Skocz do zawartości

Najnowsze oświetlenie aut a przepisy


wesol

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś już poruszałem podobny wątek.

Ostatnio na drodze mijałem jakiegoś VaG-a ,zdaje się najnowszy Golf.

Przez cały przód szła listwa świetlna ,coś a'la dzienne na całej długości auta.

No i teraz jak to się ma do przepisów, światła do jazdy dziennej to  mają zdaje się mieć określony rozstaw itp. itd.

Podobnie z tak modnymi kierunkami , które w momencie właczenia wygaszają światło do jazdy dziennej a przecież auta mają mieć dwa sprawne światła do jazdy dziennej w każdej chwili. 

Jak te auta dostają homologacje i są dopuszczane  do ruchu?? 

Może coś przespałem, pominąłem i przepisy się zmieniły w tym zakresie.

  • Lubię to 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minutes ago, wesol said:

Może coś przespałem, pominąłem i przepisy się zmieniły w tym zakresie.

 

Te nasze "przepisy" są tak samo uznaniowe, jak wszystkie inne w tym kraju.

Do tego, jeśli pojazd ma homologację u takiego niemca, to mimo, że go nie lubimy, to homologację uznajemy i uznajemy również, że nasze przepisy są nie na miejscu w tym zakresie.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, wesol napisał:

Kiedyś już poruszałem podobny wątek.

Ostatnio na drodze mijałem jakiegoś VaG-a ,zdaje się najnowszy Golf.

Przez cały przód szła listwa świetlna ,coś a'la dzienne na całej długości auta.

No i teraz jak to się ma do przepisów, światła do jazdy dziennej to  mają zdaje się mieć określony rozstaw itp. itd.

Podobnie z tak modnymi kierunkami , które w momencie właczenia wygaszają światło do jazdy dziennej a przecież auta mają mieć dwa sprawne światła do jazdy dziennej w każdej chwili. 

Jak te auta dostają homologacje i są dopuszczane  do ruchu?? 

Może coś przespałem, pominąłem i przepisy się zmieniły w tym zakresie.

 

Listwa nie jest oświetleniem spełniającym jakąkolwiek funkcję. Dzienne są w miejscu dziennych a listwa to tylko światełko dodatkowe, żeby było ładnie. Coś jak podświetlane logo w MB lub grill w BMW.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kiziuk napisał:

 

Te nasze "przepisy" są tak samo uznaniowe, jak wszystkie inne w tym kraju.

Do tego, jeśli pojazd ma homologację u takiego niemca, to mimo, że go nie lubimy, to homologację uznajemy i uznajemy również, że nasze przepisy są nie na miejscu w tym zakresie.

 

Dlatego przepisy są zharmonizowane na poziomie UE.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, wesol said:

Jak te auta dostają homologacje i są dopuszczane  do ruchu?? 

Może coś przespałem, pominąłem i przepisy się zmieniły w tym zakresie.

Tena pasek przez całą szerokość w Golfie i Arteonie i mnie zastanowił, bo w rozporządzeniu jest wskazane, gdzie można montować dzienne i m.in ile ma być między nimi odstępu :hmm:.

Przyznam, że nie jestem na bieżąco jeśli chodzi o te rozporządzenia o warunkach technicznych pojazdów, ale nie zdziwię się, jeśli to co na zachodzie przeszło proces homologacyjny i automatycznie jest dopuszczone do ruchu u nas, mogłoby się okazać niezgodnym z naszymi archaicznymi przepisami. Dopóki policja tego nie dostrzegła, to ludzie mają spokój, ale jak dostrzeże, to może by tak, że ludzie zaczną dostawać mandaty. Znam osobiście taki przypadek, kiedy tak było. W 2008 r. sąsiadka kupiła sobie nowość rynkową (było to parę tygodni po prezentacji modelu) - Golfa VI. Seryjnie miał on zaprogramowane światła do jazdy dziennej (o ile pamiętam były to takie bida DRL - świecące na pół gwizdka światła mijania). Jeździła sobie tak parę tygodni i nagle bach mandat za seryjne, sprawne auto z ważną homologacją. Policjant uczepił się, że świeci się jej z przodu, a z tyłu pozycyjne się nie świecą. Takie były wówczas przepisy - trzeba było świecić przednie mijania, a z tyłu pozycyjne. Sąsiadka dostała dwa mandaty za "niemanie" świateł, napyszczyła VW, że sprzedali jej auto niezgodne z przepisami. Potem przepisy się zmieniły i problem zniknął. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Dark_Knight napisał:

 

Listwa nie jest oświetleniem spełniającym jakąkolwiek funkcję. Dzienne są w miejscu dziennych a listwa to tylko światełko dodatkowe, żeby było ładnie. Coś jak podświetlane logo w MB lub grill w BMW.

