Skocz do zawartości

Jeszcze raz wynajem długoterminowy


Astroman

Rekomendowane odpowiedzi

40 minutes ago, bizz said:

Sam wiesz, że możemy tak godzinami, ja się odniosłem tylko do tego że za 1 kpln można mieć w miarę fajne auto.

 

OK, ale mimo wszystko wg mnie to raczej dosc droga impreza. O ile na 3 lata to sie jeszcze jakos spina, to im dluzej tym gorzej.

Wiekszosc ludzi kupujac nowe auto, pojezdzi nim min te 5-7 lat i tutaj roznica juz bedzie duuuuzo wieksza.

Jako tymczasowe rozwiazanie to mozna to rozwazac, ale w dlugim okresie to robi sie analogicznie jak z wynajmem mieszkania a zakupem na kredyt.

Mnie sie nie do konca podoba ten model z wynajmem i abonamentami na wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Astroman napisał:

stępnie liczyłem i wychodzi mi przy cenie katalogowej o ile nie urwałbym znacznego rabatu

 

Przecież Peżot na drugie ma rabat.

Pierwsza oferta z brzegu, a jest tego 10 STRON na otomoto, różne różniste.

https://www.otomoto.pl/oferta/peugeot-3008-active-130km-wyprz-2020-rabat-31-500-zl-okazja-i-ID6Dtuj5.html#377d7bba65

 

Co ludzi pcha w te długoterminowe najmy, przecież to się kupy nijak nie trzyma...?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

Czyli jestes na tym potencjalnie "stratny" jakies 2-3k PLN na czysto...

Dodatkowo nie musisz czekac 6 miesiecy, zeby wziac kolejne auto w leasing i robic koszty :ok:

 

Tylko zazwyczaj każdy chce sie pozbyć obecnego samochodu przed wymiana na nowy, również z uwagi, że kwotę że sprzedaży można wpakować w opłatę wstępna na nowy samochód.

 

 

7 godzin temu, komor napisał:

 

Dlatego to poleasingowe powinno stać i czekać na sprzedaż a Ty w tym czasie bierzesz kolejne ;]

 

W teorii tak  :)

 

1 godzinę temu, Mars_wrc napisał:

 

Czemu? Nie ma żadnego problemu. 

Wykup 1% czyli ostatnia FV na 1% wartości pojazdu idzie na os. prywatną, czekamy 6msc. i sprzedajemy na umowę KS bez żadnych podatków.

Wg. Ostatniej interpretacji z VAT nie trzeba czekać 6 m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, prawoimotoryzacja said:

Wg. Ostatniej interpretacji z VAT nie trzeba czekać 6 m.

 

Jak sprzedajesz jako osoba prywatna to VAT nie ma tutaj nic do rzeczy...

6msc musisz poczekac, zeby nie zaplacic dochodowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Od nastepnego miesiaca, w ktorym wykupiles z leasingu ;)

Cos jak z wypowiedzeniem umowy o prace ;]

Ok a jak sprowadza się auto, moment zakupu, moment opłat w kraju czy moment rejestracji :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A które firmy leasingowe najbardziej polecacie?

 

Właśnie dzisiaj się dowiedziałem, że muszę wziąć auto w najem i coś szukam. 

Ale tak aby był 0% wkład i rata miesięczna do ok 1600 brutto PLN. Jakaś Octavia np. z 1,5 TSI Okres pewnie 36 miesięcy.

Coś możecie polecić? Bo powiem szczerze, że zawsze służbowe miałem i się nigdy tym nie interesowałem.

 

Przy najmie jest możliwość wcześniejszego rozwiązania umowy np. po 15 miesiącach? Jakie są konsekwencji, kary i czy jest to w ogóle możliwe?

Edytowane przez volkov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, volkov napisał:

A które firmy leasingowe najbardziej polecacie?

 

Właśnie dzisiaj się dowiedziałem, że muszę wziąć auto w najem i coś szukam. 

Ale tak aby był 0% wkład i rata miesięczna do ok 1600 brutto PLN. Jakaś Octavia np. z 1,5 TSI Okres pewnie 36 miesięcy.

Coś możecie polecić? Bo powiem szczerze, że zawsze służbowe miałem i się nigdy tym nie interesowałem.

 

Przy najmie jest możliwość wcześniejszego rozwiązania umowy np. po 15 miesiącach? Jakie są konsekwencji, kary i czy jest to w ogóle możliwe?

