Skocz do zawartości

Jeszcze raz wynajem długoterminowy


Astroman

Rekomendowane odpowiedzi

Mam możliwość wynajęcia  takiego Peugeota 3008 na 3 lata i 15kkm/rok.  Standard wyposażenia, silnik i kolor są dla mnie OK.  Katalogowo kosztuje ok 140 tyś. Nie mam pojęcia ile kosztował by realnie po rabatach ale to świeży polift wiec nie sądzę by jakoś specjalnie dało się poszaleć.   W ratę mam wliczone wszystko oprócz paliwa i zimówek. Nie mam działalności wiec leasingi odpadają.  Poważnie rozważam taką ofertę ale zanim podejmę decyzję chętnie posłucham opinii szanownej publiki zarówno co do meritum jak i  samego auta oraz  Arvala .

 

Peugeot.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, Astroman said:

Mam możliwość wynajęcia  takiego Peugeota 3008 na 3 lata i 15kkm/rok.  Standard wyposażenia, silnik i kolor są dla mnie OK.  Katalogowo kosztuje ok 140 tyś. Nie mam pojęcia ile kosztował by realnie po rabatach ale to świeży polift wiec nie sądzę by jakoś specjalnie dało się poszaleć.   W ratę mam wliczone wszystko oprócz paliwa i zimówek. Nie mam działalności wiec leasingi odpadają.  Poważnie rozważam taką ofertę ale zanim podejmę decyzję chętnie posłucham opinii szanownej publiki zarówno co do meritum jak i  samego auta oraz  Arvala .

 

Auto wg mnie bardzo fajne, wnetrze robi swietne wrazenie o ile nie jestes fanem tradycyjnych rozwiazan ;)

Koszt z ubezpieczeniem na poziomie 45kPLN za 3 lata wydaje sie dosc atrakcyjny przy tej cenie auta o ile wystarcza Ci limit 15kkm.

NIe sadze, ze kupujac je za gotowke i sprzedajac pozniej wyszedlbys na tym lepiej.

Edytowane przez Maciej__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pamiętać, że to jest opcja wygodna, a wygoda zawsze kosztuje więc na pewno jest drożej niż zakup. Ale to akurat można policzyć.

 

Mnie w tych wszystkich wynajmach długoterminowych straszy jedna kwestia, a mianowicie zwrot auta i dopłata za ewentualne szkody. Nie da się ukryć, że auto przez okres eksploatacji narażone jest na różne  drobne uszkodzenia. Osobiście mam 2kę dzieciaków i to co one są w stanie zrobić z autem to dramat. Jak za każdy porysowany plastik czy przydrapanh lakier na rancie drzwi przyszłoby mi dopłacać przy zdaniu auta to ta impreza może przestać być opłacalna. Osobiście mam leas z wykupem 1% więc mnie to nie interesuje. A 3.5 letnie auto z nalotem poniżej 100kkm sprzedam bez żadnego problemu.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, Mars_wrc said:

Trzeba pamiętać, że to jest opcja wygodna, a wygoda zawsze kosztuje więc na pewno jest drożej niż zakup. Ale to akurat można policzyć.

 

To raczej wyglada na jakas preferencyjna oferte dla pracownikow...

Nie ma szans ogarnac tego taniej, bo musialbys miec utrate wartosci ponizej 30% po 3 latach.

Samo ubezpieczenie to bedzie >10kPLN a tutaj masz laczny koszt 45k PLN.

Zostaje 35/140 utrary wartosci co daje 25% :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest oferta dla pracowników grupy Paribas ale nie robi szału do oferty rynkowej . Może ze 100zł różnicy na miesiąc tyle że ten Peugeot nie jest oferowany poza ofertą pracowniczą. Poza tym bardzo mi się podoba :) . Na tej BMW dostępnej normalnie  https://www.arval.pl/wynajem-konsumencki/bmw/x1/sdrive18i-at    oferta pracownicza to jakieś 70zl taniej. 

Nie boję się o zniszczenia bo dzieci odchowane , zwierzaków nie wożę.  Wstępnie liczyłem i wychodzi mi przy cenie katalogowej o ile nie urwałbym znacznego rabatu to ten wynajem nie jest gorszy od zakupu. Ale że nie jestem w temacie najmów obeznany to szukam opinii :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Astroman said:

To jest oferta dla pracowników grupy Paribas ale nie robi szału do oferty rynkowej . Może ze 100zł różnicy na miesiąc tyle że ten Peugeot nie jest oferowany poza ofertą pracowniczą.

