Skocz do zawartości

Rejestracja auta sprowadzonego a OC i UFG


Luke16

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem nie dawno auto w DE. U nas w Wydziale Komunikacji, jest taka historia że komplet opłaconych dokumentów wrzuca się do kosza na śmieci umieszczonego przed budynkiem (bardzo bezpieczne rozwiązanie 🤣). Kiedy zarejestrują dzwonią po odbiór dokumentów. Najczęściej 15 minut przed zamknięciem WK. Wiadomo takie auto nie ma OC, a kwity podpisuje się z datą kiedy oni go zarejestrowali. Czy UFG może się doczepić że auto nie miało OC przez jeden dzień? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie przestrzegali, żeby auto miało OC w dniu rejestracji - rejestrowałem kiedyś sprowadzony (już nieubezpieczony), więc gdy odbierałem dokumenty i tablice, tego samego dnia ubezpieczałem.

Nie wiem, jak z opóźnionym odbiorem ... w sytuacji covidowej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Luke16 said:

Czy UFG może się doczepić że auto nie miało OC przez jeden dzień? 

 

Moze. Kara za 1-3 dni bez ubezpieczenia to 1100PLN.

A co za problem wykupic OC przez internet po odebraniu kwitow?

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał:

 

A co za problem wykupic OC przez internet po odebraniu kwitow?

Ja tak robiłem,

Problem jest z AC kupowanym zdalnie, by było ważne tego samego dnia, ale i taki pakiet udało się znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, rwIcIk said:

Ja tak robiłem,

Problem jest z AC kupowanym zdalnie, by było ważne tego samego dnia, ale i taki pakiet udało się znaleźć.

 

Raczej nie ma problemu, bo obecnie chyba nawet na polisie jest godzina wykupienia takiej polisy.

Przy platnosciach online np blikiem to masz przeciez od razu potwierdzenie.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Raczej nie ma problemu, bo obecnie chyba nawet na polisie jest godzina wykupienia takiej polisy.

Przy platnosciach online np blikiem to masz przeciez od razu potwierdzenie.

OC, tak.

Z AC najczęściej ochrona jest od następnego dnia.

Więc jak chcesz kupić pakiet zdalnie, to trzeba poszukać - tak przynajmniej było kilka lat temu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Moze. Kara za 1-3 dni bez ubezpieczenia to 1100PLN.

A co za problem wykupic OC przez internet po odebraniu kwitow?

Jadę akurat na szkolenie, a kwity w WK leżą już praktycznie tydzień... Liczyłem że dzisiaj będą, no niestety... Jutro i pojutrze mnie nie będzie. Gdyby WK robił datę odbioru tablic i kwitów w dzień odbioru to pewnie nie pytałbym, niestety data jest z dniem rejestracji... Kiedyś zdążyłem 5 minut przed zamknięciem i od razu pognałem do ubezpieczyciela, teraz mogę mieć problem...

Wiadomo przed covidem od razu się rejestrowało, gnało się do cuku wykupić polisę i tyle teraz wrzucasz do kosza na śmieci i czekasz kiedy zarejestrują...

Edytowane przez Luke16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej__ napisał:

A co za problem wykupic OC przez internet po odebraniu kwitow?

Było tak, że wykupienie przez internet (Direct) nie załatwiało sprawy i wielu już się o tym boleśnie przekonało. Samochód sprowadzony musi być ubezpieczony w dniu rejestracji, a OC kupione przez net obowiązywało od dnia kolejnego. Taka sytuacja to jeden dzień bez OC.

Ale teraz sprawdzam na Uniqa i widzę, że już można.

 

Godzinę temu, Maciej__ napisał:

Raczej nie ma problemu, bo obecnie chyba nawet na polisie jest godzina wykupienia takiej polisy.

Przy platnosciach online np blikiem to masz przeciez od razu potwierdzenie.

 

Edit. Widzę, że chyba coś się ostatnio zmieniło.

 

Edytowane przez shapyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, shapyr napisał:

Wykupienie przez internet (Direct) nie załatwia sprawy i wielu już się o tym boleśnie przekonało. Samochód sprowadzony musi być ubezpieczony w dniu rejestracji, a OC kupione przez net obowiązuje od dnia kolejnego. Taka sytuacja to jeden dzień bez OC.

Czyli co trzeba zrobić? Wykupić OC na jeszcze nie zarejestrowany samochód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, volf6 napisał:

Czyli co trzeba zrobić? Wykupić OC na jeszcze nie zarejestrowany samochód?