 

Gurumotive.com

 

Znajdź ich na Facebooku, dołącz do grupy, społeczność Ci odpowie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bizz napisał:

Śmieszy mnie pomysłowość ogłoszeniodawców i cena netto w ogłoszeniu dla osób fizycznych.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Maciej__ napisał:
Godzinę temu, sherif napisał:
Ok a jak sprowadza się auto, moment zakupu, moment opłat w kraju czy moment rejestracji :hmm:

Nie mam pojęcia, jak to się ma do wykupu z leasingu?

Chodzi o okres 6m aby nie płacic podatku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, sherif said:

Chodzi o okres 6m aby nie płacic podatku.

 

To niestety na 100% nie wiem, ale wg mnie liczy sie od momentu zakupu.

Sama rejestracja to juz czynnosc administracyjna.

Planujesz na tym aucie cos zarobic? Bo jak sprzedasz za tyle samo co kupiles lub taniej to nie musisz czekac 6 msc.

Nie ma dochodu, nie ma podatku ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ZUBERTO napisał:

Śmieszy mnie pomysłowość ogłoszeniodawców i cena netto w ogłoszeniu dla osób fizycznych.

 

Zmieniają dostawcę usług, będzie nowa strona z kwotami brutto, na grupie i na forum już to było poruszane. To tylko techniczny brak możliwości.

Nie mam z nimi żadnych powiązań biznesowych ani prywatnych, ale kilka takich firm obserwuję i poziom jakości ich pracy znacznie wykracza poza standard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, bizz said:

 

Zmieniają dostawcę usług, będzie nowa strona z kwotami brutto, na grupie i na forum już to było poruszane. To tylko techniczny brak możliwości.

Nie mam z nimi żadnych powiązań biznesowych ani prywatnych, ale kilka takich firm obserwuję i poziom jakości ich pracy znacznie wykracza poza standard.

 

Ja moze jestem dziwny, ale gdybym mial brac wynajem to tylko od duzych, znanych firm (Arval, Master1, etc) albo bezposrednio dilerow.

Wszystkie takie firmy "krzaki" momentalnie u mnie zapalaja lampke ostrzegawcza w kwestii potencjalnych problemow w przyszlosci;]

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, volkov napisał:

 

A w czym są tacy wyjątkowi? Ceną, obsługą czy co?

Dzięki za info.

 

Obsługą.

Bardzo dużo osób przekonało się do nich jak przyszli z problemem na grupę a chłopakom udało się go rozwiązać, mają sporo kontaktów i korzystają z nich. Jak się obserwuje od ponad roku ich działania i widzi samych zadowolonych ludzi, to coś w tym jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Ja moze jestem dziwny, ale gdybym mial brac wynajem to tylko od duzych, znanych firm (Arval, Master1, etc) albo bezposrednio dilerow.

Wszystkie takie firmy "krzaki" momentalnie u mnie zapalaja lampke ostrzegawcza w kwestii potencjalnych problemow w przyszlosci;]

 

Coś w tym jest co piszesz, ale ja ponad to przekładam jeszcze ilość pozytywnych, możliwych do zweryfikowania opinii. Z Arvala brałbym chyba tylko wyjątkową okazję, a na Alior nie dałbym się namówić za żadne pieniądze - a są to duzi gracze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, bizz said:

 

Coś w tym jest co piszesz, ale ja ponad to przekładam jeszcze ilość pozytywnych, możliwych do zweryfikowania opinii. Z Arvala brałbym chyba tylko wyjątkową okazję, a na Alior nie dałbym się namówić za żadne pieniądze - a są to duzi gracze.

 

To prawda, duzy wcale nie znaczy dobry czy bezproblemowy i zawsze warto zweryfikowac opinie :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

To prawda, duzy wcale nie znaczy dobry czy bezproblemowy i zawsze warto zweryfikowac opinie :ok:

 

Alior będę ogłaszał wszem i wobec jako dno absolutne. Kumpela dostała nakaz założenia GPS w samochodzie w leasingu albo automatyczne wypowiedzenie umowy i wykup samochodu. Z tego co wiem było więcej takich przypadków, ona wykupiła auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, bizz said:

 

Alior będę ogłaszał wszem i wobec jako dno absolutne. Kumpela dostała nakaz założenia GPS w samochodzie w leasingu albo automatyczne wypowiedzenie umowy i wykup samochodu. Z tego co wiem było więcej takich przypadków, ona wykupiła auto.