 

Ten Pug jest dostepny w ofercie dla firm, za ok 1370 PLN (1100netto).

Dowiedz sie jak wyglada kwestia zdania samochodu i jak podchodza do drobnych rys, wgniotek, etc.

Parkujesz na ulicy czy masz garaz/wlasna posesja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mars_wrc napisał:

Trzeba pamiętać, że to jest opcja wygodna, a wygoda zawsze kosztuje więc na pewno jest drożej niż zakup. Ale to akurat można policzyć.

 

Mnie w tych wszystkich wynajmach długoterminowych straszy jedna kwestia, a mianowicie zwrot auta i dopłata za ewentualne szkody. Nie da się ukryć, że auto przez okres eksploatacji narażone jest na różne  drobne uszkodzenia. Osobiście mam 2kę dzieciaków i to co one są w stanie zrobić z autem to dramat. Jak za każdy porysowany plastik czy przydrapanh lakier na rancie drzwi przyszłoby mi dopłacać przy zdaniu auta to ta impreza może przestać być opłacalna. Osobiście mam leas z wykupem 1% więc mnie to nie interesuje. A 3.5 letnie auto z nalotem poniżej 100kkm sprzedam bez żadnego problemu.

Zdawalem dwa auta po wynajmie. Jak dbasz jak o swoje to normalne zuzycie eksploatacyjne przechodzi bez problemu.  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parkuję we własnym  garażu . Co do podejścia Arvala  przy zdawaniu auta nie mam info od nikogo kto by zdawał. Z drugiej strony mój kuzyn pracujący u dealera Volvo twierdzi że Arval jest najbardziej restrykcyjny odnośnie napraw aut i to co przejdzie u innych leasingodawców niekoniecznie przejdzie w Arvalu. To może dawać do myślenia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minutes ago, Woockush said:

Akurat pojawił się ciekawy materiał o wynajmie długoterminowym, który może zasugerować jakim zapiskom w umowie należałoby się przyjrzeć.

 

 

Z ciekawosci obejrzalem... Gosc raczej z tych co to lubia sobie komplikowac zycie ;]

Skoro juz koniecznie chcial skonczyc najem przed czasem to mogl wykupic to auto i sprzedac na wlasna reke.

Wolal jednak bujac sie  przez rok i na koniec jeszcze do tego dolozyc :facepalm:

Porowanie na koniec nowego Puga do Phaetona to juz absurd :hehe:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Przeciez jak wykupisz na osobe prywatna, to po 6 msc sprzedajesz bez VAT i dochodowego.

 

Taki właśnie plan mi się urodził w jednym z aut.

Wykup nie na JDG a na osobę prywatną (żona) i sprzedaż po 6 miesiącach.

Faktycznie dalej to działa? Nie pamiętam jak było z wykupem w RCI bo umowa ma kilkanaście stron. ;]

 

Jak patrzę na ceny używek 3 - 3,5 roku to wizja utraty wartości przez 36 + 6 miesięcy ok. 10 k PLN, ale w aucie wartym początkowo 48 k PLN:czujnik:

To wygląda zbyt pięknie :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, komor said:

 

Taki właśnie plan mi się urodził w jednym z aut.

Wykup nie na JDG a na osobę prywatną (żona) i sprzedaż po 6 miesiącach.

Faktycznie dalej to działa? Nie pamiętam jak było z wykupem w RCI bo umowa ma kilkanaście stron. ;]

 

 

Przeciez nawet jak wykupisz "na firme" (JDG) to nie masz obowiazku ksiegowac faktury kosztowej i wprowadzac do ST.

A nadal bedziesz miec na fakturze Imie Nazwisko + PESEL, wiec powinno sie dac zarejestrowac na siebie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Przeciez nawet jak wykupisz "na firme" (JDG) to nie masz obowiazku ksiegowac faktury kosztowej i wprowadzac do ST.

A nadal bedziesz miec na fakturze Imie Nazwisko + PESEL, wiec powinno sie dac zarejestrowac na siebie.

