Skocz do zawartości

Silniki 1.2 Chevrolet


kartonik

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, kartonik napisał:

Z tego co widzę to występują 2 rodzaje: 1206 cm3 (80 KM) i 1150 cm3 (72KM).

Ktoś ma doświadczenia jak się te silniki sprawują?

1150 to silnik matiza z dodatkwym 1 cylindrem - nie polecany za mułowatość i paliwozerność. 

84 KM z aveo T250 i sparka M300 (tu 81KM) całkiem fajny i mało pali. 

86 KM z aveo T300 to po prostu  silnik z Opla corsy. 

 

Edytowane przez iwik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, kartonik napisał:

1150 cm3 (72KM).

Mam i jeżdżę na co dzień

Z minusów to straszny muł ale na miasto wystarcza😜. Spalanie w mieście to min 7l:oki:. Autem jeżdżę ponad rok i nic się w nim dzieje, tylko zawieszenie jakieś papierowe:hmm:

Edytowane przez Mr_Hyde
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, kartonik napisał:

Z tego co widzę to występują 2 rodzaje: 1206 cm3 (80 KM)

ojciec ma, przez 12 lat i jakieś 100kkm nie ma problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.03.2021 o 14:31, kartonik napisał:

1150 cm3 (72KM)

 

200k przekroczone (głownie przez żonę bo to jej "służbowe" było). Cieknie olej przez uszczelniacze wału i luzy zaworowe do regulacji.

W skrzyni o oznaczeniu T2 coś grzechocze przy hamowaniu silnikiem (wtedy najgłośniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, iwik napisał:

1150 to silnik matiza z dodatkwym 1 cylindrem - nie polecany za mułowatość i paliwozerność. 

Oba silniki pochodzą z Daewoo. 1150 to rozwiercony silnik 995 8V (4 cyl. z Matiza m150 i m200). W 1206 znowu nieco wzrosła pojemność i dołożono dalsze 8 zaworów i kilka modyfikacji czyli wyszło 16V.

Edytowane przez shapyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, shapyr napisał:

1206 znowu nieco wzrosła pojemność i dołożono dalsze 8 zaworów i kilka modyfikacji czyli wyszło 16V.

OK :ok:

Tym 16V jeździłem i aveo i sparkiem i wydawał mi się całkiem ok, wystarczający do obu tych aut. 

Spalanie poniżej 7l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przejechałem się chwilę Aveo z 1.2 84KM.

Po równym jedzie, pod górkę też ale już nie chce się rozpędzić, szkoda wciskać gaz bo tylko paliwa więcej idzie a i tak szybciej nie pojedzie.

Aż strach pomyśleć jaki muł będzie ten 72 KM ;]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, kartonik said:

Dzisiaj przejechałem się chwilę Aveo z 1.2 84KM.

Po równym jedzie, pod górkę też ale już nie chce się rozpędzić, szkoda wciskać gaz bo tylko paliwa więcej idzie a i tak szybciej nie pojedzie.

Aż strach pomyśleć jaki muł będzie ten 72 KM ;]

 

To raczej kwestia konkretnego biegu i obrotow...

Taki urok malych wolnossacych silnikow, zeby jechaly to trzeba redukowac.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, kartonik said:

Dzisiaj przejechałem się chwilę Aveo z 1.2 84KM.

Po równym jedzie, pod górkę też ale już nie chce się rozpędzić, szkoda wciskać gaz bo tylko paliwa więcej idzie a i tak szybciej nie pojedzie.

Aż strach pomyśleć jaki muł będzie ten 72 KM ;]

Jesli roznica jest, ze slabszy 8-zaworowy a ten mocniejszy 16-zaworowy, to mułowatość bedzię w obydwóch taka sama. 16V na wiecej mocy w najwyzszym zakresie obrotow  .... i tylko tyle. Na niskich i srednich beda jechac podobnie lub tak samo. No chyba ze sa jakies inne jeszcze roznice typu wariatory zaplonu, zmienne fazy albo kolektor o zmiennej dlugosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kartonik napisał:

Dzisiaj przejechałem się chwilę Aveo z 1.2 84KM.

Po równym jedzie, pod górkę też ale już nie chce się rozpędzić, 

Ja pamiętam, że w tym aucie przeszkadzała mi konsola środkowa wbijająca się w prawe kolano (pewnie przy innej budowie ciała kierownika nie tak uciążliwe). Cenowo wychodził podobnie wtedy jak lecetti 1.4 więc dałem sobie spokój. 

Za to spark mi się podobał z tymi motocyklowymi zegarami - mniejsze auto z większymi jajami niż aveo ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kartonik napisał:

Aż strach pomyśleć jaki muł będzie ten 72 KM

To jest auto do przemieszczania się z pkt A do B i to wszystko;p. Zero frajdy z jazdy:oki:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona ujeżdża od ponad roku szparka 1.2 m300 81KM. Po za tym że strasznie mułowaty to jeździ i nic się z nim nie dzieje. 7,5l na 100km w koło komina na raczej krótkich trasach.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona miała Sparka z 1,2. Bezproblemowy silnik, z całkiem niezłą kulturą pracy. Potwierdzam, jak przedmówcy, że straszny muł.
Wcześniej miała Sparka z 1,0 - różnicę w osiągach na korzyść 1,2 ciężko było zauważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik 1206 cm3 (80 KM) w Aveo T255, dobijam do 250 tys. km po 10 latach, cały czas na LPG (powiedzmy że 98% na LPG),

spala 7-8 litra LPG / 100km (z dwoma rowerami na dachu na autostradzie z prędkością 120~130 spalanie dochodzi do 11l LPG)

silnik sprawuje się dobrze, nadal praktycznie nie bierze oleju, awarii samego silnika nie miałem żadnych.

To jest silnik do jeżdżenia a nie do ścigania się, wielkich przyspieszeń nie ma co tu oczekiwać, ale jak dla mnie jest OK, jestem zadowolony i polecam.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.