Skocz do zawartości

Golf VIII czyli wtopa?


G.O.A.T.

Rekomendowane odpowiedzi

jakoś mnie to nie dziwi, bo nowy Golf jest zwyczajnie słaby. Zawsze był wyznacznikiem segmentu a teraz ani to ładne, ani dobrze zrobione, ani funkcjonalne, kombi wygląda pokracznie. 

 

Będzie szybki lift?

 

 

Volkswagen Golf zdetronizowany - lepsze Dacia, Peugeot i Toyota

 

 

https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/volkswagen-golf-zdetronizowany-lepsze-dacia-peugeot-i-toyota/fd9y991?utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_campaign=moto&fbclid=IwAR0AvunnxcG2LhRRP7EJmJBhSTI-m5kaXyUOzCUmxTJTt94q2dBxRNYukm0

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że klientów (a pomijając floty grupa docelowa to 50+) odstraszyły te dotykowe przyciski wszędzie i tablety (nawet zamiast tradycyjnych wskaźników). Klient Golfa jest raczej konserwatywny i w tym modelu przesadzili z "nowoczesnością". No i nie bez znaczenia jest też to, że znacznie podrożał, a ludzie jednak obecnie oszczędzają ze względu na mocno niepewne czasy. 

  • Lubię to 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, wladmar napisał:

Ja myślę, że klientów (a pomijając floty grupa docelowa to 50+) odstraszyły te dotykowe przyciski wszędzie i tablety (nawet zamiast tradycyjnych wskaźników). Klient Golfa jest raczej konserwatywny i w tym modelu przesadzili z "nowoczesnością". No i nie bez znaczenia jest też to, że znacznie podrożał, a ludzie jednak obecnie oszczędzają ze względu na mocno niepewne czasy. 

 

Mam takie samo wrażenie. Wygląda jak dla klienta 50+, w środku nudny i tandetny a obsługa dla pokolenia Playstation. 

 

Flota weźmie Octavie, która jest zwyczajnie ładniejsza, większa i tańsza. 

 

Zbudowali samochód bez sensu. 

Edytowane przez chojny
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, chojny napisał:

jakoś mnie to nie dziwi, bo nowy Golf jest zwyczajnie słaby. Zawsze był wyznacznikiem segmentu a teraz ani to ładne, ani dobrze zrobione, ani funkcjonalne, kombi wygląda pokracznie. 

 

Będzie szybki lift?

 

 

Volkswagen Golf zdetronizowany - lepsze Dacia, Peugeot i Toyota

 

 

https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/volkswagen-golf-zdetronizowany-lepsze-dacia-peugeot-i-toyota/fd9y991?utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_campaign=moto&fbclid=IwAR0AvunnxcG2LhRRP7EJmJBhSTI-m5kaXyUOzCUmxTJTt94q2dBxRNYukm0

 

Nabywcy Golfa wybierją T-roc'a bo suvy są w modzie, suma sum arum i tak VW jest "zarobione" 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chojny napisał:

jakoś mnie to nie dziwi, bo nowy Golf jest zwyczajnie słaby. Zawsze był wyznacznikiem segmentu a teraz ani to ładne, ani dobrze zrobione, ani funkcjonalne, kombi wygląda pokracznie. 

 

Będzie szybki lift?

 

Wydaje mi się, że VW zrobił taka sama wtopę jak kiedys Microsoft z Windows 8.

Zapomnieli dlaczego ludzie kupują Golfa.

Kupują, bo sa przyzwyczajeni do pewnych rozwiązań ;]

 

Skoro tych rozwiązan nie ma, to traci sens trzymania się Golfa i mozna iśc w inna wydumkę która w danym momencie sie lepiej opłaca.

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chojny napisał:

jakoś mnie to nie dziwi, bo nowy Golf jest zwyczajnie słaby. Zawsze był wyznacznikiem segmentu a teraz ani to ładne, ani dobrze zrobione, ani funkcjonalne, kombi wygląda pokracznie. 

 

Będzie szybki lift?