 

Rozeznam temat :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Przeciez nawet jak wykupisz "na firme" (JDG) to nie masz obowiazku ksiegowac faktury kosztowej i wprowadzac do ST.

A nadal bedziesz miec na fakturze Imie Nazwisko + PESEL, wiec powinno sie dac zarejestrowac na siebie.

 

Tak, nie masz obowiązku wprowadzania na ŚT.

I po pół roku sprzedajesz.

 

Na tym polega "taniość" leasingu. Odliczasz podatki i nie doliczasz ich przy sprzedaży auta.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, tomecki napisał:

Co jakiś czas oglądam te wynajmy ;]

 

Ale trochę za drogo dla mnie. Jakbym coś fajnego za 1kzł + 25kkm rocznie miał to bym pomyślał ;]

 

Także tego ;]

Za tysiaka będzie trudno coś fajnego bez jakiejś oferty pracowniczej. Po za tym coś fajnego to pojęcie względne . Jednemu wystarczy taki Pug https://www.arval.pl/wynajem-konsumencki/peugeot/208/12-pt-75-active-pack-0   a dla innego auta na "f" to  najgorszy sort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Astroman napisał:

Za tysiaka będzie trudno coś fajnego bez jakiejś oferty pracowniczej. Po za tym coś fajnego to pojęcie względne . Jednemu wystarczy taki Pug https://www.arval.pl/wynajem-konsumencki/peugeot/208/12-pt-75-active-pack-0   a dla innego auta na "f" to  najgorszy sort.

 

przeciwko Pugowi nic nie mam, ale przeciwko takiemu małemu Pugowi już tak ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, tomecki said:

 

przeciwko Pugowi nic nie mam, ale przeciwko takiemu małemu Pugowi już tak ;]

 

 

Za 1kPLN nie znajdziesz nic fajnego, bo to by musialo pokryc koszt leasingu, ubezpieczenia i jeszcze zarobek firmy leasingowej ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał:

 

Za 1kPLN nie znajdziesz nic fajnego, bo to by musialo pokryc koszt leasingu, ubezpieczenia i jeszcze zarobek firmy leasingowej ;]

 

 

ja to wiem, ale i tak co jakiś czas przeglądam ;]

 

A nuż coś mi urwie żądło i się szarpnę :hehe: ;]

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

Z ciekawosci obejrzalem... Gosc raczej z tych co to lubia sobie komplikowac zycie ;]

Skoro juz koniecznie chcial skonczyc najem przed czasem to mogl wykupic to auto i sprzedac na wlasna reke.

Wolal jednak bujac sie  przez rok i na koniec jeszcze do tego dolozyc :facepalm:

Porowanie na koniec nowego Puga do Phaetona to juz absurd :hehe:

 

 

 

Leasingi i wynajmy nie są dla ludzi, którzy mają zamiar zmieniać cokolwiek w trakcie. To się nigdy nie opłaca. Natomiast ci, co doprowadzą umowę do końca zgodnie z planem zwykle są zadowoleni.

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Za 1kPLN nie znajdziesz nic fajnego, bo to by musialo pokryc koszt leasingu, ubezpieczenia i jeszcze zarobek firmy leasingowej ;]

 

 

W wynajem warto przede wszystkim brać auta drogie lub nietypowe, bo w ich przypadku utrata wartości, koszty serwisu oraz bujanie się później ze sprzedażą są wyjątkowo uciążliwe.

 

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Dark_Knight said:

W wynajem warto przede wszystkim brać auta drogie lub nietypowe, bo w ich przypadku utrata wartości, koszty serwisu oraz bujanie się później ze sprzedażą są wyjątkowo uciążliwe.

 

Dokladnie tak, wtedy spora czesc ryzyka bierze leasingodawca :ok:

Wynajem jakiejs Astry czy Golfa to w zasadzie szukanie klopotow ;]

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

Przeciez jak wykupisz na osobe prywatna, to po 6 msc sprzedajesz bez VAT i dochodowego.

Tak, tylko przez te 6 miesięcy nie masz żadnych kosztów: paliwo, ubezpieczenie, parkingi, przeglądy, autostrady, itd. Nagle się okazuje, że przez te 6 miesięcy straciłeś 10.000 kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, prawoimotoryzacja said:

Tak, tylko przez te 6 miesięcy nie masz żadnych kosztów: paliwo, ubezpieczenie, parkingi, przeglądy, autostrady, itd. Nagle się okazuje, że przez te 6 miesięcy straciłeś 10.000 kosztów.

