Skocz do zawartości

używacie na koła śrub antykradzieżowych ?


kordirko

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, sherif napisał:

Trochę to wygląda jak zdjęte przez właściciela (kobyłki) ;).

 

Jakoś nie wierzę, że ktoś w takim miejscu by to robił. Prędzej tak było wygodniej i bardzie profesjonalnie ;]

 

6 minut temu, sherif napisał:

Pewnie nadal sporadycznie się to zdarza ale nie na taką skalę co kiedyś, podobnie jak nie widuję potłuczonego szkła w ok osiedlowych parkingów.

 

Paradoksalnie z tego co słyszałem, to najczęściej kradzieże są dokonywane na podziemnych parkingach zamkniętych osiedli i oczywiście zawsze monitoring jest zepsuty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, marcindzieg said:

No używki. Ale ładne. Za 1100 były nowe chińskie. Ładne i miałem przemyślenia.

 

No dlatego mnie dziwi, ze ktos mialby krasc takie felgi...

Naszarpac sie przy tym trzeba solidnie, ryzykow wpadki, a zarobek mizerny ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, marcindzieg napisał:

Napisałem że używki. Tylko ładne. Te, kradzione też są jakby nie patrzeć używane.

Heh, niby są używane ale swoje mam proste i bez otarć a używane nigdy nie wiadomo jakie wady mają :) 

Bo nowa 18 to kosztuje 8 stówek. Do tego nowe opony i okazuje się, że na nowy zestaw 5k trzeba wydać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, sherif napisał:

Trochę to wygląda jak zdjęte przez właściciela (kobyłki) ;).

Pewnie nadal sporadycznie się to zdarza ale nie na taką skalę co kiedyś, podobnie jak nie widuję potłuczonego szkła w ok osiedlowych parkingów.

 

Szklo to z czasów, kiedy radio udając się na wolność wybijało szybę wychodząc z auta 😄 teraz kradzieze radia to raczej margines wiec i nie widujesz potluczonego szkła. Jak kradna fure to raczej wchodza innymi metodami do srodka, bo to nie amatorzy rzucający porcelanką, żeby szarpnac radio i zarobic pare złoty na giełdzie 

Edytowane przez Filipfm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Filipfm napisał:

 

tu zawiniety komplet, razem z tarczami i zaciskami 

160959216_10165059544620515_470238060828

 

i sprzed tygodnia

161680262_4076361789049677_5795564512978

Na 1 foto wymiana barterowa, w zamienili się za kobyłki ;l

Ludzie to jednak ..... są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Filipfm napisał:

tez mnie to zdziwilo. Na ogol ida w cegły/beton, o ile w ogole

Inwestycja niewielka, a stawianie fury na kobyłce mniej podejrzane niż na cegle, można kleić głupa, że jest się właścicielem :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, futrzak napisał:

Ja będą mieli ukraść to ukradną. Podobnie z kołpakami na trytytki :hehe:

Kołpaki na trytytki to chyba bardziej ratunek dla tych co zgubić ich nie chcą, a po krawężnikach lubią jeździć.

:hmm:

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ZUBERTO napisał:

Inwestycja niewielka, a stawianie fury na kobyłce mniej podejrzane niż na cegle, można kleić głupa, że jest się właścicielem :hmm:

 

tez o tym pomyslalem, ze za te pare zlotych wyglada to mniej przypałowo niz stawianie fury na cegłach, tymbardziej, ze nie dzieje sie to w zaciszu garazu podziemnego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ZUBERTO napisał:

Kołpaki na trytytki to chyba bardziej ratunek dla tych co zgubić ich nie chcą, a po krawężnikach lubią jeździć. :hmm:

 

Numery rejestracyjne też malują/wypalają, by ich nie zgubić? 