 

My mielismy leasing w Idea Getin i bylo absolutnie bezproblemowo a to chyba ta sama grupa...

Ale drugi raz bym juz od Czarneckiego nic nie bral ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bizz napisał:

 

Alior będę ogłaszał wszem i wobec jako dno absolutne. Kumpela dostała nakaz założenia GPS w samochodzie w leasingu albo automatyczne wypowiedzenie umowy i wykup samochodu. Z tego co wiem było więcej takich przypadków, ona wykupiła auto.

W jakim celu ten GPS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Ja moze jestem dziwny, ale gdybym mial brac wynajem to tylko od duzych, znanych firm (Arval, Master1, etc) albo bezposrednio dilerow.

Wszystkie takie firmy "krzaki" momentalnie u mnie zapalaja lampke ostrzegawcza w kwestii potencjalnych problemow w przyszlosci;]

 

Kilka razy korzystałem (i nadal korzystam) z mBanku. Plus jest taki, że w ogóle nie ma formalności, bo jestem ich klientem. Sama oferta też niezła.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Dark_Knight said:

Kilka razy korzystałem (i nadal korzystam) z mBanku. Plus jest taki, że w ogóle nie ma formalności, bo jestem ich klientem. Sama oferta też niezła.

 

Jak placisz wszystko na czas i nie kombinujesz to podejrzewam, ze kazdy jeden bedzie dobry ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bizz napisał:

Alior będę ogłaszał wszem i wobec jako dno absolutne. Kumpela dostała nakaz założenia GPS w samochodzie w leasingu albo automatyczne wypowiedzenie umowy i wykup samochodu. Z tego co wiem było więcej takich przypadków, ona wykupiła auto.

Też mi przy leasingu na Ducato chcieli rok przed końcem umowy wcisnąć obowiązek montażu GPS. Wysłałem raz telefonicznie i raz mailowo na drzewo babkę z centrali i wyraziłem swój stosunek do takich propozycji człowiekowi, który mi ten leasing organizował. Poskutkowało i odpuścili. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Jak placisz wszystko na czas i nie kombinujesz to podejrzewam, ze kazdy jeden bedzie dobry ;]

 

Potrafią jeszcze być brzydkie zapisy w umowach na wypadek szkody ale ogólnie zgoda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, zejk napisał:

Też mi przy leasingu na Ducato chcieli rok przed końcem umowy wcisnąć obowiązek montażu GPS. Wysłałem raz telefonicznie i raz mailowo na drzewo babkę z centrali i wyraziłem swój stosunek do takich propozycji człowiekowi, który mi ten leasing organizował. Poskutkowało i odpuścili. 

 

A co to przeszkadza? Ich auto, niech sobie montują co chcą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Maciej__ napisał:

 

My mielismy leasing w Idea Getin i bylo absolutnie bezproblemowo a to chyba ta sama grupa...

Ale drugi raz bym juz od Czarneckiego nic nie bral ;]

 

 

Alior to Grupa PZU, zupełnie coś innego.

 

Tak jak GNB nie trawię, tak leasing w wykonaniu spółek należących do grupy jest z reguł bezproblemowy. Póki płacisz, nie spóźniasz się i nie robisz żadnych akcji typu wcześniejsze zakończenie umowy to jest ok. Nawet cesje idą im w miarę sprawnie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

To niestety na 100% nie wiem, ale wg mnie liczy sie od momentu zakupu.

Sama rejestracja to juz czynnosc administracyjna.

Planujesz na tym aucie cos zarobic? Bo jak sprzedasz za tyle samo co kupiles lub taniej to nie musisz czekac 6 msc.

Nie ma dochodu, nie ma podatku ;]

 

Ok muszę to doczytać jak przyjdzie sprzedać auto :). Stratny na pewno nie będę ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Dark_Knight napisał:

 

A co to przeszkadza? Ich auto, niech sobie montują co chcą.

 

Tez bym mial to gdzies ale pytanie po co? Co oni tam beda sprawdzac? Zagluszacz kosztuje grosze to by mnie za duzo nie widzieli :hehe: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wujek napisał:

Tez bym mial to gdzies ale pytanie po co? Co oni tam beda sprawdzac? Zagluszacz kosztuje grosze to by mnie za duzo nie widzieli :hehe: 

 

Mnie to nie obchodzi - mogą sobie oglądać do upadłego.

:ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wujek napisał:

Tez bym mial to gdzies ale pytanie po co? Co oni tam beda sprawdzac? Zagluszacz kosztuje grosze to by mnie za duzo nie widzieli :hehe: 

 

Urządzenia które potocznie nazywa się "GPS" do auta potrafią monitorować prędkość, przyśpieszenie, styl jazdy etc. tego nie zagłuszysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2021 o 21:01, Astroman napisał:

 W ratę mam wliczone wszystko oprócz paliwa i zimówek.

 

Przy wynajmie najważniejsze to mieć AC bez udziału własnego/z niskim udziałem - przed samym zdaniem auta robisz wszystko na tip-top i nic nie płacisz za uszkodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Dark_Knight napisał:

 

A co to przeszkadza? Ich auto, niech sobie montują co chcą.

 

Tak, formalnie to ich samochód, ale chcieli, żebym to zrobił na swój koszt:lol:

 

Powodem całego zajścia było to, że coś im się powaliło w systemie i musieli manualnie rozksięgować dwie raty na konto innego leasingobiorcy, a u mnie wisiały 2 raty w plecy. Od razu uderzyli z wysokiego C, że wypowiadają umowę i należy im wydać przedmiot umowy. Sprawdziliśmy co i jak, poszły do nich potwierdzenia przelewów i przez 2 tygodnie cisza. Po czym info, że po takim incydencie mają procedurę z montażem GPS i mam się stawić w warsztacie, który oni mi wskażą na montaż urządzenia monitorującego. No wolne żarty.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.03.2021 o 16:30, Piotrus napisał:

 

Urządzenia które potocznie nazywa się "GPS" do auta potrafią monitorować prędkość, przyśpieszenie, styl jazdy etc. tego nie zagłuszysz.

 

Nie, wcale się nie zagłusza. W takim razie jakieś modły odprawiają złodzieje, którzy przywłaszczą/kradną samochody z wypożyczalni samochodów sportowych, które obsługuje prawnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.03.2021 o 16:30, Piotrus napisał:

 

Urządzenia które potocznie nazywa się "GPS" do auta potrafią monitorować prędkość, przyśpieszenie, styl jazdy etc. tego nie zagłuszysz.

 

Przy wynajmie, pewnie chodzi o sprawdzenie przebiegu. Z reguły są tam dość niskie limity, więc z pewnością są amatorzy "korekcji licznika".

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, prawoimotoryzacja napisał:

 

Nie, wcale się nie zagłusza. W takim razie jakieś modły odprawiają złodzieje, którzy przywłaszczą/kradną samochody z wypożyczalni samochodów sportowych, które obsługuje prawnie...

 

To trochę inna sytuacja, w omawianym przypadku użytkownik nie zamierza kraść auta, ale nie chce pokazywać swojej pozycji. Tyle że poza pozycją jest przekazywanych dużo innych informacji i tego nie ma jak zagłuszyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.03.2021 o 09:49, Maciej__ napisał:

My mielismy leasing w Idea Getin i bylo absolutnie bezproblemowo

 

Takie coś mi YT ostatnio podsunął w temacie Idea Getin (autor zamazał, ale internety podpowiadają w komentarzach) ;]

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Piotrus napisał:

 

To trochę inna sytuacja, w omawianym przypadku użytkownik nie zamierza kraść auta, ale nie chce pokazywać swojej pozycji. Tyle że poza pozycją jest przekazywanych dużo innych informacji i tego nie ma jak zagłuszyć. 

 

Żadne informacje nie są przekazywane w takim wypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.03.2021 o 16:30, Piotrus napisał:

 

Urządzenia które potocznie nazywa się "GPS" do auta potrafią monitorować prędkość, przyśpieszenie, styl jazdy etc. tego nie zagłuszysz.

Przeciez to po GSM sle normalnie zagluszysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, camel00 napisał:

 

Takie coś mi YT ostatnio podsunął w temacie Idea Getin (autor zamazał, ale internety podpowiadają w komentarzach) ;]

 

 

 

Ten to zrobił na własne życzenie. Nie przeczytał umowy i chciał przedwcześnie zakończyć. To zakończył.

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.03.2021 o 08:34, wujek napisał:

Przeciez to po GSM sle normalnie zagluszysz.

Do momentu gdy za tydzień przyjedzie technik wymienić moduł na sprawny i wszystko z niego odczyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, bizz napisał:

 

Ten to zrobił na własne życzenie. Nie przeczytał umowy i chciał przedwcześnie zakończyć. To zakończył.