 

Czyli jestes na tym potencjalnie "stratny" jakies 2-3k PLN na czysto...

Dodatkowo nie musisz czekac 6 miesiecy, zeby wziac kolejne auto w leasing i robic koszty :ok:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Astroman napisał:

Parkuję we własnym  garażu . Co do podejścia Arvala  przy zdawaniu auta nie mam info od nikogo kto by zdawał. Z drugiej strony mój kuzyn pracujący u dealera Volvo twierdzi że Arval jest najbardziej restrykcyjny odnośnie napraw aut i to co przejdzie u innych leasingodawców niekoniecznie przejdzie w Arvalu. To może dawać do myślenia. 

 

Mieliśmy dwa auta z Arvalu i nie było jakiś wielkich problemów (poza fatalną obsługą ale to już kwestia indywidualna). Policzyli nam za to co rzeczywiście był zniszczone. Ja zdawałem auto w innej firmie po leasingu i trwało to 10min. Zaznaczyli jedną ryskę.

Co znaczy restrykcyjny przy naprawach ?

Kilka dni temu zgłosiłem szkodę bo kamień uderzył w szybę, leasingodawca ma firmę zewn która robi takie naprawy. Przyjechali obejrzeli i przygotowują wycenę dla firmy. Jak to zaakceptują to robią (wymiana szyby mimo minimalnego odprysku), a podobno 99% akceptują. Podobnie miałem w poprzednim Volvo, ryski zderzaka + problem z czujnikiem. Wycena, akceptacja i naprawa w ASO.

Edytowane przez sherif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, prawoimotoryzacja napisał:

Tak, tylko przez te 6 miesięcy nie masz żadnych kosztów: paliwo, ubezpieczenie, parkingi, przeglądy, autostrady, itd. Nagle się okazuje, że przez te 6 miesięcy straciłeś 10.000 kosztów.

 

Dlatego to poleasingowe powinno stać i czekać na sprzedaż a Ty w tym czasie bierzesz kolejne ;]

Edytowane przez komor
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomecki napisał:

Co jakiś czas oglądam te wynajmy ;]

 

Ale trochę za drogo dla mnie. Jakbym coś fajnego za 1kzł + 25kkm rocznie miał to bym pomyślał ;]

 

Także tego ;]

To bardzo zależy od oferty, jak jest specjalna/pracownicza to może to mieć sens. Natomiast jak wybierzesz sobie auto i poprosisz o wycenę wynajmu to zazwyczaj kredyt wychodzi taniej. Chyba, że ktoś nie chce bawić się w sprzedaże i jest w stanie ponieść koszt tego komfortu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, sherif napisał:

To bardzo zależy od oferty, jak jest specjalna/pracownicza to może to mieć sens. Natomiast jak wybierzesz sobie auto i poprosisz o wycenę wynajmu to zazwyczaj kredyt wychodzi taniej. Chyba, że ktoś nie chce bawić się w sprzedaże i jest w stanie ponieść koszt tego komfortu.

 

kredyty też są nietanie ;]

 

Jakoś dwa tygodnie temu poznajdowałem sobie jakieś Kie Sportage i inne Tuscony (nie nówki, takie 3-4 letnie) i poprosiłem o symulacje kredytową ;]

 

Pojeżdżę jeszcze Renufką ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Astroman napisał:

Mam możliwość wynajęcia  takiego Peugeota 3008 na 3 lata i 15kkm/rok. 

 

Kolega 2 tygodnie temu wziął Octavię nową z 2020 roku.

Wycena 105 k PLN, na 48 miesięcy, wynajem konsumencki. Wpłata 27 k PLN + 650 zł brutto co miesiąc = prawie 60 k PLN za 4 lata bez eksploatacji.

Nie ma działalności, zazdroszczę mu bogactwa ;]

 

Z drugiej strony sprzedając różne auta zawsze miałem utratę wartości co najmniej 5 k PLN/rok przy dłuższym i krótszym trzymaniu auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tomecki napisał:

 

kredyty też są nietanie ;]

 

Jakoś dwa tygodnie temu poznajdowałem sobie jakieś Kie Sportage i inne Tuscony (nie nówki, takie 3-4 letnie) i poprosiłem o symulacje kredytową ;]

 

Pojeżdżę jeszcze Renufką ;]

Ostatnio auta zdrożały więcej niż oprocentowanie kredytów :).