Ubezpieczyć zaraz po zarejestrowaniu. Co do Directów widzę, że się zmieniło i wystawiają już polisy od momentu opłacenia składki. W 2017 jak rejestrowałem swojego imigranta nie było takiej opcji.

Edytowane przez shapyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, volf6 napisał:

A co w wypadku jak ktoś zachoruje/wyjedzie itp?

Możesz skorzystać z procedury odwoławczej po tym jak UFG wystawi kwit do opłacenia kary https://www.ufg.pl/infoportal/faces/oracle/webcenter/portalapp/pagehierarchy/Page115.jspx?_afrLoop=21507412473543926&_afrWindowMode=0&_adf.ctrl-state=fu75xat7r_21

Ale czytając, co tam napisano to marne szanse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, volf6 napisał:

A co w wypadku jak ktoś zachoruje/wyjedzie itp?

Urząd informuje, ze auto już zarejestrowane a dokumentów i tablic nie ma kto odebrać...

Właśnie to mnie najbardziej interesuje, wydział też wydaje mi się że leci w kulki, ponieważ odbiór powinien być z datą odebrania tablic i kwitów, a nie z datą rejestracji. Przecież nikt nie koczuje pod wydziałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Luke16 napisał:

wydział też wydaje mi się że leci w kulki, ponieważ odbiór powinien być z datą odebrania tablic i kwitów, a nie z datą rejestracji.

Nie wiem jak w czasie Covid jest. Może urzędowy fakt rejestracji (nadania numerów i wpisania do CEPIK) następuje właśnie w chwili odbioru dokumentów. Chyba zdają sobie sprawę z konsekwencji. Tylko takie rozwiązanie wydaje się w tej chwili sprawiedliwe społecznie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, shapyr napisał:

Nie wiem jak w czasie Covid jest. Może urzędowy fakt rejestracji (nadania numerów i wpisania do CEPIK) następuje właśnie w chwili odbioru dokumentów. Chyba zdają sobie sprawę z konsekwencji. Tylko takie rozwiązanie wydaje się w tej chwili sprawiedliwe społecznie.

Właśnie nie. Od razu wyświetla go w cepiku a kwity mimo że jedziesz w inny dzień podpisujesz z datą rejestracji czyli np z dniem wczorajszym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, Luke16 said:

Właśnie nie. Od razu wyświetla go w cepiku a kwity mimo że jedziesz w inny dzień podpisujesz z datą rejestracji czyli np z dniem wczorajszym

 

No tak jak widzisz go w CEPIKu i masz nr rejestracyjny to czemu go nie ubezpieczysz?

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Luke16 napisał:

Od razu wyświetla go w cepiku

No to nr rej. masz, datę rejestracji też więc polisa z netu i gotowe. Kiedyś się nie dawało ale teraz można mieć polisę od chwili opłacenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, shapyr napisał:

Ubezpieczyć zaraz po zarejestrowaniu. Co do Directów widzę, że się zmieniło i wystawiają już polisy od momentu opłacenia składki. W 2017 jak rejestrowałem swojego imigranta nie było takiej opcji.

 

Płaciłem kartą kredytową, by polisa ruszyła od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie. Od razu wyświetla go w cepiku a kwity mimo że jedziesz w inny dzień podpisujesz z datą rejestracji czyli np z dniem wczorajszym
Mówisz że oficjalnie antydatujesz rządowy dokument? W którym WK takie asy?
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Nie wykupisz "normalnego" OC jak nie masz nr rejestracyjnych w PL.

Zgadza się. Tylko komisy coś takiego miały. 

 

Godzinę temu, Fili_P napisał:
1 godzinę temu, Luke16 napisał:
Właśnie nie. Od razu wyświetla go w cepiku a kwity mimo że jedziesz w inny dzień podpisujesz z datą rejestracji czyli np z dniem wczorajszym

Mówisz że oficjalnie antydatujesz rządowy dokument? W którym WK takie asy?

Pabianice

Godzinę temu, shapyr napisał:

No to nr rej. masz, datę rejestracji też więc polisa z netu i gotowe. Kiedyś się nie dawało ale teraz można mieć polisę od chwili opłacenia.

Jeżeli tak to teraz działa to ok, kiedyś startowała na drugi dzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Luke16 napisał:

Zgadza się. Tylko komisy coś takiego miały. 

