Skocz do zawartości

Automatyczne światła wyłączają myślenie


ppmarian

Rekomendowane odpowiedzi


Obecna Aura obnaża niedoskonałości automatycznych świateł które polegają tylko i wyłącznie na czujniku zmierzchu
 
Większość nowych aut jeździ tylko z zapalonymi przednimi światłami a mgła jest taka że wpakowanie się w tyłek To żadna sztuka gdyby nie radar To pewnie dzisiaj bym zaliczył taki pocałunek
 
A rozwiązanie banalie proste czujnik zmierzchu jedno a zegar astronomiczny drugi i na przykład do 9:00 wymuszona oświetlenie tylne
 
Wysłane z tel.
 
 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krawiec
3 minuty temu, ppmarian napisał:

 

Obecna Aura obnaża niedoskonałości automatycznych świateł które polegają tylko i wyłącznie na czujniku zmierzchu

 

Ja bym tego na aurę nie zwalał. To po prostu banda debili za kierownicą. Myślisz, że jak by nie mieli w aucie automatu to by włączyli w dzień we mgle światła? Wątpie.

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tego na aurę nie zwalał. To po prostu banda debili za kierownicą. Myślisz, że jak by nie mieli w aucie automatu to by włączyli w dzień we mgle światła? Wątpie.
 
Krawiec
Nie było dziennych świateł byłoby obowiązkowe mijania i dzięki temu było bezpiecznie według mnie

Wysłane z tel.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ppmarian napisał:

Nie było dziennych świateł byłoby obowiązkowe mijania i dzięki temu było bezpiecznie według mnie
 

Jesienią i zimą powinny obowiązywać tylko mijania w naszych warunkach 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ppmarian napisał:

Nie było dziennych świateł byłoby obowiązkowe mijania i dzięki temu było bezpiecznie według mnie

Wysłane z tel.
 

 

chyba niektóre samochody mają dzienne takie że świecą ledy z przodu i normalnie pozycyjne z tyłu, np. Leon. Tak mi się wydaje z tego co obserwuję. Chyba w Megane też tak jest. I wychodzi na to, że tak powinno być.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krawiec
1 minutę temu, ppmarian napisał:

Nie było dziennych świateł byłoby obowiązkowe mijania i dzięki temu było bezpiecznie według mnie

Wysłane z tel.
 

To na pewno... tylko Greta by się zapłakała ...

Inna sprawa, że policja ma takich artystów w rurze wydechowej.

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krawiec
Teraz, maro_t napisał:

 

chyba niektóre samochody mają dzienne takie że świecą ledy z przodu i normalnie pozycyjne z tyłu, np. Leon. Tak mi się wydaje z tego co obserwuję. Chyba w Megane też tak jest. I wychodzi na to, że tak powinno być.

Też to zauważyłem. Tylko tak czy siak jazda na dziennych we mgle nawet jak tył świeci to słaba jest... No ale lepsze to niż ciemno z tyłu...

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, maro_t napisał:

 

chyba niektóre samochody mają dzienne takie że świecą ledy z przodu i normalnie pozycyjne z tyłu, np. Leon. Tak mi się wydaje z tego co obserwuję. Chyba w Megane też tak jest. I wychodzi na to, że tak powinno być.

 

tak to działa w Leonie :ok:
co więcej, w każdym nowszym vagu można to włączyć
wg mnie dobre rozwiązanie, w każdym by mogło tak działać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, krawiec napisał:

Ja bym tego na aurę nie zwalał. To po prostu banda debili za kierownicą. Myślisz, że jak by nie mieli w aucie automatu to by włączyli w dzień we mgle światła? Wątpie.

 

Krawiec

 

Na drugim biegunie są artysci jezdzący all-in w miescie w korkach :) komplet swiatel + przeciwmgielne/mgłowe - to nic, ze nastepne auto stoi 50 cm od ich bagaznika 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Filipfm napisał:

 

Na drugim biegunie są artysci jezdzący all-in w miescie w korkach :) komplet swiatel + przeciwmgielne/mgłowe - to nic, ze nastepne auto stoi 50 cm od ich bagaznika 

 

Wczoraj wysiadłem i kazałem Panu "dziadkowi leśnemu" wyłączyć bo mnie oślepia. Wcześniej przez 3 km waliłem mu długimi, nic.