 

Zacytuję (drobna modyfikacja):

" ale jak amator ma dwie Toyoty obok siebie i na jednej są s/śruby zabezpieczające/kołpaki przymocowane na trytytki/ a na drugiej nie ma, to wiadomo którą wybierze."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, ZUBERTO napisał:

Inwestycja niewielka, a stawianie fury na kobyłce mniej podejrzane niż na cegle, można kleić głupa, że jest się właścicielem :hmm:

Masz rację, złodziejowi łatwiej jest się wytłumaczyć w razie pytań, zdejmuję koła bo podobno tutaj kradną :)

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, futrzak napisał:

 

Później powstają legendy jak to "W Warszawie dość częsty widok" :hehe:

 

Nie jest to pewnie widok, ktory widzisz codziennie, ale widzialem takie obrazki na wlasne tyle razy, zeby stwierdzic, ze nie jest to legenda (foto moje). Z tego miejsca widzialem foty innych aut juz w necie

A wystarczy dodac do tego pare grup lokalnych na fb i masz dosc wyrazny obraz tego co sie dzieje

160826427_339995580788043_59664412168994

 

Edytowane przez Filipfm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile razy? 

33 minuty temu, Filipfm napisał:

Nie jest to pewnie widok, ktory widzisz codziennie, ale widzialem takie obrazki na wlasne tyle razy, zeby stwierdzic, ze nie jest to legenda (foto moje). Z tego miejsca widzialem foty innych aut juz w necie

A wystarczy dodac do tego pare grup lokalnych na fb i masz dosc wyrazny obraz tego co sie dzieje

 

 

;]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Filipfm napisał:

 

tu zawiniety komplet, razem z tarczami i zaciskami 

160959216_10165059544620515_470238060828

 

i sprzed tygodnia

161680262_4076361789049677_5795564512978

Raczej właściciele zdjęli osobiście  koła i pojechali z nimi do renowacji na wiosnę.Ten od Audi od razu jeszcze zaciski odświeża a jak już wszystko zdjął to stwierdził, że tarcze tez wymieni na nawiercane 👍

Edytowane przez stig
  • Lubię to 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, el_guapo napisał:

Częstszy niż parę lat temu :idea:

 

Bielany, ~130 tysięcy mieszkańców, Policja twierdzi, że wzrosła liczba kradzieży kół do ~50, za to spadła liczba skradzionych samochodów do ~250 - dane za rok 2020. 

Hmm,  nie wiem jakim cudem można uznać, że to częsty (czy nawet częstszy niż parę lat temu) widok ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, futrzak napisał:

 

Bielany, ~130 tysięcy mieszkańców, Policja twierdzi, że wzrosła liczba kradzieży kół do ~50, za to spadła liczba skradzionych samochodów do ~250 - dane za rok 2020. 

Hmm,  nie wiem jakim cudem można uznać, że to częsty (czy nawet częstszy niż parę lat temu) widok ;]

 

Takim, że wcześniej tj. co najmniej od 2000r

a) kopytkując do sklepu/tramwaju nie widziałem aut na cegłach (jak jeszcze kopytkowałem codziennie, a w 2020 nie kopytkowałem wcale), a teraz widuję,

b) na grupie FB wcześniej (tj. od kiedy mam FB, czyli od ~2014) nie pojawiały się takie newsy/zdjęcia

 

Statystyki :hmm: - "wzrosła cena chleba, ale staniały lokomotywy" powiadasz?

 

obraz.png.ec15f610a9cdd97ea9324f984cdc4652.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, el_guapo napisał:

Takim, że wcześniej tj. co najmniej od 2000r

a) kopytkując do sklepu/tramwaju nie widziałem aut na cegłach (jak jeszcze kopytkowałem codziennie, a w 2020 nie kopytkowałem wcale), a teraz widuję, 

 

To masz niebywałe szczęście ;]

 

1 minutę temu, el_guapo napisał:

b) na grupie FB wcześniej (tj. od kiedy mam FB, czyli od ~2014) nie pojawiały się takie newsy/zdjęcia

 

Na fb to różne rzeczy się pojawiają. Oceny na tej podstawie są (delikatnie powiedziawszy) bardzo niebezpiecznie. Ja dla odmiany widziałem na fb w tych latach samochody na cegłach, co jakiś czas pojawiają się newsy że np. mazdę ukradli. 

 

1 minutę temu, el_guapo napisał:

Statystyki :hmm: - "wzrosła cena chleba, ale staniały lokomotywy" powiadasz?