W placówce PZU, nie u agenta czy franczyzy, kupowałem kilka lat temu ubezpieczenie na VIN i potem uzupełniałem nr rej, dało się.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostka, wróciłem ze szkolenia, minął już ponad tydzień odkąd wrzuciłem do "kosza na śmieci" dokumenty i nadal jestem bez samochodu. Ok ja to ja mam jeszcze kilka innych, ale dowiedziałem się że średnio rejestracja trwa około 2-3 tygodnie. Czyli w skrócie oddaje się tablice i zostaje się bez auta na ten czas i nawet kołem przed bramę formalnie nie można wyjechać... A jeżeli ktoś ma tylko to jedno auto i musi nim jeździć do pracy co wtedy? Dla mnie to chore no i dodatkowo czas na przerejestrowanie 30 dni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, luccass napisał:

Za brak rejestracji w terminie z tego co wiem kar nie ma.

Jeżeli masz auto zarejestrowane w Polsce to i owszem. Ja mam sprowadzone, czyli tablic nie mam i czekam dalej mimo że auto już powinno mieć LPG założone i zarabiać pieniądze. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2021 o 18:47, Luke16 napisał:

Pabianice

 

Hehehe

 

9 godzin temu, Luke16 napisał:

Jako ciekawostka, wróciłem ze szkolenia, minął już ponad tydzień odkąd wrzuciłem do "kosza na śmieci" dokumenty i nadal jestem bez samochodu. Ok ja to ja mam jeszcze kilka innych, ale dowiedziałem się że średnio rejestracja trwa około 2-3 tygodnie. Czyli w skrócie oddaje się tablice i zostaje się bez auta na ten czas i nawet kołem przed bramę formalnie nie można wyjechać... A jeżeli ktoś ma tylko to jedno auto i musi nim jeździć do pracy co wtedy? Dla mnie to chore no i dodatkowo czas na przerejestrowanie 30 dni...

 

Dwa tygodnie temu wrzucałem dokumenty dokładnie do tego samego kosza. Na tym koszu była informacja, że rejestracja trwa około 8 dni roboczych. Dokumenty wrzuciłem w poniedziałek, a w następny dzwonili z urzędu, że można odebrać tablice. Ja kupiłem auto w listopadzie i czekałem jak się zrobi cieplej żeby móc jeździć do pracy rowerem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, Luke16 said:

Jako ciekawostka, wróciłem ze szkolenia, minął już ponad tydzień odkąd wrzuciłem do "kosza na śmieci" dokumenty i nadal jestem bez samochodu. Ok ja to ja mam jeszcze kilka innych, ale dowiedziałem się że średnio rejestracja trwa około 2-3 tygodnie. Czyli w skrócie oddaje się tablice i zostaje się bez auta na ten czas i nawet kołem przed bramę formalnie nie można wyjechać... A jeżeli ktoś ma tylko to jedno auto i musi nim jeździć do pracy co wtedy? Dla mnie to chore no i dodatkowo czas na przerejestrowanie 30 dni...

 

To jakis lokalny folklor :hehe: U mnie umawiasz sie na godzine i zalatwia normalnie przy okienku.

Jedynie trzeba poczekac ok 2 tyg na termin.

Znajac burdel w polskich urzedach to nie wrzucilbym oryginalow do zadnej skrzynki...

Juz chyba lepiej zaplacic pare groszy jakiejs firmie, zeby zarejestrowala za ciebie.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
To jakis lokalny folklor :hehe: U mnie umawiasz sie na godzine i zalatwia normalnie przy okienku.
Jedynie trzeba poczekac ok 2 tyg na termin.
Znajac burdel w polskich urzedach to nie wrzucilbym oryginalow do zadnej skrzynki...
Juz chyba lepiej zaplacic pare groszy jakiejs firmie, zeby zarejestrowala za ciebie.
Obawiam się, że taka firma i tak wrzuci oryginały do kosza

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Znajac burdel w polskich urzedach to nie wrzucilbym oryginalow do zadnej skrzynki...

 

Jakie masz inne wyjście? Też miałem mieszane uczucia, ale żadne dokumenty nie zginęły. Prewencyjnie zrobiłem skany.

 

18 minut temu, Artur_W_wa napisał:

A to przypadkiem nie tam, jeszcze w czasach przed Covidowych, był permanentny problem z ilością numerków do okienka i nocne kolejki po nie :hmm:

 

To ten, jak ludzie nie wiedzieli o tym, że można sobie wizytę "zamówić" przez internet to było fajnie i bez problemu można było wybrać termin wizyty. 

Edytowane przez PingNoMore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, PingNoMore napisał:

jak ludzie nie wiedzieli o tym, że można sobie wizytę "zamówić" przez internet to było fajnie i bez problemu można było wybrać termin wizyty. 

Ale starszy człowiek o tym kompletnie nie wiedział i ludzie koczowali całe noce pod wydziałem. Byłem widziałem na własne oczy 8.30 otwarcie, 8.45 brak numerków. 

