Skocz do zawartości

Podnośnik całego auta?


00Tom00

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

poszukuję jakiegoś sprytnego podnośnika, który pozwoliłby w warunkach domowych na podniesienie całego auta (albo chociaż całego przodu / tyłu.

 

Trafiłem na takie "cudo" jak poniżej - celowo nie zamieszczam odnośnika do oferty bo TO ZAPEWNE WAŁEK (tzn strona na której znalazłem ten filmik), ale sam zamysł rozwiązania fajny i myślę, że realny do zrealizowania, tylko pytanie czy ktoś sprzedaje takie podnośniki i za ile w REALU ?

92241ac972fb12d6cd02a8805738ab1c.gif

 

A może macie coś innego do polecenia, co byłoby mobilne,  z możliwością szybkiego rozłożenia/złożenia na podjeździe z kostki?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, 00Tom00 napisał:

Cześć,

 

poszukuję jakiegoś sprytnego podnośnika, który pozwoliłby w warunkach domowych na podniesienie całego auta (albo chociaż całego przodu / tyłu.

 

Trafiłem na takie "cudo" jak poniżej - celowo nie zamieszczam odnośnika do oferty bo TO ZAPEWNE WAŁEK (tzn strona na której znalazłem ten filmik), ale sam zamysł rozwiązania fajny i myślę, że realny do zrealizowania, tylko pytanie czy ktoś sprzedaje takie podnośniki i za ile w REALU ?

92241ac972fb12d6cd02a8805738ab1c.gif

 

A może macie coś innego do polecenia, co byłoby mobilne,  z możliwością szybkiego rozłożenia/złożenia na podjeździe z kostki?

 

Pozdrawiam

Dawaj namiary :) Ten od Dudy to 8 kPLN ajeszcze trzeba mieć sprężone powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lucash napisał:

Dawaj namiary :) Ten od Dudy to 8 kPLN ajeszcze trzeba mieć sprężone powietrze.

filmik znalazłem w tej ofercie - ale to ściema za sto pare złotych, dlatego tego nie zamieszczałem... ale jak chcesz to proszę:

https://prano-pl.com/products/eazylift?fbclid=IwAR1h1rBYls8gkuM71ovuerf94yNRNM5V36olU3DH1xzRkuw4YCqYjbQW-rU

 

Generalnie szukam własnie czegoś podobnego, czyli bez hydrauliki etc, żeby koszty nie były tak duże jak przy tym podnośniku od Dudy.
Jak nie znajde czegoś sensownego do powiedzmy 2,5 kpln to sobie wyspawam chyba rampe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 00Tom00 napisał:

filmik znalazłem w tej ofercie - ale to ściema za sto pare złotych, dlatego tego nie zamieszczałem... ale jak chcesz to proszę:

https://prano-pl.com/products/eazylift?fbclid=IwAR1h1rBYls8gkuM71ovuerf94yNRNM5V36olU3DH1xzRkuw4YCqYjbQW-rU

 

Generalnie szukam własnie czegoś podobnego, czyli bez hydrauliki etc, żeby koszty nie były tak duże jak przy tym podnośniku od Dudy.
Jak nie znajde czegoś sensownego do powiedzmy 2,5 kpln to sobie wyspawam chyba rampe :)

Te rurki to wyglądają jak z goownolitu 8] Strach na tym cokolwiek podnieść. Ale patent niezły do zrobienia samemu :hmm: Z racji kosztów to te najazdy z podnośnikiem co Duda pokazywał są całkiem spoko. 

A to co Ty zamieściłeś to jest ciut droższe na alledrogo: https://allegro.pl/oferta/podnosnik-samochodowy-1-5-t-reczny-lewarek-4-kola-9553484654 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, 00Tom00 napisał:

poszukuję jakiegoś sprytnego podnośnika, który pozwoliłby w warunkach domowych na podniesienie całego auta (albo chociaż całego przodu / tyłu.

Ale po co? Ile razy w roku chcesz to używać oraz w jakim celu - do kół, czy chcesz coś osobiście robić od spodu?

Nie wystarczą 4 koziołki warsztatowe i podnośnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.03.2021 o 23:55, maras77 napisał:

Ale po co? Ile razy w roku chcesz to używać oraz w jakim celu - do kół, czy chcesz coś osobiście robić od spodu?

Nie wystarczą 4 koziołki warsztatowe i podnośnik?

 

Rzadko (odpukać moje autko się praktycznie nie psuje)... ale... po prostu chcę mieć taki podnośnik, żeby jak już coś mam zrobić to było to w miarę komfortowe  :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę bardzo

oryginalny produkt za ok 1000 ojro na 3 T

w kolegi w garażu działa już kilkanaście lat

 

http://autolift3000.pl/autolift-3000/

 

te z allegto to wersja dla dzieci do 1,5 T - różnica jest kolosalna w wykonaniu i samopoczuciu użytkownika

 

 

 

 

Edytowane przez chris_66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, chris_66 napisał:

proszę bardzo

oryginalny produkt za ok 1000 ojro na 3 T

w kolegi w garażu działa już kilkanaście lat

 

http://autolift3000.pl/autolift-3000/

 

Zaskakujące. Byłem przekonany, że to oszustwo. Fajne urządzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.03.2021 o 23:32, robciolas napisał:

Najtaniej to chyba będzie zrobić na profilu lub ceowniku i dwa podnośniki śrubowe. Można zastosować podnośniki najwyższe np od busa.

 

Od kilku dni myślę nad budową czegoś na zbliżonej koncepcji ale podnoszonego wyżej 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mati1.6dohc napisał:

Zaskakujące. Byłem przekonany, że to oszustwo. Fajne urządzenie.

