Skocz do zawartości

Wiertarko wkrętarka


Lukas

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może używa wkrętarek poniższych firm ? Czy w ogóle warto w takie wchodzić ?

Różnica 5Nm - na co jeszcze zwrócić uwagę ?

Miałaby być wykorzystywana do prac na działce.

 

Einhell Wiertarko-wkrętarka 18V 2 x 2,5Ah + ładowarka

 

LUX-Tools Wiertarko-wkrętarka A-BS-20 Set akumulatorowa 20V 2Ah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałbym najtańszą z dwoma akku w cenie i jak najdłuższą gwarancją.

W dodatku popularną żebu nie zniknęła z rynku. Szukałem dla siebie i najkorzystniej wyszła wkrętarka z lidla. 

 wiertarko wkrętarka 109 zł  (ma 3 lata gwarancji) 

akumulator 60 zł  x2  (zawsze możesz dokupić, bo leżą po sklepach) 

ładowarka 34 zł

w sumie 264 zł

 

w dodatku masz możliwość dokupienia innych tanich elektronarzędzi bo masz już pasujące akumulatory 

- piła szablasta

- wyrzynarka

- pilarka ręczna

- szlifierka kątowa

- nawet gdzieś jeszcze można kupić kosiarkę na akku i areator.  Parę arów da radę skosić tylko trzeba od razu kupić akku 4 Ah zamiast 2Ah

Na działkę w sam raz 

Edytowane przez Hagi84
  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na działkę, to jeden wuj co weźmiesz. Te z Lidla są ok, ale jak się coś spierdzieli, to nie kupisz części po gwarancji.
Jeśli miałbyś używać zawodowo, to tylko markowe produkty, bo do 15sto letniej Makity mam wszystkie części na Allegro od reki.
Patrz czy akumulator litowo-jonowy jest i czy w zimie nie będzie on leżał na mrozie w szopie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lukas napisał:

Czy ktoś może używa wkrętarek poniższych firm ? Czy w ogóle warto w takie wchodzić ?

Różnica 5Nm - na co jeszcze zwrócić uwagę ?

Miałaby być wykorzystywana do prac na działce.

 

Einhell Wiertarko-wkrętarka 18V 2 x 2,5Ah + ładowarka

 

LUX-Tools Wiertarko-wkrętarka A-BS-20 Set akumulatorowa 20V 2Ah

Mam einhell, chyba ponad 300 sporo dawałem. Daje radę. Mam tez odkurzacz na baterie (ssie aż łzy z oczu lecą :)) podkaszarkę, lampkę. W pracy jeszcze wyrzynarkę stacjonarna - „do figurek” 🤣 noo daje radę . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Lukas napisał:

Do ewentualnej naprawy po 5 latach :jump:

 

 

Wszystko kupujesz aby ewentualnie po 5 - ciu latach naprawiac ? 

 

Nie mow @twinsen  bo gotow publicznie na forum sepuku popelnic ( tepym narzedziem !  :phi:  )

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, camel00 napisał:

 

Jedyny miarodajny test wiertarek ;]

 

Milwaukee - these are used by fresh college guys who think they know it all about constructions

 

 

 

Ciekawa teoria, bo tych  narzedzi uzywa moj byly szef ( i kilku jego pracownikow od kilku lat ) I z jego opini wynika, ze nie zamienilby na nic innego ! 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lukas napisał:

Czy ktoś może używa wkrętarek poniższych firm ? Czy w ogóle warto w takie wchodzić ?

Różnica 5Nm - na co jeszcze zwrócić uwagę ?

Miałaby być wykorzystywana do prac na działce.

 

Einhell Wiertarko-wkrętarka 18V 2 x 2,5Ah + ładowarka

 

LUX-Tools Wiertarko-wkrętarka A-BS-20 Set akumulatorowa 20V 2Ah

 

Niteo z biedry. Silnik bezszczotkowy z udarem. Ok 250zł. Dobry sprzęt na 1/2 do 1/4 ceny markowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie, tak jak już pisali w razie czego nic nie kupisz do marketowych. Musisz zobaczyć tez baterie jak są zbudowane: w milwaukee jest skręcony na 4 wkręty i wymienisz same ogniwa. W najtańszym prezentowanym einhell podobnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lidle, Einhele, Yato - to jeden pies. Bierz co ma dwa aku, 18V i juz.

