Skocz do zawartości

Wkład kominowy przy kotle gazowym


sherif

Rekomendowane odpowiedzi

Rodzice mają problem z kominem przy kotle gazowym. Mają komin murowany gdzie firma przy okazji wymiany kotła 4 lata temu wywaliła kwasówkę i wsadziła rurę spiro. Jakieś kilka miesięcy temu rura na zgięciu z przewodu dymowego do kotła pękła i cieknie z niej woda. Trzeba to wymienić i tata nie chce już spiro.

W ofercie 2-warstwowych wkładów są dalej kwasówki ale są też plastikowe. To co znalazłem te ostatniej nie są wcale tańsze (ok 1300zł za 8m komin) niż kwasówka.

Używał ktoś może plastikowych wkładów czy może ktoś zna tańsze odpowiedniki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zainstalowany plastikowy ;] od miesiąca więc mogę się wypowiedzieć ;] działa ...

A tak serio to lepszy plastik niż kiepska nierdzewka skropliny są mocno kwaśne a stal tego nie lubi jeśli nie jest w odpowiednim gatunku/jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, sherif napisał:

Rodzice mają problem z kominem przy kotle gazowym. Mają komin murowany gdzie firma przy okazji wymiany kotła 4 lata temu wywaliła kwasówkę i wsadziła rurę spiro. Jakieś kilka miesięcy temu rura na zgięciu z przewodu dymowego do kotła pękła i cieknie z niej woda. Trzeba to wymienić i tata nie chce już spiro.

W ofercie 2-warstwowych wkładów są dalej kwasówki ale są też plastikowe. To co znalazłem te ostatniej nie są wcale tańsze (ok 1300zł za 8m komin) niż kwasówka.

Używał ktoś może plastikowych wkładów czy może ktoś zna tańsze odpowiedniki ?

Ładuj plastik i sie nie przejmuj 

Natomiast dopilnuj aby każde łączenie rury było dodatkowo sklejone taśmą po obwodzie 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, 4thelement napisał:

Ładuj plastik i sie nie przejmuj 

Natomiast dopilnuj aby każde łączenie rury było dodatkowo sklejone taśmą po obwodzie 

 

11 godzin temu, sherif napisał:

Używał ktoś może plastikowych wkładów czy może ktoś zna tańsze odpowiedniki ?

 

Tańszym odpowiednikiem jest rura kanalizacyjna PCV.

Kocioł kondensacyjny produkuje spaliny o niskiej temperaturze.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, maras77 napisał:

 

 

Tańszym odpowiednikiem jest rura kanalizacyjna PCV.

Kocioł kondensacyjny produkuje spaliny o niskiej temperaturze.

Też mi to do głowy przyszło, nie wiem tylko czy są gotowe przejściówki ze średnic kanalizacyjnych na taki co ma kocioł. Samo zakończenie wylotu spalin da się pewnie dobrać od czegoś :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, cumel napisał:

Ja mam zainstalowany plastikowy ;] od miesiąca więc mogę się wypowiedzieć ;] działa ...

A tak serio to lepszy plastik niż kiepska nierdzewka skropliny są mocno kwaśne a stal tego nie lubi jeśli nie jest w odpowiednim gatunku/jakości.

Poprzednia nierdzewka pracowała bez problemu przez 20 lat, niestety była do zwykłego kotła. Mam plan zrobić to sam, a plastik jest łatwiejszy w obróbce :). Kupowałeś jakiś pierwszy lepszy czy miałeś sprawdzone opinie ?

 

15 godzin temu, maras77 napisał:

A po co wymieniać całą rurę w kominie, jak poszedł tylko kawałek na zgięciu?

Przecież można go nawet skleić.

 

Można, ale tata chce to zrobić porządnie, żeby znowu nie rozkuwać komina za kilka lat. Poprostu nie dopilnował przy montażu aby było to porządnie zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, sherif napisał:

Poprzednia nierdzewka pracowała bez problemu przez 20 lat, niestety była do zwykłego kotła.

A czym się rożni nierdzewka od kondensacyjnego kotła od tej do zwykłego?

IMO - tylko odprowadzeniem skroplin, ale nie jest to krytyczne uwarunkowanie dla kotła kondensacyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, maras77 napisał:

A czym się rożni nierdzewka od kondensacyjnego kotła od tej do zwykłego?

IMO - tylko odprowadzeniem skroplin, ale nie jest to krytyczne uwarunkowanie dla kotła kondensacyjnego.

średnicą wkładu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sherif napisał:

Poprzednia nierdzewka pracowała bez problemu przez 20 lat, niestety była do zwykłego kotła. Mam plan zrobić to sam, a plastik jest łatwiejszy w obróbce :). Kupowałeś jakiś pierwszy lepszy czy miałeś sprawdzone opinie ?

Firma kolegi robiła więc nie wnikałem co montują ma działać. Zrobisz sam w moment nie wiem czy im montaż wkładu zajął 30min ;] Masz 4m rury łączone jak kanalizacyjne kielich z uszczelką. Kocioł Junkersa ma plastikowe odprowadzenie spalin i działa :phi: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, cumel napisał:

Firma kolegi robiła więc nie wnikałem co montują ma działać. Zrobisz sam w moment nie wiem czy im montaż wkładu zajął 30min ;] Masz 4m rury łączone jak kanalizacyjne kielich z uszczelką. Kocioł Junkersa ma plastikowe odprowadzenie spalin i działa :phi: 

Dzięki.

Taki jest plan, muszę tylko sprawdzić średnicę wylotu z kotła i domówić odpowiednią redukcje o ile będzie potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, maras77 napisał:

 

 

Tańszym odpowiednikiem jest rura kanalizacyjna PCV.

Kocioł kondensacyjny produkuje spaliny o niskiej temperaturze.

 

Nie kombinuj i daj komin dedykowany.

Ze zwykłą rurą może być mały "problem".

W żaden cywilizowany sposób nie połączysz kanalizy z  kominem z kotła.

Kocioł ma wyjście 60/100 lub 80/125. Bez rzeźby tego nie połączysz.

 

Poszukaj komina z firmy Ricom i podejdź konkretnie do sprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adam___ napisał:

 

Nie kombinuj i daj komin dedykowany.

Ze zwykłą rurą może być mały "problem".

W żaden cywilizowany sposób nie połączysz kanalizy z  kominem z kotła.

Kocioł ma wyjście 60/100 lub 80/125. Bez rzeźby tego nie połączysz.

 

Poszukaj komina z firmy Ricom i podejdź konkretnie do sprawy

Polak potrafi.

na znanym serwisie aukcyjnym jest rozdzielacz 80/125 na dwie pojedyncze rury 80 i redukcje z 80 do 110 kanalizacyjnej.

 

Ja bym jednak wstawił komin koncentryczny z kwasówki 80/125 (sam taki mam) bo to dodatkowo zwiększa sprawność kotła.

 

A jak ktoś nie chce się bawić w komin, to kotły kondensacyjne spokojnie można podłączyć z atmosferą koncentrycznym wylotem spalin po prostu na przestrzał przez ścianę.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.