 

 

Volkswagen Golf zdetronizowany - lepsze Dacia, Peugeot i Toyota

 

 

https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/volkswagen-golf-zdetronizowany-lepsze-dacia-peugeot-i-toyota/fd9y991?utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_campaign=moto&fbclid=IwAR0AvunnxcG2LhRRP7EJmJBhSTI-m5kaXyUOzCUmxTJTt94q2dBxRNYukm0

Jeden skowronek wiosny nie czyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bielaPL napisał:

Panda na 8 miejscu 😮 jednak da się żyć bez zmiany modelu co 5 lat

 

Jak się sprzedaje, to po co zmieniać, jeszcze będzie jak z Golfem ;)

 

2 godziny temu, Maciej__ napisał:

Ciekawe jaki % Pandy sprzedal sie poza Italia ? ;]

 

Tak c.a. 12%

 

ITA-JAN-2021.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, chojny napisał:

jakoś mnie to nie dziwi, bo nowy Golf jest zwyczajnie słaby. Zawsze był wyznacznikiem segmentu a teraz ani to ładne, ani dobrze zrobione, ani funkcjonalne, kombi wygląda pokracznie. 

 

Będzie szybki lift?

 

 

Volkswagen Golf zdetronizowany - lepsze Dacia, Peugeot i Toyota

 

 

https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/volkswagen-golf-zdetronizowany-lepsze-dacia-peugeot-i-toyota/fd9y991?utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_campaign=moto&fbclid=IwAR0AvunnxcG2LhRRP7EJmJBhSTI-m5kaXyUOzCUmxTJTt94q2dBxRNYukm0

 

Tak jak już koledzy napisali- obecny Golf stracił coś, za co wielu użytkwoników ceniło poprzednie generacje- tradycyjne rozwiązania.

Wciąż ujeżdżam mojego Golfa V i pomimo że to leciwy wóz (2008r) to nadal go lubię.

Jest wygodny, zaskakująco pojemny, dość trwały- do miasta i blisze podróże świetny.

 

G VIII totalnie mi nie leży- design zewn. może bym jakoś przełknął ale wnętrza już nie.

Nie dziwi mnie że ludzie idą w T-roc- on jeszcze ma normalne guziki i pokrętła, pakowność ma zbliżoną no i wygoda wsiadania.

 

I zdziwiłbym się gdyby to się nie sprzedawało na tle G VIII, tylko ~1300 sztuk rónicy między tymi dwoma.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, chojny napisał:

 

Mam takie samo wrażenie. Wygląda jak dla klienta 50+, w środku nudny i tandetny a obsługa dla pokolenia Playstation. 

 

Flota weźmie Octavie, która jest zwyczajnie ładniejsza, większa i tańsza. 

 

Zbudowali samochód bez sensu. 

Na testy teraz braliśmy, żeby wybrać do nowej floty. Ten pogięty tablet w środku, to dramat. Głosnosc przez plus i minus regulujesz. Słabe to. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, wladmar napisał:

Ja myślę, że klientów (a pomijając floty grupa docelowa to 50+) odstraszyły te dotykowe przyciski wszędzie i tablety

Ja nie jestem 50+ i generalnie jestem fanem nowych technologii, ale obsługa wszystkiego w aucie na tych ekranach jest zwyczajnie niewygodna.

Mogę się do tego przyzwyczaić, ale nigdy nie będzie to tak intuicyjne i proste jak obsługa Golfa 7.

Jeździłem też pugiem 308 przez ponad tydzień i o ile te zegary mi nie przeszkadzały, a nawet uważam je za oryginalny pomysł nie utrudniający życia, to niestety ekran i obsługa funkcji auta na nim to porażka. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, bnow napisał:

Na testy teraz braliśmy, żeby wybrać do nowej floty. Ten pogięty tablet w środku, to dramat. Głosnosc przez plus i minus regulujesz. Słabe to. 

Jaka strasznie biedna wersja jak się nie da z kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, chojny napisał:


 

I jaki wybór? 

Jeszcze w trakcie. 

Namawiali nas na 3 i X1 twierdząc, że najem będzie taniej niż Octavia, ale chyba nie będzie. 

Terez testujemy Golfa, potem Octavia i na końcu damy jeszcze chyba szanse Toyocie Corolli hybrid, aczkolwiek przypuszczam, że to wypadnie gorzej niż diesel. 

