Skocz do zawartości

Wyrównanie podłogi, nietypowo


Igorek

Rekomendowane odpowiedzi

Podłoga w łazience, chyba z płyty paździerzowej, angielskie budownictwo. Żona zamarzyła sobie panele winylowe, które wymagają idealnej powierzchni. W kawałku podłogi na zdjęciu jest zagłębienie, max 2mm. Czym to posmarować aby wyciągnąć na płasko? Nie chcemy podnosić poziomu podłogi, w grę wchodzi tylko wyrównanie tego miejsca. Jakiś klej, zaprawa, szpachla gipsowa? IMG_20210223_225357.jpg.4cfb0a2e9bd4ba6a917063d11f21951e.jpg

Edytowane przez Igorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gips to nie bo źle znosi wilgoć. Szpachla do drewna może by jakoś dała radę ale gorzej jak popęka i się odspoi bo rozumiem, że panele na klej? Ja bym chyba wyciął/wyfrezował fragment i zalepił zaprawą wyrównującą czy klejem do płytek. Każdy taki produkt ma minimalną grubość rzędu 2mm więc trzeba by podciąć przy brzegach bo inaczej może się złuszczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, rusala napisał:

Gips to nie bo źle znosi wilgoć. Szpachla do drewna może by jakoś dała radę ale gorzej jak popęka i się odspoi bo rozumiem, że panele na klej? Ja bym chyba wyciął/wyfrezował fragment i zalepił zaprawą wyrównującą czy klejem do płytek. Każdy taki produkt ma minimalną grubość rzędu 2mm więc trzeba by podciąć przy brzegach bo inaczej może się złuszczyć.

Podloga pływająca, zarowno panele jak i podkład będą leżeć luźno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Igorek napisał:

Podłoga w łazience, chyba z płyty paździerzowej, angielskie budownictwo. Żona zamarzyła sobie panele winylowe, które wymagają idealnej powierzchni. W kawałku podłogi na zdjęciu jest zagłębienie, max 2mm. Czym to posmarować aby wyciągnąć na płasko? Nie chcemy podnosić poziomu podłogi, w grę wchodzi tylko wyrównanie tego miejsca. Jakiś klej, zaprawa, szpachla gipsowa? IMG_20210223_225357.jpg.4cfb0a2e9bd4ba6a917063d11f21951e.jpg

 

Wylewka samopoziomująca załatwi sprawę :ok:

Na taki kawałek to pójdzie niecały worek 5 kg

 

Wylewałem u siebie bezpośrednio na płytki, bez żadnego gruntowania i trzyma jak złe.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomo napisał:

 

Wylewka samopoziomująca załatwi sprawę :ok:

Na taki kawałek to pójdzie niecały worek 5 kg

 

Wylewałem u siebie bezpośrednio na płytki, bez żadnego gruntowania i trzyma jak złe.

Myślałem o tym. Dwie sprawy, które mnie powstrzymują: możliwość przenikniecia wilgoci w głąb płyty i jej późniejsze puchnięcie oraz grubość warstwy. Największe zagłębienie to 2mm, zdecydowana większość w okolicach 1mm. Podłoga jest elastyczna i podejrzewam, że wylewka popęka zanim zdążę położyć panele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Igorek napisał:

Myślałem o tym. Dwie sprawy, które mnie powstrzymują: możliwość przenikniecia wilgoci w głąb płyty i jej późniejsze puchnięcie oraz grubość warstwy. Największe zagłębienie to 2mm, zdecydowana większość w okolicach 1mm. Podłoga jest elastyczna i podejrzewam, że wylewka popęka zanim zdążę położyć panele.

 

Dopiero doczytałem, że ta podłoga w całości jest z drewna.

W takim razie MFD na wymiar tego zagłębienia.

W panele winylowe (klejone) nie bawiłbym się tylko normalne panele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Tomo napisał:

 

Dopiero doczytałem, że ta podłoga w całości jest z drewna.

W takim razie MFD na wymiar tego zagłębienia.

W panele winylowe (klejone) nie bawiłbym się tylko normalne panele.

To są panele na klik, nie będą klejone. Właśnie wpadłem na pomysł zastosowania jakiejś elastycznej zaprawy klejowej do płytek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.02.2021 o 00:06, Igorek napisał:

Jakiś klej, zaprawa, szpachla gipsowa? 

Zaprawy cementowe raczej się tu nie sprawdzą, bo za cienko i nie będą się trzymać tego paździerza. Osobiście poszedłbym w wylewkę epoksydową samopoziomującą.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaprawy cementowe raczej się tu nie sprawdzą, bo za cienko i nie będą się trzymać tego paździerza. Osobiście poszedłbym w wylewkę epoksydową samopoziomującą.
Ale te epoksydowe potrafią być takie gestawe z tego co pamiętam.... Chodzi mi o to czy się "rozleje" ładnie/ łatwo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2021 o 12:51, Fili_P napisał:

Chodzi mi o to czy się "rozleje" ładnie/ łatwo?

 

Na takiej małej powierzchni to da się rozprowadzić i wyrównać jakąś dłuższą pacą. Pytanie tylko dlaczego ta płyta się zapadła i co się pod nią dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2021 o 00:55, shapyr napisał:

Zaprawy cementowe raczej się tu nie sprawdzą, bo za cienko i nie będą się trzymać tego paździerza. Osobiście poszedłbym w wylewkę epoksydową samopoziomującą.

są cienkowarstwowe, ja bym na taki mały kawałek spróbował. Moim zdaniem mała szansa, że coś się schrzani, zwłaszcza, że nacisk będzie znikomy. Można tylko jakiś grunt zastosować, żeby wchłanianie wody ograniczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, bergerac napisał:

są cienkowarstwowe, ja bym na taki mały kawałek spróbował.

To już lepiej klejem do glazury elastycznym, bo ten ma szansę trzymać się płyty. Zaprawa cementowa raczej się odspoi od tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.