Skocz do zawartości

Świszczy turbo w 1.3 dig-t


sadlos

Rekomendowane odpowiedzi

W żony nissanie qashqai 1.3 dig-t 160KM zaczeła gwizdać turbina. Zrobiło się tak z dnia na dzień, być może to przypadek, ale wtedy po raz pierwszy samochòd nocował pod chmurką przy -20* Przebieg auta to 21tys, byłem w serwisie i powiedzieli, że turbo wygląda "jakby dopiero wyjęte z kartonika" i że nie ma żadnych luzów, ani nie ociera o obudowę. Kazali zrobić 3tys km i przyjechać na kontrolę, wtedy zdecydują co dalej. Mam się upierać na jej wymianę? Samochód na gwarancji do sierpnia, mogę ją przedluzyc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Jaruga napisał:

Jechałem kiedyś meganką z tym silnikiem w wersji 140KM i też dość dziwne dźwięki wydawała. Może ten typ tak ma? Nakręć film i wrzuć na yotube. A gwarancję przedłuż. 

Kierownik serwisu w Lublinie powiedział, że nigdy nie spotkał się z podobną wadą i wg niego te turbiny są niezawodne. Powiedział, że konsultował to z centrala i kazali póki co obserwować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żony nissanie qashqai 1.3 dig-t 160KM zaczeła gwizdać turbina. Zrobiło się tak z dnia na dzień, być może to przypadek, ale wtedy po raz pierwszy samochòd nocował pod chmurką przy -20* Przebieg auta to 21tys, byłem w serwisie i powiedzieli, że turbo wygląda "jakby dopiero wyjęte z kartonika" i że nie ma żadnych luzów, ani nie ociera o obudowę. Kazali zrobić 3tys km i przyjechać na kontrolę, wtedy zdecydują co dalej. Mam się upierać na jej wymianę? Samochód na gwarancji do sierpnia, mogę ją przedluzyc. 
A szczelność dolotu sprawdzali, bo gwizd to niekoniecznie turbina musi być?

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, pij napisał:

A szczelność dolotu sprawdzali, bo gwizd to niekoniecznie turbina musi być?

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Wydaje mi się to oczywiste , choć  nie pytałem czy sprawdzali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2021 o 22:17, Jaruga napisał:

Jechałem kiedyś meganką z tym silnikiem w wersji 140KM i też dość dziwne dźwięki wydawała. Może ten typ tak ma? Nakręć film i wrzuć na yotube. A gwarancję przedłuż. 

 

Poniżej link do filmiku,  niestety słabo to słychać na filmie, może ktoś wywróży czy to turbina czy dolot...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Fiatowskim 1.3 JTD uszkodziła nam się turbina podczas dużych mrozów. Winny był ponoć sopel z dolotu, który poleciał na łopatki turbiny- tsk stwierdziło ASO. Objaw bardzo podobny- bardzo wyraźny gwizd turbo z dnia na dzień. Wymieniono nam wtedy na nowe turbo w ramach gwarancji.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Dzisiaj w końcu skończył się problem ze świszczącą turbiną. W ramach gwarancji została wymieniona na nową. Pokazano mi zdjęcie turbiny na której jedna z łopatek była wykrzywiona o ok 45* w porównaniu do pozostałych. Co mogło to spowodować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2021 o 21:47, sadlos napisał:

W żony nissanie qashqai 1.3 dig-t 160KM zaczeła gwizdać turbina. Zrobiło się tak z dnia na dzień, być może to przypadek, ale wtedy po raz pierwszy samochòd nocował pod chmurką przy -20* Przebieg auta to 21tys, byłem w serwisie i powiedzieli, że turbo wygląda "jakby dopiero wyjęte z kartonika" i że nie ma żadnych luzów, ani nie ociera o obudowę. Kazali zrobić 3tys km i przyjechać na kontrolę, wtedy zdecydują co dalej. Mam się upierać na jej wymianę? Samochód na gwarancji do sierpnia, mogę ją przedluzyc. 

