Skocz do zawartości

używacie na koła śrub antykradzieżowych ?


kordirko

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Filipfm napisał:

 

Tak teraz mysle, ze pewnie maja rozkminiony rejon, gdzie są kamery itp

 

No, z pewnością-kamery CCTV zniknęły u mnie na osiedlu że słupów zanim je uruchomiono. :]

Kamery powinny być monitorowane przez inne kamery, a te przez jeszcze inne, itd....

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, el_guapo napisał:

 

No, z pewnością-kamery CCTV zniknęły u mnie na osiedlu że słupów zanim je uruchomiono. :]

Kamery powinny być monitorowane przez inne kamery, a te przez jeszcze inne, itd....

 

Monitoring monitoringu 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/31/2021 at 10:30 AM, volf6 said:

Skoro się nie psują to skąd zapotrzebowanie na części? :phi:

Gdyby jeszcze jakieś eksploatacyjne kradli typu klocki czy tarcze ale koła:hehe:

 

Tabliczkę znamionowa z rozbitka trzeba gdzieś przekleić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

 

Wybrałem  w salonie jako gratis śruby i założyłem. Mam nadzieję, że zniechęcą ewentualnych amatorów cudzej własności. Wcześniej nigdy nie pomyślałem o tym ,ale ostatnio coraz więcej doniesień o kradzieżach kół. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, el_guapo napisał:

 

(sarkazm mode ON) Bzdury opowiadasz, problem nie istnieje (sarkazm mode OFF)

Dałem się zwieść tym zdjęciom powyżej, a tak naprawdę to przecież właściciele noszą koła do domu żeby je umyć w wannie. 😁😁😆

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
On 3/14/2021 at 11:18 AM, kordirko said:

Czy używacie na koła śrub antykradzieżowych ?

Mnie 20 lat temu znikły 2 komplety kół w 1 rok, i od tamtej pory od 20 lat jeżdżę zawsze z tymi śrubami.

Zmieniałem niedawno opony, mechanik miał kłopot z tą śrubą i mi powiedział że teraz to już kół nie kradną,

nikt już z takimi śrubami nie jeździ i zalecił żebym zmienił te śruby na normalne.

 

I się teraz zastanawiam - czy miał rację i zmienić te śruby na zwykłe, czy może raczej zmienić mechanika ?

 

Tak, uzywam od kiedy kupilem duze felgi i dobre opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie problem będzie dopiero gdy śruby zabezpieczające do kół będą tak drogie, że będą je kraść ;)

 

a propos, jakiej marki śruby warto kupić ?

Edytowane przez jqr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam śruby z VW, ale wulkanizator mi mówił, że tych "wzorów" jest jakaś ograniczona ilość,  i  że złodzieje mogą mieć już cały zestaw jakby się uprzeć na kradzież...ciekawe ile w tym prawdy.

 

 

Edytowane przez Pado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam śruby z VW, ale wulkanizator mi mówił, że tych "wzorów" jest jakaś ograniczona ilość,  i  że złodzieje mogą mieć już cały zestaw jakby się uprzeć na kradzież...ciekawe ile w tym prawdy.
 
 
Też słyszałem od wulkanizatora i widziałem u niego zestaw, który podobno odkręci większość śrub zabezpieczających. Na oko było tam ~40 nasadek z różnymi wzorami

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
39 minut temu, angrius napisał:

Może trzeba by wymyśleć jakiś alarm, który reagowałby, gdy koło zostanie zdjęte (przerwanie obwodu po oderwaniu od piasty)🤔. Zdejmie jedno koło, alarm zacznie wyć i może się taki spłoszyć bo nie będzie wiedział o co chodzi...

Wystarczy czujnik podniesienia samochodu. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, el_guapo napisał:

I specjalnie dla @futrzak , żeby znowu nie wymyślał, że zdjęcie pochodzi niewiadomo skąd i niewiadomo z kiedy.