Powiedział mi, że nie znam przepisów i nic nie wyłączy bo przecież mgła jest. Do rowu z takim bo szkoda ludzi :pad:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, TomekD000 napisał:

 

tak to działa w Leonie :ok:
co więcej, w każdym nowszym vagu można to włączyć
wg mnie dobre rozwiązanie, w każdym by mogło tak działać

 

Tyle światła w dobrych warunkach są zbędne, po prostu przydałby się przy automatycznych światłach czujnik deszczu i mgły podłączony do ustrojstwa ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, ppmarian said:


Obecna Aura obnaża niedoskonałości automatycznych świateł które polegają tylko i wyłącznie na czujniku zmierzchu
 Większość nowych aut jeździ tylko z zapalonymi przednimi światłami a mgła jest taka że wpakowanie się w tyłek To żadna sztuka gdyby nie radar To pewnie dzisiaj bym zaliczył taki pocałunek
 A rozwiązanie banalie proste czujnik zmierzchu jedno a zegar astronomiczny drugi i na przykład do 9:00 wymuszona oświetlenie tylne
 Wysłane z tel.
 

 

Tez mnie to irytuje, niestety te automaty bardzo kiepsko sobie radza w deszczu i mgle.

Dlatego ja zonie ustawilem na stale na mijania i kazalem nie ruszac ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, komor napisał:

 

Tyle światła w dobrych warunkach są zbędne, po prostu przydałby się przy automatycznych światłach czujnik deszczu i mgły podłączony do ustrojstwa ;]

 

W Astrze mam tak, że jak wycieraczki w trybie auto machną parę razy to włącza światła. Ale mgły już nie widzi. I to jest jedyny moment kiedy muszę dotknąć tego włącznika.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, maro_t said:

 

W Astrze mam tak, że jak wycieraczki w trybie auto machną parę razy to włącza światła. Ale mgły już nie widzi. I to jest jedyny moment kiedy muszę dotknąć tego włącznika.

 

W Mazdzie niestety automatyczne swiatla nie sa w zaden sposob uzaleznione od wycieraczek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ppmarian napisał:


Obecna Aura obnaża niedoskonałości automatycznych świateł które polegają tylko i wyłącznie na czujniku zmierzchu
 
Większość nowych aut jeździ tylko z zapalonymi przednimi światłami a mgła jest taka że wpakowanie się w tyłek To żadna sztuka gdyby nie radar To pewnie dzisiaj bym zaliczył taki pocałunek
 
A rozwiązanie banalie proste czujnik zmierzchu jedno a zegar astronomiczny drugi i na przykład do 9:00 wymuszona oświetlenie tylne
 
Wysłane z tel.
 
 
 

Jeszcze prosciej jest u mnie mam ledy z przodu i z tylu i z dziennymi swieca tez tylne ledy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał:

 

W Mazdzie niestety automatyczne swiatla nie sa w zaden sposob uzaleznione od wycieraczek...

 

jak na początku byłem sceptyczny do tego automatu, bo jednak bywa przewrażliwiony i włącza światła jak przejeżdżam pod byle wiaduktem, tak jednak trzeba przyznać, że jest to jedna rzecz mniej o której trzeba pamiętać, jedynie własnie w przypadku gdy jest jasno, ale jest mgła, to trzeba włączyć światła samemu. Przez ponad 50 tys. km nie wiem czy ze 20 razy sięgnąłem do tego włącznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, lucash napisał:

Nie ma to jak zgonić na technologię. Kiedyś nie było automatów i trzeba było myśleć samodzielnie. BTW, czy we mgle front assist działa dobrze? 

 

i to myślenie wyglądało tak, że jak szedłeś ulicą to w co trzecim samochodzie była przyklejona żółta karteczka na kierownicy, albo daszku przeciwsłonecznym, albo na desce z napisem "WŁĄCZ ŚWIATŁA".  ;]

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minutes ago, lucash said:

Nie ma to jak zgonić na technologię. Kiedyś nie było automatów i trzeba było myśleć samodzielnie. BTW, czy we mgle front assist działa dobrze? 

 

Jak uzwasz tego pokretla codziennie to bedziesz pamietal :ok:

Jak trzeba wlaczyc manualnie raz na kilka tygodni to roznie bywa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ppmarian napisał:

Nie było dziennych świateł byłoby obowiązkowe mijania i dzięki temu było bezpiecznie według mnie

 

Ale światła mijania zasadniczo są obowiązkowe - bodaj art. 51 prawa o ruchu drogowym mówi, że obowiązkowe jest używanie świateł mijania, a warunkowo, przy normalnej przejrzystości powietrza można używać świateł dziennych od świtu do zmierzchu.