Za ostatnie moje auto zapłaciłem kartą kredytową, a nawet nie sprawdziłem jak mocno złodziejskie jest tam oprocentowanie, mam nadzieję że nie będę żałował :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minutes ago, tomecki said:

Jakoś dwa tygodnie temu poznajdowałem sobie jakieś Kie Sportage i inne Tuscony (nie nówki, takie 3-4 letnie) i poprosiłem o symulacje kredytową ;]

 

Trzeba bylo myslec jak kupowales mieszkanie i sfinansowac zakup hipotecznym ;]

Taniej sie nie da :ok:

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minutes ago, komor said:

Wycena 105 k PLN, na 48 miesięcy, wynajem konsumencki. Wpłata 27 k PLN + 650 zł brutto co miesiąc = prawie 60 k PLN za 4 lata bez eksploatacji.

Nie ma działalności, zazdroszczę mu bogactwa ;]

 

Przy takich parametrach i wkladzi wlasnym, to jedynym rozsadnym rozwiazaniem jest pozniejszy wykup ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Przy takich parametrach i wkladzi wlasnym, to jedynym rozsadnym rozwiazaniem jest pozniejszy wykup ;)

 

 

Jeśli wykup, to lepiej od razu kredyt a nie wynajem :) taniej by wyszło, ale ma być wygodnie a nie tanio..

 

wg mnie jeśli najem to z 0 wpłatą, inaczej to się kupy nie trzyma (wiem, wiem, wkład obniża ratę)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, TomekD000 napisał:

wg mnie jeśli najem to z 0 wpłatą, inaczej to się kupy nie trzyma (wiem, wiem, wkład obniża ratę)

To moze miec znaczenie jak chcesz wczesniej sie pozbyc auta, bo wtedy odpada problem z checia odzyskana choc czesci wkladu. Jak bedziesz te 3 lata jezdzil, to czy zrobisz wklad 20% i reszte (w sensie nie reszte ceny auta, ale powiedzmy pozostale 30%, bo kolejne 50% to wykup) w ratach, czy calosc na raty ale wyzsze, chyba nie ma wiekszego znaczenia w osatecznym rozrachunku? Czy zle mysle?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Przy takich parametrach i wkladzi wlasnym, to jedynym rozsadnym rozwiazaniem jest pozniejszy wykup ;)

 

Tylko jeżeli to jest już podpisany wynajmem to dostanie ofertę wykupu po cenach rynkowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam możliwość wynajęcia  takiego Peugeota 3008 na 3 lata i 15kkm/rok.  Standard wyposażenia, silnik i kolor są dla mnie OK.  Katalogowo kosztuje ok 140 tyś. Nie mam pojęcia ile kosztował by realnie po rabatach ale to świeży polift wiec nie sądzę by jakoś specjalnie dało się poszaleć.   W ratę mam wliczone wszystko oprócz paliwa i zimówek. Nie mam działalności wiec leasingi odpadają.  Poważnie rozważam taką ofertę ale zanim podejmę decyzję chętnie posłucham opinii szanownej publiki zarówno co do meritum jak i  samego auta oraz  Arvala .
 
Peugeot.jpg.8a528f2e080acb0e5e91171b5bdac560.jpg
Podoba się to bierz. A reszta się nie przejmuj
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, komor napisał:

Z drugiej strony sprzedając różne auta zawsze miałem utratę wartości co najmniej 5 k PLN/rok przy dłuższym i krótszym trzymaniu auta.

 

Albo sprzedawałeś po bardzo niskiej cenie, albo miałeś nieodpowiednie auta ;]

U mnie w najgorszym przypadku wyszło 2.8

Z kolei teraz używki bardzo poszły do góry, to utrata będzie mniejsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

Za 1kPLN nie znajdziesz nic fajnego, bo to by musialo pokryc koszt leasingu, ubezpieczenia i jeszcze zarobek firmy leasingowej ;]

 

 

Czy ja wiem...?

