Skocz do zawartości

Astra 2014 1.6cdti 136KM - Laguna 2012 1.5dci 110KM


kokosz

Rekomendowane odpowiedzi

Po obejrzeniu kilkunastu aut w okolicy odrzuciłem oferty "perełek" z kosmosu i  na obecną chwile zostały w w/w toczydła.

 

 

W skrócie:

Oba auta zadbane i bez przygód blacharskich, generalnie wsio działa haraszo, nie kopcą, zawieszenie sztywne bez stuków, moc jest, środek ładny.

 

Astra 155k przelotu, znam problem hałasu rozrządu przy odpalaniu ale tutaj nie występuje.

Ciekawy jest fakt mocnego wytarcia materiału boczku drzwi kierowcy i uszczelki kierowcy przy słupku.

 

Laguna ma 190k przelotu, 1.5 z tego okresu ponoć już jest poprawiony w sprawie panewek. 

 

 

Pomijam kwestię ceny zakupu, wypalania DPFu, spalanie - generalnie na co jeszcze zwrócić uwagę?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kokosz napisał:

generalnie na co jeszcze zwrócić uwagę?

 

Bym zwrócił uwagę na to, żeby nie kupowac 9 letniego Reno z silnikiem 1.5dci z nalotem prawie 200kkm ;]

  • Lubię to 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, kokosz napisał:

Ciekawy jest fakt mocnego wytarcia materiału boczku drzwi kierowcy i uszczelki kierowcy przy słupku.

 

ja mam 56 tys przebiegu i uszczelka też się wyciera, bo zwyczajnie się o nią opieram wysiadając. Co prawda ja mam Astrę K, a Ty pewnie piszesz o J, ale podejrzewam że będzie podobnie. Jakoś tak jest w tym samochodzie, że to miejsce "pracuje". A ja jeszcze lubię siedzieć nisko więc trudno się wygramolić ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kokosz napisał:

Po obejrzeniu kilkunastu aut w okolicy odrzuciłem oferty "perełek" z kosmosu i  na obecną chwile zostały w w/w toczydła.

 

 

W skrócie:

Oba auta zadbane i bez przygód blacharskich, generalnie wsio działa haraszo, nie kopcą, zawieszenie sztywne bez stuków, moc jest, środek ładny.

 

Astra 155k przelotu, znam problem hałasu rozrządu przy odpalaniu ale tutaj nie występuje.

Ciekawy jest fakt mocnego wytarcia materiału boczku drzwi kierowcy i uszczelki kierowcy przy słupku.

 

Laguna ma 190k przelotu, 1.5 z tego okresu ponoć już jest poprawiony w sprawie panewek. 

 

 

Pomijam kwestię ceny zakupu, wypalania DPFu, spalanie - generalnie na co jeszcze zwrócić uwagę?

 

 

 

W Astrze J miałem lekkie przetarcie materiału na boczku drzwi. Nawet nie tyle co przetarcie co taki jakby jaśniejszy wytarty czarny kolor. Powstało to od trzymania ręki w tym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.03.2021 o 10:10, kravitz napisał:

 

Bym zwrócił uwagę na to, żeby nie kupowac 9 letniego Reno z silnikiem 1.5dci z nalotem prawie 200kkm ;]

jak ma kosztowac 6-8 tys zl to mozna olac ryzyko:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.03.2021 o 10:10, kravitz napisał:

 

Bym zwrócił uwagę na to, żeby nie kupowac 9 letniego Reno z silnikiem 1.5dci z nalotem prawie 200kkm ;]

Mam 10 letnie Reno z takim silnikiem i nalotem prawie 200kkm i nic się nie dzieje... Co więcej, na forum Megane też ludzie nie narzekają na te silniki (montowane od 2008 roku, czyli od czasów wejścia Megane III).

Laguny z tym silnikiem bym nie kupił - za słaby jest. Teść ma 2.0 dCi 175KM i też dupy nie urywa, ale to może akurat przez automat.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, OPAL napisał:

ale to może akurat przez automat.

Automat w Renault jest pancerny ale baaardzo mułowaty. 

1.5 w życiu bym nie kupił po przejściach mojego znajomego. Ogólnie żadnego diesla bym nie kupił xD chociaż znam dwa 1.9 dCi który przejechał bezproblemowo prawie 500 tys km i 1.5 dCi z 380 tys km ale zaczyna obecnie żyć swoim życiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Luke16 napisał:

Automat w Renault jest pancerny ale baaardzo mułowaty. 

1.5 w życiu bym nie kupił po przejściach mojego znajomego. Ogólnie żadnego diesla bym nie kupił xD chociaż znam dwa 1.9 dCi który przejechał bezproblemowo prawie 500 tys km i 1.5 dCi z 380 tys km ale zaczyna obecnie żyć swoim życiem

Ja też nie planowałem, ale trafił sie od znajomego i trochę poczytałem, że 1.5 dci po 2008 roku jest już ok, więc wziąłem i nie żałuję. 

Teściowie maja Peugeota 407 w automacie i Lagunę III też w automacie. Oba 2.0 hdi/dci. Jeden z Włoch, drugi z Francji. Teoretcznie auta-miny. Peugeot od 6 lat bez usterek napędu. Lagunę mają rok i na razie także bez napraw. 

Kwestia szczęścia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.