Z dzieciakami zrobiłem rundkę i faktycznie stoi :smirk: 

Ciekawe czy ktokolwiek z wrzucających foto zadzwonił do kolegów @r1sender, bo właściciel może być na wyjeździe i nic nie wiedzieć  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Artur_W_wa napisał:

Ciekawe czy ktokolwiek z wrzucających foto zadzwonił do kolegów @r1sender, bo właściciel może być na wyjeździe i nic nie wiedzieć  :hmm:

 

I co ta wiedza da właścicielowi, jeżeli jest na wyjeździe, poza nerwicą? Drugi raz kół nie ukradną, na dodatek auta też w takim stanie nikt nie ukradnie. Wróci to się dowie. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wladmar napisał:

 

I co ta wiedza da właścicielowi, jeżeli jest na wyjeździe, poza nerwicą? Drugi raz kół nie ukradną, na dodatek auta też w takim stanie nikt nie ukradnie. Wróci to się dowie. 

Właścicielowi zmieni nie wiele,  :milicja: będzie miała ciut większe szanse w poszukiwaniach nowego posiadacza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, el_guapo napisał:

I specjalnie dla @futrzak , żeby znowu nie wymyślał, że zdjęcie pochodzi niewiadomo skąd i niewiadomo z kiedy.

Z dzieciakami zrobiłem rundkę i faktycznie stoi :smirk: 

IMG_20211031_105051.jpg.cd3875e4762732b9a600f5fc958ae29d.jpg

 

Prawda boli? Macie tam lokalną szajkę (o czym pisałem) i tyle :facepalm:

 

Na spacery z dziećmi sugeruję ciekawsze i zdrowsze miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, el_guapo napisał:

 

Chyba Ciebie :lol: - zmieniłeś płytę z "problem nie istnieje" na "lokalną szajkę"? budujesz wiarygodność :ok:

Czekam na "winę Tuska" :idea:

 

Niczego nie zmieniłem i bawią mnie Twoje wycieczki. Pisałem nawet o tym, że złapali jakiś ludków co grasowali w tych okolicach, ale nie należy się spodziewać spektakularnych efektów po tym fakcie. Tak, generalnie problemu nie ma - problem jest lokalny. Zadbajcie o te okolice, zacznijcie współpracować z policją, sytuacja się zmieni. Na obecną chwilę pozostaje wam biadolenie i wrzucanie fotek do internetu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Artur_W_wa napisał:

Właścicielowi zmieni nie wiele,  :milicja: będzie miała ciut większe szanse w poszukiwaniach nowego posiadacza 

 

W tym kontekście to ludzie nie chcą z policją współpracować (wymagać też należy), mają wszystko w d*** i mają AC. Norma że tak powiem. najlepiej wychodzi biadolenie na FB.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Niczego nie zmieniłem i bawią mnie Twoje wycieczki. Pisałem nawet o tym, że złapali jakiś ludków co grasowali w tych okolicach, ale nie należy się spodziewać spektakularnych efektów po tym fakcie. Tak, generalnie problemu nie ma - problem jest lokalny. Zadbajcie o te okolice, zacznijcie współpracować z policją, sytuacja się zmieni. Na obecną chwilę pozostaje wam biadolenie i wrzucanie fotek do internetu. 
Niestety w całej Warszawie to się dzieje
Chociaż wiadomo które rejony jakie ulice które miejsca są chodliwe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, franekrob napisał:

Niestety w całej Warszawie to się dzieje
Chociaż wiadomo które rejony jakie ulice które miejsca są chodliwe

 

Normalnie straszne. Wiesz od ilu lat czytam, słyszę i czasem widzę, że W-wa jest najgorsza w Polsce pod tym względem, a niektóre rejony w szczególności? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, futrzak napisał:

Pisałem nawet o tym, że złapali jakiś ludków co grasowali w tych okolicach, ale nie należy się spodziewać spektakularnych efektów po tym fakcie.

 

:lol:

 Ja wiem, że wiek robi swoje i możesz nie pamiętać...ale są na to tabletki. Pisałeś? Gdzie pisałeś bo raczej nie w tym wątku.

 

Lubię takich "gierojów" sprowadzać na ziemię, więc zadałem sobie trud i zrobiłem wyciąg (chronologicznie) z twoich wypocin w tym wątku. Słowa-klucze podkreślone i pogrubione, to tak żebyś miał świadomość że jesteś krzyżówką beza i Lucyfera, tylko tak x100 bardziej upierdliwą z x1000 większym ego.

Jedziemy:

Cytat

Przepraszam, że spytam, ale gdzie takie natężenie, że można mówić o częstym widoku?

