Skocz do zawartości

Suzuki swift


Archer73

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Archer73 napisał:

Rozglądam się za nowym autem za ok 50 tyś. Czy to dobre auto? Jaka może być alternatywa?

w tej cenie nie za bardzo masz alternatywe chyba ze podniesiesz budżet

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, bielaPL napisał:

w tej cenie nie za bardzo masz alternatywe chyba ze podniesiesz budżet

Niestety ale nie mogę, jak patrzę na ceny to jakiś kosmos, w 2008 r kupiłem nowe i30 w dieslu za 56 tyś A teraz i20 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Archer73 napisał:

Niestety ale nie mogę, jak patrzę na ceny to jakiś kosmos, w 2008 r kupiłem nowe i30 w dieslu za 56 tyś A teraz i20 

;] tak już były takie wątki.. ale masz jeszcze trochę autek: tipo dacia

https://www.otomoto.pl/oferta/hyundai-i20-1-2-84-km-classic-plus-bluetooth-wyprzedaz-2020-ID6DBydD.html#e644269867

https://www.otomoto.pl/oferta/kia-rio-duzy-wybor-kia-rio-w-rm-filipowicz-w-wyprzedazy-rocznika-2020-ID6DxkZi.html#e644269867

a jak chcesz coś fajniejszego to demo albo jakiś 2 latek...

 

ps. i10 https://www.otomoto.pl/oferta/hyundai-i10-nowej-generacji-1-2-mpi-n-line-pakiet-tech2-dach-kontrastujacy-kolor-ID6DE817.html#5810db9caf;] 

Edytowane przez bielaPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Archer73 napisał:

Jaka może być alternatywa?

Chyba tylko sandero. 

I jak porównasz jakość wnętrza i wyciszenie to sandero może wpaść lepiej, wcale nie dlatego że jest jakieś super, tylko dlatego że suzuki jest po prostu bardzo tanio zrobione. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, bielaPL napisał:

Suzuki będzie bardzo dobrym wyborem , małe zwinne , lżejsze od ww konkurencji o 100-150kg co przekładać się będzie co jak co na spalanie , najnowsze mają Mild Hybrid ( taka moda ) , to też będzie mniej palić , osiągi identyczne co ww konkurencja ( Vmax większa w Suzuki , ale kto tym jeździ 180km/h ) , do miasta idealnie a i sylwetka niczego sobie wg mnie 

 

 

Edytowane przez mmaciejosss
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Archer73 said:

Rozglądam się za nowym autem za ok 50 tyś. Czy to dobre auto? Jaka może być alternatywa?

 

Nie ma zbytnio alternatywy, chyba ze Sandero, ewentualnie Citroen C3, Clio poprzedniej generacji  bo chyba nadal produkuja.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, mmaciejosss said:

Suzuki będzie bardzo dobrym wyborem , małe zwinne , lżejsze od ww konkurencji o 100-150kg co przekładać się będzie co jak co na spalanie , najnowsze mają Mild Hybrid ( taka moda ) , to też będzie mniej palić , osiągi identyczne co ww konkurencja ( Vmax większa w Suzuki , ale kto tym jeździ 180km/h ) , do miasta idealnie a i sylwetka niczego sobie wg mnie 

 

Niestety Swift za 50k nie wyglada tak ladnie jak ten na filmie ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Niestety Swift za 50k nie wyglada tak ladnie jak ten na filmie ;)

 

czasami musi być jakiś kompromis w zakupie , jeśli średnio wyjdzie 1l różnicy w spalaniu na 100km , to na 1.000km będzie 10l , a na 10.000km , 100l. czyli 5stów w kieszeni , to oczywiście przykład , bo nie wiem czy tyle wyjdzie , ale tak licząc tak po 100.000km , mamy 5koła w kieszeni 😉

Edytowane przez mmaciejosss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeździłem tą Hybrid. To jest coś innego niż znamy z Toyoty - ale nie zagłębiajmy się w ten wątek bo cena.

Generalnie fantastycznie prowadzi się po zakrętach jak gokart.