 

Błądzisz i próbujesz mi wmówić coś, co sam wymyśliłeś. To są liczby zdarzeń, które zarejestrowała Policja. Jeżeli na całą dzielnicę średnio kradną komuś koła raz na tydzień to naprawdę musieliby kraść w jednym miejscu, by zobaczyć "często", a tym bardziej "częściej".

 

1 minutę temu, el_guapo napisał:

obraz.png.ec15f610a9cdd97ea9324f984cdc4652.png

 

 

No i co by miało z tego wynikać? To, że w ogóle kradną jest faktem. Co jakiś czas dziuplę znajdują. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, futrzak napisał:

Błądzisz i próbujesz mi wmówić coś, co sam wymyśliłeś.

 

Niesamowite :lol:

1. JA mieszkam i obserwuję co się dzieje w moim otoczeniu,

2. JA przynależę do grupy z której pochodzą zdjęcia aut na cegłach,

3. JA kojarzę miejsca gdzie wykonano te zdjęcia (patrz pkt 1. i vide "na fb to różne..." itd.)

4. JA ci znalazłem newsa z tubielany.pl o odnalezieniu w dziupli kół za 100kpln

 

i to podobno JA "błądze",  bo twierdzę że proceder jest częstrzy, a twoje - no właśnie co? :hmm: - tezy że problem jest rozdmuchany, to prawda objawiona?

Weź się chłopie :pukpuk:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, el_guapo napisał:

Niesamowite :lol:

1. JA mieszkam i obserwuję co się dzieje w moim otoczeniu,

2. JA przynależę do grupy z której pochodzą zdjęcia aut na cegłach,

3. JA kojarzę miejsca gdzie wykonano te zdjęcia (patrz pkt 1. i vide "na fb to różne..." itd.) 

 

Przecież Ci napisałem, że masz niesamowite szczęście ;] Nie musisz mi tego udowadniać. 

 

Godzinę temu, el_guapo napisał:

4. JA ci znalazłem newsa z tubielany.pl o odnalezieniu w dziupli kół za 100kpln

 

No nie bardzo - podałeś jakiś zrzucik ekranu, a nie newsa. Info sobie sam znalazłem i tam nic nie ma o dziupli kół za 100kpln.   

http://zoliborz.policja.waw.pl/r5/aktualnosci/95129,Zatrzymani-podczas-kradziezy-kol.html

 

Cytat

Operacyjni ustalili  miejsce, gdzie trafiał skradziony towar. W trakcie przeszukania posesji na terenie jednej z warszawskich dzielnic, znaleźli komplet kół pochodzący  z przestępstwa. Z ustaleń przeprowadzonych przez funkcjonariuszy wynikało, że zatrzymany 20 -latek może mieć związek z innymi kradzieżami kół dokonywanymi w ostatnich tygodniach na terenie dzielnicy, gdzie łączna suma strat wyniosła ponad 100 tys. złotych

 

Piszą tam o łącznej sumie strat 100kPLN, z którymi jeden z zatrzymanych może mieć związek. Doniesienie jest z 1 czerwca 2020. Teraz licząc dalej - nawet zakładając, że te 100kPLN by było rozłożone na 50 kradzieży w całym 2020, to wychodzi raptem 2kPLN na kradzież, czyli żadna sensacja. Inna sprawa, że nie wiadomo jak w ogóle policzyli te 100kPLN, więc tyle, że ładnie to wygląda. Być może macie tam lokalną szajkę i tyle. Znaczy mieliście, do czerwca ;] No chyba, że to nie oni. 

 

Godzinę temu, el_guapo napisał:

i to podobno JA "błądze",  bo twierdzę że proceder jest częstrzy, a twoje - no właśnie co? :hmm: - tezy że problem jest rozdmuchany, to prawda objawiona?

 

Trzymaj się fatów - napisałem błądzisz, ponieważ wymyśliłeś sobie "Statystyki :hmm: - "wzrosła cena chleba, ale staniały lokomotywy" powiadasz?", a ja podawałem tylko dane. 

 

Godzinę temu, el_guapo napisał:

Weź się chłopie :pukpuk:

 

Spoko, ja w przeciwieństwie do Ciebie kieruję się faktami, a nie wnioskami na podstawie  subiektywnymi obserwacji. Sam jestem ciekaw na ile faktycznie wzrosła liczba kradzieży, by było o czym pisać czy nad czym się zastanawiać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Przepraszam, że spytam, ale gdzie takie natężenie, że można mówić o częstym widoku? Ostatni raz widziałem widziałem ze 20 lat temu jak opierniczyli z SC czy CC alu. 
 