 

2 godziny temu, ppmarian napisał:

A rozwiązanie banalie proste czujnik zmierzchu jedno a zegar astronomiczny drugi i na przykład do 9:00 wymuszona oświetlenie tylne

 

Godziną bym tego nie sterował, bo co innego piękny słoneczny dzień latem o 6:00, a co innego dżdżyste jesienne południe. Tylko trzeba by masę czujników, które i tak nie będą nieomylne. Braku myślenia się nie zastąpi. O tym, żeby przełączyć piosenkę, sprawdzić spalanie i poklikać w inne opcje to ludzie pamiętają i mają na to czas, a żeby ruszając włączyć światła odpowiednie do warunków to już nie. Jak niektórzy nie potrafią zapamiętać  (albo nie wiedzą), że jak jest słońce to dzienne, a jak pada czy jest mgła to należy przełączyć na mijania, to nie ma problemu i można oddać prawo jazdy do wydziału komunikacji ;)

 

2 minuty temu, maro_t napisał:

i to myślenie wyglądało tak, że jak szedłeś ulicą to w co trzecim samochodzie była przyklejona żółta karteczka na kierownicy, albo daszku przeciwsłonecznym, albo na desce z napisem "WŁĄCZ ŚWIATŁA".  ;]

 

Lepiej mieć kartkę niż zapomnieć. Te kartki były w czasach, kiedy światła trzeba było włączać tylko w okresie od jesieni do wiosny, a później wprowadzili cały rok. Ja nie mam automatu i jakoś zawsze pamiętam. Tak samo trzeba pamiętać o zapięciu pasów czy włączaniu migaczy. Jak już pisałem wyżej - o radiu, Yanosiku i innych ustawieniach jakoś ludzie pamiętają.

 

Problem szybko by się rozwiązał, gdyby w mgliste czy deszczowe dni policja sypnęła mandatami. Zresztą wczoraj na A4 chyba takiego zatrzymali - gęsta mgła, jechał bez świateł z tyłu, wjechał przed niego nieoznakowany z komunikatem za tylną szybą.

 

 

A propos

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Majkiel napisał:

 

Ale światła mijania zasadniczo są obowiązkowe - bodaj art. 51 prawa o ruchu drogowym mówi, że obowiązkowe jest używanie świateł mijania, a warunkowo, przy normalnej przejrzystości powietrza można używać świateł dziennych od świtu do zmierzchu.

 

 

Godziną bym tego nie sterował, bo co innego piękny słoneczny dzień latem o 6:00, a co innego dżdżyste jesienne południe. Tylko trzeba by masę czujników, które i tak nie będą nieomylne. Braku myślenia się nie zastąpi. O tym, żeby przełączyć piosenkę, sprawdzić spalanie i poklikać w inne opcje to ludzie pamiętają i mają na to czas, a żeby ruszając włączyć światła odpowiednie do warunków to już nie. Jak niektórzy nie potrafią zapamiętać  (albo nie wiedzą), że jak jest słońce to dzienne, a jak pada czy jest mgła to należy przełączyć na mijania, to nie ma problemu i można oddać prawo jazdy do wydziału komunikacji ;)

 

 

Lepiej mieć kartkę niż zapomnieć. Te kartki były w czasach, kiedy światła trzeba było włączać tylko w okresie od jesieni do wiosny, a później wprowadzili cały rok. Ja nie mam automatu i jakoś zawsze pamiętam. Tak samo trzeba pamiętać o zapięciu pasów czy włączaniu migaczy. Jak już pisałem wyżej - o radiu, Yanosiku i innych ustawieniach jakoś ludzie pamiętają.

 

Problem szybko by się rozwiązał, gdyby w mgliste czy deszczowe dni policja sypnęła mandatami. Zresztą wczoraj na A4 chyba takiego zatrzymali - gęsta mgła, jechał bez świateł z tyłu, wjechał przed niego nieoznakowany z komunikatem za tylną szybą.

 

 

A propos

 

Dodałbym, że na egzaminie ludzie o tym muszą pamiętać i nie ma tutaj dyskusji. Automaty owszem pomagają,

ale jak widać szkodzą i wręcz ogłupiają. W jakimś artykule był opis zdarzenia jak kierowca nie przyjął mandatu ponieważ twierdził, że skoro światła nie włączyły się „same” tzn. , że nie musiały. Jak to inaczej nazwać?