Jak dla mnie dyskwalifikacja to osadzenie przedniej szyby, jakoś tak blisko, pionowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Archer73 napisał:

Niestety ale nie mogę, jak patrzę na ceny to jakiś kosmos, w 2008 r kupiłem nowe i30 w dieslu za 56 tyś A teraz i20 

Takie czasy. Szukałem latem auta i Swift był najtańsza i calkiem fajna opcją. Niestety nie spodobał się nam. Szukaj może coś fajnego po demie się trafi czy jakieś auto z placu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, sherif said:

Takie czasy. Szukałem latem auta i Swift był najtańsza i calkiem fajna opcją. Niestety nie spodobał się nam. Szukaj może coś fajnego po demie się trafi czy jakieś auto z placu.

 

Mojej zonie tez nie podpasowal, a szkoda bo mnie sie podobal i raczej to gwarancja swietego spokoju na lata :ok:

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Mojej zonie tez nie podpasowal, a szkoda bo mnie sie podobal i raczej to gwarancja swietego spokoju na lata :ok:

 

w starszych modelach mówiło się " chciałeś  japońca , kręć go do końca " i to by się zgadzało , było w rodzinie swift 1,3 chyba 93km , i to nie jechało jak było na wolnych obrotach , ale spalanie po mieście było 6,5-7l/100km , wynik akceptowalny jak na krótkie trasy i w marę deptanie , po kręceniu pow. 4,5krpm auto już całkiem zwinnie przyśpieszało 

 

obecne z MH bardziej ciągną od dołu i nie potrzebują kręcenia 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mmaciejosss napisał:

w starszych modelach mówiło się " chciałeś  japońca , kręć go do końca " i to by się zgadzało , było w rodzinie swift 1,3 chyba 93km , i to nie jechało jak było na wolnych obrotach , ale spalanie po mieście było 6,5-7l/100km , wynik akceptowalny jak na krótkie trasy i w marę deptanie , po kręceniu pow. 4,5krpm auto już całkiem zwinnie przyśpieszało 

 

obecne z MH bardziej ciągną od dołu i nie potrzebują kręcenia 

 

O tak, to prawda, w efekcie mnie swift palił więcej niż dwustukonna Astra kombi ;]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, czachabrava said:

Sandero Comfort z lpg. Skoro wcześniej miałeś diesla to charakterystyka wolnossącego 1.2 118Nm bez turbo może być cieżka do przeskoczenia.

 

Jak sie przesiadzie na stale to pol biedy, gorzej jak zmieniasz auta co chwile ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

Jak sie przesiadzie na stale to pol biedy, gorzej jak zmieniasz auta co chwile ;]

 

te Sandero na LPg ma 100kucy i silnik doładowany turbo 170Nm , ponoć całkiem fajnie się odpycha , wygląd rzecz gustu , za 50koła można mieć już dość bogatą wersję 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, mmaciejosss napisał:

te Sandero na LPg ma 100kucy i silnik doładowany turbo 170Nm , ponoć całkiem fajnie się odpycha , wygląd rzecz gustu , za 50koła można mieć już dość bogatą wersję 

 

Chyba chciałeś napisać, że 60tys. Za 50 tys to jest TCE90 w wersji podstawowej, gdzie 1700zł do klimy musisz dorzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Chyba chciałeś napisać, że 60tys. Za 50 tys to jest TCE90 w wersji podstawowej, gdzie 1700zł do klimy musisz dorzucić.
54600 z gazem i jakimś wyposażeniem :ok:

Porównywalne Clio z 2020 58000

łubu dubu, łubu dubu niech żyje prezes naszego klubu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, czachabrava napisał:

 

Chyba chciałeś napisać, że 60tys. Za 50 tys to jest TCE90 w wersji podstawowej, gdzie 1700zł do klimy musisz dorzucić.

50900 zł esential lpg, 57900 zł  stepway comfort lpg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, iwik napisał:

Jeszcze z resztek tipo hb można coś znaleźć. Oczywiście za tę kasę będzie to wolnossace 1.4

Tipo 1,4 odpada, ten silnik nie jedzie i sporo pali 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tipo 1,4 odpada, ten silnik nie jedzie i sporo pali 
Nigdy mi 7,5 nie przekroczył. Bo ja wiem czy to sporo?
Do jazdy wkoło komina wystarczy spokojnie. Na A daje radę, problemem jest wyprzedzenie TIRa na drodze jednojezdniowej.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, BOGUS napisał:

Nigdy mi 7,5 nie przekroczył. Bo ja wiem czy to sporo?
Do jazdy wkoło komina wystarczy spokojnie. Na A daje radę, problemem jest wyprzedzenie TIRa na drodze jednojezdniowej.
 

