Skocz do zawartości

Jak zdrozaly samochody przez 20 lat na przykladzie golfa


wujek

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, wujek napisał:

 

Lubie statystyki ;] Są mniejsze kłamstwa, większe kłamstwa i statystyka :oki:

Swoją drogą statystycznie polak zarabia coraz więcej.

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, komor napisał:

 

Lubie statystyki ;] Są mniejsze kłamstwa, większe kłamstwa i statystyka :oki:

Swoją drogą statystycznie polak zarabia coraz więcej.

Wierzyć można tylko w takie statystyki które samemu się zrobiło 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, komor napisał:

 

Lubie statystyki ;] Są mniejsze kłamstwa, większe kłamstwa i statystyka :oki:

Swoją drogą statystycznie polak zarabia coraz więcej.

Serio nie widzisz roznicy w zarobkach i sily nabywczej pieniadza na przeciagu 20 lat?

 

44 minuty temu, stig napisał:

Gdzie inflacja w tej statystyce?

Najlepiej to prace doktorska napisac.

 

27 minut temu, amazaque napisał:

Golf 4 z wyposażeniem tego nowego w podstawie też kosztował 75 tys?

Jakbys porownal wyposazenie chociaz sie nie da zwlaszcza, ze radarow i innych cudow nie bylo to pewnie ten nowy jest 5x lepiej wyposazony. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wujek napisał:

Serio nie widzisz roznicy w zarobkach i sily nabywczej pieniadza na przeciagu 20 lat?

 

Oczywiście, że widzę, nie ma dwóch zdań. Z tym, że 20 lat temu to ja jeszcze na rowerze jeździłem i fakt teraz stać mnie na kilkadziesiąt takich rowerów co wtedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, wujek said:

Serio nie widzisz roznicy w zarobkach i sily nabywczej pieniadza na przeciagu 20 lat?

Najlepiej to prace doktorska napisac.

Jakbys porownal wyposazenie chociaz sie nie da zwlaszcza, ze radarow i innych cudow nie bylo to pewnie ten nowy jest 5x lepiej wyposazony. 

 

Golf 4 to pewnie nawet klimy nie mial w standardzie :hehe:

Jak byl ABS + 2 poduszki i radio to pewnie wszystko z wyposazenia...

Osiagi, spalanie tez dzien do nocy.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, stig said:

Gdzie inflacja w tej statystyce?

 

A do czega ta inflacja Ci tam potrzebna i gdzie bys chcial ja uwzgledniac?

Jak dolozyc do ceny auta, to musisz dolozyc tez do wynagrodzenia i iloraz sie przeciez nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, komor napisał:

 

Lubie statystyki ;] Są mniejsze kłamstwa, większe kłamstwa i statystyka :oki:

Swoją drogą statystycznie polak zarabia coraz więcej.

musi zarabiać więcej, bo każdy z niego chce zdoić więcej

w 2000 roku cena za 1m2 w Warszawie średnio pewnie ze 3 tys zł

w 2020 średnia cena to 10 tys

 

niby zarabiasz więcej czyli golf staniał dwukrotnie, ale za to mieszkanie zdrożało trzykrotnie i już jesteś w plecy z tą siłą nabywczą..

  • Lubię to 3
  • Nie lubię tego 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już nawet nie patrząc na to porównanie do zarobków, żeby nie było się czego czepiać to przez 20 lat cena wzrosła o 50%. Ceny wszystkiego innego przez ten czas (od bochenka chleba do wspomnianego mieszkania wzrosły kilkukrotnie). A dodatkowo ten Golf to dziś całkiem inny produkt: większy, bezpieczniejszy, lepiej wyposażnony, o lepszych osiągach. To pokazuje moim zdaniem jak bardzo branża automotive zoptymalizowała wszystko - produkcję i łańcuch dostaw, że nawet przy tych rosnących co roku wymaganiach norm spalin, intensywnych i kosztownych pracach nad nowymi źródłami napędu, te ceny tak niewiele wzrosły.

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minutes ago, maro_t said:

już nawet nie patrząc na to porównanie do zarobków, żeby nie było się czego czepiać to przez 20 lat cena wzrosła o 50%. Ceny wszystkiego innego przez ten czas (od bochenka chleba do wspomnianego mieszkania wzrosły kilkukrotnie). A dodatkowo ten Golf to dziś całkiem inny produkt: większy, bezpieczniejszy, lepiej wyposażnony, o lepszych osiągach. To pokazuje moim zdaniem jak bardzo branża automotive zoptymalizowała wszystko - produkcję i łańcuch dostaw, że nawet przy tych rosnących co roku wymaganiach norm spalin, intensywnych i kosztownych pracach nad nowymi źródłami napędu, te ceny tak niewiele wzrosły.

