Skocz do zawartości

Antena FM wewnętrzna


sherif

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś się spotkał lub używa. Chodzi mi o antenę radiową FM umieszczaną w środku auta do zwykłego radia.

Taka z Allegro naklejana na szybę ze wzmacniaczem niestety działa gorzej niż kawałek drutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, zzzz napisał:

Może dlatego nie działa bo ze wzmacniaczem?...

Po odłączeniu zasilania też nie działa ;). Zresztą wykonanie jest strasznie tandetne, nie trzyma się to kupy.

Poszukuję, więc bardziej sprawdzonej konstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, sherif napisał:

Mustang MK1.

A nie ma tak, ze jest wzmacniacz ktoy jest w budowany w antenę i zasilany z radia  i bez sepratatora nie zadziała prawidłowo inna antena? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, SebeKK napisał:

A nie ma tak, ze jest wzmacniacz ktoy jest w budowany w antenę i zasilany z radia  i bez sepratatora nie zadziała prawidłowo inna antena? 

Wstawiłem w obudowę starego radia nowe, chińskie zwykłe radio FM. Ma (same) gniazdo bananowe na antene. Wzmacniacza tam nie ma. Jest zabudowany w odzielnej antenie w której ledwo łapie jedynie Radio Maryja 😀.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, sherif napisał:

Wstawiłem w obudowę starego radia nowe, chińskie zwykłe radio FM. Ma (same) gniazdo bananowe na antene. Wzmacniacza tam nie ma. Jest zabudowany w odzielnej antenie w której ledwo łapie jedynie Radio Maryja 😀.

A w Warszawie jest potrzebny jakiś wzmacniacz? Radio powinno grać na spince od włosów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zzzz napisał:

A w Warszawie jest potrzebny jakiś wzmacniacz? Radio powinno grać na spince od włosów.

Auto nie jest w Warszawie i nie będzie jedynie poruszać się po dużym mieście. 

Jak budowałem radio w Warszawie to grało na 10cm drucie, ale nie jest to rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie anteny wewnętrzne które testowałem działały beznadziejnie i strasznie zbierały zakłocenia, np wystarczyło włączyć ogrzewanie szyby albo obracać kierownicą (wspomaganie elektyczne) żeby całkowicie zaszumić odbiór. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, shapyr napisał:

Tu bym szukał problemu.

No ale jak ? Chińskie radio i chińska antena :).

Tj pisałem wyżej radio działa, w Warszawie na kawałeczku drutu wew domu wyszukuje prawie każdą stację. Na prowincji, w garażu na dłuższym kawałku drutu wyprowadzonym poza autem łapie jakieś stacje. W tych samych warunkach antena wew nie łapie praktycznie nic. NIe wiem czy coś nie tak z tą anteną (dioda na antenie działa), czy TTTM dlatego szukam opinii jak ktoś przerabiał temat.

 

2 godziny temu, bergerac napisał:

oj

Inaczej się nie da niestety, brak wyboru.

Sam nie kojarzę takich aut (chodzi o FM), Subaru które miałem miało anteny w szybie + wzmacniacz w klapie. Otomoto wywala jakieś moduły np do Audi z opisem antena wew, ale nie wygląda to na antenę a jedynie jakiś moduł wzmacniający. Do takich opisów sprzedawców mam raczej spory dystans.

Godzinę temu, Truecolor napisał:

Wszystkie anteny wewnętrzne które testowałem działały beznadziejnie i strasznie zbierały zakłocenia, np wystarczyło włączyć ogrzewanie szyby albo obracać kierownicą (wspomaganie elektyczne) żeby całkowicie zaszumić odbiór. 

Tutaj nie będzie takiego problemu, jedynym zakłócaczem mógłby być silnik, ale sprawdzałem i nie ma on na to wpływu. Bardziej obawiam się kierunkowości gdzie taka antena będzie umiejscowiona, ale póki co taka antena nie działa nie zależnie od kierunku. Przed poddaniem się chciałem jeszcze jakąś inną przetestować, ewentualnie zrobić jakiś ładniejszy kawałek drutu w środku :). Przy czym nie wymagam, aby działało to super idealnie,nie musi być nawet stereo ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, sherif napisał:

Otomoto wywala jakieś moduły np do Audi z opisem antena wew, ale nie wygląda to na antenę a jedynie jakiś moduł wzmacniający

Fabryczne wewnętrzne to chyba zawsze są w szybach plus wzmacniacz gdzieś tam ukryty:hmm:

 

5 minut temu, sherif napisał:

ewentualnie zrobić jakiś ładniejszy kawałek drutu w środku :)

To może już lepiej antenę zewnętrzną gdzie do szyby zamocuj:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, volf6 napisał:

To może już lepiej antenę zewnętrzną gdzie do szyby zamocuj:)

Taką na szybę otwieraną co w maluchach były :) ?

Nie lubię dyndających kabelków we wnętrzu, dlatego pomysł na antenę przy szybie i ukrycie kabelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sherif napisał:

Taką na szybę otwieraną co w maluchach były :) ?

Nie lubię dyndających kabelków we wnętrzu, dlatego pomysł na antenę przy szybie i ukrycie kabelka.

ale kupiłeś jakąś porządną antenę, czy też wziąłeś jakąś chińszczyznę ? (wiem, że teraz wszystko to chińszczyzna, ale jest lepsza i gorsza)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bergerac napisał:

ale kupiłeś jakąś porządną antenę, czy też wziąłeś jakąś chińszczyznę ? (wiem, że teraz wszystko to chińszczyzna, ale jest lepsza i gorsza)

Z chęcią bym kupił lepszą,po to jest ten wątek .. ale którą ?

Kupiłem pierwszą lepszą, dokładnie taką:

Antena samochodowa wewnętrzna FM ze wzmacniaczem 7581128613 - Sklep  internetowy AGD, RTV, telefony, laptopy - Allegro.pl

 

Są podobne konstrukcje, różniące się obudową. Jest też taka zamknięta i jest znacznie droższa Blaupunkta. Na temat tej ostatniej znalazłem jakieś (negatywne) opinie.

Chyba, że wszystkie tak samo (nie)odbierają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, SebeKK napisał:

odpowiedz: chinskie radio - zazwyczaj maja bardzo kiepskie tunery

Jeszcze raz, radio gra dobrze na kawałku drutu. Gra źle na antenie wew. Czy inna antena wew będzie lepsza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, volf6 napisał:

To zamontuj ten kawałek drutu za szybą w środku auta i po problemie;]

Chyba tak się skończy ;], tylko muszę znaleźć jakiś ocynkowany i wymyślić jak go odseparować od nadwozia.

Liczyłem, że ktoś może używał kiedyś takie ustrojstwo i może wskazać konkretny model który działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, patyk5 napisał:

A może antena typu rekin , można pomalować w kolorze auta , maja wzmacniacz , antenę do GPS .

Jedyny mankament to wiercenie , podsibitka kabelki etc.

Ok to jeszcze przydałaby się instrukcja jak ją zamontować w kabriolecie z miękkim dachem :phi:.

 

Póki co zainwestowałem całe 9zł w antenę paskową FM wew do hifi, muszę tylko wtyk zmienić. Zobaczę jak dostanę czy zabangla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.