Skocz do zawartości

Klient Mercedesa za 1 mln PLN 2 lata walczy z serwisem Mercedesa


sailor_p

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, widzieliście taki numer?

Ja rozumiem, że od lat auta mercedesa to porażka jakościowa, ale żeby tak traktować Klienta? To jest jakiś żart. Czy Ci co pracują w MB Polska nie wiedzą, że przez tego typu akcje mogą stracić kupę Klientów? Oto Polska właśnie. Obstawiam, że w Niemczech czy USA inna była by rozmowa... dramat

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sailor_p napisał:

Cześć, widzieliście taki numer?

Ja rozumiem, że od lat auta mercedesa to porażka jakościowa, ale żeby tak traktować Klienta? To jest jakiś żart. Czy Ci co pracują w MB Polska nie wiedzą, że przez tego typu akcje mogą stracić kupę Klientów? Oto Polska właśnie. Obstawiam, że w Niemczech czy USA inna była by rozmowa... dramat

 

 

W USA jest Lemon Law więc wystarczy, że 3 razy nie naprawią i dostajesz nowy. Trzeba tylko wydać na prawnika żeby nie zostać spuszczonym w kiblu przez dealera.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już wiem dlaczego Toyota nie ma skrupułów petować zwykłych klientów zwykłych samochodów...
My dopiero walczymy 3 m-ce.

W związku z brakiem przestrzegania fundamentalnych procedur serwisowych co bezpośrednio przyczyniło się do faktu uszkodzenia przez SERWIS naszego samochodu (stłuczka na mieście). Nie wyrażałem zgodny na jazdę testową na protokole przyjścia auta do serwisu. ASO Toyota finalnie oddało mi uszkodzone auto przekazując informację, że mogę sobie naprawić w każdym autoryzowanym serwisem Toyoty - czy to nie bezczelność ? - proszę samemu ocenić. Zaproponowano mi również, że auto może zostać odkupione za 112 tys. zł a ja mam sobie dołożyć i skorzystać z ich propozycji na nowe auto za 139 tyś i wtedy będę miała ponownie nowe bezwypadkowe RAV4.

  • Lubię to 1
  • Skonfundowany 2
  • zszokowany 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PawelWaw napisał:

Ciebie stracili ? 

 

między innymi tak, i kilka osób z mojej firmy, którzy w leasing brali fury poszło po bmw lub alfę więc nie wiem po co te osobiste wycieczki. Okazuje się, że filmik na YT w temacie tego Klienta ma 2,5 miliona wyświetleń, więc chyba oczywiste jest, że nie jedna osoba która była zainteresowana "gwiazdą" dała sobie spokój. Bo to, że auto może być wadliwe to zrozumiałe, ale takie traktowanie Klienta to wielu potencjalnym Klientom da do myślenia.

Edytowane przez sailor_p
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sailor_p napisał:

Cześć, widzieliście taki numer?

 

Już było. Sprawa jest jakoś ściemniona, skoro kolesie jak ognia boją się sądu i robią burzę w mediach. Wiele już o tym napisano...

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Maxit napisał:

 

Już było. Sprawa jest jakoś ściemniona, skoro kolesie jak ognia boją się sądu i robią burzę w mediach. Wiele już o tym napisano...

Co zostało napisane? i Gdzie? po co kolesiowi sąd, jak w Polsce taka sprawa bedzie sie toczyć 5 lat, i już dawno leasing mu się skończy. Nie wiem, czy oglądając nagrane reakcje pracowników Mercedesa i ich chamstwo można tu coś ściemnić, ale niech każdy sam wyciągnie wnioski.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sailor_p napisał:

Co zostało napisane? i Gdzie? po co kolesiowi sąd, jak w Polsce taka sprawa bedzie sie toczyć 5 lat, i już dawno leasing mu się skończy. Nie wiem, czy oglądając nagrane reakcje pracowników Mercedesa i ich chamstwo można tu coś ściemnić, ale niech każdy sam wyciągnie wnioski.