Cytat

Paradoksalnie z tego co słyszałem, to najczęściej kradzieże są dokonywane na podziemnych parkingach zamkniętych osiedli i oczywiście zawsze monitoring jest zepsuty. 

Cytat

Później powstają legendy jak to "W Warszawie dość częsty widok" 

Cytat

Hmm,  nie wiem jakim cudem można uznać, że to częsty (czy nawet częstszy niż parę lat temu) widok 

Cytat

Na fb to różne rzeczy się pojawiają. Oceny na tej podstawie są (delikatnie powiedziawszy) bardzo niebezpiecznie

Cytat

ja widziałem (widywałem sporadycznie) samochody na "cegłach". 

Cytat

Tak, słyszałem, znaczy czytałem. Znajomi jakoś nic o tym nie wspominali. 

Na tym kończy się twoja retoryka podparta "doświadczeniem" o rzadkim występowaniu zdarzenia, jak zacząłem publikować "kalendarz" z fotami. Uderzyłeś w klimat "szajki"

 

I tu pojawia się to słynne "Pisałem nawet o tym, że złapali jakiś ludków co grasowali w tych okolicach", sęk w tym, że o wykryciu sprawców pisałem ja :lol: , ty co najwyżej wspiąłeś się na osiągalne dla ciebie wyżyny ogólności - zresztą jak zwykle kiedy brakuje ci argumentów lub elementarnej wiedzy w temacie w którym masz ambicję (i tylko ambicję) pozować na eksperta:

 

by futrzak

Cytat

Co jakiś czas dziuplę znajdują. 

Cytat

Mają tam lokalną szajkę i tyle. Pisałem o tym. 

Cytat

Być może macie tam lokalną szajkę i tyle.

sęk w tym, że o wykryciu sprawców pisałem ja :lol:- kłamczuszku :smirk: 

 

by ja

Cytat

obraz.png.c9ceff882a4e276dcfdc268f8838b7fc.pngobraz.png.c9ceff882a4e276dcfdc268f8838b7fc.png

 

A teraz a'propos tej głupoty, czy tam "dobrej rady" Wuju :smirk:

 

Cytat

Zadbajcie o te okolice, zacznijcie współpracować z policją, sytuacja się zmieni

 

Mamy radnego, który za punkt honoru wziął sobie sprawę:

 

Cytat

W sprawie tych kradzieży występuję do policji i różnych organów od co najmniej 2 lat. Karteczka z moim nazwiskiem wylądowała już na biurku komendanta, jako największego natręta w tej sprawie na dzielnicy. Dyrektorowi Biura Bezpieczeństwa w mieście pokazałem wszystkie zdjęcia z tej grupy dotyczące kradzieży. Ludzie w policji o tym wiedzą, a lokalnie robimy wszystko, żeby i władze miasta, i policja, z tą sytuacją byli na bieżąco. Wnioskujemy o patrole ponadnormatywne. Sam nie zliczę już liczby swoich wniosków w tej sprawie.

Krótki opis jak wyglądają realia: Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy ma podpisaną umowę z policją na patrole ponadnormatywne na terenie całej Warszawy. 10% tych patroli kierowanych jest na teren naszej dzielnicy (to sporo zważywszy na to, że dzielnic mamy 18). Samorząd warszawski zabezpieczył dużo środków na współpracę z policją i opłacanie patroli ponadnormatywnych, jednak te pieniądze co roku wracały z policji do budżetu miasta, bo policja nie była w stanie oddelegować większej liczby patroli, a nawet wywiązać się z tych, na które zabezpieczone zostały środki (a powody są podobno prozaiczne: stawka za patrol ponadnormatywny, wynikająca z zarządzeń wojewody, jest dla większości policjantów najzwyczajniej w świecie nieopłacalna po zwiększeniu zarobków w policji. Przy brakach kadrowych i stosunkowo wysokich zarobkach, nikt tych patroli za "śmieszne pieniądze" w policji brać nie chce). Pieniądze w samorządzie warszawskim na ten cel są, ale pewne zmiany muszą zajść w samej policji i u wojewody, jeśli ma się coś w tej materii zmienić. Smutne, że sprawa rozbija się o takie "pierdoły", a służbom ucieka przez palce główny cel, jakim jest rozwiązanie tego problemu.