 

https://gurumotive.com/wynajem-dlugoterminowy/skoda-dla-osÓb-fizycznych-skoda-scala-10tsi-110km-bogate-wyposaŻenie-od-rĘki-umowa-tylko-na-36msc-743-zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, bizz said:

 

Ale to jest oferta bez ubezpieczenia i serwisu, w dodatku cena netto. Wiec trzeba doliczyc jeszcze z 3kPLN/rok a wtedy wychodzi 1200PLN/msc bez paliwa ;]

Po uwzglednieniu paliwa w moim przypadku wychodzi 1.8-2k PLN/msc, zeby jezdzic Scala, ktora wg mnie ciezko okreslic mianem fajnego auta ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Ale to jest oferta bez ubezpieczenia i serwisu, w dodatku cena netto. Wiec trzeba doliczyc jeszcze z 3kPLN/rok a wtedy wychodzi 1200PLN/msc bez paliwa ;]

Po uwzglednieniu paliwa w moim przypadku wychodzi 1.8-2k PLN/msc, zeby jezdzic Scala, ktora wg mnie ciezko okreslic mianem fajnego auta ;) 

 

900 brutto dla osób fizycznych. Ile ubezpieczenia zapłaci? 2400/rok?  To mu wyjdzie 1100 brutto.

 

To jest Skoda, bez większego problemu można dogadać pakiet serwisowy - nawet nie wiem czy już nie jest w cenie, w Guru z reguły jest.

 

Automatyczna klima, podgrzewane fotele, tempomat, 10s do setki. Jakbym miał jeździć starym autem a nową Scalą - chyba jednak uznałbym że jest fajna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, bizz said:

900 brutto dla osób fizycznych. Ile ubezpieczenia zapłaci? 2400/rok?  To mu wyjdzie 1100 brutto.

 

No to przez 4 lata zaplacisz 53k PLN w samych ratach.

Kupujac takie auto za gotowke i sprzedajac po 4 latach utrata wartosci, strzelam ze bedzie w okolicach 30-35kPLN+ 8kPLN ubezpieczenie.

Roznica to jakies 10-15 klockow na korzysc zakupu i to przy zalozeniu, ze w wynajmie juz nic nie dolicza.

Liczylem ostatnio te wynajmy jak szukalem auta dla zony i nijak mi sie to nie spinalo jak nie masz firmy.

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, wujek napisał:

Zdawalem dwa auta po wynajmie. Jak dbasz jak o swoje to normalne zuzycie eksploatacyjne przechodzi bez problemu.  

 

Ja dbam, ale trzeba dokładnie to przemyśleć, bo wszystko zależy do czego się będzie używać auto. Ja do jazdy z dzieciakami (codziennie) bym się na wynajem długoterminowy nie zdecydował. I tylko to miałem na myśli. Ze trzeba mieć z tyłu głowy ewentualne problemy przy zdaniu auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, prawoimotoryzacja napisał:

W tym wypadku najgorsza jest kwestia podatków: vat oraz dochodowego...

 

Czemu? Nie ma żadnego problemu. 

Wykup 1% czyli ostatnia FV na 1% wartości pojazdu idzie na os. prywatną, czekamy 6msc. i sprzedajemy na umowę KS bez żadnych podatków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Maciej__ napisał:

 

No to przez 4 lata zaplacisz 53k PLN w samych ratach.

Kupujac takie auto za gotowke i sprzedajac po 4 latach utrata wartosci, strzelam ze bedzie w okolicach 30-35kPLN+ 8kPLN ubezpieczenie.

Roznica to jakies 10-15 klockow na korzysc zakupu i to przy zalozeniu, ze w wynajmie juz nic nie dolicza.

Liczylem ostatnio te wynajmy jak szukalem auta dla zony i nijak mi sie to nie spinalo jak nie masz firmy.

 

Ale najem masz na 3 lata. Same raty to 32500, ubezpieczenia i serwisu nie liczę bo czy najem czy zakup to i tak musisz zapłacić.

Nowe auto kosztuje 75tys? Teraz dwulatki chodzą w okolicach 58-60, trzylatek niech się sprzeda za 50 tyś. Utrata wartości 25 tyś.

Różnica robi się bardzo mała, a praktycznie nic nie znacząca jeśli nie masz tych 75 tyś na zakup.

 

Sam wiesz, że możemy tak godzinami, ja się odniosłem tylko do tego że za 1 kpln można mieć w miarę fajne auto.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.