 

Widzę, ze znasz już całość sprawy. OK. Szanuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, sailor_p said:

Co zostało napisane? i Gdzie? po co kolesiowi sąd, jak w Polsce taka sprawa bedzie sie toczyć 5 lat, i już dawno leasing mu się skończy. Nie wiem, czy oglądając nagrane reakcje pracowników Mercedesa i ich chamstwo można tu coś ściemnić, ale niech każdy sam wyciągnie wnioski.

 

A co on chce tam ugrac bez sadu, jak nawet nie jest wlascicielem tego auta? ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Maciej__ napisał:

A co on chce tam ugrac bez sadu, jak nawet nie jest wlascicielem tego auta? ;]

 

Ano właśnie... ale znów chwytny tytuł robi swoje - Mercedes za milion.

 

I debilne komentarze, jak to ludzie teraz nie będą kupowali Mercedesów ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Maxit napisał:

 

Widzę, ze znasz już całość sprawy. OK. Szanuję.

 

4 minuty temu, Maxit napisał:

 

Ano właśnie... ale znów chwytny tytuł robi swoje - Mercedes za milion.

 

I debilne komentarze, jak to ludzie teraz nie będą kupowali Mercedesów ;l

Ale dlaczego debilne? Czy auto nie jest za milion? Kogo z widzów obchodzi forma finansowania, czy ktoś ma w leasingu czy na raty? Finalnie mowimy o produkcie jak w tytule filmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, sailor_p napisał:

między innymi tak, i kilka osób z mojej firmy, którzy w leasing brali fury poszło po bmw lub alfę więc nie wiem po co te osobiste wycieczki. Okazuje się, że filmik na YT w temacie tego Klienta ma 2,5 miliona wyświetleń, więc chyba oczywiste jest, że nie jedna osoba która była zainteresowana "gwiazdą" dała sobie spokój. Bo to, że auto może być wadliwe to zrozumiałe, ale takie traktowanie Klienta to wielu potencjalnym Klientom da do myślenia.

 

w jakims innym swiecie zyjesz. dobrze ze zobaczyles film i kilku twoich kolegow bo by kupili mercedesy praktycznie jutro ;l

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maxit napisał:

 

Już było. Sprawa jest jakoś ściemniona, skoro kolesie jak ognia boją się sądu i robią burzę w mediach. Wiele już o tym napisano...

Koleś nie jest właścicielem. Właścicielem jest leasingodawca, a leasingodawcą jest spółka córka Mercedes-Benz. Raczej spółka córka nie wniesie sprawy do sądu by sądzić się ze spółką matką...

Edytowane przez mPh
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, mPh napisał:

Koleś nie jest właścicielem. Właścicielem jest leasingodawca, a leasingodawcą jest spółka córka Mercedes-Benz. Raczej spółka córka nie wniesie sprawy do sądu by sądzić się ze spółką matką...

 

to moze powinni nawalac leasing ze dostali produkt ktory nie spelnia warunkow opisanych w leasingu ?

sadu sie boja ?

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sailor_p napisał:

Cześć, widzieliście taki numer?

Ja rozumiem, że od lat auta mercedesa to porażka jakościowa, ale żeby tak traktować Klienta? To jest jakiś żart. Czy Ci co pracują w MB Polska nie wiedzą, że przez tego typu akcje mogą stracić kupę Klientów? Oto Polska właśnie. Obstawiam, że w Niemczech czy USA inna była by rozmowa... dramat

 

Właściciel auta starał się zrobić film rzetelnie, jednak jak wiadomo film można zmontować pod zadany dowód.

 

Ja mogę tylko napisać, że nie jest specjalnie istotne, czy gość wydziwia, czy jednak auto jest wadliwe.

Istotne jest kulawe podejście instytucji w Polsce (w Europie chyba też) do takich spraw.

UOKiK chyba byłby odpowiedni do tego.

