Skocz do zawartości

H7 jeszcze raz


Camel

Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, Camel said:

Pierwsza h7 padła mi na 20 a teraz druga na 21. Co polecacie ? Jakieś najtańsze ? Firmowe ? No name ? Ostatnie takie wymiany miałem w szkodzie . 

Kupiłem Philips:

https://allegro.pl/oferta/philips-h7-white-vision-ultra-4200k-2x-w5w-new-7995302038?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Jestem zadowolony. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, czachabrava napisał:

Zależy przez jaki okres czasu zrobiłeś te 20 tysiecy.

Ze swojej strony polecam Osram Cool Blue.

Przez rok. Generalnie zwykle żarówki świecą dobrze, ale są może jakieś które będą działały dłużej. Te były jakieś germańskie - nazwy nie udało mi się odczytać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Camel napisał:

Przez rok. Generalnie zwykle żarówki świecą dobrze, ale są może jakieś które będą działały dłużej. Te były jakieś germańskie - nazwy nie udało mi się odczytać .

 

U mnie Osram + ileś % wytrzymują ponad rok.

Znów są żarówki H7 LL - czyli long life . Fabrycznie takie miałem. Po 2 latach zmieniłem, bo już słabe światło dawały 

Więc albo trwałość, albo światło 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Camel napisał:

Pierwsza h7 padła mi na 20 a teraz druga na 21. Co polecacie ? Jakieś najtańsze ? Firmowe ? No name ? Ostatnie takie wymiany miałem w szkodzie . 

Jak nie masz problemu z wymianą to Tungsram/GE Megalight +xx%.

Cena do ilości emitowanego światła będzie najlepsza.

 

Jeżeli wymana to rozbieranie połowy auta, to tylko LL.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tunsgramy +90% czy jakoś tak, w serwisie mnie kiedyś spytali czy xenony wsadziłem :). 2-3 lata wytrzymywały. U żony gdzie częściej się paliły i gorszy dostęp był zastosowałem Longlify i przez 5 lat ani razy nie musiałem już zmieniać.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sherif napisał:

Tunsgramy +90% czy jakoś tak, w serwisie mnie kiedyś spytali czy xenony wsadziłem :). 2-3 lata wytrzymywały. U żony gdzie częściej się paliły i gorszy dostęp był zastosowałem Longlify i przez 5 lat ani razy nie musiałem już zmieniać.

Dają wystarczająco światła jeszcze 8]

Ja po 2 latach zmieniłem LL bo zaczęło się ściemniać. Dawały jakieś dziwne, mocno żółte światło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rwIcIk napisał:

Dają wystarczająco światła jeszcze 8]

Ja po 2 latach zmieniłem LL bo zaczęło się ściemniać. Dawały jakieś dziwne, mocno żółte światło.

 

 

Long Life ze względu na dłuższa żywotność od początku świeca słabiej jak te zarówki +...%

Najlepiej co jakiś czas wymienic zarówke, bo pomimo, ze swieci to zarnik sie wypala i nie daje juz tyle swiatła.

Mi spaliła sie po 13 miesiacach jedna zarówka i po jej wymianie stwierdziłem, że swieci duzo lepiej jak ta sama w drugiej lampie tylko, ze zamontowana wcześniej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie może H18? (jeden szybki zabieg cążkami i pasują, geometria żarówki i oprawki jest taka sama). 10W więcej - krzywda instalacji się nie stanie, 200 lumenów więcej bez żadnego żyłowania i żywotność w standardowej żarówce x2 w porównaniu do H7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rwIcIk napisał:

Dają wystarczająco światła jeszcze 8]

Ja po 2 latach zmieniłem LL bo zaczęło się ściemniać. Dawały jakieś dziwne, mocno żółte światło.

 

Świecić świeciły w aucie żony, a że auto jeździło wyłącznie po mieście to pewnie nie widziała różnicy. Ja jak się przesiadałem z auta z LEDami to i tak one nie świeciły jakich żarówek by się nie założyło :).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Philips X-treme Vison  tak na 1,5 roku starczają jakioś 15-20kkm.Ładnie świecą ale mogły by ciut lepiej.Wczoraj jedna padła .szukam czegoś podobnego lub lepszego własnie.Może te Tungsramy ...

 

Edytowane przez arek_m
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, arek_m napisał:

Philips X-treme Vison  tak na 1,5 roku starczają jakioś 15-20kkm.Ładnie świecą ale mogły by ciut lepiej.Wczoraj jedna padła .szukam czegoś podobnego lub lepszego własnie.Może te Tungsramy ...