 

 

Ja wiem ,że to światełko dodatkowe. Ale według naszych przepisów niedozwolone. bo auto może mieć tylko te światła , które są opisane w rozporządzeniach.

Znam to ze starych czasów Szybkich i wściekłych 😄 jak sie zakładało neony pod auto to zaraz ganiali i wyjmowali dowody , od tego czasu zdaje sie nic nie zmieniło.

Spróbuj zamontować dodatkowe oświetelenie i włącz je na drodze publicznej, prędzej czy później stracisz dowód.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, wesol napisał:

Ja wiem ,że to światełko dodatkowe. Ale według naszych przepisów niedozwolone. bo auto może mieć tylko te światła , które są opisane w rozporządzeniach.

 

Może je homologowali jako obrysowe? Nie wiem.

 

9 minut temu, wesol napisał:

Znam to ze starych czasów Szybkich i wściekłych 😄 jak sie zakładało neony pod auto to zaraz ganiali i wyjmowali dowody , od tego czasu zdaje sie nic nie zmieniło.

Spróbuj zamontować dodatkowe oświetelenie i włącz je na drodze publicznej, prędzej czy później stracisz dowód.

 

Co innego zamontowane przez amatorów tuningu a co innego przez producenta.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, wesol said:

Ja wiem ,że to światełko dodatkowe. Ale według naszych przepisów niedozwolone. bo auto może mieć tylko te światła , które są opisane w rozporządzeniach.

Znam to ze starych czasów Szybkich i wściekłych 😄 jak sie zakładało neony pod auto to zaraz ganiali i wyjmowali dowody , od tego czasu zdaje sie nic nie zmieniło.

Spróbuj zamontować dodatkowe oświetelenie i włącz je na drodze publicznej, prędzej czy później stracisz dowód.

Tak jest - okolice 2000 r. Neony pod autem, podświetlane niebieskimi ledami spryskiwacze szyby,  a niektórzy już wtedy byli wizjonerami i wcześniej niż BMW mieli grille czy inne wloty podświetlone ledami :hehe:, Wtedy tego nie było wolno:nono: i dowody zabierali :milicja:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Dark_Knight napisał:

 

Listwa nie jest oświetleniem spełniającym jakąkolwiek funkcję. Dzienne są w miejscu dziennych a listwa to tylko światełko dodatkowe, żeby było ładnie. Coś jak podświetlane logo w MB lub grill w BMW.

 

 

Co ciekawe RR kasował kasę klientów za dodatkową opcję: "podświetlana figurka na masce" i UE kazała figurki wyłączyć, bo nie ma żadnej definicji takiego oświetlenia i jest to "zanieczyszczanie światłem".

 

https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/ue-gasi-swiatlo-w-znaczku-rolls-roycea-koniec-z-podswietlaniem-figurki/ge65myc

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Co innego zamontowane przez amatorów tuningu a co innego przez producenta.
 
To uświadomisz mnie, czym się różni jedno od drugiego ?

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, wesol napisał:

kierunkami , które w momencie właczenia wygaszają światło do jazdy dziennej a przecież auta mają mieć dwa sprawne światła do jazdy dziennej w każdej chwili. 

też się nad tym zastanawiałem, ale skoro wiele pojazdów od lat miało tylne pozycyjne i "stop" w jednej żarówce dwuwłóknowej, to uznałem że wydziwiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Raku napisał:

To uświadomisz mnie, czym się różni jedno od drugiego ?

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

 

Tym, że producent dostał na to homologację, a wiejski tuner nie. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, spad napisał:

 

Tym, że producent dostał na to homologację, a wiejski tuner nie. 

Trzeba by się pewnie wgłębić w sam proces homologacji aut. Światła DRL też można kupić homologowane, kwestia montażu. Ciekawe jak szczegółowo sprawdzane są wymogi przy procesie homologacji i co dokładnie jest sprawdzane, bo to że np VAG od poddostawców wymaga papierów to oczywista sprawa, ale to chyba nie może być tak że sobie umieszczają te światła gdzie popadnie.

Podobnie kiedyś mnie zastanawiała kwestia wyłączania dziennych na czas pracy kierunku, tak na zdrowy rozum to wtedy na jednym świetle dziennym się jedzie :) a wiele aut tak ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Lukas napisał:

To idąc tym co piszesz, dlaczego milicja zabierała DR za neony pod samochodem ? 