A ewentualna kara powinna być w takiej wysokości, aby nie tylko Mercedesowi, ale i innym firmom sprzedającym samochody w ogóle z głowy wyszły wszelkie tego typu traktowania klienta. Niezależnie czy kupił Merca za milion, czy Sandero z czarnym zderzakiem.

  • Lubię to 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, kravitz napisał:

A ewentualna kara powinna być w takiej wysokości, aby nie tylko Mercedesowi, ale i innym firmom sprzedającym samochody w ogóle z głowy wyszły wszelkie tego typu traktowania klienta. Niezależnie czy kupił Merca za milion, czy Sandero z czarnym zderzakiem.

 

Ale sprawa wygląda tak: jest rękojmia i gwarancja (w sumie dobrowolna sprzedawcy/producenta).

 

Rękojmia jest wyłączona, bo tutaj nie obowiązuje "prawo konsumenckie". Zostaje gwarancja.

 

Jeśli gwarant twierdzi, że wszystko jest ok, jedyną drogą jest sąd. Skoro sprawa nie jest w sądzie, to sprawy w sumie nie ma. Zostają gównoburze i tysiące użytkowników lanosów LPG którzy nie kupią nowego Mercedesa w sieci dealerskiej...  Właśnie Piotrze, pasujesz do układanki. Też nie kupisz?

 

BTW miałem jedną sytuację z "kłopotem z gwarancją" w Mercedesie. W czasie obowiązywania gwarancji na samochód zepsuł się amortyzator. Serwis go wymienił za darmo, ale ten amortyzator zepsuł się po roku, gdy już auto było po gwarancji. Usłyszałem, że teraz, to już na mój koszt. Odpowiedziałem, że teraz już nie gadamy, tylko porozumiewamy się w formie pisemnej. Po 10 minutach zadzwonili umówić się na wymianę. Dodali, że żeby nie było niedomówień zapłacę 50% kosztów montażu (70pln+V) i w związku z tym "gwarancja na amortyzator będzie biegła od nowa /24 miesiące/".

 

Co do tego S63, to temat jest ciekawy, ale z całą pewnością nie jest jednostronny.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Maxit napisał:

Właśnie Piotrze, pasujesz do układanki. Też nie kupisz?

 

Jakbym się miał tak obrażać na różne firmy na podstawie tylko filmów (nawet i dobrze zrobionych) z internetu, to bym chodził na golasa i spał na plaży pod namiotem ;)

 

14 minut temu, Maxit napisał:

Co do tego S63, to temat jest ciekawy, ale z całą pewnością nie jest jednostronny.

 

Jak każdy konflikt

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie byłem zachwycony z mercedesa i jego serwisu w USA. To główny powód dla którego nie kupiłem następnego, choć samochód też średni był. 
 

Dla mnie największym zgrzytem było jak mnie potraktowano przy ewidentnej usterce. Zaczął mi żółknąc tylny zderzak. Po prostu zmienił kolor z białego na żółty. Dealer najpierw miał daltonizm. Nie mógł zauważyć, ale kolor robił się coraz bardziej żółty. Wtedy zaczęły się insynuacje ze ja pewnie miałem jakaś stłuczkę i sam sobie go poza serwisem pomalowałem. To spowodowało skargę do centrali i wtedy się zaczęło. Trzy razy malowali ten zderzak bo uznali że da się go wyczyścić i pomalować.  Za każdym razem było coraz gorzej. A to zapomniało im się w jednym miejscu clear coat położyć. A to wyłaziły plamy. A to nie podłączyli czujników. Do tego uparcie nie chcieli dawać samochodu zastępczego, musiałem sobie sam wynająć z innej firmy i się z nimi boksować o kasę. Więc Mercedes ma u mnie opinię oszustów i nie mam zamiaru kiedykolwiek kupić pojazdu tej firmy. Niestety u mnie na wsi ten sam dealer ma Mercedesa, Audi i Porsche i teraz się panicznie boje pojechać z moim Caymanem do serwisu bo powiedzieliśmy sobie kilka słów które się nie da odpowiedzieć.  