 

Pewnie skończy się na Octavii. 

Teraz też jeżdżą Octavia i w porównaniu do poprzednich Focusow jest przepasc. W 30 Focusach było wymienionych 6 silników na gwarancji. 

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, sdss napisał:

Jaka strasznie biedna wersja jak się nie da z kierownicy.

No tak ale na kierze tez masz przyciski. Co to jest za problem zostawić parę pokręteł. 

To jest wmawianie ludziom, że musi być nowocześnie, a tak naprawdę pewnie po prostu jest taniej. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, iwik napisał:

1.0? 

Wymiany oleju LL? 

 

1.5 diesel, albo 1.6 diesel. Cała partia była jakaś trafiona. Wymiany tak jak sobie producent zażyczył. Auta na 3 lata i 200kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, chojny napisał:

 

Flota weźmie Octavie, która jest zwyczajnie ładniejsza, większa i tańsza. 

 

Zbudowali samochód bez sensu. 

 

No z tym, że Octavia jest tańsza to bym nie przesadzał... Skoda zaczęła się cenić i zmniejszyła rabaty dla flot.. 

Niedługo zaczynam przetarg to zobaczymy co zaproponują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golf VIII jest po prostu przekombinowany, dlatego wiedząc że w nowym modelu będzie ''nowoczesne'' sterowanie wziąłem jedną z ostatnich dostępnych sztuk Golfa VII. Wiem, że w chwili zakupu był już przestarzały ale dla mnie takie auto spełnia wszystkie wymagania. Ciekawa rzecz z tego rankingu to że w Europie kupowane są małe auta, na własny użytek, a nie tak jak często u nas żeby ''wkurzyć sąsiada''. Auto traktowane jest jak taki sprzęt AGD.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, pejus1982 napisał:

Golf VIII jest po prostu przekombinowany, dlatego wiedząc że w nowym modelu będzie ''nowoczesne'' sterowanie wziąłem jedną z ostatnich dostępnych sztuk Golfa VII. Wiem, że w chwili zakupu był już przestarzały ale dla mnie takie auto spełnia wszystkie wymagania. Ciekawa rzecz z tego rankingu to że w Europie kupowane są małe auta, na własny użytek, a nie tak jak często u nas żeby ''wkurzyć sąsiada''. Auto traktowane jest jak taki sprzęt AGD.

To samo zrobilem z Leonem. Mialem sie wstrzymac do premiery nowej Cupry ale sterowanie to dramat, debilne rozwiazania z cyklu nie pamieta stanu aktywnosci asystentow etc. skutecznie mnie zniechecily do nowego modelu.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wujek napisał:

To samo zrobilem z Leonem. Mialem sie wstrzymac do premiery nowej Cupry ale sterowanie to dramat, debilne rozwiazania z cyklu nie pamieta stanu aktywnosci asystentow etc. skutecznie mnie zniechecily do nowego modelu.

 

Zastanawiam się kto pracuje w tych biurach projektowych i kto testuje te samochody. Czy ci ludzie nie zauważają takich rzeczy, czy zauważają, ale po prostu szefostwo i księgowi mówią im, że tak ma być, bo inaczej budżet się nie zepnie.

Fiat czy Dacia może mieć głupią gałkę i guzik do radia i klimy, a w Golfie czy Seacie się nie opłaca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Majkiel napisał:

 

Fiat czy Dacia może mieć głupią gałkę i guzik do radia i klimy, a w Golfie czy Seacie się nie opłaca?


VAG chciał przymusić do korzystania z „nowinek technicznych”, okazało się że dotychczasowi klienci nie są fanatykami marki i poszli do konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Majkiel napisał:

Fiat czy Dacia może mieć głupią gałkę i guzik do radia i klimy, a w Golfie czy Seacie się nie opłaca?

 

W VAGu mają lepszych księgowych.

No i efektem skali z pozoru niewielkoch jednostkowych oszczędności generują sporą sumę która zostaje u nich w portfelu.

Tak ja to widzę ;) 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, bnow napisał:

No tak ale na kierze tez masz przyciski. Co to jest za problem zostawić parę pokręteł. 