 

Warto tez pamietac, ze bardzo stanialo finansowanie :ok:

Kupuja takiego Golfa 20 lat temu na kredyt to pewnie splacalo sie finalnie wiecej niz on teraz kosztuje, bo stopy procetowe byly duzo wyzsze.

Mozna zaklinac rzeczywistosc, ale obecnie nowe auta mimo wzrostu cen sa duzo latwiej dostepne niz wtedy.

 

 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

Golf 4 to pewnie nawet klimy nie mial w standardzie :hehe:

Jak byl ABS + 2 poduszki i radio to pewnie wszystko z wyposazenia...

Osiagi, spalanie tez dzien do nocy.

Na 100% nie było - gość który dokładał mi klimę do Octavi pracował w VW w Piasecznie i specjalizował się w dokładkach klimy do nowych aut sprzedawanych w salonie.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% nie było - gość który dokładał mi klimę do Octavi pracował w VW w Piasecznie i specjalizował się w dokładkach klimy do nowych aut sprzedawanych w salonie.
 
 
Dokładnie w 2000 kupiłem Toledo II 1.6 8v 100KM z Klima ręczna 2xPP elektryka i ESP za 55kPLN



Wysłane z tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, ppmarian said:

Dokładnie w 2000 kupiłem Toledo II 1.6 8v 100KM z Klima ręczna 2xPP elektryka i ESP za 55kPLN

 

Co ciekawe, obecna Ibiza niewiele odbiega rozmiarem od Leona 1, a rozstaw osi ma nawet wiekszy :ok:

Juz w najtanszej wersji za ok 60kPLN dostaje sie duzo wiecej wyposazenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ppmarian napisał:

Dokładnie w 2000 kupiłem Toledo II 1.6 8v 100KM z Klima ręczna 2xPP elektryka i ESP za 55kPLN



Wysłane z tel.
 

Pamiętam nasze dyskusje nt osiągów mojej Skody 1.9TDI vs Twój 1.6 .

 

Tyle samo kosztowała w 99 Octavia GLX z 90 konnym TDI, ale bez klimy, tylko 1pp i szyby na korbotronic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, ppmarian napisał:

Nawet sensownie to jeździło dzięki krotkiej skrzyni.

Dramat był na autostradzie. Chyba 4200 przy 130km/h na 5 biegu

Wysłane z tel.
 

dziś obecne benzyny przy 140km/h mają na V-VI biegu 2800-3000obr/min

 

Fabia 1,2-64km miała przy 140-4500 na V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie w 2000 kupiłem Toledo II 1.6 8v 100KM z Klima ręczna 2xPP elektryka i ESP za 55kPLN



Wysłane z tel.

Ojciec prawie w 1996 kupil Toledo, ale jednak padło na Astrę sedan 1,4 82 KM, która z wyposażenia miała jedynie barwione szyby i obrotomierz i opcję lakier metalik i nie była to najtańsza wersja
Kosztowała ponad 36 tyś.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Rado_ napisał:

Ojciec prawie w 1996 kupil Toledo, ale jednak padło na Astrę sedan 1,4 82 KM, która z wyposażenia miała jedynie barwione szyby i obrotomierz i opcję lakier metalik i nie była to najtańsza wersja emoji38.png
Kosztowała ponad 36 tyś.

Całkiem żwawy silnik 👍 

Wspomaganie mogła jeszcze mieć 😁

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Rado_ napisał:

Ojciec prawie w 1996 kupil Toledo, ale jednak padło na Astrę sedan 1,4 82 KM, która z wyposażenia miała jedynie barwione szyby i obrotomierz i opcję lakier metalik i nie była to najtańsza wersja emoji38.png
Kosztowała ponad 36 tyś.

W 96 Toledo to jeszcze był ten krokodyl, na bazie Golfa II, także chyba Astra to był lepszy wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, Rado_ said:

Ojciec prawie w 1996 kupil Toledo, ale jednak padło na Astrę sedan 1,4 82 KM, która z wyposażenia miała jedynie barwione szyby i obrotomierz i opcję lakier metalik i nie była to najtańsza wersja emoji38.png
Kosztowała ponad 36 tyś.