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Maxit napisał:

Co do tego S63, to temat jest ciekawy, ale z całą pewnością nie jest jednostronny.

Zapewne masz rację z tą jednostronnością, w takich przypadkach z reguły jest tak, że po obu stronach coś zostało spaprane.

Zastanawiam się jak to musiałoby być z tym sądem.

Żeby sądzić się z gwarantem gość może wystąpić jako użytkownik, czy musi dostać od leasingodawcy, córki gwaranta, zgodę na jej reprezentowanie?

Jeżeli sam nie może to w przypadku braku tej zgody ma/może sądzić się z leasingodawcą o nią czy o anulowanie umowy i zwrot kosztów, tylko jakich?

Pamiętam, że jak kumplowi ktoś rozwalił auto w leasingu to za zgodą leasingodawcy sądził się z powodzeniem z TU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, gumcio napisał:

No to już wiem dlaczego Toyota nie ma skrupułów petować zwykłych klientów zwykłych samochodów...
My dopiero walczymy 3 m-ce.

W związku z brakiem przestrzegania fundamentalnych procedur serwisowych co bezpośrednio przyczyniło się do faktu uszkodzenia przez SERWIS naszego samochodu (stłuczka na mieście). Nie wyrażałem zgodny na jazdę testową na protokole przyjścia auta do serwisu. ASO Toyota finalnie oddało mi uszkodzone auto przekazując informację, że mogę sobie naprawić w każdym autoryzowanym serwisem Toyoty - czy to nie bezczelność ? - proszę samemu ocenić. Zaproponowano mi również, że auto może zostać odkupione za 112 tys. zł a ja mam sobie dołożyć i skorzystać z ich propozycji na nowe auto za 139 tyś i wtedy będę miała ponownie nowe bezwypadkowe RAV4.

Obstawiam, że Toyota nie jest tu stroną. Za szkodę odpowiedzialny jest konkretny serwis i pewnie z jego ubezpieczenia OC możesz naprawić auto. Jakąkolwiek inną (dodatkową) formę odszkodowania możesz uzyskać pewnie tylko w sądzie, bo warsztat straciłby na tym kilkadziesiąt tyś (poza tym co zaplaci jego ubezpieczyciel) i wymienianie pism z nim to strata czasu.

Ja bym auto naprawił i jeździł, a warsztatowi trzeba przedstawić pisemnie swoje oczekiwania (czy to odkup za cenę zakupu, czy wymiana na nowe auto, czy dodatkowa kasa za utratę wartości) i jeśli uważasz, że sprawa jest to wygrania w sądzie to ją założyć. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, ZUBERTO said:

Zapewne masz rację z tą jednostronnością, w takich przypadkach z reguły jest tak, że po obu stronach coś zostało spaprane.

Zastanawiam się jak to musiałoby być z tym sądem.

Żeby sądzić się z gwarantem gość może wystąpić jako użytkownik, czy musi dostać od leasingodawcy, córki gwaranta, zgodę na jej reprezentowanie?

Jeżeli sam nie może to w przypadku braku tej zgody ma/może sądzić się z leasingodawcą o nią czy o anulowanie umowy i zwrot kosztów, tylko jakich?

Pamiętam, że jak kumplowi ktoś rozwalił auto w leasingu to za zgodą leasingodawcy sądził się z powodzeniem z TU.