 

Za brak homologacji. Porównując - jeśli wsadzisz LED w reflektor na H7 i uzyskasz idealny rozkład światła to i tak stracisz dowód, bo nie ma homologacji.

Te auta z listwami były tak homologowane i dlatego są legalne. Efekt jest być może ten sam ale różnica taka, że producent uzyskał papiery na to a domorosły tuner i Policjant nie są w stanie na poboczu badań przeprowadzić i dlatego dowód zostaje zatrzymany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, OPAL napisał:

Jeśli samochody mają automaty od świateł i wycieraczek, to wg mnie powinno to być połączone - wycieraczki ON to i światła mijania ON. A nawet w nowoczesnych autach widuję ten problem.

W C4 mam to niby połączone ale musi zdrowo padać żeby główne lampy się uruchomiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.02.2021 o 11:15, Manx napisał:

Znam osobiście taki przypadek, kiedy tak było. W 2008 r. sąsiadka kupiła sobie nowość rynkową (było to parę tygodni po prezentacji modelu) - Golfa VI. Seryjnie miał on zaprogramowane światła do jazdy dziennej (o ile pamiętam były to takie bida DRL - świecące na pół gwizdka światła mijania). Jeździła sobie tak parę tygodni i nagle bach mandat za seryjne, sprawne auto z ważną homologacją. Policjant uczepił się, że świeci się jej z przodu, a z tyłu pozycyjne się nie świecą. Takie były wówczas przepisy - trzeba było świecić przednie mijania, a z tyłu pozycyjne. Sąsiadka dostała dwa mandaty za "niemanie" świateł, napyszczyła VW, że sprzedali jej auto niezgodne z przepisami. Potem przepisy się zmieniły i problem zniknął. 

 

W przypadku Vag'a to trochę inna sytuacja, w każdym VW/Skoda/Seat z tamtych lat możesz sobie włączyć tryb amerykański świateł który skutkuje tym że z przodu palą się światła a z tyłu nie, dodatkowo możesz przeprogramować to tak że zamiast mijania palą się przeciwmgielne o mocy jaką sobie wklepiesz w procentach. Daje to efekt a'la DRL, sam tak jeżdżę żeby nie wypalać ksenonów. Problem w tym, że na światłach nie ma stosownej homologacji więc teoretycznie Policja/diagnosta może się do tego przyczepić. W praktyce sam tłumaczyłem diagnoście jak ma sobie to uruchomić VCDS'em 😄 

 

TU opis jak to działa i jak to włączyć:

 

Edytowane przez KJO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, OPAL said:

A propos świateł to mnie zadziwia ilość pojazdów poruszających się na światłach dziennych w warunkach ograniczonej widoczności... Deszcz leje, spod kół tuman wody, a tu jedzie taki cichociemny, tylne światła mu się nie święcą i weź go wypatrz na trasie.

Jeśli samochody mają automaty od świateł i wycieraczek, to wg mnie powinno to być połączone - wycieraczki ON to i światła mijania ON. A nawet w nowoczesnych autach widuję ten problem.

 

Tez to zauwazylem...

Najgorzej wlasnie jest w deszcz albo w trakcie mgly, wiele automatow tego nie ogarnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.02.2021 o 19:51, Maciej__ napisał:

 

Tez to zauwazylem...

Najgorzej wlasnie jest w deszcz albo w trakcie mgly, wiele automatow tego nie ogarnia.

Mgly nie ogarna bo jednak jasno jest... Jak nie ma czujnika deszczu to w Ibizie bylo tak, ze po wlaczeniu szybkiej pracy wycieraczek po ilus tam sekundach sie swiatla wlaczaly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.02.2021 o 17:29, OPAL napisał:

A propos świateł to mnie zadziwia ilość pojazdów poruszających się na światłach dziennych w warunkach ograniczonej widoczności... Deszcz leje, spod kół tuman wody, a tu jedzie taki cichociemny, tylne światła mu się nie święcą i weź go wypatrz na trasie.

Jeśli samochody mają automaty od świateł i wycieraczek, to wg mnie powinno to być połączone - wycieraczki ON to i światła mijania ON. A nawet w nowoczesnych autach widuję ten problem.

Nie ma czujnika mgły😁 deszczu są,  ale też trzeba ustawic auto, co by się włączyły światła w samochodzie.  Nic nie zastąpi rozsądku.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, sdss napisał:

Nie ma czujnika mgły😁 deszczu są,  ale też trzeba ustawic auto, co by się włączyły światła w samochodzie.  Nic nie zastąpi rozsądku.

