Skocz do zawartości

6V zamiast 12V na sygnale do przekaźnika rozrusznika


Rekomendowane odpowiedzi

Quad Kymco Mxer150

Raptowanie przestał reagować na przycisk startera. Po zwarciu styków w przekaźniku rozrusznika kręci jak wściekły, odpala i jeździ normalnie.

Sam przycisk na kierownicy rozebrany i wyczyszczony.

Sprawdziłem że po wciśnięciu przycisku startera do przekaźnika przychodzi napięcie 6V a nie 12V. Po podaniu 12V przekaźnik uruchamia rozrusznik.

 

Co to może być ?

Regulator napięcia (jak sprawdzić poprawność jego działania) ?

Coś innego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
akumulator ?
Akumulator ok bo po zwarciu styków przerywacza kręci jak trzeba.
Na razie wykombinowałem alternatywne zasilanie na sygnał przekaźnika z dodatkowym włącznikiem

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 4.03.2021 o 12:32, Marko33 napisał:

Quad Kymco Mxer150

Raptowanie przestał reagować na przycisk startera. Po zwarciu styków w przekaźniku rozrusznika kręci jak wściekły, odpala i jeździ normalnie.

Sam przycisk na kierownicy rozebrany i wyczyszczony.

Sprawdziłem że po wciśnięciu przycisku startera do przekaźnika przychodzi napięcie 6V a nie 12V. Po podaniu 12V przekaźnik uruchamia rozrusznik.

 

Co to może być ?

Regulator napięcia (jak sprawdzić poprawność jego działania) ?

Coś innego ?

regulator odpowiada za ładowanie i nie bierze udziału w rozruchu. jest przed aku. znajdziesz instrukcje w sieci, tam sie sprawdza diody parami i każdy obwód (zazwyczaj 3) pod kątem wejścia/wyjścia V. ale to nie to.

Gdzies żre Ci tyle ze ledwo dochodzi połowa prądu. przejrzyj wszystkie styki, i znajdź miejsce gdzie sie grzeje.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

regulator odpowiada za ładowanie i nie bierze udziału w rozruchu. jest przed aku. znajdziesz instrukcje w sieci, tam sie sprawdza diody parami i każdy obwód (zazwyczaj 3) pod kątem wejścia/wyjścia V. ale to nie to.

Gdzies żre Ci tyle ze ledwo dochodzi połowa prądu. przejrzyj wszystkie styki, i znajdź miejsce gdzie sie grzeje.
Naprawiło się
Wymieniłem wcześniej ten regulator napięcia a teraz akumulator i jeden z bezpieczników (naprzewodowy szklany na taki samochodowy)
Napięcie na sygnale do przekaźnika rozrusznika wróciło do 12V i quad pali jak trzeba

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.