Jump to content

Wyrównanie podłogi, nietypowo

Igorek
 Share

Recommended Posts

Podłoga w łazience, chyba z płyty paździerzowej, angielskie budownictwo. Żona zamarzyła sobie panele winylowe, które wymagają idealnej powierzchni. W kawałku podłogi na zdjęciu jest zagłębienie, max 2mm. Czym to posmarować aby wyciągnąć na płasko? Nie chcemy podnosić poziomu podłogi, w grę wchodzi tylko wyrównanie tego miejsca. Jakiś klej, zaprawa, szpachla gipsowa? IMG_20210223_225357.jpg.4cfb0a2e9bd4ba6a917063d11f21951e.jpg

Edited by Igorek

Gips to nie bo źle znosi wilgoć. Szpachla do drewna może by jakoś dała radę ale gorzej jak popęka i się odspoi bo rozumiem, że panele na klej? Ja bym chyba wyciął/wyfrezował fragment i zalepił zaprawą wyrównującą czy klejem do płytek. Każdy taki produkt ma minimalną grubość rzędu 2mm więc trzeba by podciąć przy brzegach bo inaczej może się złuszczyć.

8 godzin temu, rusala napisał:

Gips to nie bo źle znosi wilgoć. Szpachla do drewna może by jakoś dała radę ale gorzej jak popęka i się odspoi bo rozumiem, że panele na klej? Ja bym chyba wyciął/wyfrezował fragment i zalepił zaprawą wyrównującą czy klejem do płytek. Każdy taki produkt ma minimalną grubość rzędu 2mm więc trzeba by podciąć przy brzegach bo inaczej może się złuszczyć.

Podloga pływająca, zarowno panele jak i podkład będą leżeć luźno

12 godzin temu, Igorek napisał:

Podłoga w łazience, chyba z płyty paździerzowej, angielskie budownictwo. Żona zamarzyła sobie panele winylowe, które wymagają idealnej powierzchni. W kawałku podłogi na zdjęciu jest zagłębienie, max 2mm. Czym to posmarować aby wyciągnąć na płasko? Nie chcemy podnosić poziomu podłogi, w grę wchodzi tylko wyrównanie tego miejsca. Jakiś klej, zaprawa, szpachla gipsowa? IMG_20210223_225357.jpg.4cfb0a2e9bd4ba6a917063d11f21951e.jpg

Wylewka samopoziomująca załatwi sprawę :ok:

Na taki kawałek to pójdzie niecały worek 5 kg

Wylewałem u siebie bezpośrednio na płytki, bez żadnego gruntowania i trzyma jak złe.

• Like 1

1 godzinę temu, Tomo napisał:

Wylewka samopoziomująca załatwi sprawę :ok:

Na taki kawałek to pójdzie niecały worek 5 kg

Wylewałem u siebie bezpośrednio na płytki, bez żadnego gruntowania i trzyma jak złe.

Myślałem o tym. Dwie sprawy, które mnie powstrzymują: możliwość przenikniecia wilgoci w głąb płyty i jej późniejsze puchnięcie oraz grubość warstwy. Największe zagłębienie to 2mm, zdecydowana większość w okolicach 1mm. Podłoga jest elastyczna i podejrzewam, że wylewka popęka zanim zdążę położyć panele.

19 minut temu, Igorek napisał:

Myślałem o tym. Dwie sprawy, które mnie powstrzymują: możliwość przenikniecia wilgoci w głąb płyty i jej późniejsze puchnięcie oraz grubość warstwy. Największe zagłębienie to 2mm, zdecydowana większość w okolicach 1mm. Podłoga jest elastyczna i podejrzewam, że wylewka popęka zanim zdążę położyć panele.

Dopiero doczytałem, że ta podłoga w całości jest z drewna.

W takim razie MFD na wymiar tego zagłębienia.

W panele winylowe (klejone) nie bawiłbym się tylko normalne panele.

58 minut temu, Tomo napisał:

Dopiero doczytałem, że ta podłoga w całości jest z drewna.

W takim razie MFD na wymiar tego zagłębienia.

W panele winylowe (klejone) nie bawiłbym się tylko normalne panele.

To są panele na klik, nie będą klejone. Właśnie wpadłem na pomysł zastosowania jakiejś elastycznej zaprawy klejowej do płytek. 

Kup winylowa płytkę 1 i 2 mm i wsadź pod spód po docięciu. Gęsty klej polimerowy? Kilka warstw foli w płynie przezbrojonych siatka do styro lub łączenia płyt GK....?

W dniu 24.02.2021 o 00:06, Igorek napisał:

Jakiś klej, zaprawa, szpachla gipsowa? 

Zaprawy cementowe raczej się tu nie sprawdzą, bo za cienko i nie będą się trzymać tego paździerza. Osobiście poszedłbym w wylewkę epoksydową samopoziomującą.

• Like 2

Zaprawy cementowe raczej się tu nie sprawdzą, bo za cienko i nie będą się trzymać tego paździerza. Osobiście poszedłbym w wylewkę epoksydową samopoziomującą.
Ale te epoksydowe potrafią być takie gestawe z tego co pamiętam.... Chodzi mi o to czy się "rozleje" ładnie/ łatwo?

W dniu 25.02.2021 o 12:51, Fili_P napisał:

Chodzi mi o to czy się "rozleje" ładnie/ łatwo?

Na takiej małej powierzchni to da się rozprowadzić i wyrównać jakąś dłuższą pacą. Pytanie tylko dlaczego ta płyta się zapadła i co się pod nią dzieje.

W dniu 25.02.2021 o 00:55, shapyr napisał:

są cienkowarstwowe, ja bym na taki mały kawałek spróbował. Moim zdaniem mała szansa, że coś się schrzani, zwłaszcza, że nacisk będzie znikomy. Można tylko jakiś grunt zastosować, żeby wchłanianie wody ograniczyć.

32 minuty temu, bergerac napisał:

są cienkowarstwowe, ja bym na taki mały kawałek spróbował.

To już lepiej klejem do glazury elastycznym, bo ten ma szansę trzymać się płyty. Zaprawa cementowa raczej się odspoi od tego.

26 minut temu, shapyr napisał:

To już lepiej klejem do glazury elastycznym, bo ten ma szansę trzymać się płyty. Zaprawa cementowa raczej się odspoi od tego.

też można, klej wysokoelastyczny do płytek, np. Mapie