 

Wystarczy, że udowodni że poniósł stratę. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kravitz napisał:

 

Jakbym się miał tak obrażać na różne firmy na podstawie tylko filmów (nawet i dobrze zrobionych) z internetu, to bym chodził na golasa i spał na plaży pod namiotem ;)

 

 

Jak każdy konflikt

Wszędzie się zdarza. Wyżej ktoś pisał o toyocie która niby ma najlepsze serwisy. Znajomi mają problemy w BMW X5 - raz na rok auto staje i trzeba wzywać serwis. Gwarancja się kończy, nie wiadomo co będzie dalej. Koszt jednej naprawy to coś ok 37kpln. Stwierdzili że nigdy więcej bmw, wcześniej mieli mercedesy i nigdy takich problemów nie było, podejście w salonie też zupełnie inne. Na temat serwisu w którym obecnie serwisuję subaru miałbym sporo złego do powiedzenia a jeszcze 6-8 lat temu byłem z nich mega zadowolony i chyba tylko z sentymentu nie zrobiłem tam jeszcze awantury. Citroena serwisowałem w ASO - miodzio. A opinie samochody jak i serwisy mają fatalne

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, sailor_p napisał:

Cześć, widzieliście taki numer?

Ja rozumiem, że od lat auta mercedesa to porażka jakościowa, ale żeby tak traktować Klienta? To jest jakiś żart. Czy Ci co pracują w MB Polska nie wiedzą, że przez tego typu akcje mogą stracić kupę Klientów? Oto Polska właśnie. Obstawiam, że w Niemczech czy USA inna była by rozmowa... dramat

 

 

Na jakiej podstawie twierdzisz, że auta Mercedesa to porażka jakościowa? Na ilu nowych samochodach opierasz swoje stanowisko?

 

Co do filmu, nie oglądałem, lecz często bywa, niezależnie od podejścia producenta/importera, że klient podejmuje niewłaściwe kroki prawne. To samo było w sprawie "nabity w Sorento", gdzie klient nie podjął właściwych działań, pomijam zachowanie KIA/serwisu, i zrobiony został medialny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bazie opinii znajomych którzy się zdecydowali na ten znakomity zakup + na bazie takich materiałów jak ten film na YT. Skoro nie oglądałeś filmu z tego wątku no to o czym chcesz dyskutować. Jak obejrzysz będziesz mógł wyrobić sobie własne zdanie.

W ostatnim czasie jeszcze była głośna nowej A klasy z salonu która wybuchła w czasie jazdy i zabiła kierującą. Mercedes nie był chętny z tego co czytałem w materiałach  do jakiegoś czynnego uczestnictwa w wyjaśnieniu sprawy.

https://tvn24.pl/lodz/zgierz-wybuch-auta-na-autostradzie-22-letnia-paulina-nie-zyje-sledztwo-zakonczone-4771728

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Maxit napisał:

 

Już było. Sprawa jest jakoś ściemniona, skoro kolesie jak ognia boją się sądu i robią burzę w mediach. Wiele już o tym napisano...

Chyba przez mercedesa i przez ciebie. Gościu ma lizing w mercedesie i lizingodawca nie jest zainteresowany wytaczaniem sprawy, bo to jedna firma.

 

Ten gościu jest załatwiony. Musi grubo płacić, za wybrakowany samochód i nie może nic z tym zrobić. Jak byłby właścicielem, to już dawano byłby w sądzie, a nie bujał się po youtubach. 

 

I z tymi drganiami to nie pierwszy raz. Piętami kiedyś w turbokamerze babka kupiła merca z 600 kPLN. Też miał wibrację. Wymienili ze 3 skrzynie i po kolejnej powiedzieli, że to jest cecha auta i ma się bujać. 

 

Rzeczoznawca sugerował, że źle buda jest pospawana i to ona powoduje szybkie uszkadzanie skrzynie czego efektem były wibracje. Interwencja TV nic nie dała i sprawa skończyła się w sądzie. 

Edytowane przez muchenz
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, muchenz napisał:

Rzeczoznawca sugerował, że źle buda jest pospawana i to ona powoduje szybkie uszkadzanie skrzynie czego efektem były wibracje. Interwencja TV nic nie dała i sprawa skończyła się w sądzie. 

Jak już tak się rozpisałeś, to może wiesz też jak się skończyła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, chojny napisał:

Może nie stracili ale nie zyskali. GLE wydawało się fajne ale jakościowo padaka. 