Jaki automat by to nie był i tak człowiek prędzej czy później to spier..😑

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ppmarian napisał:


Obecna Aura obnaża niedoskonałości automatycznych świateł które polegają tylko i wyłącznie na czujniku zmierzchu
 
Większość nowych aut jeździ tylko z zapalonymi przednimi światłami a mgła jest taka że wpakowanie się w tyłek To żadna sztuka gdyby nie radar To pewnie dzisiaj bym zaliczył taki pocałunek
 
A rozwiązanie banalie proste czujnik zmierzchu jedno a zegar astronomiczny drugi i na przykład do 9:00 wymuszona oświetlenie tylne
 
Wysłane z tel.
 
 
 

Z moich obserwacji to głównie starsze auta z dokładanymi LEDami lub czasem jakieś mniejsze auta bez czujników, którzy zapewne jeżdżą wyłącznie na dziennych, bo przecież jadą po mieście w dzień 8-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ppmarian napisał:

Większość nowych aut jeździ tylko z zapalonymi przednimi światłami a mgła jest taka że wpakowanie się w tyłek To żadna sztuka gdyby nie radar To pewnie dzisiaj bym zaliczył taki pocałunek

 

Mi to wygląda tak, że jechałes zbyt szybko na te warunki.

Skoro nie widziałes samochodu który był nieoświetlony, to równie dobrze mogłes nie widzieś pieszego.

  • Lubię to 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ppmarian napisał:

Większość nowych aut jeździ tylko z zapalonymi przednimi światłami a mgła jest taka że wpakowanie się w tyłek To żadna sztuka gdyby nie radar To pewnie dzisiaj bym zaliczył taki pocałunek

To już chyba były warunki na użycie tylnych świateł przeciwmgielnych a nie jedynie pozycyjnych/mijania:hmm:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, sherif napisał:

Z moich obserwacji to głównie starsze auta z dokładanymi LEDami lub czasem jakieś mniejsze auta bez czujników, którzy zapewne jeżdżą wyłącznie na dziennych, bo przecież jadą po mieście w dzień 8-).

Po zmierzchu też się trafiają ...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maro_t napisał:

 

W Astrze mam tak, że jak wycieraczki w trybie auto machną parę razy to włącza światła. Ale mgły już nie widzi. I to jest jedyny moment kiedy muszę dotknąć tego włącznika.

W większości automatów niestety wycieraczki nie powodują włączenia świateł, to widać w deszczu ;]

 

1 godzinę temu, maro_t napisał:

 

jak na początku byłem sceptyczny do tego automatu, bo jednak bywa przewrażliwiony i włącza światła jak przejeżdżam pod byle wiaduktem, tak jednak trzeba przyznać, że jest to jedna rzecz mniej o której trzeba pamiętać, jedynie własnie w przypadku gdy jest jasno, ale jest mgła, to trzeba włączyć światła samemu. Przez ponad 50 tys. km nie wiem czy ze 20 razy sięgnąłem do tego włącznika.

Od ponad 15 lat za bardzo nie martwiłem się światłami bo w fiatach czy fordach miałem zawsze włączone mijania/dzienne (taki manualny automat ;]), teraz mam pełne automatyczne i częściej w pozycji 0 niż auto. Im jaśniej na dworze tym mniej potrzebuje włączania automatycznego, to garaż, to wiadukt a to nagle drzewa i potrafi świrować czasem. A to wczoraj samoistnie we mgle wyłącza. Także niby fajnie, ale trzeba się przestawić, że ktoś robi coś za Ciebie, ale dalej musisz go nadzorować bo robi więcej błędów niż powinien.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, komor said:

W większości automatów niestety wycieraczki nie powodują włączenia świateł, to widać w deszczu ;]

 

W VAG i Fordzie powodują. Może ludzie mają w d... przełącznik świateł. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ppmarian napisał:

Na drodze typu S pieszy?




Wysłane z tel.
 

 

Tym gorzej.

Była wgła czy co tam, a na Sce nie widziałes auta.

 

Tam jest 120km/h maks, a nie przymus 120km/h

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Tym gorzej.
Była wgła czy co tam, a na Sce nie widziałes auta.
 
Tam jest 120km/h maks, a nie przymus 120km/h
Jechałem pierwszy prawym pasem w potoku aut. Nie wiem może 80 może 90 km/h

Lewy pas jechał odrobinę szybciej.

Asystent zareagował i uruchomił hamowanie i dopiero zobaczyłem bialego PUG chyba 208 bez oświetlenia z tył...

Na około PUG poruszał się 2x wolniej .



Wysłane z tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, ppmarian said:

Asystent zareagował i uruchomił hamowanie i dopiero zobaczyłem bialego PUG chyba 208 bez oświetlenia z tył..

