Skocz do zawartości

Nokian WRD4 czy Conti WinterContact TS?


Fili_P

Rekomendowane odpowiedzi

Pytnie głównie do tych co rzeczywiście śmigaja po zimowych warunkach (konkretnie norweski NordKapp), ale nie tylko...
Jakie macie doświadczenia z tymi oponami?
Conti nie miałem ale na nokianach wrd4 jeździłem i były ok. Teraz mam nokiany wr Snoowprow i chyba są jednak jeszcze lepsze. Polecam. Mam z fińskiej fabryki. Na śniegu radzą sobie dobrze, na mokrym tez ok. No i są ciche.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fili_P napisał:

Pytnie głównie do tych co rzeczywiście śmigaja po zimowych warunkach (konkretnie norweski NordKapp), ale nie tylko...

Jakie macie doświadczenia z tymi oponami?

Kiedy chcesz jechać? Też planuję sylwestrowy wypad 2021/2022 w tym kierunku. Pytałem kolesia z Saab Voyage i kombinował opony z kolcami już w Skandynawii. Pewnie da radę i na normalnych zimówkach pojechać ale trzeba być na wszystko przygotowanym. 

 

Wypadałoby podpytać @ppmarian bo on był Tribecą, a z tego co pisali na forum Subaru to miał wielosezony ale lepiej niech on sam się w temacie wypowie. 

Edytowane przez lucash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Fili_P napisał:

Pytnie głównie do tych co rzeczywiście śmigaja po zimowych warunkach (konkretnie norweski NordKapp), ale nie tylko...

Jakie macie doświadczenia z tymi oponami?

 

WR D4 mam w Clio. Dobre jak stary dobry Nokian.

W tego rocznych mocno zimowych warunkach radziły sobie wszędzie bez problemu z tym, że są praktycznie nowe :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Fili_P napisał:

Pytnie głównie do tych co rzeczywiście śmigaja po zimowych warunkach (konkretnie norweski NordKapp), ale nie tylko...

Nokiany WRD4 IMO są najbardziej "snieżnymi" bezkolcowymi  zimówkami jakie miałem - choć róznica  z Continentalami nie jest porażająca.

Jak je kupowałem to sprawdziłem z ciekawości ceny opon zimowych w szwedzkim serwisie w Oerebro i po pierwsze nokany były drozsze od innych a po drugie polecali je do jazdy na osniezonych drogach ( choc to mogło byc polecanie marketingowe - żeby im drogi towar schodził )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, czachabrava napisał:

Ja mialem TS850, swietne opony, ale byly bardzo glosne. 

Wiesz, to chyba bardzo zależy od auta... bo w jednym miałem takie zimówki i uważałem że są ciche a z kolei nokiany wrd4 dla mnie sa głośne a wielu na MK pisze że są ciche ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te Nokiany i na śniegu jest dobrze ale już na mokrym przy temperaturach około zero i wyżej jest ślisko, tak jak to w zimówkach. Porównuje tutaj do opon całorocznych crossclimate. Nie mają podejścia do crossclimate w warunkach poza śniegiem.

Edytowane przez irishpiter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.02.2021 o 17:48, delco napisał:

Wiesz, to chyba bardzo zależy od auta... bo w jednym miałem takie zimówki i uważałem że są ciche a z kolei nokiany wrd4 dla mnie sa głośne a wielu na MK pisze że są ciche ;) 

 

Ja tam nie wiem, ale w czterech dość różnych samochodach Nokian WRD4 był praktycznie "bezgłośny" - czytaj, cichszy od "dowolnych" innych opon. Znajomi, którzy kupili te opony również ta twierdzili :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.02.2021 o 11:47, irishpiter napisał:

Mam te Nokiany i na śniegu jest dobrze ale już na mokrym przy temperaturach około zero i wyżej jest ślisko, tak jak to w zimówkach. Porównuje tutaj do opon całorocznych crossclimate. Nie mają podejścia do crossclimate w warunkach poza śniegiem.

 

Ciekawe, jesteś chyba odosobniony w swych opiniach. Uważam je za wręcz wzorowe opony deszczowe. Ile lat mają te Twoje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, futrzak napisał:

 

Ja tam nie wiem, ale w czterech dość różnych samochodach Nokian WRD4 był praktycznie "bezgłośny" - czytaj, cichszy od "dowolnych" innych opon. Znajomi, którzy kupili te opony również ta twierdzili :)

Dlatego pisze że bardzo zależy od auta - bo wg mnie sa dość głośne natomiast  kolega ma w takim samym modelu  Micheliny i wg mnie jest ciszej - być może chodzi o  jakaś częstotliwość która jest gorzej tłumioną przez karoserie?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, delco napisał:

Dlatego pisze że bardzo zależy od auta - bo wg mnie sa dość głośne natomiast  kolega ma w takim samym modelu  Micheliny i wg mnie jest ciszej - być może chodzi o  jakaś częstotliwość która jest gorzej tłumioną przez karoserie?