Ile sek. na do setki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy Swifta w domu.
Wedlug mnie mały gokard, jak go kupiłem wracałem z Koszalina do Bydgoszczy zwykłą krajową bo innej opcji nie ma - byłem najszybszy na trasie
Czas do setki nie oddaje jak fajnie to auto się wkręca na obroty, odczucie jest wiele lepsze niż w rzeczywistości.
Żonie się podoba, zadowolona jeździ, a ja jak muszę gdzieś na szybko wieczorem to korzystam naprawdę chętnie mimo że w bialym wyglądam trochę gejowsko

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, rwIcIk napisał:

Ile sek. na do setki?

https://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/porownanie/suzuki/swift/vi/hatchback/silnik-hybrydowy-1.2-dualjet-shvs-90km-2017-2020/?vs=fiat%2Ftipo%2Fii%2Fhatchback%2Fsilnik-benzynowy-1.4-95km-2016-2020&c1=27290&c2=26309

 

Osiągi bardzo porównywalne . Wymiarami klasa różnicy . Jako drugie i do miasta brałbym Swifta. Różnica w spalaniu bardzo duża

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mmaciejosss napisał:

11.9

Nie jest źle. :ok:

mógłby mieć skrzynie 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rwIcIk napisał:

11.9

Nie jest źle. :ok:

mógłby mieć skrzynie 6

Nie wiem jak w tym modelu ale w poprzedniku 1.3 93km ( chyba ) na V biegu przy 120km/h było ok. 3.000  ( może minimalnie więcej ) , ale przypominam , że to dopiero jechało pow. 4.500obr. czyli na V biegu niewiele mocy miało ale do utrzymania zadanej prędkości wystarczyło i mało palilo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, goden napisał:

Mamy Swifta w domu.
Wedlug mnie mały gokard, jak go kupiłem wracałem z Koszalina do Bydgoszczy zwykłą krajową bo innej opcji nie ma - byłem najszybszy na trasieemoji3.png
Czas do setki nie oddaje jak fajnie to auto się wkręca na obroty, odczucie jest wiele lepsze niż w rzeczywistości.
Żonie się podoba, zadowolona jeździ, a ja jak muszę gdzieś na szybko wieczorem to korzystam naprawdę chętnie mimo że w bialym wyglądam trochę gejowsko emoji1787.pngemoji41.png

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 

 

dokładnie tak samo wspominam swifta. Ja miałem poprzedni model, ale wrażenia z jazdy własnie takie jak piszesz. Może i na papierze to nie ma przyspieszenia, ale silnik zachęca do wkręcania na obroty, reaguje od razu, biegi wchodzą idealnie, niska masa sprawia, że wrażenia są lepsze niż rzeczywistość, a w sumie o to chodzi. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, rwIcIk said:

11.9

Nie jest źle. :ok:

mógłby mieć skrzynie 6

 

Niestety ten nowy mild hybrid ma juz 83KM i 13.1 do setki...

Ale w takich autach to w sumie wazniejsze jest przyspieszenie do 70-80km/h.

Potem jak wrzucisz 3 bieg to juz slabna ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, maro_t said:

 

dokładnie tak samo wspominam swifta. Ja miałem poprzedni model, ale wrażenia z jazdy własnie takie jak piszesz. Może i na papierze to nie ma przyspieszenia, ale silnik zachęca do wkręcania na obroty, reaguje od razu, biegi wchodzą idealnie, niska masa sprawia, że wrażenia są lepsze niż rzeczywistość, a w sumie o to chodzi. ;]

 

Siedzi sie nisko, auto jest male, silnik ryczy na wysokich obrotach i wydaje sie, ze jest 2 razy szybciej niz w rzeczywistosci ;] 

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, Maciej__ said:

 

Siedzi sie nisko, auto jest male, silnik ryczy na wysokich obrotach i wydaje sie, ze jest 2 razy szybciej niz w rzeczywistosci ;] 

no dokładnie jak w starych hondach  ;]

Edytowane przez mokrii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.03.2021 o 18:45, Archer73 napisał:

Rozglądam się za nowym autem za ok 50 tyś. Czy to dobre auto? Jaka może być alternatywa?