To jest wmawianie ludziom, że musi być nowocześnie, a tak naprawdę pewnie po prostu jest taniej. 

Nie możecie kupić Tipo albo Sandero? Auta mnie cyfrowe bardziej klasyczne.

Edytowane przez sdss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Majkiel napisał:

 

Zastanawiam się kto pracuje w tych biurach projektowych i kto testuje te samochody. Czy ci ludzie nie zauważają takich rzeczy, czy zauważają, ale po prostu szefostwo i księgowi mówią im, że tak ma być, bo inaczej budżet się nie zepnie.

Fiat czy Dacia może mieć głupią gałkę i guzik do radia i klimy, a w Golfie czy Seacie się nie opłaca?

 

ja to widzę tak, że skoro i tak inwestują w nowoczesne technologie, opracowują te ekrany, ledy itd, kosztuje to kupę kasy - sprzęt, programiści, testy, to chcą żeby się zwracało, czyli sprzedawało w jak największej liczbie, więc pchają już gdzie się da, a przecież równoczesne utrzymanie linii projektowych, testów i łańcucha dostaw do starych rozwiązań też kosztuje niemało, więc chcą jak najszybciej przejść całkiem na nowe.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, sdss napisał:

Nie możecie kupić Tipo albo Sandero? Auta mnie cyfrowe bardziej klasyczne.

 

Jesteśmy firma handlowa. Zależy mi ma zadowolonych i zmotywowanych handlowcach. Tipo czy Sandero to będzie dla nich jednak krok w tyl. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Majkiel napisał:

 

Zastanawiam się kto pracuje w tych biurach projektowych i kto testuje te samochody. Czy ci ludzie nie zauważają takich rzeczy, czy zauważają, ale po prostu szefostwo i księgowi mówią im, że tak ma być, bo inaczej budżet się nie zepnie.

Fiat czy Dacia może mieć głupią gałkę i guzik do radia i klimy, a w Golfie czy Seacie się nie opłaca?

Po prostu są bardziej kreatywni. To jest dużo tańsze. O ile w A6 działa dobrze to w Leonie koszmarnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, chojny napisał:

jakoś mnie to nie dziwi, bo nowy Golf jest zwyczajnie słaby. Zawsze był wyznacznikiem segmentu a teraz ani to ładne, ani dobrze zrobione, ani funkcjonalne, kombi wygląda pokracznie. 

 

Będzie szybki lift?

 

 

Volkswagen Golf zdetronizowany - lepsze Dacia, Peugeot i Toyota

 

 

https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/volkswagen-golf-zdetronizowany-lepsze-dacia-peugeot-i-toyota/fd9y991?utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_campaign=moto&fbclid=IwAR0AvunnxcG2LhRRP7EJmJBhSTI-m5kaXyUOzCUmxTJTt94q2dBxRNYukm0

 

Po tym wątku, już nie ma wątpliwości, wtopa...
Nikt pozytywnie się nie wypowiedział o GVIII
Czekałem na niego,  z zamiarem zakupu i dobrze że zrezygnowałem kupując w miedzy czasie inne auto.
Też jestem mocno na nie, a w domu był G7 i tego uważam za bardzo dobre auto.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest tak że nie mają testerów zewnętrznych i zrobili sobie z nich kupujących obecnie GVIII? Ten samochód dalej może się podobać, jest praktyczny i w miarę spory w środku. Tyle że różnice się zacierają pomiędzy Skodą a VW i lud chętniej kupi tą pierwszą markę. Poza tym oba samochody z DSG są dość drogie w porównaniu z pozostałymi z listy i to o jakieś 20-40%. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maro_t napisał:

ja to widzę tak, że skoro i tak inwestują w nowoczesne technologie, opracowują te ekrany, ledy itd, kosztuje to kupę kasy - sprzęt, programiści, testy, to chcą żeby się zwracało, czyli sprzedawało w jak największej liczbie, więc pchają już gdzie się da, a przecież równoczesne utrzymanie linii projektowych, testów i łańcucha dostaw do starych rozwiązań też kosztuje niemało, więc chcą jak najszybciej przejść całkiem na nowe.

 

Racja, ale np. do Skody mają panel klimy z jakąś gałką i guzikiem. Ten sam koncern, unifikacja elementów też daje oszczędności.