 

Właśnie wynika, że średnio zależy od auta, natomiast być może bywają przypadki, gdzie dochodzi do dziwnej sytuacji i jakiś rezonans się pojawia :)  Może to kwestia nawierzchni? Tutaj znam takie przypadki, gdzie efekty były dość interesujące. W normalnych warunkach było cicho, a miałem taki odcinek drogi gdzie efekty były prawie takie, jakby mi łożysko się rozsypało w piaście :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.03.2021 o 20:32, futrzak napisał:

 

Ciekawe, jesteś chyba odosobniony w swych opiniach. Uważam je za wręcz wzorowe opony deszczowe. Ile lat mają te Twoje?

Drugi rok i może jakieś 3 tys km. To nowe opony, miałem tak od momentu kiedy przesiadłem się crossclimate na te. Hamowanie na tych samych światłach co zawsze, temp około zera, mokro no i zdziwienie jak ślisko.

W sumie jak prawie na każdej zimowce.

Opona jest raczej cicha, na pewno cichsza niż continetal letnie które też mam na aucie teraz.

Edytowane przez irishpiter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, irishpiter napisał:

Drugi rok i może jakieś 3 tys km. To nowe opony, miałem tak od momentu kiedy przesiadłem się crossclimate na te. Hamowanie na tych samych światłach co zawsze, temp około zera, mokro no i zdziwienie jak ślisko.

W sumie jak prawie na każdej zimowce.

 

To chyba masz jakieś wyjątkowe i w sumie zaczynam traktować te opowieści bardziej w kontekście bajek niż rzeczywistości. Zimówki segmentu premium zazwyczaj w takich warunkach hamują lepiej niż letnie i tak też zachowują się WRD4. Dodatkowo mam na jednym samochodzie CC+, na drugim WRD4. Nie zauważyłem gorszego zachowania WRD4 na mokrym w temperaturach powiedzmy poniżej 10C. Tak do 200km/h powiedzmy. Na światłach hamują na mokrym w takich warunkach "wzorcowo".  Zresztą jedne i drugie zachowują się bardzo dobrze. 

 

2 minuty temu, irishpiter napisał:

Opona jest raczej cicha, na pewno cichsza niż continetal letnie które też mam na aucie teraz.

 

Na letnich obecnie? Odważnie :hehe: No chyba, że ktoś tylko w koło komina w swojej okolicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, futrzak napisał:

 

To chyba masz jakieś wyjątkowe i w sumie zaczynam traktować te opowieści bardziej w kontekście bajek niż rzeczywistości. Zimówki segmentu premium zazwyczaj w takich warunkach hamują lepiej niż letnie i tak też zachowuja.

Masz prawo tak uważać. To jest moje odczucie po założeniu tych opon. Dodatkowo opony często ślizgają się przy ruszaniu na mokrym. Bardziej niż CC i to dość odczuwalnie. Jest to również odczucie mojej żony a dla niej nie jest ważne co jest na feldze tylko jak auto jedzie.

20 godzin temu, futrzak napisał:

 

 

Na letnich obecnie? Odważnie :hehe: No chyba, że ktoś tylko w koło komina w swojej okolicy. 

Hmm dziś u mnie 13,5 stopnia, śniegu niż nie będzie(bo i prawie nigdy go tutaj nie ma) a nawet jeśli to auto zostanie na parkingu. Do tego jak wspmnialem, jest mało zimówek które na mokrym zachowują się tak samo dobrze jak letnie. 

Pozatym auto jeździ wkoło komina może 50 km tygodniowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.02.2021 o 17:48, delco napisał:

Wiesz, to chyba bardzo zależy od auta... bo w jednym miałem takie zimówki i uważałem że są ciche a z kolei nokiany wrd4 dla mnie sa głośne a wielu na MK pisze że są ciche ;) 

No bo wrd4 są ciche. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 3.03.2021 o 18:29, irishpiter napisał:

Masz prawo tak uważać. To jest moje odczucie po założeniu tych opon. Dodatkowo opony często ślizgają się przy ruszaniu na mokrym. Bardziej niż CC i to dość odczuwalnie. Jest to również odczucie mojej żony a dla niej nie jest ważne co jest na feldze tylko jak auto jedzie.

 

To nie ja tak uważam, tylko są to wyniki pomiarów/testów, a nie subiektywnych odczuć. Subiektywnie zresztą też hamują podobnie jak w testach wychodzi. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...
W dniu 27.02.2021 o 11:47, irishpiter napisał:

Mam te Nokiany i na śniegu jest dobrze ale już na mokrym przy temperaturach około zero i wyżej jest ślisko, tak jak to w zimówkach. Porównuje tutaj do opon całorocznych crossclimate. Nie mają podejścia do crossclimate w warunkach poza śniegiem.

Dokladnie to samo mogę powiedzieć. Nokiany dobrze radzą sobie na śniegu (i to tym kopnym) i są ciche. Ale na wodzie są słabiutkie a do tego miękka mieszanka nie lubi nawierzchni żwirowych (strzępi sie) i szybko schodzi bieżnik przy temperaturach powyżej 0 stopni C. W góry taka opona sie sprawdzi ale do miasta typu Warszawa czy Poznań to jest fatalny wybór. Nie ma śniegu bo są solarki i jeździ sie jak po deszczu. A te opony nie kleją tego.

Conti TS850 jest bardzo dobry, trwały ale głośny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.