Niestety, życie tak się zautomatyzowało, że ludzie przestają myśleć, bo przecież samochód za nich myśli...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, OPAL napisał:

Niestety, życie tak się zautomatyzowało, że ludzie przestają myśleć, bo przecież samochód za nich myśli...

Niestety ludzie nie są zeeyczajni do automatów. Manual pewnie by zgasł po przypadkowym puszczeniu sprzęgła. A AT jedzie czasem w niekontrolowany sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, OPAL said:

Niestety, życie tak się zautomatyzowało, że ludzie przestają myśleć, bo przecież samochód za nich myśli...

 

Dokladnie, zamiast "auto" to juz bezpieczniej w takiej sytuacji non stop jezdzic na mijania :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Citroenie C5 mi się światła zapalały, jak wycieraczki zaczęły mocniej machać i działało to fajnie. W dużo nowszej Kii tego nie ma, co mnie wkurzało od początku.

 

Często, jak widzę takich jadących w deszczu na dziennych, to im migam, ale może jeden na 100 włączy wtedy światła, reszta nie widzi problemu. Kiedyś, jak jeszcze miałem cb, to jednemu zwróciłem uwagę przez radio, wielce zdziwiony był, przecież dzień, a on ma dzienne.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, OPAL napisał:

Niestety, życie tak się zautomatyzowało, że ludzie przestają myśleć, bo przecież samochód za nich myśli...

 

Inna sprawa, ze czasem w miescie nie widac czy masz zapalone swiatla czy nie. Jechalismy kiedys ze znajomym jego Verso na jakis weekendowy wypad. Wyjazd typu 5 rano wiec jeszcze było ciemno/szarawo. 

I dopiero jak wyjechalismy z miasta to mowie mu, ze chyba cos mu sie swiatla zepsuly bo ledwo przed autem widac, a w tym momencie zmienil swiatla z DRL na mijania. - dziwne, ze nie zrobil tego jakis automat (ale moze to wymaga ustawienia dzwigienki na auto :nie_wiem:)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Filipfm napisał:

. - dziwne, ze nie zrobil tego jakis automat (ale moze to wymaga ustawienia dzwigienki na auto :nie_wiem:)

DRL powinny świecić nawet w pozycji 0.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2021 o 21:15, rwIcIk napisał:

Ja pozna jesienią przełączam z auto na mijania 

 

Ja u siebie włączyłem opcję świecenia tylnych świateł wraz z dziennymi. Mam full-ledy.

Tak, jest to zgodnie z przepisami.

Tryb auto mam przez cały rok. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, slawekw napisał:

 

Ja u siebie włączyłem opcję świecenia tylnych świateł wraz z dziennymi. Mam full-ledy.

Tak, jest to zgodnie z przepisami.

Tryb auto mam przez cały rok. 

Nie wiem czy u mnie się da z menu użytkownika ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, rwIcIk napisał:

Nie wiem czy u mnie się da z menu użytkownika ...

W VAG kupujesz diwajs OBD eleven i robisz co chcesz. Ja u siebie to mialem w standardzie ale wlaczylem tylne ledy jak otwieram bagaznik. Zawsze bezpieczniej w nocy jak sie grzebie w bagazniku. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wczoraj zastanowiło jeszcze jedno.

Czy jest wymagana jakaś powierzchnia, pole świecenia lampy, konkretnego światła?

Jechałem za Peugeot 508, a w nim stop to był pasek z 4 małych diodek.

Muszę przyznać, że świeciły konkretnie, ale przy ogólnej powierzchni lampy jakoś tak komicznie małe.

Nie wiem czy to fabryka czy tuning.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.02.2021 o 17:29, OPAL napisał:

A propos świateł to mnie zadziwia ilość pojazdów poruszających się na światłach dziennych w warunkach ograniczonej widoczności... Deszcz leje, spod kół tuman wody, a tu jedzie taki cichociemny, tylne światła mu się nie święcą i weź go wypatrz na trasie.

Jeśli samochody mają automaty od świateł i wycieraczek, to wg mnie powinno to być połączone - wycieraczki ON to i światła mijania ON. A nawet w nowoczesnych autach widuję ten problem.

 

Jak widzisz tuman wody to załóż, że przyczyną jest samochód. I problemy znikną.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dark_Knight napisał:

 

Jak widzisz tuman wody to załóż, że przyczyną jest samochód. I problemy znikną.

 

 

A jeszcze można dostosować prędkość do warunków, tak żeby móc wyhamować zauważając przeszkodę. No ale to niegodne i upokarzające przecież, w ogóle nie wchodzi w grę. 

  • Lubię to 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ZUBERTO napisał:

Mnie wczoraj zastanowiło jeszcze jedno.

