Skocz do zawartości

Biegi nie wchodzą. Dlaczego?


VVojteck

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent: Twingo 2, ~115 kkm.

 

Zauważyłem, że czasami nie chcą wejść biegi. Poprzednio 2, dzisiaj 3. Lewarek blokuje się w połowie. Wrzucenie innego biegu i ponowne przejście na zblokowany zwykle pomaga.

 

Rzadko jeżdżę tym autem, ale jednak co jakiś czas się zdarza i nie pamiętam takich atrakcji. Zakładam więc, że coś dogorywa. Co?

 

 

W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze strony sprzęgła brak innych objawów, spróbuję jeszcze zrobić test na wysokim biegu. Niestety obrotomierza nie ma.

Wysprzęglik prawdopodobnie dawałby objawy głównie na 1 i wstecznym. Ja tymczasem mam kłopot z 2 i 3.

Może więc wodzik.

Twingo rujnuje opinię Renault. A miałem Lagunę 3 przez 7 lat. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce wejść na odpalonym silniku czy podczas jazdy a na postoju (przy zgaszonym) wchodzą normalnie czy też jest problem?

Podczas jazdy i nie zawsze. Mam nawet wrażenie, że dopiero po rozgrzaniu zaczyna się problem, ale to może być przypadek, bo problem nie jest permanentny. Z tego samego powodu trudno zweryfikować czy problem występuje po wyłączeniu.

Spróbuję sobie zarezerwować kilkanaście minut na testy bez odpalania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem taki przypadek i winny był wybierak na skrzyni, który zacinał się. Jego ruch jest obrotowy i posuwisty i któraś z opcji stawała. Doraźnie możesz to sprawdzić / usprawnić traktując ten element olejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
Nie chce wejść na odpalonym silniku czy podczas jazdy a na postoju (przy zgaszonym) wchodzą normalnie czy też jest problem?

Pojeździłem trochę i wnioski są następujące:

- na zimnym silniku problem nie występuje, na ciepłym okazjonalnie, ale jednak
- jak dotąd w czasie jazdy problem był tylko z biegami 2 i 3
- pomachałem lewarkiem na wyłączonym silniku po dłuższej jeździe i również czasami biegi nie wchodziły. Tym razem nie tylko 2 i 3. Sprawdziłem też, że w przypadku "blokady", kiedy przykładam jakąś siłę do lewarka i ewidentnie bieg nie chce wejść wciśnięcie sprzęgła natychmiast rozwiązuje problem.

Czy to coś wyjaśnia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, VVojteck napisał:


Pojeździłem trochę i wnioski są następujące:

- na zimnym silniku problem nie występuje, na ciepłym okazjonalnie, ale jednak
- jak dotąd w czasie jazdy problem był tylko z biegami 2 i 3
- pomachałem lewarkiem na wyłączonym silniku po dłuższej jeździe i również czasami biegi nie wchodziły. Tym razem nie tylko 2 i 3. Sprawdziłem też, że w przypadku "blokady", kiedy przykładam jakąś siłę do lewarka i ewidentnie bieg nie chce wejść wciśnięcie sprzęgła natychmiast rozwiązuje problem.

Czy to coś wyjaśnia?

Może być smar w linkach. Jak się nagrzeje to stawia większy opór. Sprawdź przy skrzyni, czy osłony gumowe zakończeń linek masz całe. Problem znany w Fiacie Panda, wymieniałem całe linki od wybieraka do skrzyni. Problem zniknął.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.