 

Szef mojej żony ma i nic mu się nie dzieje. Wiem bo przez żonę przechodzą faktury z serwisu. Więc może też kwestia danego egzemplarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, marcindzieg napisał:

 

Szef mojej żony ma i nic mu się nie dzieje. Wiem bo przez żonę przechodzą faktury z serwisu. Więc może też kwestia danego egzemplarza.

Szwagier ma poprzednie GLC Coupé 3.0 biturbo, dumnie nazwane przez MB 4.3 ;] i tez nie narzeka, poza ilością miejsca z tylu, miał nawet szukać czegoś większego jak urodził się najmłodszy siostrzeniec, gdzie 3 foteliki mieszczą się z tylu bez problemu(tutaj tez wchodzą ale jest ciasno), ale z uwagi na budowę domu wstrzymał się i wziął siostrze w leasing B-clase (tutaj policzył, ze w perspektywie kilku lat wyjdzie taniej  niz co jakiś czas dokładanie kilku tysi w 10 letniego GS’a). W obu przypadkach nic się nie dzieje, fakt ze GLE miało w maju jak je nagrywałem 34kkm (2017r.), a B-clasa niecały tysiąc (ciagle nie mam kiedy poskładać filmów  :( )teraz  większy pewnie ma trochę ponad 40 kkm, małym jak zrobili 5-6 tys to maks, wiec nie są do końca miarodajni. Ojciec szwagra ma S 221, tez nic się nie działo, ale to też ostatni wypust modelu. Kiedyś mieli W 211 3.2 CDI, tez nie było problemów, poważną awarię miał nowy właściciel, gdzieś po miesiącu od zakupu (już nie pamietam co to było, ale lawetowali go z autostrady, a szwagier doinwestował to auto przed sprzedażą- dobrze ze go nie kupiłem, bo był taki plan ;] ), ale też samochód miał 11 czy 12 lat i ponad 220kkm na blacie. 
Zeby nie było tak kolorowo to przed tym 211 mieli jeszcze inną 211, chyba 2.7 CDI i tamto auto to była tragedia, więc jakoś się dogadali (prawnicy)i chwilę później mieli to 3.2. 

Teść mojej siostry miał kiedyś klienta z S’ką, w której pękała notorycznie tylna szyba...długo się bujali- sprawa w sądzie etc, bo w auto było w leasingu. Pamiętam że po tej sytuacji, wszyskich przestrzegał przed leasingiem, ale przy GLC jak policzyli to doświadczenie poszło w niepamięć ;] .

Także jak zwykle zależy, na której zmianie składane, najlepiej ze środy - czy to Dacia czy MB ;) . 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, sebaso napisał:

Także jak zwykle zależy, na której zmianie składane, najlepiej ze środy - czy to Dacia czy MB ;) . 

 

ja tam w środy mam największy kryzys, zapas sił na nowy tydzień już się wyczerpał, a do weekendu jeszcze tak daleko ;]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, muchenz napisał:

Chyba przez mercedesa i przez ciebie. Gościu ma lizing w mercedesie i lizingodawca nie jest zainteresowany wytaczaniem sprawy, bo to jedna firma.

 

Ten gościu jest załatwiony. Musi grubo płacić, za wybrakowany samochód i nie może nic z tym zrobić. Jak byłby właścicielem, to już dawano byłby w sądzie, a nie bujał się po youtubach. 

 

 

Dlaczego takie bzdury piszesz? No chyba, że masz jakąś wiedzę prawną w tej sprawie?

 

Mam Merca i przez 3 lata i 55 kkm była tylko jedna akcja z filtrem paliwa (benzyniak). Od przeglądu do przeglądu zero problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy produkt - czy to toster, spawarka czy samochód - może mieć wady. Normalna sprawa. Wszystko jest produkowane masowo, koszty cięte i wpadki mogą się zdarzyć.