 

Z jednej strony racja, nie doczytał, nie dopilnował itd. Z drugiej strony ciężko nazwać uczciwym postępowanie firmy leasingowej, która od początku wystawia auto tak żeby się nie sprzedało, żeby traciło na wartości, żeby obniżać kwotę w ogłoszeniu, bo już czeka znajomy handlarz, który bierze auto za pół ceny, umyje i wystawi 30 tys. drożej niż kupił, po drodze dzieląc się z pracownikiem firmy leasingowej za dopilnowanie tematu. I tak sobie czekają jak cena auta spada, a jak się zainteresował faktyczny klient, to cyk, nagle auto sprzedane, handlarz zadowolony, zysk zapewne rozdzielony, a za wszystko płaci były najemca. Przecież to jest złodziejstwo, niezaleznie czy przeczytał czy nie. Ja rozumiem, że wczesniejsze zakończenie umowy może się wiązać z kosztami, ale one powinny być jasno określone i z góry znane. Po to jest warość auta na polisie ubezpiecznia, żeby właśnie szacować jego wartość. W momencie wcześniejszego zakończenia umowy to powinna być aktualna wartość auta i tyle, dziękujemy, do widzenia. A nie że wezmą, może sprzedadzą handlarzowi za pół ceny, może nie sprzedadzą, a potem jeszcze obciążą za wszystko  Podobnie jak te nieszczęsne wyceny uszkodzeń. Przecież po to ten samochód jest ubezpieczony, żeby nie trzeba było płacić za takie rzeczy. Procedura zdania powinna być szybka, a jak się wynajmującemu nie podoba to od razu do ubezpieczyciela i niech sobie między sobą załatwiają naprawę. Ciekawe jak to działa w bardziej cywilizowanych krajach.

Edytowane przez maro_t
  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, maro_t napisał:

 

Z jednej strony racja, nie doczytał, nie dopilnował itd. Z drugiej strony ciężko nazwać uczciwym postępowanie firmy leasingowej, która od początku wystawia auto tak żeby się nie sprzedało, żeby traciło na wartości, żeby obniżać kwotę w ogłoszeniu, bo już czeka znajomy handlarz, który bierze auto za pół ceny, umyje i wystawi 30 tys. drożej niż kupił, po drodze dzieląc się z pracownikiem firmy leasingowej za dopilnowanie tematu. I tak sobie czekają jak cena auta spada, a jak się zainteresował faktyczny klient, to cyk, nagle auto sprzedane, handlarz zadowolony, zysk zapewne rozdzielony, a za wszystko płaci były najemca. Przecież to jest złodziejstwo, niezaleznie czy przeczytał czy nie. Ja rozumiem, że wczesniejsze zakończenie umowy może się wiązać z kosztami, ale one powinny być jasno określone i z góry znane. Po to jest warość auta na polisie ubezpiecznia, żeby właśnie szacować jego wartość. W momencie wcześniejszego zakończenia umowy to powinna być aktualna wartość auta i tyle, dziękujemy, do widzenia. A nie że wezmą, może sprzedadzą handlarzowi za pół ceny, może nie sprzedadzą, a potem jeszcze obciążą za wszystko  Podobnie jak te nieszczęsne wyceny uszkodzeń. Przecież po to ten samochód jest ubezpieczony, żeby nie trzeba było płacić za takie rzeczy. Procedura zdania powinna być szybka, a jak się wynajmującemu nie podoba to od razu do ubezpieczyciela i niech sobie między sobą załatwiają naprawę. Ciekawe jak to działa w bardziej cywilizowanych krajach.

 

Masz sporo racji w tym co piszesz. Tyle, że dopóki prawo się nie zmieni to oni nic niezgodnego z prawem nie zrobili. Jasne, że podejście najgorsze z możliwych, ale w grupie GNB niczego innego bym się nie spodziewał.

Chodziło mi raczej o to że dziennikarz motoryzacyjny to człowiek na tyle świadomy tematu że jeśli się pakuje w taki shit to na własne życzenie.

Odrębnym tematem jest to że takie praktyki powinny być ukrócone i zaopatrzone w krótki, jednoznaczny regulamin.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz kupić auto, a nie masz kasy to bierze się kredyt (jeśli zakup prywatny) lub leasing jeśli firma. Nie ma tańszej opcji. Teraz naprawdę oprocentowanie jest bardzo korzystne i czasami żal z tego nie skorzystać. Najem samochodu to póki co u nas jeszcze Dziki Zachód.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.