczą świętą.

Ja się odniosłem tylko co do proponowanej kwoty niższej od najniższej z ogłoszeń jak to ktoś napisał.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ZUBERTO napisał:

Ale czego w końcu można się spodziewać?

Każdy chce zarabiać średnią AK, z czegoś trzeba ją wyciągnąć.

To trochę logika jak "skoro ludzie chcą auta z małymi przebiegami, to cofamy liczniki".

Tak szczerze to nie interesuje mnie, na czym mieliby zarobić. Mają się wywiązywać z obietnic.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Polarny napisał:

To trochę logika jak "skoro ludzie chcą auta z małymi przebiegami, to cofamy liczniki".

Tak szczerze to nie interesuje mnie, na czym mieliby zarobić. Mają się wywiązywać z obietnic.

Już komuś pisałem, że jak najbardziej obietnic należy dotrzymywać, ale gdzie w poście na który odpowiadałem widzicie jakąś obietnicę poza stwierdzeniem, że marnie płacą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ZUBERTO napisał:

Już komuś pisałem, że jak najbardziej obietnic należy dotrzymywać, ale gdzie w poście na który odpowiadałem widzicie jakąś obietnicę poza stwierdzeniem, że marnie płacą?

Mówili przez telefon że zapłacą konkretną kwotę, po czym na miejscu ją obniżają "bo tak" - nie znalazłszy żadnych wad, które by tę obniżkę uzasadniały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Polarny napisał:

Mówili przez telefon że zapłacą konkretną kwotę, po czym na miejscu ją obniżają "bo tak" - nie znalazłszy żadnych wad, które by tę obniżkę uzasadniały.

Dokładnie, o to poszło :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 5/31/2022 at 2:43 PM, Madryt1902 said:

Nie polecam gość nawet nie wyszedł z budki "biura" przez rolęte spojrzał na auto jednym okiem i z góry powiedział,że nie ma co liczyć na kokosy a ładne autko przywieźliśmy .Szukają jeleni bo to pośrednik aaa auto NIE POLECAM!

Jak już odkopany ten temat, to napiszę o swoim przypadku.  W tym roku wystawiłem ogłoszenie że chciałem sprzedać auto (sprawne, zadbane) za 25 k zł. Cenę ustawiłem o 1 k powyżej porównywalnych aut (ten sam model, rocznik, wyposażenie, podobny przebieg) w ogłoszeniach w tamtym czasie. Oni zaoferowali za nie 15 k zł :hehe:. Finalnie sam sprzedałem za 24 k. Konkluzja - już kiedy dzwonią zbywać ich szybko, bo po prostu szkoda tego czasu straconego na rozmowę.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.02.2022 o 09:01, rwIcIk napisał:

Sporo rejestracji nowych, by dokonać jednego wpisu w tym wątku 8]

 

Każdy chce dać upust frustracji. :)

 

Tego typu firmy są od "golenia frajerów", czyli skupują poniżej wartości auta od ludzi którzy są "na musiku", pewnie czasem się ktoś taki trafia.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.06.2022 o 19:19, ZUBERTO napisał:

Już komuś pisałem, że jak najbardziej obietnic należy dotrzymywać, ale gdzie w poście na który odpowiadałem widzicie jakąś obietnicę poza stwierdzeniem, że marnie płacą?

No to czytaj konkret, ogłoszenie 38900, przez telefon super pięknie, tak, jeśli ogłoszenie się zgadza, ich najwyższą oferta to 27000pln. Troszkę rozjazd cenowy, pojazdów w ogłoszeniach w sumie w Polsce są 3 w tej specyfikacji, wszystko wyższe przebiegi, słabszy stan. Oni zaproponowali najniższą cenę z ogłoszenia... 

Z ciekawostek, obok byli kupujący, oglądali jakiegoś forda, podniesionego kompakta, 2018 rok, miała być lala, salon, wszystko oryginał. Lampy przednie zmienione, maska,, zderzak, oba błotniki nieoryginalne, 2 z 4 czujników nie działały. Pojawiły się akcje typu, ogłoszenie 59900 stało, a tu się pojawiła dopłatą placowa 1600zł, 1400 detailing. Kupujący spojrzał na Ziutka z AAA i wyraził swoją opinię. Miejsce Łódź, ostatnia sobota, więc na świeżo :piwko:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Pipper napisał:

No to czytaj konkret, ogłoszenie 38900, przez telefon super pięknie, tak, jeśli ogłoszenie się zgadza, ich najwyższą oferta to 27000pln. Troszkę rozjazd cenowy, pojazdów w ogłoszeniach w sumie w Polsce są 3 w tej specyfikacji, wszystko wyższe przebiegi, słabszy stan. Oni zaproponowali najniższą cenę z ogłoszenia... 

Z ciekawostek, obok byli kupujący, oglądali jakiegoś forda, podniesionego kompakta, 2018 rok, miała być lala, salon, wszystko oryginał. Lampy przednie zmienione, maska,, zderzak, oba błotniki nieoryginalne, 2 z 4 czujników nie działały. Pojawiły się akcje typu, ogłoszenie 59900 stało, a tu się pojawiła dopłatą placowa 1600zł, 1400 detailing. Kupujący spojrzał na Ziutka z AAA i wyraził swoją opinię. Miejsce Łódź, ostatnia sobota, więc na świeżo :piwko:

Mimo wszystko "żyją", czyli mają jakiś klientów co rękojmi wyłączać nie muszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, ZUBERTO napisał:

Mimo wszystko "żyją", czyli mają jakiś klientów co rękojmi wyłączać nie muszą.

Nie wiem, nigdy nie wyłączałem...

Niech żyją dalej, mój numer mają na czerwono już. A jeszcze kilka pojazdów w domu w tym roku mamy zamiar zmienić ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.06.2022 o 13:17, ZUBERTO napisał:

Ja nie pisałem o nich jako sprzedających.

Mała aktualizacja, ogłoszenie zeszło do 36900, pojazd dziś odjechał za 36kpln, więc drobna różnica niż propozycja handlarzy :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pipper napisał:

Mała aktualizacja, ogłoszenie zeszło do 36900, pojazd dziś odjechał za 36kpln, więc drobna różnica niż propozycja handlarzy :piwko:

Czyli różnica 9000, dla nich to zapewne kwota brutto, odliczyć VAT, dochodowy, dodać jakieś koszty stałe i niiestety ale tak musi to wyglądać przy handlu na legalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.