 

Co warto jednak nagłaśniać to to, jak serwis czy importer z tymi wadami sobie radzi. Czy chowa głowę w piasek czy bierze na klatę. I jeśli z MB Polska trzeba się notorycznie sądzic, żeby wadliwe egzemplarze naprawić bądź wymienić, to jest to dla.mnie jasna przesłanka, żeby tą markę omijać.

 

Sam mam Citroena, i samochód niespecjalnie bezawaryjny. Wymieniane miałem w ramach gwarancji już tylna belkę, cały rozrząd z osprzętem, termostat, kluczyki i trochę mniejszych [kurza twarz]. Ale dyskusja zawsze wygląda tak: ja: coś hałasuje, serwis: naprawimy. Jak mają, to wymienia od razu, jak nie to muszę chwilę poczekać na części. Ale zawsze zrobili bez kręcenia. Takiego podejścia do klientA oczekiwałbym też od znacznie bardziej ach och MB.

Edytowane przez grogi
  • Lubię to 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marcindzieg napisał:

 

Szef mojej żony ma i nic mu się nie dzieje. Wiem bo przez żonę przechodzą faktury z serwisu. Więc może też kwestia danego egzemplarza.

Jak robia na gwarancji to nie ma f-r.

dwaj znajomi mi kupili w zeszlym roku GLE 300d. W kazdym byl problem: uklad kietowniczy, wlew paliwa, utrata mcy, odpadajace najladki nadkoli, woda w reflektorach, zle wklejona tylna szyba (bagaznik)

Zastabawiam sie czy juz to wyprostowal na produkcji i mozna GLE juz kupowac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, prawoimotoryzacja napisał:

Mam Merca i przez 3 lata i 55 kkm była tylko jedna akcja z filtrem paliwa (benzyniak). Od przeglądu do przeglądu zero problemów.

 

A co ma piernik do wiatraka?

 

Mowa o tym jak Mercedes traktuje klientów, a w zasadzie wymiguje się od załatwienia spawy w ciężkich przypadkach.

 

Jakby samochód był sprawny i tylko na gwarancji wymieniliby filtr paliwa, to nie byłoby tych filmików czy sprawy w turnokamerze, o której wspominałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, muchenz napisał:

 

A co ma piernik do wiatraka?

 

Mowa o tym jak Mercedes traktuje klientów, a w zasadzie wymiguje się od załatwienia spawy w ciężkich przypadkach.

 

Jakby samochód był sprawny i tylko na gwarancji wymieniliby filtr paliwa, to nie byłoby tych filmików czy sprawy w turnokamerze, o której wspominałem. 

Proszę się zapoznać z treścią posta, na którego odpowiadałem.

 

Traktowanie klientów przez ASO/producentów/importerów to zupełnie inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, prawoimotoryzacja napisał:

Proszę się zapoznać z treścią posta, na którego odpowiadałem.

 

Traktowanie klientów przez ASO/producentów/importerów to zupełnie inna bajka.

??  Moim zdaniem Mercedes doskonale wie, że naprawa wiąże się z wymianą na nowy dlatego liczy,  że gościowy   (frajerowi) skończy się leasing i chociaż połowę kasy odzyskają za tą fabryczną wtopę. Tak to widzę. 

 

I większość by odpuściła i tak robi, ale trafili na zawodnika z duża ilością wolnego czasu i determinacji. 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2021 o 20:40, Maxit napisał:

Ano właśnie... ale znów chwytny tytuł robi swoje - Mercedes za milion.

I debilne komentarze, jak to ludzie teraz nie będą kupowali Mercedesów ;l

 

Obiecałem sobie, że nie kupię Mercedesa za milion. I na razie udaje mi się w tym postanowieniu wytrwać.

;]

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2021 o 22:16, PawelWaw napisał:

to moze powinni nawalac leasing ze dostali produkt ktory nie spelnia warunkow opisanych w leasingu ?

sadu sie boja ?