Mam auto RR Velar -20kkm przebiegu (auto nie ma nawet 2 lat) 2l diesel-zima prawdopodobnie turbo gwiżdże jak cholera(już przy temp. 2/3 stopni Celsjusza. 
Stał kilka razy w serwisie, wkładali kamery itp-brak błędów, parametry w normie, kamera nic nie wykazała; cholery można dostać- ale się poddałem; za rok pozbywam się auta. Mam dość -Range Rover- nie  dziękuje …

ps piszczące klocki/tarcze, stukające elementy wnętrza, wieszające się multimedia; auto totalnie niedopracowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, kondziu napisał:

Mam auto RR Velar -20kkm przebiegu (auto nie ma nawet 2 lat) 2l diesel-zima prawdopodobnie turbo gwiżdże jak cholera(już przy temp. 2/3 stopni Celsjusza. 
Stał kilka razy w serwisie, wkładali kamery itp-brak błędów, parametry w normie, kamera nic nie wykazała; cholery można dostać- ale się poddałem; za rok pozbywam się auta. Mam dość -Range Rover- nie  dziękuje …

ps piszczące klocki/tarcze, stukające elementy wnętrza, wieszające się multimedia; auto totalnie niedopracowane.

To nie jest niedporacowanie one takie są tak samo jak ftamcuzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2021 o 22:31, sadlos napisał:

Kierownik serwisu w Lublinie powiedział, że nigdy nie spotkał się z podobną wadą i wg niego te turbiny są niezawodne. Powiedział, że konsultował to z centrala i kazali póki co obserwować...

W ASO to zawsze są zdziwieni i pierwszy raz spotykają się z "takimi " przypadkami. Czy to świszczące turbo, czy gasnąca co chwile renowka ojca, pękający lakier również renault itd....

Zachowują się jakbyś z problemem przyjechał do piekarza a nie mechaników.

 

Edytowane przez dzikipzs
  • Lubię to 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, sadlos napisał:

 Pokazano mi zdjęcie turbiny na której jedna z łopatek była wykrzywilodo ok 45* w porównaniu do pozostałych. Co mogło to spowodować?

Właśnie jakiś kawałek np lodu w dolocie który powstał ze skroplonej wody. Pytanie jak oni to za pierwszym razem sprawdzali, że takiej wady na wirniku nie zauważyli a potwierdzili że turbo sprawne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, irishpiter napisał:

Właśnie jakiś kawałek np lodu w dolocie który powstał ze skroplonej wody. Pytanie jak oni to za pierwszym razem sprawdzali, że takiej wady na wirniku nie zauważyli a potwierdzili że turbo sprawne!

Widocznie te z pudełka też mają wygięte łopatki ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bartekm napisał:

Widocznie te z pudełka też mają wygięte łopatki ;l

Taki tekst usłyszałem jak pierwszy raz byłem w serwisie... Czyli nawet do środka nie zajrzeli... 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krawiec
Godzinę temu, irishpiter napisał:

Wcale nie jestem zdziwiony, mam teraz do czynienia z serwisem skody i taki sam dramat. Generanie dopóki auto samo jedzie to nic mu nie może dolegać i TTM.

Warto dodac, ze dzien po zakonczeniu gwarancji okazuje sie, ze jest to jednak powazna usterka.

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, irishpiter napisał:

Właśnie jakiś kawałek np lodu w dolocie który powstał ze skroplonej wody. Pytanie jak oni to za pierwszym razem sprawdzali, że takiej wady na wirniku nie zauważyli a potwierdzili że turbo sprawne

Kierownik serwisu powiedział, że kawałek lodu by połamał łopatkę, a nie ją wygiął, ponieważ zbudowane są z kruchego materiału. 

 

Godzinę temu, irishpiter napisał:

Wcale nie jestem zdziwiony, mam teraz do czynienia z serwisem skody i taki sam dramat. Generanie dopóki auto samo jedzie to nic mu nie może dolegać i TTM.

Ogólnie serwisowi nie mam nic do zarzucenia, choć można było to zrobić szybciej i nie wymagało aż 3 wizyt, żeby zdiagnozować problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, sadlos napisał:

Kierownik serwisu powiedział, że kawałek lodu by połamał łopatkę, a nie ją wygiął, ponieważ zbudowane są z kruchego materiału. 

 

Ogólnie serwisowi nie mam nic do zarzucenia, choć można było to zrobić szybciej i nie wymagało aż 3 wizyt, żeby zdiagnozować problem. 

To co wg nich wygięło łopatkę? Pęd powietrza? :nie_wiem: ;) ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.