 

Jeden z autokącikowiczów wspominał, że H7 Ring są mocne. Ciekawe jak wypadają w porównaniu z Tungsram +150. Ktoś coś? Szukam czegoś pod soczewkę 😏

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, PiotrekDCI napisał:

Jeden z autokącikowiczów wspominał, że H7 Ring są mocne. Ciekawe jak wypadają w porównaniu z Tungsram +150. Ktoś coś? Szukam czegoś pod soczewkę 😏

 

To pewnie ja - moim zdaniem świecą zdecydowanie lepiej od jakichkolwiek tungsramów +xxx. Wcześniej jeździłem głównie na tungsramach, ale dla mnie ring to inna (wyższa) półka.

Dla mnie tungsram to tylko trochę lepsza "zwykła", mocniejsza żarówka ... bardzo dobra jakość do ceny, ale jednak średnia półka. 

Wyższa liga, to wszelkie żarówki typu Xtreme vision, racing vision, nightbreaker, lub właśnie ring - przy czym ring ma bardziej sensowną cenę i sensowną żywotność w tej "lidze premium"

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Azbest napisał:

To pewnie ja - moim zdaniem świecą zdecydowanie lepiej od jakichkolwiek tungsramów +xxx.

Często tanie żarówki ze złą geometrią żarnika świecą wyżej bardziej rozproszonym strumieniem, stąd może wrażenie ze lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minutes ago, Smigiel said:

Ja jeżdżę na standardowych osramach. Koszt ok 10 zł. Świecą dobrze, geometria wzorowa, starczają +/- 20 kkm.

Zmień na lepsze, zobaczysz różnicę. Dawno temu jeździłem na Philips VisionPlus i było już lepiej, a trwałość tą sama. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, amazaque napisał:

Często tanie żarówki ze złą geometrią żarnika świecą wyżej bardziej rozproszonym strumieniem, stąd może wrażenie ze lepiej. 

... ale ja RINGa raczej nie zaliczałbym do tanich żarówek ze złą geometrią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, bochumil said:

No więc Tungsram Megalight 150% świecą bez porównania lepiej niż Hella Long Life. Ciekawe jak będzie z żywotnością...

Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka
 

O tyle ile lepiej, o tyle krócej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bochumil napisał:

No więc Tungsram Megalight 150% świecą bez porównania lepiej niż Hella Long Life. Ciekawe jak będzie z żywotnością...

Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka
 

Olej żywotność. Bezpieczeństwo najważniejsze. Jak wytrzymają kilka-naście kkm będzie ok. To większy koszt o kilka piw lub jedno wino a komfort jazdy o wiele lepszy

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bochumil napisał:

No więc Tungsram Megalight 150% świecą bez porównania lepiej niż Hella Long Life. Ciekawe jak będzie z żywotnością...

Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka
 

Od  momentu jak wyjąłem kiedyś z samochodu żarówki Tungsram +cośtam% w takim stanie, po Tungsram nie sięgam. Te żarówki nie były spalone, a wyleciały bo świeciły jak ogarki. Z innymi żarówkami takiej przygody nie miałem. Może jakoś źle trafiłem ale niesmak pozostał ;]

 

https://forum.autokacik.pl/uploads/monthly_08_2010/post-31534-14352509225063.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od  momentu jak wyjąłem kiedyś z samochodu żarówki Tungsram +cośtam% w takim stanie, po Tungsram nie sięgam. Te żarówki nie były spalone, a wyleciały bo świeciły jak ogarki. Z innymi żarówkami takiej przygody nie miałem. Może jakoś źle trafiłem ale niesmak pozostał ;]
 
post-31534-14352509225063.jpg
To nie wina zarowek tylko ktos je dotykal za szklo. Tluszcz nie zmyty tak wlasnie zalatwia zarowke.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 27.02.2021 o 08:03, rwIcIk napisał:

 

U mnie Osram + ileś % wytrzymują ponad rok.

 

 

W golfie - 340kkm wymieniałem dwa razy. I (nie) przypadkiem na OSRAM. Tylko dlatego, że bawi mnie nazwa firmy  ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.02.2021 o 23:35, Camel napisał:

Pierwsza h7 padła mi na 20 a teraz druga na 21. Co polecacie ? Jakieś najtańsze ? Firmowe ? No name ? Ostatnie takie wymiany miałem w szkodzie . 

 

Najlepsze w życiu które miałem to były Wurth. Wytrzymały 80 kkm bez widocznego pogorszenia widoczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Camel napisał:

Chyba spróbuje 😌Tylko gdzie to kupić 🤪

JAk nie znajdziesz bierz Hellę albo OSRAM... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.