Krótko jak wygląda podległość organów (a więc i jaki (nie)realny wpływ na sprawę ma samorząd): policja podlega władzom rządowym (w tym terenowemu przedstawicielowi rządu: wojewodzie), a nie burmistrzowi dzielnicy. Swoją drogą "burmistrz dzielnicy" nie jest tym samym czym jest "burmistrz/wójt/prezydent miasta" w myśl ustawy o samorządzie gminnym, a co za tym idzie, zgodnie z ustawą warszawską - współpracą z policją w Warszawie zajmuje się jej Prezydent, w imieniu którego działa wspomniane Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, które w dzielnicy ma jedynie swoją delegaturę (P.S. Nie chcę, żeby było to odczytane jako zrzucanie winy i przepychanki kompetencyjne - chcę tym co powyżej nieco uzmysłowić z czym musimy walczyć i jak niskie na poziomie lokalnym mamy kompetencje w tej materii).

 

Chcesz coś więcej błyskotliwego napisać, radę dać jakąś, skłamać...  :dziekidzieki:  ja w tym miejscu kończę moją "misję" demaskowania twojej (nie)wiedzy i egocentryzmu :papa:

Edytowane przez el_guapo
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, el_guapo napisał:

 

:lol:

 Ja wiem, że wiek robi swoje i możesz nie pamiętać...ale są na to tabletki. Pisałeś? Gdzie pisałeś bo raczej nie w tym wątku.

 

Lubię takich "gierojów" sprowadzać na ziemię, więc zadałem sobie trud i zrobiłem wyciąg (chronologicznie) z twoich wypocin w tym wątku. Słowa-klucze podkreślone i pogrubione, to tak żebyś miał świadomość że jesteś krzyżówką beza i Lucyfera, tylko tak x100 bardziej upierdliwą z x1000 większym ego.

Jedziemy:

Na tym kończy się twoja retoryka podparta "doświadczeniem" o rzadkim występowaniu zdarzenia, jak zacząłem publikować "kalendarz" z fotami. Uderzyłeś w klimat "szajki"

 

I tu pojawia się to słynne "Pisałem nawet o tym, że złapali jakiś ludków co grasowali w tych okolicach", sęk w tym, że o wykryciu sprawców pisałem ja :lol: , ty co najwyżej wspiąłeś się na osiągalne dla ciebie wyżyny ogólności - zresztą jak zwykle kiedy brakuje ci argumentów lub elementarnej wiedzy w temacie w którym masz ambicję (i tylko ambicję) pozować na eksperta:

 

by futrzak

sęk w tym, że o wykryciu sprawców pisałem ja :lol:- kłamczuszku :smirk: 

 

by ja

 

A teraz a'propos tej głupoty, czy tam "dobrej rady" Wuju :smirk:

 

 

Mamy radnego, który za punkt honoru wziął sobie sprawę:

 

 

Chcesz coś więcej błyskotliwego napisać, radę dać jakąś, skłamać...  :dziekidzieki:  ja w tym miejscu kończę moją "misję" demaskowania twojej (nie)wiedzy i egocentryzmu :papa:

 

Zabawny jesteś i pozostawię Twoją twórczość w całości, by można było ładnie zobaczyć jak  wyrywasz zdania z kontekstu, by zabłysnąć "ciętym dowcipem i inteligencją". 

Wrzuć może jeszcze jakieś statystyki ze wzrostu kradzieży, bądź w ogóle dane mówiące względnie obiektywnie o wzrostach czy częstych widokach, bo ja jakoś nie zauważyłem  czegoś, co by odbiegało specjalnie od "normy", cokolwiek by ona oznaczała. 

 

Miłego dnia, ekspercie od kalendarza śledczego ;l

Sugeruję więcej powietrza, być może taka okolica, zawsze można się przeprowadzić i żyć jak człowiek. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bochumil napisał:

Tak przy okazji zapytam. Spotkał się ktoś z kołpakami z otworami pod śruby? Jak to się sprawdza?

Miałem kiedyś takie w maluchu. Jak były nowe było ok. Z czasem jednak kołpak pod śrubami się wyciera/pęka i zaczyna hałasować podczas jazdy 

spacer.png

Edytowane przez mack1805
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.