 

1 godzinę temu, bnow napisał:

Jesteśmy firma handlowa. Zależy mi ma zadowolonych i zmotywowanych handlowcach. Tipo czy Sandero to będzie dla nich jednak krok w tyl. 

 

Rozpieściło się handlowców to teraz trzeba kombinować ;)

Jeździliby Seicento, Pandą, Loganem, to teraz takie gołe Tipo byłoby wypasem :P

A tak na poważnie, to chyba Octavia czy jakaś Scala będą najrozsądniejsze. Może jeszcze Hyundai?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Chwaliłem" się już kilka razy, że szwagier jest inżynierem w VW w Wolfsburgu i czasami rozmawiamy sobie o motoryzacji, etc. Volkswagen wprowadził cięcia w każdej dziedzinie, także na jakości wykonywanych aut. Niektóre rozwiązania są uwsteczniane. Z tego co pamiętam to np. drzwi przesuwne w Caddy miały szynę ukrytą w konstrukcji a teraz będzie na zewnątrz i tak wszystko co się da i najlepiej by jak najmniej było widoczne. Te wszelkie guziki i gałki to też oczywiście kasa i zastąpienie ich ekranami sprzedawane jest klientom jako postęp i nowoczesność.

  • Lubię to 2
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio była u mnie ekipa płytkarzy - ojciec i syn. W czasie rozmowy okazało się że ten emerytowany już pan ponad 30 lat przepracował w fabryce VW w Wolfsburgu. I rozmawialiśmy o jakości współczesnych aut i potwierdził obiegową opinie: deska rozdzielcza np Golfa VII jest kilkukrotnie lżejsza od tej co była montowana w G IV (widział na placu moją siódemkę stąd temat o pracy w VW). Co zmiana modelu to oszczędności, ale z drugiej strony dziennikarze, klienci chcą żeby auta były jak najlżejsze, redukcja masy to lepsze prowadzenie, ekonomia etc. Niestety postęp ma swoją ceną, ale w przypadku Golfa VIII VW przekombinował, po prostu VW chciał siłą ''unowocześnić'' swoje auta.

Edytowane przez pejus1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minutes ago, pejus1982 said:

Ostatnio była u mnie ekipa płytkarzy - ojciec i syn. W czasie rozmowy okazało się że ten emerytowany już pan ponad 30 lat przepracował w fabryce VW w Wolfsburgu. I rozmawialiśmy o jakości współczesnych aut i potwierdził obiegową opinie: deska rozdzielcza np Golfa VII jest kilkukrotnie lżejsza od tej co była montowana w G IV (widział na placu moją siódemkę stąd temat o pracy w VW). Co zmiana modelu to oszczędności, ale z drugiej strony dziennikarze, klienci chcą żeby auta były jak najlżejsze, redukcja masy to lepsze prowadzenie, ekonomia etc. Niestety postęp ma swoją ceną, ale w przypadku Golfa VIII VW przekombinował, po prostu VW chciał siłą ''unowocześnić'' swoje auta.

 

Ja bym poczekal z takimi kategorycznymi opiniami jednak troche dluzej...

Wyciaganie wnioskow na bazie spadku sprzedazy w jednym miesiacu, gdzie jednosczesnie T-roc przejal czesc klientow Golfa moze byc mylace ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, pejus1982 napisał:


VAG chciał przymusić do korzystania z „nowinek technicznych”, okazało się że dotychczasowi klienci nie są fanatykami marki i poszli do konkurencji.

te wnioski to na podstawie wyników sprzedaży z jednego miesiąca ?

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Ja bym poczekal z takimi kategorycznymi opiniami jednak troche dluzej...

Wyciaganie wnioskow na bazie spadku sprzedazy w jednym miesiacu, gdzie jednosczesnie T-roc przejal czesc klientow Golfa moze byc mylace ;]

 

Ale mY nie rozmawiamy tutaj o kryzysie Volkswagena, bo pewnie firma ma się dobrze, tylko o przyczynach spadku sprzedaży konkretnego modelu - Golfa VIII. Kilka osób już w tym wątku napisało, że sterowanie podstawowymi funkcjami za pomocą ''dotyku'' a nie ''pokrętła'' jest dla nich nie do przyjęcia, przynajmniej jeśli jest jeszcze jakiś wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, sherif napisał:

te wnioski to na podstawie wyników sprzedaży z jednego miesiąca ?