 

Nic to nie da, leasingodawca nie odpowiada za stan przedmiotu leasingu, tylko go finansuje. Równie dobrze możesz się obrazić na bank, że Ci w domu na kredyt cieknie rura.

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2021 o 22:56, kravitz napisał:

Właściciel auta starał się zrobić film rzetelnie, jednak jak wiadomo film można zmontować pod zadany dowód.

Ja mogę tylko napisać, że nie jest specjalnie istotne, czy gość wydziwia, czy jednak auto jest wadliwe.

Istotne jest kulawe podejście instytucji w Polsce (w Europie chyba też) do takich spraw.

UOKiK chyba byłby odpowiedni do tego.

 

UOKiK chroni konsumentów, a nie przedsiębiorców.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.03.2021 o 07:12, Florydziak_Florydziak_Flor napisał:

Ja nie byłem zachwycony z mercedesa i jego serwisu w USA. To główny powód dla którego nie kupiłem następnego, choć samochód też średni był. 
Dla mnie największym zgrzytem było jak mnie potraktowano przy ewidentnej usterce. Zaczął mi żółknąc tylny zderzak. Po prostu zmienił kolor z białego na żółty. Dealer najpierw miał daltonizm. Nie mógł zauważyć, ale kolor robił się coraz bardziej żółty. Wtedy zaczęły się insynuacje ze ja pewnie miałem jakaś stłuczkę i sam sobie go poza serwisem pomalowałem. To spowodowało skargę do centrali i wtedy się zaczęło. Trzy razy malowali ten zderzak bo uznali że da się go wyczyścić i pomalować.  Za każdym razem było coraz gorzej. A to zapomniało im się w jednym miejscu clear coat położyć. A to wyłaziły plamy. A to nie podłączyli czujników. Do tego uparcie nie chcieli dawać samochodu zastępczego, musiałem sobie sam wynająć z innej firmy i się z nimi boksować o kasę. Więc Mercedes ma u mnie opinię oszustów i nie mam zamiaru kiedykolwiek kupić pojazdu tej firmy. 

 

Mam wiedzę z pierwszej ręki na temat tego jak serwis MB traktuje klientów i raczej będę samochodów tej marki unikał. I nie potrzebuję do tego filmów na youtube.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, prawoimotoryzacja napisał:

Na jakiej podstawie twierdzisz, że auta Mercedesa to porażka jakościowa? Na ilu nowych samochodach opierasz swoje stanowisko?

Co do filmu, nie oglądałem, lecz często bywa, niezależnie od podejścia producenta/importera, że klient podejmuje niewłaściwe kroki prawne. To samo było w sprawie "nabity w Sorento", gdzie klient nie podjął właściwych działań, pomijam zachowanie KIA/serwisu, i zrobiony został medialny temat.

 

Ja życzę sobie serwisu, w kontaktach z którym nie trzeba mieć wiedzy jakie kroki prawne podejmować lecz wiedzę, jakie cappuccino mi smakuje najbardziej.

 

W związku z powyższym zarówno MB jak i Kia są na mojej liście firm, których produktów raczej będę unikał.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Dark_Knight napisał:

UOKiK chroni konsumentów, a nie przedsiębiorców.

 

Po pierwsze to ma się częściowo zmienić ;)

https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-zakup-jako-konsument-a-jako-przedsiebiorca-czy-jest-roznica

Tzn będziesz konsumentem, jesli kupiłeś towar który nie jest w twojej dziedzinie działalnosci.

Jak informatyk pracujacy na jdg kupi auto, to nadal będzie konsumentem.

 

A po drugie i chyba najwazniejsze, to takich spraw konsument vs dealer czy producent jest na pewno sporo.

A jakos nie słyszałem aby w Polsce VW zwracał kasę za oszukane wyniki w dieslach. Może cos mnie omineło?

 

No i po trzecie, właściwie to co napisałem w punkcie pierwszym też jest do udowodnienia w sądzie, nawet i teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.