Jka bedziesz sporadycznie uzywac bedzie wiecznie dzialac. jak bedziesz sie tym bawic non-stop to kazde z nich padnie szyko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Lukas napisał:

Czy ktoś może używa wkrętarek poniższych firm ? Czy w ogóle warto w takie wchodzić ?

Różnica 5Nm - na co jeszcze zwrócić uwagę ?

Miałaby być wykorzystywana do prac na działce.

 

Einhell Wiertarko-wkrętarka 18V 2 x 2,5Ah + ładowarka

 

LUX-Tools Wiertarko-wkrętarka A-BS-20 Set akumulatorowa 20V 2Ah

Wydaje mi się, że za małe to ma momenty. Do wkręcania niedużych wkrętów całkiem całkiem ale do wiercenia to może je blokować. Ostatnio zainwestowałem w wiertarkę z udarem z momentem około 90Nm oraz we wkrętak udarowy i taki zestaw mogę polecić ale od biedy sama wiertarko-wkrętarka dałaby radę, choć już ciężka i niewygodna. No ale tu znowu pojawia się problem z budżetem bo takie zabawki są dużo droższe. Może się określ co zamierzasz tym robić. W czym wiercenie, jakie rozmiary, czy ewentualnie mieszanie zapraw, wkręcanie śrub, wkrętów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Igorek napisał:

Może się określ co zamierzasz tym robić. W czym wiercenie, jakie rozmiary, czy ewentualnie mieszanie zapraw, wkręcanie śrub, wkrętów?

Małe prace remontowe, płyty KG, drewno. Do zapraw to chyba takie się nie nada w razie potrzeby.

Żadna profesjonalna wykończeniówka. Ale tak jak już pisali pozostali to raczej zostanę przy Einhell (przynajmniej metalowa przekładnia jest) bo jeszcze dobre promo od ceny będę miał 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Danielpoz. napisał:

Bosch, makita, hilti. W cieżkiej pracy budowlanej i w drogownictwie się sprawdzają. 👍 Oczywiście mówię o dużych sprzętach. 

 

Na marzędziach też się znasz tak jak na magnetofonach? 

 

 

Bosch to najwieksze goowno z jakim mialem do czynienia, przynajmniej przez ostatnie 15 - 20 lat. 

 

Hilti jest OK ale o jednejfirmie zapomniaels :phi:

 

Aaaaaaaaa, i masz racje na marzedziach sie nie znam ! :phi:

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Lukas napisał:

Małe prace remontowe, płyty KG, drewno. Do zapraw to chyba takie się nie nada w razie potrzeby.

Żadna profesjonalna wykończeniówka. Ale tak jak już pisali pozostali to raczej zostanę przy Einhell (przynajmniej metalowa przekładnia jest) bo jeszcze dobre promo od ceny będę miał 👍

No to powinno dać radę. Jak Ci się chce to zerknij jeszcze na Parkside od Lidla. Ja nie jestem ich fanem ale kolega jakiś czas temu naprawiał spalonego DeWalta i mówił, że silnik jaki kupił miał właśnie być również ten sam co do Parkside.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, camel00 napisał:

 

Jedyny miarodajny test wiertarek ;]

 

Milwaukee - these are used by fresh college guys who think they know it all about constructions

 

 

 

Test rewelacja !


Najtanszy sprzet zwyciezyl !  :phi:

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ksionc napisał:

 

Milwaukee też 😁 W marketach USA i Kanadzie leży ta chińszczyzna  na półce pomiędzy serem a mlekiem 😛

 

54 minuty temu, Danielpoz. napisał:

Cicho, niech się dalej podnieca tym badziewiem. 😂

Panowie, to konkretnie poproszę o polecenie czegoś na podobnym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Danielpoz. napisał:

To po co się znowu wypowiadasz na tematy o których nie masz pojęcia? 

 

Widzisz, wbrew temu co robie,elektro narzedzi uzywam regolarnie, tyle, ze w przypadku niektorych mam inne kryteria wyboru. 


Ostatnio potrzebowalem nowa wiec wybor padl na Makita ael ta mila na boki, Milwalkee mie bije, pracuje osiowo.

 

Pozytym, kazdy kupuje to na co go stac !  :phi:

 

 

.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, andy7 napisał:

Ciekawa teoria, bo tych  narzedzi uzywa moj byly szef ( i kilku jego pracownikow od kilku lat ) I z jego opini wynika, ze nie zamienilby na nic innego ! 