 

Srednia pensja w 1996 to bylo 873PLN, wiec zaplacil ponad 40 srednich wynagrodzen ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Srednia pensja w 1996 to bylo 873PLN, wiec zaplacil ponad 40 srednich wynagrodzen ;]

 

dziś najniższa krajowa ( kto to ma ? ) to 2kzł na rękę , więc za przeciętnego kompakta to nadal 40pensji ( 80kzł ) ale większość tu na AK ma pewnie z dychę  więc to raptem kilka miesięcy , do roku max by nastukać na nowe auto klasy B czy też biedniejsze C 😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, mmaciejosss napisał:

dziś najniższa krajowa ( kto to ma ? ) to 2kzł na rękę , więc za przeciętnego kompakta to nadal 40pensji ( 80kzł ) ale większość tu na AK ma pewnie z dychę  więc to raptem kilka miesięcy , do roku max by nastukać na nowe auto klasy B czy też biedniejsze C 😃

Oj byś się zdziwił. W pewnej firmie w Trójmieście, która istnieje bardzo długo na rynku i odwala kawał roboty usługowej dla setek kontrahentów ludzie po studiach pracują po 200 h w miesiącu i wyciągają 2,5 na rękę. To nie jest info z opowieści przy piwie, tylko realia. Przenosiny do konkurencji w branży niewiele zmienią, większy wyścig, presja i 300 zł więcej, albo 600 zł więcej i jeżdżenie do roboty 60 km od Trójmiasta. Drugi przykład, nauczyciel mianowany ma 2,5 kzł na rękę, kontraktowy 2,2 kzł, trochę pensji muszą ci ludzie odłożyć, tylko jak żyć?

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minutes ago, mmaciejosss said:

dziś najniższa krajowa ( kto to ma ? ) to 2kzł na rękę , więc za przeciętnego kompakta to nadal 40pensji ( 80kzł ) ale większość tu na AK ma pewnie z dychę  więc to raptem kilka miesięcy , do roku max by nastukać na nowe auto klasy B czy też biedniejsze C 😃

 

Ale ja nie pisalem o minimalnej, a sredniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj byś się zdziwił. W pewnej firmie w Trójmieście, która istnieje bardzo długo na rynku i odwala kawał roboty usługowej dla setek kontrahentów ludzie po studiach pracują po 200 h w miesiącu i wyciągają 2,5 na rękę. To nie jest info z opowieści przy piwie, tylko realia. Przenosiny do konkurencji w branży niewiele zmienią, większy wyścig, presja i 300 zł więcej, albo 600 zł więcej i jeżdżenie do roboty 60 km od Trójmiasta. Drugi przykład, nauczyciel mianowany ma 2,5 kzł na rękę, kontraktowy 2,2 kzł, trochę pensji muszą ci ludzie odłożyć, tylko jak żyć?
Tu jak zawsze trochę oderwani od rzeczywistości i opowieści z krypty w drugą strone
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj byś się zdziwił. W pewnej firmie w Trójmieście, która istnieje bardzo długo na rynku i odwala kawał roboty usługowej dla setek kontrahentów ludzie po studiach pracują po 200 h w miesiącu i wyciągają 2,5 na rękę. To nie jest info z opowieści przy piwie, tylko realia. Przenosiny do konkurencji w branży niewiele zmienią, większy wyścig, presja i 300 zł więcej, albo 600 zł więcej i jeżdżenie do roboty 60 km od Trójmiasta. Drugi przykład, nauczyciel mianowany ma 2,5 kzł na rękę, kontraktowy 2,2 kzł, trochę pensji muszą ci ludzie odłożyć, tylko jak żyć?
Jak świat długi i szeroki tyle przypadków. We Wrocku w sklepie osiedlowym szukają pracownika do stoiska mięsnego, warunki to etat i 2700 na rękę. U mnie na wsi sklepowa wyciąga 3000 na rękę i właścicielka narzeka, że ciężko znaleźć kogoś do pracy. Więc różnie z tą pracą i zarobkami.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, spad napisał:

Jak świat długi i szeroki tyle przypadków. We Wrocku w sklepie osiedlowym szukają pracownika do stoiska mięsnego, warunki to etat i 2700 na rękę. U mnie na wsi sklepowa wyciąga 3000 na rękę i właścicielka narzeka, że ciężko znaleźć kogoś do pracy. Więc różnie z tą pracą i zarobkami.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
 

Lidl Biedronak, ciągle podnoszą pensję jest wojna o pracownika.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rado_ napisał:
13 godzin temu, rwIcIk napisał:
W 99 r. już wersja mid miała wspomaganie..
Ale ja wziąłem najtańsza za 32 tys  bez emoji16.png

Bez obrotomierza 60 KM?

Tak. Już z Gliwic 👍😁

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.