6 godzin temu, PingNoMore napisał:

Prewencyjnie zrobiłem skany.

Ja też ;) znajomemu zgubili mały brief... Po tygodniu awantury znalazł się...

 

8 godzin temu, PingNoMore napisał:

Na tym koszu była informacja, że rejestracja trwa około 8 dni roboczych

Koleżanka rejestrowała miesiąc temu auto krajowe, czekała 3 tygodnie. Jeździła do pracy rodziców autem bo jej nie miało tablic... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, PingNoMore napisał:

Jakie masz inne wyjście? Też miałem mieszane uczucia, ale żadne dokumenty nie zginęły. Prewencyjnie zrobiłem skany.

Jak zginą oryginały będą jak ulał na pamiątkę.

Prewencyjnie to zrobiłbym odpisy u notariusza.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Luke16 napisał:

Koleżanka rejestrowała miesiąc temu auto krajowe, czekała 3 tygodnie. Jeździła do pracy rodziców autem bo jej nie miało tablic... 

 

To miała pecha. Dzwonili do niej z wydziału czy musiała do nich zadzwonić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.03.2021 o 10:11, PingNoMore napisał:

 

To miała pecha. Dzwonili do niej z wydziału czy musiała do nich zadzwonić?

Oni dzwonili i data w mObywatel była z datą kiedy odbierała. U mnie minął kolejny dzień bez rejestracji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

To chyba jakis zart :hehe:

 

To nie jest żart... On tam stoi od bodajże kwietnia 2020... Ja do dzisiaj dzień nie mam auta zarejestrowanego... Zaraz będzie dwa tygodnie... Chciałem się dodzwonić i tak sobie próbuje od wczoraj sygnał jest a nikt nie odbiera, wczoraj z 15 razy próbowałem dzisiaj z 10 razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2021 o 15:48, Luke16 napisał:

Kupiłem nie dawno auto w DE. U nas w Wydziale Komunikacji, jest taka historia że komplet opłaconych dokumentów wrzuca się do kosza na śmieci umieszczonego przed budynkiem (bardzo bezpieczne rozwiązanie 🤣). Kiedy zarejestrują dzwonią po odbiór dokumentów. Najczęściej 15 minut przed zamknięciem WK. Wiadomo takie auto nie ma OC, a kwity podpisuje się z datą kiedy oni go zarejestrowali. Czy UFG może się doczepić że auto nie miało OC przez jeden dzień? 

To nie problem wykupić polisę oc na niezarejestrowany w Pl samochód. W ciągu kilku miesięcy robiłem tak 2 razy.  Wykupowałem polisę na kilka dni przed rejestracją. W polisie był wpisany sam VIN, po rejestracji na infolini podawałem nr rejestracyjny i w ciągu kilku minut na @ dostałem certyfikat z uzupełnienionym numerem. 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, PingNoMore napisał:

Oto zdjęcie pojemnika na dokumenty przed pabianickim wydziałem komunikacji. 4cfb937514774e7bd7c3d5ec581a0fca.jpg

Jak dokumenty wrzucacie do kosza na śmieci (koloru niebieskiego zarezerwowanego na odpadki papierowe), to trzeba się cieszyć, że w ogóle rejestracja nastąpi. ;l

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ZUBERTO napisał:

Jak dokumenty wrzucacie do kosza na śmieci (koloru niebieskiego zarezerwowanego na odpadki papierowe), to trzeba się cieszyć, że w ogóle rejestracja nastąpi. ;l

Dzisiaj nastąpiła 😝 nareszcie 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/17/2021 at 10:11 AM, luccass said:

W Zgierzu podobne kosze stoją emoji16.pngemoji2357.png

 

Ja dzisiaj rejestrowalem w Wawie i wyglada to lepiej niz przed pandemia :)

Przyjezdza sie na umowiona wczesniej godziene, zero kolejki, przy okienku 1 osoba. Wszystko idzie sprawnie i po 25 min wyszedlem z tablicami.

Co ciekawe juz po 2h w aplikacji mObywatel wszystkie dane auta byly widoczne.

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/18/2021 at 3:21 PM, Maciej__ said:

 

Ja dzisiaj rejestrowalem w Wawie i wyglada to lepiej niz przed pandemia :)

Przyjezdza sie na umowiona wczesniej godziene, zero kolejki, przy okienku 1 osoba. Wszystko idzie sprawnie i po 25 min wyszedlem z tablicami.

Co ciekawe juz po 2h w aplikacji mObywatel wszystkie dane auta byly widoczne.

 

Sprawdzilem w systemie i po 4 dniach "twardy DR" jest juz go odbioru w WK 8]

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.