 

To jaka widoczność była? U mnie asystent podnosi larma przy pojedynczych metrach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, kiziuk napisał:

 

W VAG i Fordzie powodują. Może ludzie mają w d... przełącznik świateł. 

 

Mondeo 2017, nie powoduje. Podczas pracy wycieraczek światła dzienne.

Może mam źle sterownik skonfigurowany 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, komor said:

 

Mondeo 2017, nie powoduje. Podczas pracy wycieraczek światła dzienne.

Może mam źle sterownik skonfigurowany 8-)

 

A to nie wiem. Mam Mondeo 2020 i po kilku cyklach wycieraczek w krótkim odstępie czasu włączają się mijania. Natomiast przełącznik musi być w pozycji Auto. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
To jaka widoczność była? U mnie asystent podnosi larma przy pojedynczych metrach. 

Odpowiem dyplomatycznie: auta bez świateł ok 50m auta że światłami pozycyjnymi z tyl 75m a auta z tylnym przeciwmgielnym 100m.

Skoro ACC go wykrył i rozpoczął gwaltowne hamowanie musiało być mniej niż 50m bez mojej reakcji.


Wysłane z tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lucash napisał:

Nie ma to jak zgonić na technologię. Kiedyś nie było automatów i trzeba było myśleć samodzielnie. BTW, czy we mgle front assist działa dobrze? 

Dziala dobrze, najpierw widze na ekranie, ze jest auto a pozniej oczami :phi: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Filipfm said:

 

Na drugim biegunie są artysci jezdzący all-in w miescie w korkach :) komplet swiatel + przeciwmgielne/mgłowe - to nic, ze nastepne auto stoi 50 cm od ich bagaznika 

na takich co jada z tylu na przeciwmgłowych lub zle wyregulowanych co wala po lusterkach jest jedna rada - tylne przeciwmgłowe 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, komor napisał:

 

Mondeo 2017, nie powoduje. Podczas pracy wycieraczek światła dzienne.

Może mam źle sterownik skonfigurowany 8-)

Mondeo z 2012 i praca wycieraczek załącza światła mijania.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, sherif napisał:

Tak to i ja widzę, chwilę przed hamowaniem :).

A to nie tu widac duzo wczesniej. Wiadomo jak 200 bedziesz lecial a ktos 40 to zobaczysz tuz przed hamowaniem ale jak sie jedzie normalnie to on duzo wczesniej widzi niz ja zobacze jak jest mgla.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, wujek napisał:

A to nie tu widac duzo wczesniej. Wiadomo jak 200 bedziesz lecial a ktos 40 to zobaczysz tuz przed hamowaniem ale jak sie jedzie normalnie to on duzo wczesniej widzi niz ja zobacze jak jest mgla.

U mnie jest tak, że jak leci się na ACC to wyświetla auto/zakręty, itd. Czas pojawienia się zależy oczywiście od różnic prędkości, ma to zoobrazować jedynie kierowcy co jest przed nim. Natomiast na wyświetlaczu ostrzeżeń symbol auta na czerwono zapala się gdy zbyt szybko zbliżam się do pojazdu poprzedzającego. Potem jest sygnał dzwiękowy i hamowanie. W VAGu AFAIR jest podobnie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, komor said:

 

Wczoraj wysiadłem i kazałem Panu "dziadkowi leśnemu" wyłączyć bo mnie oślepia. Wcześniej przez 3 km waliłem mu długimi, nic.

Powiedział mi, że nie znam przepisów i nic nie wyłączy bo przecież mgła jest. Do rowu z takim bo szkoda ludzi :pad:

jeszcze napisz ze w zabudowanym?  ;l 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ppmarian napisał:


Obecna Aura obnaża niedoskonałości automatycznych świateł które polegają tylko i wyłącznie na czujniku zmierzchu
 
Większość nowych aut jeździ tylko z zapalonymi przednimi światłami a mgła jest taka że wpakowanie się w tyłek To żadna sztuka gdyby nie radar To pewnie dzisiaj bym zaliczył taki pocałunek
 
A rozwiązanie banalie proste czujnik zmierzchu jedno a zegar astronomiczny drugi i na przykład do 9:00 wymuszona oświetlenie tylne

 

 

Jak jest mgła to włącz przeciwmgłowe zamiast wydziwiać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ppmarian napisał:

Nie było dziennych świateł byłoby obowiązkowe mijania i dzięki temu było bezpiecznie według mnie

 

Moje auto mimo dziennych z przodu włącza też tylne gdy uzna to za stosowne.

Widziałem że niektóre BMW też tak robią.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.