Skocz do zawartości

Zmniejszenie DMC przyczepy lekkiej


steyr

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, steyr napisał:

Cześć,

 

chciałbym kupić przyczepę lekką jednoosiową bez hamulca z DMC 750kg. Czy jest możliwość zmniejszenia DMC do 500kg? Przyczepa z 2010r naszego krajowego producenta, nie SAM. Przerabiał ktoś taki temat? pozdrawiam

 

Ale po co takie kombinacje?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, steyr napisał:

 

W obecnym aucie mam O2 500kg w papierach. Zaraz się zacznie dyskusja pewnie że ważna jest rzeczywista masa przyczepy i itp.

 

W okręgowej SKP się chyba takie rzeczy robi. Zadzwoń do nich, powinni powiedzieć co i jak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nową to by pewnie problemu nie było, bo widzę w ogłoszeniach, ze ta DMC jest do ustalenia ale przy używanej to pewnie ciężka sprawa. 

Jak wiesz jaki to producent to moze odezwij się do niego, jeśli jeszcze produkuje te przyczepy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz pismo od producenta. Z nim idziesz na Okręgową SKP, tam robisz przegląd ze zmianą danych i z tym idziesz do wydziału komunikacji. 

Kwestia czy producent do Ci stosowne oświadczenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena tej przyczepy jest na tyle atrakcyjna w porównaniu do nowej , że warto by było się bawić w takie zmiany? 

Sam ponad rok temu kupiłem nową i w sumie nie żałuję ani złotówki.

Przeglądając oferty używek, nowych garażówek do przebicia numerów, tanich marketowych, to moja wersja pro z Neptuna jest jak Leopard do t43. Czasami nie opłaci się kombinować.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, karolchyla napisał:

Cena tej przyczepy jest na tyle atrakcyjna w porównaniu do nowej , że warto by było się bawić w takie zmiany? 

Sam ponad rok temu kupiłem nową i w sumie nie żałuję ani złotówki.

Przeglądając oferty używek, nowych garażówek do przebicia numerów, tanich marketowych, to moja wersja pro z Neptuna jest jak Leopard do t43. Czasami nie opłaci się kombinować.

 

Nowa 4400zł, używka 2500zł. Racja używane chodzą w kosmicznych cenach i jest ich jak na lekarstwo znikomy wybór, nie raz lepiej opłaca się kupić nową. Generalnie szukam takiej o wymiarach min. wewn. 1250x2500 [mm] z plandeką na resorach i amortyzatorach żeby jej nie było straszne 1 tonę przewieźć. Mam teraz takiego SAM-a pancernego, ale o małej powierzchni i nie ma plandeki. Remont też by się jej przydał z czasem.

Edytowane przez steyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PO czasie uważam, że belki skrętnej w przyczepce nie ma się czego obawiać. Szczególnie jak w zamyśle ma wozić sporo więcej jak papiery pozwalają. Te najtańsze marketowe przyczepki mają rzeczywiście belki niezbyt solidne. Wahacze w nich są z wytłaczanej blachy. Te wyższe modele mają belki dużo solidniejsze. Neptun pro 210 spokojnie bierze na siebie 1m3 cementu luzem. Koła napompowane na 3 bary przysiadają do połowy, ale reszta sztywna jak trzeba. Więc belka i rama są dobrane odpowiednio. A jak wożę coś lżejszego to koła ustawiam na 2 bary. Wtedy na pusto ładnie jedzie bez podskakiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam SAM-a na resorach z 11 piórami jak z ze Star-a do tego amortyzatory i przy ładunku min 200-300kg czuje że przyczepę ciągnę jak mi mocy brakuje. Wybieranie nierówności, dziur i itp to bajka w porówmaniu do sztywnych osi czy też osi skrętnych a wypożyczam takie jak mam większy gabaryt do przewiezienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.