 

 

 

Dwa tygodnie temu siostra była przed wyborem GVIII lub T-Roc i wybrała to drugie. Jedną z przyczyn wyboru T-Roca były właśnie fizyczne pokrętła temperatury czy radia. Po drugie nie wiem czy to jakaś plotka, czy też nie ale podobno dużo GVIII ma problemy z elektroniką i duży % egzemplarzy jest/była już w serwisie (ktoś na AK o tym pisał).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, pejus1982 napisał:

 

Dwa tygodnie temu siostra była przed wyborem GVIII lub T-Roc i wybrała to drugie. Jedną z przyczyn wyboru T-Roca były właśnie fizyczne pokrętła temperatury czy radia. Po drugie nie wiem czy to jakaś plotka, czy też nie ale podobno dużo GVIII ma problemy z elektroniką i duży % egzemplarzy jest/była już w serwisie (ktoś na AK o tym pisał).

Tylko nie pisałeś o siostrze a o dotychczasowych klientach :). IMO jest za wcześnie na wyrokowania, w szczególności że mamy taki okres że ogólnie sprzedaż aut spada a ludzie często kierują się też innymi wyznacznikami niż brak przycisków. Nie siedziałem w G8, nigdy nie brałem go pod uwagę ale nie mam nic przeciwko dobrze zrobionemu sterowaniu dotykowemu ;), działa jak każde inne. Oczywiście jak się porówna różne rodzaje nadwozi to Golf jest na straconej pozycji, bo coraz więcej woli modne SUVy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/2/2021 at 10:06 AM, chojny said:

jakoś mnie to nie dziwi, bo nowy Golf jest zwyczajnie słaby. Zawsze był wyznacznikiem segmentu a teraz ani to ładne, ani dobrze zrobione, ani funkcjonalne, kombi wygląda pokracznie. 

 

Będzie szybki lift?

 

 

Volkswagen Golf zdetronizowany - lepsze Dacia, Peugeot i Toyota

 

 

https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/volkswagen-golf-zdetronizowany-lepsze-dacia-peugeot-i-toyota/fd9y991?utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_campaign=moto&fbclid=IwAR0AvunnxcG2LhRRP7EJmJBhSTI-m5kaXyUOzCUmxTJTt94q2dBxRNYukm0

 

 

jeżeli golf ma system podobny do tego w id3 (wszystko dotykowe i nielogiczne menu), to porażka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo długo byłem przeciwnikiem dotykowych telefonów, uważałem je za wynalazek dla małych i dużych dzieci 🙂 Ale przyszedł czas ze musiałem zmienić stary rupieć na nowy i z sensownych były już tylko dotykowe. Jakoś się do tego przekonałem, a teraz właściwie jest to sprzęt który mega ułatwia mi życie. Podobnie będzie z autami: potrzeba zaufania ze strony użytkowników i pewnego dopracowania ze strony producentów aut. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, pejus1982 napisał:

Bardzo długo byłem przeciwnikiem dotykowych telefonów, uważałem je za wynalazek dla małych i dużych dzieci 🙂 Ale przyszedł czas ze musiałem zmienić stary rupieć na nowy i z sensownych były już tylko dotykowe. Jakoś się do tego przekonałem, a teraz właściwie jest to sprzęt który mega ułatwia mi życie. Podobnie będzie z autami: potrzeba zaufania ze strony użytkowników i pewnego dopracowania ze strony producentów aut. 


 

Na telefon patrzysz, w samochodzie masz patrzeć na drogę nie ekrany aby zmienić podstawowe ustawienia samochodu. 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, chojny napisał:


 

Na telefon patrzysz, w samochodzie masz patrzeć na drogę nie ekrany aby zmienić podstawowe ustawienia samochodu. 

 

Oprócz tego telefon jednak ma fizyczne przyciski - odblokuj/zablokuj i głośność, nawet w smartfonach z tego się nie rezygnuje, ale VW i owszem ;]

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.