Jako posiadacz Swifta z 2014 roku (zrobilem 50 kkm)  podam w punktach

1. Nic się nie zepsuło (poza oberwanym jakimś przewodem elektrycznym pod maską - serwis twierdzi że musiałem sam urwać - ja uważam że w serwisie urwali )

2. spalanie w jeździe wyłącznie miejskiej 8 litrów na 100 km (Lublin jest dość wymagającym miastem - w innych miastach samochody palą mi mniej)

3. Przyspieszenie w jeżdzie miejskiej wystarczające - na trasie powyżej 120 km/h jest b. cięzko

4 nie za duży bagażnik - ale IMO foremny

5. Wnętrze jeżeli chodzi o obszernośc OK - nawet wieksze niż można by oczekiwać w małym segm B

6. Tragiczna widocznośc do góry - kłopot z sygnalizatorami (choć przyznaje że paru ze mną dyskutowało - ale zawyczaj po pytaniu "masz K... swifta?" odpuszczało)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, delco napisał:

Jako posiadacz Swifta z 2014 roku (zrobilem 50 kkm)  podam w punktach

1. Nic się nie zepsuło (poza oberwanym jakimś przewodem elektrycznym pod maską - serwis twierdzi że musiałem sam urwać - ja uważam że w serwisie urwali )

2. spalanie w jeździe wyłącznie miejskiej 8 litrów na 100 km (Lublin jest dość wymagającym miastem - w innych miastach samochody palą mi mniej)

3. Przyspieszenie w jeżdzie miejskiej wystarczające - na trasie powyżej 120 km/h jest b. cięzko

4 nie za duży bagażnik - ale IMO foremny

5. Wnętrze jeżeli chodzi o obszernośc OK - nawet wieksze niż można by oczekiwać w małym segm B

6. Tragiczna widocznośc do góry - kłopot z sygnalizatorami (choć przyznaje że paru ze mną dyskutowało - ale zawyczaj po pytaniu "masz K... swifta?" odpuszczało)

6 to chyba specjalność Suzuki, bo w Baleno było tak samo. Za to w Splashu widoczność na prawo zasłaniało lusterko wsteczne :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bartekm napisał:

6 to chyba specjalność Suzuki, bo w Baleno było tak samo. Za to w Splashu widoczność na prawo zasłaniało lusterko wsteczne :]

Ta "widocznosc " do gory jest jedynym powodem dla ktorego nie kupie swifta sport - choc jezdzi b fajnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę pojeździliśmy po salonach, no i na placu boju został swift, i20, seat ibiza. Fabia, fiesta, yaris, corsa w środku są małe szczególnie z tylu -  tutaj królem jest fiesta. W yarisie, jak pisał  Ozi  plastiki są z kubła na śmieci.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

7 godzin temu, Archer73 napisał:

W sobotę pojeździliśmy po salonach, no i na placu boju został swift, i20, seat ibiza. Fabia, fiesta, yaris, corsa w środku są małe szczególnie z tylu -  tutaj królem jest fiesta. W yarisie, jak pisał  Ozi  plastiki są z kubła na śmieci.

Fiesta sie bedzie najlepiej prowadzila, Ibiza bedzie najwieksza, i20 uciekac jak najdalej za drogo. Mialem poprzednia Fieste i z tego silnika wycisnalem 170KM, frajda niesamowita :zona: miala Ibize i tez spoko. Choc ja bym bral Fieste ST line z tych wymienionych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wujek napisał:

 

Fiesta sie bedzie najlepiej prowadzila, Ibiza bedzie najwieksza, i20 uciekac jak najdalej za drogo. Mialem poprzednia Fieste i z tego silnika wycisnalem 170KM, frajda niesamowita :zona: miala Ibize i tez spoko. Choc ja bym bral Fieste ST line z tych wymienionych.

I20 to nowy model i cenią się.

Kobietom może podobać się. :ok:

siostry córka do tej pory nie chciała jeździć, a do i20 wsiadała i jeździ ;]

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
20 minut temu, wlad napisał:

Dajesz - w ktorym europejskim kraju kupisz I20  z cena mniejsza niz I30  w 2008 roku.Smialo:oki:

Może przeczytaj komentarz, na który odpowiadałem bo twoja odpowiedź-zaczepka nijak nie pasuje do tego, co napisałem. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ghost2255 napisał:

Może przeczytaj komentarz, na który odpowiadałem bo twoja odpowiedź-zaczepka nijak nie pasuje do tego, co napisałem. 

 

 

Czytalem:palacz: I dlatego napisalem swoj.Ale nie zasmiecam juz watku:oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.