Bielany Mokotów Ursynów często Toyota aurisy yarisy hondy ale i Dacia duster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Bielany, ~130 tysięcy mieszkańców, Policja twierdzi, że wzrosła liczba kradzieży kół do ~50, za to spadła liczba skradzionych samochodów do ~250 - dane za rok 2020. 
Hmm,  nie wiem jakim cudem można uznać, że to częsty (czy nawet częstszy niż parę lat temu) widok ;]
Przez 20 lat nie przypominam sobie widoku auta na cegłach. W ostatnich 2 latach sporo widziałem.
Raz kojarzę że w nocy koło 1 z niedzieli na poniedziałek po wakacjach coś szurało i jeszcze się wkurzalemz e ktoś o tej porze taszczy walizki. Jak rano wstałem i zobaczyłem auto na cegłach to już dopasowałem ten odgłos.
Drugi raz wyszedłem późnym wieczorem po winko do bagażnika. Jakoś zwróciłem uwagę że wszystkie auta zaparkowane równolegle a jedno w poprzek. Stało 2 gości i rozmawiało przy nim. Rano auto które stało za tym w poprzek było bez kół.
Więc jak widać nie opierdzialają się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, franekrob napisał:
10 godzin temu, futrzak napisał:
 Przepraszam, że spytam, ale gdzie takie natężenie, że można mówić o częstym widoku? Ostatni raz widziałem widziałem ze 20 lat temu jak opierniczyli z SC czy CC alu. 

Bielany

 

Tak, słyszałem, znaczy czytałem. Znajomi jakoś nic o tym nie wspominali. 

 

5 minut temu, franekrob napisał:

Mokotów Ursynów często Toyota aurisy yarisy hondy ale i Dacia duster

 

Uwierzyłbym, gdybym nie bywał regularnie. Daj jakieś dane o tych zdarzeniach, bo co do opowieści internetowych i zdjęć z fb to pozwolisz, że będę bardzo sceptyczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, franekrob napisał:

Przez 20 lat nie przypominam sobie widoku auta na cegłach. W ostatnich 2 latach sporo widziałem.

 

To subiektywne opinia/odczucia. W 2000 samochodów osobowych było w Polsce 5-krotnie mniej i ja widziałem (widywałem sporadycznie) samochody na "cegłach". 

 

4 minuty temu, franekrob napisał:

Więc jak widać nie opierdzialają się.

 

Dane poproszę, dane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, futrzak napisał:

 

Bielany, ~130 tysięcy mieszkańców, Policja twierdzi, że wzrosła liczba kradzieży kół do ~50, za to spadła liczba skradzionych samochodów do ~250 - dane za rok 2020. 

Hmm,  nie wiem jakim cudem można uznać, że to częsty (czy nawet częstszy niż parę lat temu) widok ;]

Czynsze w Warszawie duże także za dziuple, więc biorą co trzeba bezpośrednio z ulicy :phi:.

Kiedyś przecież światła kradli od Poldków czy klapy od CC :bzik:.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Filipfm napisał:

 

Jak kradna fure to raczej wchodza innymi metodami do srodka, bo to nie amatorzy rzucający porcelanką

trochę off topic - korzystałem kiedyś z usług https://www.wlamywacz.pl/ na otwarcie auta, bo na wycieczce w górach 200 km od domu

zatrzasnąłem sobie kluczyki w środku auta, i widziałem jak to robią profesjonaliści.

Pod górną krawędź przednich drzwi wsadzają nadmuchiwaną poduszkę wielkości 5 x 5 cm, pompują ją gruszką, 

ta poduszka odpycha górną krawędź drzwi, robi się u góry szpara między drzwiami a karoserią,

przez szparę wsadza się specjalny wężyk, tym wężykiem ciągnie się za bolec od zamka, i drzwi otwarte.

Całość operacji zajęła 30-40 sekund, nic nie zostało uszkodzone czy wygięte, na lakierze nie ma śladów.

Edytowane przez kordirko
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.