Dlaczego oszustwo? Widziałem sporo takich konstrukcji a nawet gościa, który zbudował podobne ale stojące na koniec poziomo i wjeżdżał na to dużym busem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marcinkk napisał:

Kupiłem z jednej strony i już jest nie aktywna. Miał być test, a teraz się zastanawiam czy nie wyjdzie z tego jakiś wałek.

https://prano-pl.com/products/eazylift

To jest strona na której to znalazłem - na pewno wałek, tak jak pisałem w tym wątku, dlatego na początku nie wrzucałem odnośnika, żeby ktoś się nie "skusił".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Marcinkk napisał:

Kupiłem z jednej strony i już jest nie aktywna. Miał być test, a teraz się zastanawiam czy nie wyjdzie z tego jakiś wałek.

https://prano-pl.com/products/eazylift

Pewnie się im serwer spalił.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, maras77 napisał:

Pewnie się im serwer spalił.

Jest to bardzo prawdopodobne. W Polsce OVH bardzo mocno lansowało tanie hostingi i mnóstwo sklepów na tym stoi. Ja z kolega mamy przekierowanie maila po DNSach na OVH i wczoraj mi 1.5-2h szły maile bo pewnie przeciążone to co się nie spaliło.

Edytowane przez rusala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.03.2021 o 12:40, 00Tom00 napisał:

... 

A może macie coś innego do polecenia, co byłoby mobilne,  . .. 

IMG_20210312_212021.jpg.1df726df81deb665776c7cba9f255b61.jpg

Wbrew pozorom zwykle najazdy o wymiarach jak na zdjęciu podnoszą samochód znacznie wyżej niż się można spodziewać. Kupiłem właśnie takie - wymiana linek ręcznego to teraz bajka. 

("kont" widziałem, ale to nie mój opis 😁)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, ryter napisał:

Wbrew pozorom zwykle najazdy o wymiarach jak na zdjęciu podnoszą samochód znacznie wyżej niż się można spodziewać

Nie przesuwa się to przy wjeżdżaniu, bo raczej nie ma żadnego mocowania do podłoża?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, volf6 napisał:

 

Nie przesuwa się - bardzo łatwo wjechać na pierwszy "szczebelek" a później już dociska. 

Jak wcześniej wjeżdżałem na bloczki betonowe to faktycznie uciekały - też byłem ciekawy jak się będą zachowywać - i są ok. 

Edytowane przez ryter
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, ryter napisał:

Nie przesuwa się - bardzo łatwo wjechać na pierwszy "szczebelek" a później już dociska. 

Jak wcześniej wjeżdżałem na bloczki betonowe to faktycznie uciekały - też byłem ciekawy jak się będą zachowywać - i są ok. 

Pod warunkiem, że masz przednionapędówkę (jak wjeżdżasz przodem)

Tył napęd + płaska podłoga trzeba czymś je przyłapać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, ryter napisał:

IMG_20210312_212021.jpg.1df726df81deb665776c7cba9f255b61.jpg

Wbrew pozorom zwykle najazdy o wymiarach jak na zdjęciu podnoszą samochód znacznie wyżej niż się można spodziewać. Kupiłem właśnie takie - wymiana linek ręcznego to teraz bajka. 

("kont" widziałem, ale to nie mój opis 😁)


Tylko jeszcze trzeba zobaczyć czy wejdą pod zderzaki. W moim Fordzie tyłem nie wjadę na takie najazdy. Tylko ja mam jakieś krótsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, snoopi_lubin napisał:


Tylko jeszcze trzeba zobaczyć czy wejdą pod zderzaki. W moim Fordzie tyłem nie wjadę na takie najazdy. Tylko ja mam jakieś krótsze.

Racja - ja mam niby dłuższe - do niskich aut - a zwykła, nie obniżana alfa 147 muska najazd przednim zderzakiem. Taki peugeot 407 z wielkim zwisem z przodu pewnie by nie wjechał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zet napisał:

... 

Tył napęd + płaska podłoga trzeba czymś je przyłapać

Wjeżdżałem też tyłem na betonowej posadzce w garażu  i nie przesuwały się - ale pewnie na płytkach byłby problem. 

edit:

Tu jest pokazany wjazd tylnonapędówką (+18 bo wulgaryzmy).

 

Edytowane przez ryter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ryter napisał:

Wjeżdżałem też tyłem na betonowej posadzce w garażu  i nie przesuwały się - ale pewnie na płytkach byłby problem. 

edit:

Tu jest pokazany wjazd tylnonapędówką (+18 bo wulgaryzmy).

 

 

Mam takie najazdy i u mnie na kafelkach się przesuwały, ale wjeżdżałem na to e91 a nie e39 może w tym problem ;)

Później po prostu wywierciłem otwory w fudze i posadzce i dałem demontowane szpilki i się już nie przesuwały

 

Najazdy nie nadają się np. do wymiany oleju, nie nadają się do prac przy zdjętych kołach, i wcale nie jest super dużo miejsca pod autem. 

Takie rozwiązanie powiedziałbym partyzanckie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 6.04.2021 o 11:00, Kocur1 napisał:

5 tysięcy za takie g...?8]

Przecież za tyle to kupisz normalny dwukolumnowy;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, volf6 napisał:

5 tysięcy za takie g...?8]

Przecież za tyle to kupisz normalny dwukolumnowy;]

 A masz garaż, wylewkę, wysoki sufit 3fazy, żeby to Podpiąć? Takim cosiem wjeżdżasz pod auto, podnosisz, ogarniasz, po czym wieszasz go na ścianie (tak mi się wydaje). 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.