Skocz do zawartości

Środek do usuwania farby olejnej


KOZODOJ

Rekomendowane odpowiedzi

Polećcie coś co skutecznie usunie powłoki olejne (+prawdopodobnie pokost pod spodem) na starych drzwiach (~100 lat). Drzwi były odnowione ok. 10 lat temu, ale stolarze raczej skupili się na wyczyszczeniu i malowaniu, więc obecnie zaczyna się pękanie, a nawet punktowe odłażenie farby.

Dodatkowo więc wypadałoby też dokonać impregnacji, żeby drewno nie chłonęło wody (zauważyłem, że w sezonie zimowo-jesiennym drzwi lekko puchną; tu problemem może być ten pokost, który jest tam na 99% zastosowany).

 

Dzięki z góry za rady. :ok:

 

Edit

Operację zacznę wiosną ma się rozumieć, ale muszę to zrobić szybko, bo to drzwi wejściowe do chaty, które sąsiadują z ulicą.

Edytowane przez ArcybiskupCanterbury
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ArcybiskupCanterbury napisał:

Polećcie coś co skutecznie usunie powłoki olejne (+prawdopodobnie pokost pod spodem) na starych drzwiach (~100 lat). Drzwi były odnowione ok. 10 lat temu, ale stolarze raczej skupili się na wyczyszczeniu i malowaniu, więc obecnie zaczyna się pękanie, a nawet punktowe odłażenie farby.

Dodatkowo więc wypadałoby też dokonać impregnacji, żeby drewno nie chłonęło wody (zauważyłem, że w sezonie zimowo-jesiennym drzwi lekko puchną; tu problemem może być ten pokost, który jest tam na 99% zastosowany).

 

Dzięki z góry za rady. :ok:

 

Edit

Operację zacznę wiosną ma się rozumieć, ale muszę to zrobić szybko, bo to drzwi wejściowe do chaty, które sąsiadują z ulicą.

Jest tego cała masa na rynku. Ja używałem środka V33 - taki żel.

Chyba najlepszy z jakiego korzystałem (usuwałem warstwy olejne z kredensu po prababci). Koniecznie po stosowaniu należy powierzchnię umyć i wyczyścić druciakiem albo porządnie zeszlifować. Inaczej w reakcji z resztkami żelu farba (biała) będzie żółkła.

Co do impregnacji - nie doradzę. Ja stosuję pokost 😄

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, Cinek said:

Opalarka i szpachelka stalowa

To się niestety tylko fajne wydaje teoretycznie. Opalarką obrobiłem sporo drzwi, kredens i jakieś półki stare - i jednoznacznie oceniam, że jest to męka. Zwłaszcza obecność pokostu komplikuje sprawy niemiłosiernie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.