 

To nie teoria tylko śmieszny film z internetu ;) Mnie ta firma mówi nic, bo u nas to chyba powszechnie nie występuje.

 

18 minut temu, andy7 napisał:

A moge zapatyc co TY bys polecil ? 

 

Nie do mnie pytanie, ale się wypowiem ;] Ja uważam, że dla amatora i hobbysty dobrym wyborem będzie Ryobi. Głównie przez popularność, ilość i dostępność narzędzi na naszym rynku. Plusem (i minusem) wejścia w taki system jest "konieczność" zakupu kolejnych urządzeń tej samej firmy, ale otwiera to jednocześnie możliwość kompletowania narzędzi typu każdego działających na tych samych/wymiennych bateriach. Eliminuje to też w przyszłości problem co sobie zażyczyć na prezent - patrzysz w katalog, stwierdzasz, że nie masz latarki/dmuchawy/wyrzynarki i składasz zamówienie ;) Poza tym, to są całkiem przyzwoite narzędzia.

 

Chyba, że na kablu to Makita, bo tak ;]

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, camel00 napisał:

 

To nie teoria tylko śmieszny film z internetu ;) Mnie ta firma mówi nic, bo u nas to chyba powszechnie nie występuje.

 

 

Nie do mnie pytanie, ale się wypowiem ;] Ja uważam, że dla amatora i hobbysty dobrym wyborem będzie Ryobi. Głównie przez popularność, ilość i dostępność narzędzi na naszym rynku. Plusem (i minusem) wejścia w taki system jest "konieczność" zakupu kolejnych urządzeń tej samej firmy, ale otwiera to jednocześnie możliwość kompletowania narzędzi typu każdego działających na tych samych/wymiennych bateriach. Eliminuje to też w przyszłości problem co sobie zażyczyć na prezent - patrzysz w katalog, stwierdzasz, że nie masz latarki/dmuchawy/wyrzynarki i składasz zamówienie ;) Poza tym, to są całkiem przyzwoite narzędzia.

 

Chyba, że na kablu to Makita, bo tak ;]

 

U mnie mozesz kupic " przejsciowke " umozliwiajaca uzywania akku Makita w Milwalkee.  

 

Generalnie wszystko poza kilkoma akku wkretarek ( trzema ) mamna kablu ale z czasem flex na aku bedzie konieczny

 

Mam jednego znajomka pracujacego w budownictwie i u niego z kolei cala firma chodzim na De Walt, mozna i tak !

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, zinger napisał:

 

Ja z kolei mam GSR 180-LI 18V i też jestem zadowolony. :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Lux'a wkrętarkę, wszystko włącznie z wierceniem w cegłach, betonie (tutaj ciężko), w stali, samochodzie w podłużnicach. Baterie śmigają, wszystko jest git - ja jestem zadowolony, choć teraz używana mniej od 3 lat może. A ma w tej chwili z 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, andy7 napisał:

 

U mnie mozesz kupic " przejsciowke " umozliwiajaca uzywania akku Makita w Milwalkee.  

 

Generalnie wszystko poza kilkoma akku wkretarek ( trzema ) mamna kablu ale z czasem flex na aku bedzie konieczny

 

Mam jednego znajomka pracujacego w budownictwie i u niego z kolei cala firma chodzim na De Walt, mozna i tak !

 

 

.

A z milwalke do einhella ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, andy7 napisał:

 

 

Bosch to najwieksze goowno z jakim mialem do czynienia, przynajmniej przez ostatnie 15 - 20 lat. 

 

Hilti jest OK ale o jednejfirmie zapomniaels :phi:

 

Aaaaaaaaa, i masz racje na marzedziach sie nie znam ! :phi:

 

 

.

Wiem że nie jesteś Polakiem i języka się uczyłeś dlatego nigdy nie starałem się czepiać tego w jaki sposób piszesz ale naprawdę uwaga jak wyżej w twoim wypadku jest żenująca żeby nie powiedzieć śmieszna. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie wkrętarek Lidlowych - da radę w budowie i wykończeniu domu 100 m2. Wkrętarka wystarczyła m i na wykonanie całej instalacji elektrycznej, stelaża na sufit podwieszany (100 m2), podbitki z paneli PCV, mieszania farb i teraz skręcania mebli. W tym czasie padła ładowarka, zaś sama wkrętarka jest już praktycznie na wykończeniu. Podsumowując za te pieniądze zdała egzamin na piątkę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.