Skocz do zawartości

Szukam ekipy remontowej...


Kondi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do wykończenia mały domek. Wszystkie kontakty do ekip budowlanych , którymi dysponuję albo nieaktualne albo harmonogram prac na pół roku do przodu.

Znacie sprawdzony (działający)  portal internetowy, w których można wrzucić ogłoszenie z zakresem prac remontowych?

Może ktoś praktykował?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, michalkl1 napisał:

Tylko pamiętaj jak ktoś ma czas dosłownie na już czy tam za tydzień to najpewniej partacz. Prawdziwy fachowiec ma zajęte terminy na pół roku do przodu. 

 

Może raz się zdarzy wyjątek i trafisz na dobrego fachowca ale nie ma cudów albo partacz albo profesjonalista z terminami. 

 

Ja miałem takie szczęście :ok:

 

Trafiłem na lokalnej grupie na FB ogłoszenie, że dziewczyna poszukuje pracy glazurnika dla swojego ojca.

Zadzwoniłem w piątek, zapytałem czy oprócz glazury zajmuje się też innymi pracami remontowymi - okazuje się, że gościu potrafi w zasadzie wszystko (poza elektryką) co się robi przy remontach.

Spotkaliśmy się, gość obejrzał mieszkanie i stwierdził, że remont mu zajmie ok. 3 tygodni, no ale trochę dłużej się zejdzie - już jest 4,5 tygodnia i pewnie jeszcze ze 2,5 tygodnia się zejdzie.

 

Zakres prac:

- skucie łukowatych narożników pod sufitem (zatynkowane były w nich rurki Bergmana, wydaje się prostą sprawą - ale wyszło z tego ponad pół tony gruzu)

- wyburzenie 1 ściany działowej

- postawienie ściany działowej w innym miejscu

- wykucie futryn drzwi

- wykucie i obsadzenie 4 parapetów

- zdarcie tapet winylowych w przedpokoju, kuchni i łazience

- wykucie bruzd pod instalacje elektryczne, wodne i kanalizacyjne oraz ich zatynkowanie

- wstawienie narożników aluminiowych na wszystkich narożach

- naciągnięcie gipsów w na wszystkich ścianach/sufitach

- położenie glazury w kuchni (pomiędzy szafkami)

- położenie terakoty w kuchni

- położenie glazury i terakoty w łazience wraz z obudową z karton-gipsu

 

W zasadzie po mojej stronie było:

- przeróbki instalacji elektrycznej, zamontowanie nowej rozdzielnicy

- przeróbki instalacji wodnej i kanalizacyjnej

- zdjęcie (z mrożeniem) grzejnika i montaż nowego drabinkowego

 

Za całość powyższego umówiliśmy się na 3500 PLN (gość liczył to jako 230 PLN dniówki i 3 tygodnie pracy), ale po tym jak ciężko i uczciwie pracuje (a przy okazji dobrze) uważam, że chyba powinienem mu jednak zapłacić ze 2 x tyle.

 

I podsumowując - też nie byłem pewien czy gość będzie dobrze robił - no bo tak jak piszą przedmówcy - w obecnej sytuacji dobry fachowiec robotę ma na wiele miesięcy do przodu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomo napisał:

 

Ja miałem takie szczęście :ok:

 

Trafiłem na lokalnej grupie na FB ogłoszenie, że dziewczyna poszukuje pracy glazurnika dla swojego ojca.

Zadzwoniłem w piątek, zapytałem czy oprócz glazury zajmuje się też innymi pracami remontowymi - okazuje się, że gościu potrafi w zasadzie wszystko (poza elektryką) co się robi przy remontach.

Spotkaliśmy się, gość obejrzał mieszkanie i stwierdził, że remont mu zajmie ok. 3 tygodni, no ale trochę dłużej się zejdzie - już jest 4,5 tygodnia i pewnie jeszcze ze 2,5 tygodnia się zejdzie.

 

Zakres prac:

- skucie łukowatych narożników pod sufitem (zatynkowane były w nich rurki Bergmana, wydaje się prostą sprawą - ale wyszło z tego ponad pół tony gruzu)

- wyburzenie 1 ściany działowej

- postawienie ściany działowej w innym miejscu

- wykucie futryn drzwi

- wykucie i obsadzenie 4 parapetów

- zdarcie tapet winylowych w przedpokoju, kuchni i łazience

- wykucie bruzd pod instalacje elektryczne, wodne i kanalizacyjne oraz ich zatynkowanie

- wstawienie narożników aluminiowych na wszystkich narożach

- naciągnięcie gipsów w na wszystkich ścianach/sufitach

- położenie glazury w kuchni (pomiędzy szafkami)

- położenie terakoty w kuchni

- położenie glazury i terakoty w łazience wraz z obudową z karton-gipsu

 

W zasadzie po mojej stronie było:

- przeróbki instalacji elektrycznej, zamontowanie nowej rozdzielnicy

- przeróbki instalacji wodnej i kanalizacyjnej

- zdjęcie (z mrożeniem) grzejnika i montaż nowego drabinkowego

 

Za całość powyższego umówiliśmy się na 3500 PLN (gość liczył to jako 230 PLN dniówki i 3 tygodnie pracy), ale po tym jak ciężko i uczciwie pracuje (a przy okazji dobrze) uważam, że chyba powinienem mu jednak zapłacić ze 2 x tyle.

 

I podsumowując - też nie byłem pewien czy gość będzie dobrze robił - no bo tak jak piszą przedmówcy - w obecnej sytuacji dobry fachowiec robotę ma na wiele miesięcy do przodu.

 

Normalnie miałbyś to wycenione na ~ 10 000 zł.

Czas to ~ 5-6 tyg. pracy pon-pt.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, rwIcIk napisał:

Normalnie miałbyś to wycenione na ~ 10 000 zł.

Czas to ~ 5-6 tyg. pracy pon-pt.

 

Dlatego bardzo sobie cenię tego pana i mam zamiar grać z nim uczciwie.

 

Aha - mieszkanie 53m2, więc trochę powierzchni jest :ok:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wpisy i rady. Tak naprawde to dopiero w trakcie wyjdzie jaki fachowiec jest i co soba prezentuje. Pan Miecio robil u mnie-bylem zadowolony, robil remont u szwagra-tez zadowolony, polecilem znajomej-niezadowolona do tego stopnia,  ze Miecia pogonila. Z tym, ze jestem tego typu gosc, ze po powrocie z pracy bralem sie za mesel, kielnie i Mieciowi pomagalem. 

Sprawa rozwiazala sie, Pan Miecio wciśnie robote pomiedzy wieksze zlecenia. Z czego jestem zadowolony. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Kondi napisał:

Dzieki za wpisy i rady. Tak naprawde to dopiero w trakcie wyjdzie jaki fachowiec jest i co soba prezentuje. Pan Miecio robil u mnie-bylem zadowolony, robil remont u szwagra-tez zadowolony, polecilem znajomej-niezadowolona do tego stopnia,  ze Miecia pogonila. Z tym, ze jestem tego typu gosc, ze po powrocie z pracy bralem sie za mesel, kielnie i Mieciowi pomagalem. 

Sprawa rozwiazala sie, Pan Miecio wciśnie robote pomiedzy wieksze zlecenia. Z czego jestem zadowolony. 

Dlatego ja wolę nie polecać fachowców.

Każdy ma i inne wymagania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.