Czy jest wymagana jakaś powierzchnia, pole świecenia lampy, konkretnego światła?

Jechałem za Peugeot 508, a w nim stop to był pasek z 4 małych diodek.

Muszę przyznać, że świeciły konkretnie, ale przy ogólnej powierzchni lampy jakoś tak komicznie małe.

Nie wiem czy to fabryka czy tuning.

 

nie rozumiem problemu :) 

skoro piszesz, ze swiecily konkretnie to znaczy spelnialy swoja role, mimo niewielkiej powierzchni. A diodek jest wiecej 😄 i dosc ciekawy uklad optyczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Filipfm napisał:

 

nie rozumiem problemu :) 

skoro piszesz, ze swiecily konkretnie to znaczy spelnialy swoja role, mimo niewielkiej powierzchni. A diodek jest wiecej 😄 i dosc ciekawy uklad optyczny

 

Lexus NX ma trzy mikroskopijne diodki ale świecą one bardzo jasno. Jednak moim zdaniem lepsze byłoby światło o większej powierzchni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Filipfm napisał:

nie rozumiem problemu :) 

skoro piszesz, ze swiecily konkretnie to znaczy spelnialy swoja role, mimo niewielkiej powierzchni. A diodek jest wiecej 😄 i dosc ciekawy uklad optyczny

Przyglądałem im się w ładną pogodę z odległości 4-5m to świeciły konkretnie, nie wiem czy z daleka, w gorszych warunkach też takie wrażenie można odnieść.

W tym konkretnym modelu (sedan) w obu tylnych lampach były/świeciły jako stop po 4 diodki, nie więcej, policzyłem se na światłach.

Pytanie teraz czy te diody są w szeregu czy równolegle i co się dzieje jak padną 2, gaśnie wszystko czy zostają 2 świecące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, ZUBERTO napisał:

Przyglądałem im się w ładną pogodę z odległości 4-5m to świeciły konkretnie, nie wiem czy z daleka, w gorszych warunkach też takie wrażenie można odnieść.

W tym konkretnym modelu (sedan) w obu tylnych lampach były/świeciły jako stop po 4 diodki, nie więcej, policzyłem se na światłach.

Pytanie teraz czy te diody są w szeregu czy równolegle i co się dzieje jak padną 2, gaśnie wszystko czy zostają 2 świecące.

 

mam taka lampe rozebraną 😄 w samym segmencie w klapie są odpowiednio 6 i 5 LED. Co sie dzieje jak padną nie wiem

image.png.4e670ad034e1b640ee925b20c8dbf00f.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Filipfm napisał:

 

mam taka lampe rozebraną 😄 w samym segmencie w klapie są odpowiednio 6 i 5 LED. Co sie dzieje jak padną nie wiem

image.png.4e670ad034e1b640ee925b20c8dbf00f.png

To nie ta 508, ja o starszej piszę.

Coś takiego jak w aukcji (na foto widać te 4 diodki, świeci taki 1 paseczek jak z Twoich lamp) i artykule poniżej:

https://allegrolokalnie.pl/oferta/peugeot-508-lampa-prawy-tyl-sedan-lift-uk

https://www.moto.egospodarka.pl/art/galeria/143139,Peugeot-508-GT-tyl,16,107,1.html

Dodatkowo lampa pewnie po jakimś tuningu musiała być albo z wersji specjalnej, bo była cała ciemna.

 

Edytowane przez ZUBERTO
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ZUBERTO napisał:

To nie ta 508, ja o starszej piszę.

Coś takiego jak w aukcji (na foto widać te 4 diodki, świeci taki 1 paseczek jak z Twoich lamp) i artykule poniżej:

https://allegrolokalnie.pl/oferta/peugeot-508-lampa-prawy-tyl-sedan-lift-uk

https://www.moto.egospodarka.pl/art/galeria/143139,Peugeot-508-GT-tyl,16,107,1.html

Dodatkowo lampa pewnie po jakimś tuningu musiała być albo z wersji specjalnej, bo była cała ciemna.

 

 

Diody sa za koszem i nie swieca wylacznie swoja powierzchnia, podobnie zreszta jak zarowki :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.03.2021 o 09:12, wladmar napisał:

 

A jeszcze można dostosować prędkość do warunków, tak żeby móc wyhamować zauważając przeszkodę. No ale to niegodne i upokarzające przecież, w ogóle nie wchodzi w grę. 

W sumie to dzięki Twojemu postowi to wpadłem na to, żeby jeździć pod prąd... wtedy będę widział przednie światła i problem się rozwiąże. No i nie będę czuł się niezgodnie i upokorzony, co tak idealnie zdiagnozowałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.